Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 688 tematów w tym forum

    • 0 odpowiedzi
    • 761 wyświetleń
  1. Pierwszy zestaw do 17m2 1 2 3

    • 52 odpowiedzi
    • 5,6k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 656 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 800 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
  2. Ustawienie wzmacniacza

    • 3 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
  3. JBL LX800 i Rotel ale jaki?

    • 0 odpowiedzi
    • 826 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 36 odpowiedzi
    • 7,1k wyświetleń
  4. Mini Wieza do 1000 pln

    • 6 odpowiedzi
    • 13,9k wyświetleń
  5. Kolumny podłogowe 25 1 2

    • 40 odpowiedzi
    • 6k wyświetleń
  6. Problem ze srednimi tonami.

    • 10 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
    • 52 odpowiedzi
    • 8,9k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,1k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4,4k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
  7. dobrze brzmiący sprzet ? (filmik) 1 2

    • 25 odpowiedzi
    • 2,5k wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 3,6k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
  8. Jaki wzmacniacz 1 2

    • 25 odpowiedzi
    • 5,5k wyświetleń
  9. Dobra rada

    • 7 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Do filmów ten Klipsch to wymiatacz. Wspomiane SVS to może i półka wyżej, ale takiego ciśnienia i rozmachu nie osiągną.
    • Klipsch i Monitor Audio bym odrzucił. Kolega wspomniał w pierwszym poście , że nie lubi krzykliwych wysokotonowych . Szukaj z jedwabną kopułką 
    • Też mam w sypialni 40" Samsunga z 3D. Kilka razy coś oglądałem, ostatnio chyba filmy online :)
    • Dzień dobry, mój pierwszy post na forum oraz pierwsze kroki w stereo. Proszę o wyrozumiałość 😁. Podane w tytule bronze 100 grają obecnie w KD, napędzanym przez denon avr-x2800h a za bass odpowiada rel ht1003 mk2 (który miałby dawać radę nawet w stereo, dlatego dopłaciłem względem Klipsch [#przyszlosciowo]).  I teraz moje pytanie brzmi z czym i jak to połączyć. Czy wzmacniacz musi mieć wyjście SUB Out czy PRE Out (R/L) wystarczy? Tylko jak podłączyć pod to sub skoro w subie in R (LFE) połączone jest z ampli? Czy w jednym jak i w drugim przypadku kabel RCA podłączam pod wolny kanał L w sub i temat rozwiązany (SUB Out -> in L w subie/ PRE Out L -> in L w subie)? Bo jeśli w tym przypadku musi być sub out to sporo polecanych wzmacniaczy do tych kolumn odpadnie np. Audiolab 6000A Play. No i nadal pozostaje otwarte pytanie czym to napędzić. Szczerze sam nie wiem czego mam się spodziewać (co taki wzmacniacz wniesie?) bo po wymianie soundbara na obecne KD i skalibrowaniu całości, wydaje się, że lepiej już być nie może 😅. Nie miałem jednak jeszcze okazji słuchać jakiegokolwiek zestawu stereo i chciałbym się miło zaskoczyć. Przy obecnym zestawie jestem w stanie odróżnić jakość źródła (tidal> Spotify, True HD>DD,+) ale zmiana ze stereo na pure direct przy słuchaniu muzyki wnosi już niewiele (albo i nic, jedyna różnica, że sub przestaje grać ale wyczytałem, że tak działa ten tryb w denonie). Co do 1 zestawu kolumn a dwóch źródeł to doczytałem, że będę potrzebował prostego switcha do którego podepnę kolumny oraz ampli i wzmacniacz (początkowo myślałem, że po to są dwie pary wejść w głośnikach 😆 żeby podpiąć bezpośrednio dwa źródła). Budżet to okolice 4000 PLN za wzmacniacz z funkcjami sieciowymi (heos, tidal itd.) W wątkach z poprzednich lat widziałem takie propozycje jak: Audiolab 6000A Play, Musical Fidelity M2si,  Cyrus One (w obydwu brak funkcji sieciowych) oraz NAD C368 z modułem MDC BluOS 2i (chociaż dopłata do modułu jest spora i bardziej opłacalnie byłoby dokupić Wiim - czego chcę uniknąć). A co z: Wiim AMP - początkowe recenzje bardzo hurraoptymistyczne, jednak z czasem coraz więcej krytyki. Wart uwagi? Marantz PM7000N/ stereo 70s albo denon pma-900hne chociaż o tym denonie czytałem komentarze, że dobrze to już było teraz jest tylko średnio. I wpadł mi w oko Marantz model M1 ale recenzji/opinii brak. Brzmienie jakie wydaje mi się, że preferuję to ciepłe. Słucham głównie Rock, pop rock, rap i pop. Jednak ostatnio odkryłem vocal jazz 😍 "Pokój odsłuchowy" to salon z aneksem o łącznej powierzchni ok. 25m² i obecnie przy odsłuchu z ampli potencjometr na 20-30% to ciche wieczorne plumkanie a 50-60 to już impreza na pół piętra i walka o dominację z wiertarką sąsiada. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i propozycje!
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...