Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 883 tematów w tym forum

  1. Odtwarzacz CD 1 2

    • 35 odpowiedzi
    • 5,1k wyświetleń
  2. Yamaha AX570 i kolumny Quadral

    • 19 odpowiedzi
    • 3,2k wyświetleń
  3. Zestaw stereo do 9 tysięcy 1 2 3

    • 72 odpowiedzi
    • 10k wyświetleń
  4. Dobry sprzęt biurkowy

    • 0 odpowiedzi
    • 637 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  5. Kolumny Aktywne Behringer B215D

    • 4 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 9,1k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 2,8k wyświetleń
  6. Denon 1055r wtyki bananowe

    • 21 odpowiedzi
    • 5,8k wyświetleń
  7. Problem z wzmacniaczem

    • 8 odpowiedzi
    • 890 wyświetleń
  8. Amplituner ok 1000 zł

    • 16 odpowiedzi
    • 10,6k wyświetleń
  9. Prośba o wycene

    • 3 odpowiedzi
    • 828 wyświetleń
  10. Audiostatic DCI

    • 3 odpowiedzi
    • 957 wyświetleń
  11. Bluesound Powernode 2 + B&W 707 S2

    • 24 odpowiedzi
    • 5,9k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  12. Pomoc w audio

    • 9 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 3,5k wyświetleń
  13. Pomoc w audio

    • 2 odpowiedzi
    • 769 wyświetleń
  14. Pomoc w audio

    • 1 odpowiedź
    • 735 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 25,7k wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 8,3k wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 3,8k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Popatrz na RT60 bez pianek i z piankami z grafik powyżej. Zgadza się z tym co napisałeś więc w czym problem? Ograniczyły pogłos w zakresie od góry pasma przenoszenia do ok. 200Hz o jakiś 30%. Niczego więcej nie oczekiwałem więc nie bardzo rozumiem wykładu nt. ich skuteczności.  Oczywiście jak je nabyłem nie miałem pojęcia jak się sprawdzą bo i skąd? Mało kto zdecydował się użyć, pomierzyć i jeszcze pokazać. Dzisiaj zrobiłbym adaptację inaczej. Za rok zrobię jeszcze inaczej. Na pewno bardziej estetycznie, może uwzględniając sufit, bez pianek, które są pokłosiem eksperymentu uczącego się hobbysty na własnych doświadczeniach.  Doświadczenia są bezcenne i z perspektywy czasu nie żałuję. Przerobiłem je, pomierzyłem, osłuchałem się przy okazji i mam swoje przemyślenia na temat ich skuteczności 😉 Skandal. Dla dzieci mogli wybrać coś kolorowego. W tym kolorze, kiedyś grafitowym widziałem przynajmniej u 4 hobbystów z okolicznych for. Zdziwiłbyś się jaki sprzęt im towarzyszył. Długo nie będzie mnie stać na takie zabawki.   
    • Jeszcze tylko Mariusz Ci powiem ( nie obraź sie czasem), że taką własnie piankę widzialem ostatnio w przedszkolu mojej corki kilka lat temu. Nawet w tym samym kolorze ;).
    • Moze i w płot. To moze o zasadach zastosowania gabki akustycznej, bo duzo tu o niej było, wielu ma ale mam wrazenie, ze nie kazdy potrafi ją stosować. Jak sama nazwa wskazuje. Gabka akustyczna sluzy do ksztaltowania akustyki pomieszczenia. Dokladnie do tlumienia poprzez zamianę energii na ciepło. Teraz jak sie to cudo wykozystuje. Przyjmuje się, że 1cm gabki ( standardowej, otwartoporowej, bo gabek jest niezliczona liczba rodzajów) odpowiada 4cm dlugosci fali dźwiekowej. Czyli dla skutecznego tlumienia 40hz potrzebujemy hmgh.... 2m pianki :). Więc do tlumienia niskich czestotliwości niebardzo się nadaje. Natomiast mozna juz ja polecić w srednich i wyzszych częstotliwosciach. Jak mozna zwiekszyć skuteczność pianek?. Odstawiajac ją w pewnej odległosci od sciany. Czyli klejenie jej bezposrednio do sciany, nie jest pożądane. Wiem, ze zaraz naslecie na mnie Bartka. No ale takie są prawidła w warsztacie pro. Dlatego też w rezyserkach, studiach najczęsciej stosuje się ekofon lub rozpraszacze. Wełna tez jest skuteczniejsza. Pianka bardziej do likwidacji pogłosu np ludzkiej mowy. Jak odpadną to chyba nawet lepiej. Bedą skuteczniejsze Jeśli coś namieszalem ze skutecznością pianek, to wybaczcie ale w skrucie i uproszczeniu tak to wyglada. Wygooglujcie sobie może skuteczność, zeby mnie zweryfikować.Nie stosuje sie juz nigdzie takich ustrojow. Chyba, ze w budynkach uzyteczności,  zeby redukować halas, pogłos. I to tez ludzkiego głosu. Widzialem, ze kiedys Bartek wrzucał swoje badania, no ale jakoś nie bardzo chce wierzyć. No chyba, ze wynalazł superpiankę pro.
    • Za piankami? Słupek z książkami, podręcznikami ... Nie odpadają jeszcze jeżeli o to chodzi  Pomiary wychodzą dobrze więc Twoje uwagi są celne niczym strzał "kulą w płot" 😎  Pracuję nad tym bałaganem ale estetą nie jestem więc potrwa zanim dostosuję aranżację akustyczną do oczekiwań forumowiczów 🤣 Jeżeli chodzi o pomiary RT60 już kiedyś wklejałem w temacie o akustyce jak zmieniał się pogłos po zamontowaniu pianek, pianek i obrazów z wełną na ścianę przeciwległą w stosunku do normalnie zagraconego pomieszczenia ok. 13m3 bez żadnych absorberów. Poglądowe zdjęcia sprzed 3 lat (leci ten czas). Uwagi do pomysłu Tomka o zawieszeniu dwóch absorberów opieram na moich doświadczeniach. Pianki zmniejszyły pogłos z ok.400ms do ok.300-250ms ale ich powierzchnia to 2,6m2. Tomek planuje w 20m2 1,2m2 wełnę 10cm ale ma mniej gratów i obstawiam, że dwa absorbery na tej ścianie to za mało będzie. Oczywiście rozsądnym pomysłem jest zakupienie ich partiami, dwa teraz, pomiary i kolejne wg potrzeb. Poza tym ich położenie wg mnie ma mniejsze znaczenie niż ich powierzchnia, gdyby zdecydowałby się na jej podwojenie.  Chętnie obejrzałbym Twoje pomiary Witek. Mogło by to być cenne doświadczenie. Zachęcam do opublikowania. Fajnie gdyby jakiś akustyk rozwiał wątpliwości jak pomóc Tomkowi ale jak wiadomo się cenią bo na chleb trzeba zarobić    
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...