Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Kolumny CHARIO...

Witam wszystkich serdecznie! Szukam narazie wzmacniacza do Delphinusów...Po przeprowadzce do nowego mieszkania sprzedałem stary zestaw i szukam zupełnie od nowa.Pomieszczenie 18m2,muzyka tak różna,że nawet jej nie wymieniam...Ostał mi się jeno całkiem niezły gramofon Dual z pre Pro-Jecta i para IC;) I teraz pytanie...oczywiście odsłuchy...tak wiem...ale czasu mało,a salon to nie mój salon;) Słucham dużo plików hi-res,więc albo Dac oddzielnie albo we wzmacniaczu.Tidal też wygodny...Moje oczekiwania względem brzmienia są do końca nieokreślone...;) Chcialbym przeznaczyć na to max 7000 zł,mogłoby być mniej jeśli musiałbym dokupić DAC,później oczywiście też CD(chyba że trafiła by się jakaś okazja razem...) W grę wchodzi jak najbardziej sprzęt używany z pierwszej ręki;) Wiem,że są to czasem zgoła różne opcje,ale chodzą mi po głowie(raczej tranzystor lub hybryda),baaardzo ogólnie: Baltlab,Primare(ostatnio w dziwnie niskich cenach i32,)jak Skandynawia to Hegel-z tym,że wiem jakie brzmienie preferują ludzie z zimnej północy;),Atoll,Roksan,Rotel,w związku z tym,że bardzo lubię włoskie jedzenie,buty i kawę;) to AA i Lector...Przeciw Chinom też nic nie mam;) Wszystko to ze spokojem,bo na nowe piękne mieszkanie przeprowadzę się za parę miesięcy. Z góry dziękuję za jakiekolwiek pomysły i propozycje i pozdrawiam wszystkich!
  3. Today
  4. Pomoc w doborze audio

Dzień dobry. Na pewno najprostszym rozwiązaniem będzie zakup amplitunera sieciowego oraz zestawu kolumn. Jeśli masz różne urządzenia cyfrowe audio-video, najlepszą opcją będzie amplituner Onkyo TX-8270. To dobre pod względem klasy brzmienia urządzenia, dodatkowo w pełni wyposażone sieciowo oraz wyróżniające się wyposażeniem w złącza HDMI. W takim przypadku wszystkie urządzenia podłączasz kablami HDMI do amplitunera i wychodzisz tylko jednym kablem do telewizora. Amplituner staje się Twoim centrum sterowania całym systemem audio-video. W innych przypadkach np. Onkyo TX-8250, Yamaha R-N602 czy Pioneer SX-N30AE musisz rozdzielić audio i video. Brzmieniowo Onkyo gra mocno, szybko, dokładnie, spójnie, analitycznie. Yamaha lepiej sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych, gdzie jej wyeksponowanie skrajów pasma jest bardziej pożądane. Drugą alternatywą jest klasyczny, dobry wzmacniacz stereofoniczny i odtwarzacz sieciowy. Zdecydowanie najlepszą opcją brzmieniowo będzie NAD C326 BEE, do którego podłączylibyśmy odtwarzacz np. Yamaha WXAD-10. Kwestia kolumn - jeśli możesz minimalnie zwiększyć budżet, na pewno proponowałbym zestaw Onkyo TX-8270 / Monitor Audio Silver 6. W tym zestawie otrzymujesz bardzo dobry zestaw kolumn, mocny i optymalny brzmieniowo amplituner oraz idealnie dopasowaną funkcjonalność do Twoich wymagań. To taki bardzo uniwersalny i po prostu dobry klasowo zestaw. Warto także zwrócić uwagę na kolumny Pylon Audio Sapphire 25. To polska, bardzo dobra konstrukcja, która w Twoich gatunkach muzycznych sprawdzi się idealnie. Warto także posłuchać Indiana Line Tesi 560. To bardziej ciepłe, miękki, bardzo plastyczne granie. Z oferty Klipech zdecydowanie namawiałbym na serię wyższą Reference Premiere, w Twoim przypadku wchodzi w rachubę model RP-250F lub wyższy RP-260F. Odradzam natomiast model R-26F, który moim zdaniem nie pasuje do Twoich preferencji muzycznych. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.
  5. Zestaw stereo 4500zł, 18m kw

Dzień dobry. Zacznę od elektroniki - tak naprawdę masz do wyboru trzy amplitunery sieciowe - Onkyo TX-8250, Pioneer SX-N30AE oraz Yamaha R-N602. Każde z powyższych urządzeń oferuje pełen wyposażenie sieciowe, Yamaha dodatkowo ma swój firmowy system Music Cast, Onkyo i Pioneer stawiają na systemy otwarte. Brzmieniowo Onkyo i Pioneer oferują równy, dokładny i analityczny dźwięk. Yamaha bardziej eksponuje skraje pasma. Ogólnie jednak są to urządzenia podobnej klasy. Kwestia kolumn - moim zdaniem najlepszą opcją do Twojego salonu będzie Indiana Line Tesi 560, którą połączyłbym z amplitunerem Onkyo lub Pylon Audio Opal 23, ewentualnie znacznie lepsze Pylon Audio Sapphire 25. Warto także spojrzeć na bardzo ciekawą konstrukcję Dynavoice DF-5. Z mojej strony natomiast zasugerowałbym przemyślenie kolumn podstawkowych. W założonym budżecie kupimy wyraźnie lepiej brzmiące konstrukcje. Proszę spojrzeć na trzy świetne propozycje - Dynaudio Emit M20, Monitor Audio Silver 2 oraz Focal Chorus 706. Każda z powyższych kolumn to dobra klasa wyżej niż podane konstrukcje podłogowe. Kolumny te także bez żadnego problemu bardzo dobrze, dynamicznie nagłośnią salon. Proszę przyjrzeć się moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam do zapoznania się także z naszą ofertą promocyjną zestawów stereo. Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej rozwiązaniam, w naszym salonie mamy dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach można odsłuchać.
  6. jaki wzmacniacz do dali zensor 7

Kable mogą poprawić drobne niuanse, to takie końcowe "dopieszczenie" systemu, ale na pewno nie pójdziesz jakoś diametralnie w górę z klasą. Na pewno najlepszą opcją jest wymiana amplitunera na dobry wzmacniacz stereofoniczny. Aby jednak zaproponować konkrety, przydałoby się więcej informacji - co podoba Ci się w aktualnym brzmieniu, a co chciałbyś polepszyć, poprawić, zmienić. Na pewno spójrz na wzmacniacz Advance Acoustic X-i105 (https://www.q21.pl/advance-acoustic-x-i105.html). To urządzenie, oferujący szybki i dynamiczny dźwięk z dobrym wypełnieniem, plastyką. To także optymalne połączenie z kolumnami Dali Zensor. Jest jeszcze wiele innych, także bardzo ciekawych wzmacniaczy, które na pewno dopasowałyby się brzmieniowo do kolumn, natomiast nie posiadają wyjścia na subwoofer. Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.
  7. jaki wzmacniacz do dali zensor 7

suba uzywam przy ogladaniu filmów jest lepszy efekt , na wzmacniacz moge wydac do 3500 zł nowy lub uzywany ale z wyjsciem na suba koniecznie (wzmacniacz ponoc lepiej zagra niz amplituner..)
  8. Fuzja vintage + new

Odtwarzacz sieciowy np Pionier n70A i wzmak i kolumny vintage. Acha, 3kzł. To trochę za mało. To zeczywiście amplituner sieciowy z kolumnami z lat 90tych.
  9. AUDIO VIDEO SHOW 2017...

Taliesin z Heglem również zagrały dzwiekiem duzym, głębokim i jednoczesnie wysublimowanym.
  10. Cześć. Nie umknie pewnie Waszej uwadze, że to mój pierwszy post tutaj. Zauważyłem, że wiele tutaj takich od osób jak ja - które dopiero zaczynają interesować się na poważnie domowym sprzętem audio. Dlatego zacznę rozważnie pytaniem krótkim i możliwe, że infantylnym - aby ogółem niekompetencji nie eksploatować nadto fachowej wiedzy doświadczonych użytkowników. W ślad za modą na sprzęt vintage, zamarzył mi się zestaw z lat zlotej ery hi-fi. Niemniej żyję nowocześnie: muzykę wygodnie odtwarzać bezprzewodowo (będąc świadomym straty na jakości), a zestaw chciałbym podłączyć do spectrum sprzętów od telewizora po moduł Apple TV. Rodzi się więc pytanie czy aby mariaż nowego sieciowego wzmacniacza ze głośnikami vintage, to nie fanaberia i abstrakcja? Stanowczo większość czasu odtwarzam muzykę w wygodny sposób z biblioteki Apple music, ale nie chciałbym się pozbawić możliwości odsłuchu na ulubionych krążkach audio, których także mi nie brakuje. Przewiduję wstępnie zarządzić budżetem ok. 3k na ten cel, ale mam w zapasie widełki na "miłość od pierwszego odsłuchu"; zakup traktuję też jako inwestycję z potencjałem na rozwój pasji i dalsze inwestycje. Co sądzicie, Maniacy? W którym kierunku skierować poszukiwania? Będę wdzięczny nawet za krytyczne komentarze, proszę jednak o wyrozumiałość. Pozdrawiam, Michał
  11. Wczoraj
  12. AUDIO VIDEO SHOW 2017...

No cóż. Pierwszy dzień za nami. Moja rekomendacja dla Wile(chyba 4 piętro w Sobieskim) za najlepiej w/g mnie brzmiacy zestaw.
  13. Zestaw stereo do ok.10 tys.zł, pokój 48m^2

Sam poszukuje kolumn za ok10-15k i wybrałem sobie po teście w domu Heco The New Statement ale zaciekawiłeś mnie Magnat Quantum 1009s. Jeśli chodzi o wzmacniacz to ja mam NAD C375 ale przy tak wysokich skutecznościach każdy piecyk spokojnie je pociągnie, tu bardziej będzie liczyć jaką klasą wykaże się piecyk bo przy tych kolumnach będzie słychać marny sygnał. Zaś jeśli chodzi o NAD 368 to miałem go u siebie na testach więc powiem że żeby to grało to musisz słuchać trochę na wyższym poziomie bo to już nie klasa AB tylko D czyli oszczędzamy na prądzie i przy cichym graniu dźwięk trochę bez wyrazu ale jak go podkręcisz jest lepiej a nawet prawie dobrze. Moja propozycja dla Ciebie to Rotel A14
  14. Witam! Posiadam kolumny norsk audio baltic 90. Aktualnie używam ich z końcówką mocy ads 500lx. Chciałbym kupić do nich jakiś dobry mocny wzmacniacz. Zastanawiam się nad Denon PMA 1560 i Yamaha ax 900. Jaki byście polecili wzmacniacz do tych kolumn żeby to się dobrze zgrało ponieważ nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia.
  15. Zestaw stereo 4500zł, 18m kw

A dlaczego akurat podłogówki do 18m? Rozumiem, że chodzi o łatwość w ustawieniu w sensie niebawienia się w standy? W takim ustawieniu jak najbardziej podstawkowe, ale jak kto woli. Poza tym z rysunku wynika, że te podłogowe chcesz ustawić blisko tylnej ściany, czyli mniej niż głębokość 40cm tak jak szafka na to wskazuje. Nie wróżę punktowego basu z podłogówek w takim ustawieniu blisko tylnej ściany. 4,5-5tys za nowy sprzęt O.K, tylko nie oczekiwałbym nie wiadomo czego zwłaszcza przy takiej muzyce. Wybierz się do Korisu, może do TopHifi na Garbarach odpowiedź czego oczekujesz chłopacy pomogą, a może uda się dokoptować raty 0% co by trochę po jakości pójść.
  16. Jamo D 5sub (inaczej sw2010)

Chętnie kupie wyżej wymieniony subwoofer
  17. Test Yamaha RN803D

Ok dziekuje @voytaz w razie problemów jak już odbiorę sprzęt ze sklepu to będę pisał do ciebie ok ?
  18. Test Yamaha RN803D

W opcjach tv. Wybierasz wyjście optyczne i typ kodowania pcm. W ampli nic nie musisz robić poza wybraniem źródła dźwięku.
  19. Test Yamaha RN803D

Czyli te pcm muszę wybrać w opcjach Yamahy ? bo w tv muszę wybrać wyjście optyczne dźwięku w ustawieniach ?
  20. Zestaw stereo 4500zł, 18m kw

Witam wszystkich serdecznie to mój pierwszy post, więc proszę wszystkich o cierpliwość i wyrozumiałość:) Po długim “dojrzewaniu” nastał czas na zakup "pierwszego" zestawu stereo. W kwestiach audio jestem totalnym laikiem. Sprzęt jaki do tej pory używałem o którym można wspomnieć to słuchawki HD215. Proszę Was o pomoc w wyborze, będę wdzięczny za wszystkie rady i uwagi. Na początek odpowiedzi na pytania. 1) Mogę przeznaczyć na sprzęt 4500zł (+/- 500) 2) Sprzęt raczej nowy, to pierwszy zakup więc boję się aby nie kupić jakiegoś sprzętu wybrakowanego. Elektronika na pewno nowa. 3) Poszukuję zestawu stereo opartego na amplitunerze sieciowym i nie dużych podłogówkach 4) Nie posiadam żadnego sprzętu towarzyszącego, no może wspomniane słuchawki HD215 5) Pokój 18m kw, prostokąt 5m x 3,5m (schemat w załączniku) 6) Słucham różnych odmiany rocka i metalu - 70%, reszta to mieszanka, od bluesa przez pop po krainę łagodności ;). Łatwiej będzie napisać czego nie słucham - hip-hop, techno i ich odmian. Wiem, że pojęcie rock/metal jest dość szerokie i są to zróżnicowane brzmienia. Zdarza się posłuchać techniczny death metal ale to sporadycznie, głównie bardziej “przystępne” odmiany (Metallica, Hunter, Slipknot, TSA ….) 7) Zakup jednorazowy, tak mi się wydaje... 8 ) Oczekuję możliwości podłączenia przez USB, obsługę WiFi, bluetooth. 9) Trudno jest mi określić jakie brzmienie preferuje. Chyba bardziej dociążone. Bas nie zalewający wszystkiego, nie dudniący, raczej punktowy. Ogólnie ma być wszystko wyważone, stopa wyczuwalna, talerze słyszane Wiem pewnie to nie ten budżet i pomieszczenie, ale coś w tym kierunku? . Na pewno nie przepadam za przesadną ostrością, która męczy. Zauważyłem, że w EQ przeważnie przycinam zakres 1k-4k, on chyba odpowiada za “jazgot”. Zwłaszcza słuchając nagrań z lat 80 kapel metalowych jest dość ostro. Z amplitunerów sieciowych rozważam Onkyo TX-8150 (Pioneer SX-N30) lub Yamaha R-N602. Kolumny jak już wspomniałem nie duże podłogówki (wielkość Zensor5), Po przejrzeniu wielu tematów w internecie wytypowałem kilka kolumn odpowiadających wielkością: INDIANA LINE TESI 542 INDIANA LINE NOTA 550X Indiana Line Tesi 560 DALI ZENSOR 5 MONITOR AUDIO MR4 MONITOR AUDIO BX5 Polk Audio T50 Melodika BL30 Może niektóre połączenia są trochę ponad budżet. Ważny też jest wygląd kolumn, bedą stały w pokoju w którym spędza się większość czasu. Pod tym względem podobają mi się Zensory, podobnie wykonane chyba są też TESI 542 ale tych nie widziałem na żywo. Proszę Was o rady które kolumny łączyć z którym amplitunerem i jak wypadają kolumny i amplitunery względem siebie. Nie chciałbym iść na odsłuch, posłuchać kolumn X i Y które brzmią podobnie po czym stwierdzę że różnic i tak nie słyszę to wybiorę to co sprzedawca wciśnie Mile widziane inne propozycje. Obszar poszukiwań Poznań i okolice.
  21. naim nait 5si głośne brumienie

transformatory buczą w droższych sprzętach lepszych czasem gorszych to faktycznie jest losowa sprawa zdaje sobie sprawę, brumienie w moim natomiast występuje nawet po odpięciu *wszystkiego* oprócz słuchawek wydaje mi się że to może być problem z pętla masy, ale jeszcze sprawdzimy to w salonie ewentualnie na drugim egzemplarzu, Pytanie czy trafo i brumienie mogę mieć ze sobą związek?
  22. Podłączenie DAC do TV z Android TV

Zdublował mi się post ... a nie umiem jednego z nich usunąć ... tak czytam sobie różne recenzję wzmacniaczy lampowych ... i mam pytanie co myślicie o polskiej produkcji FEZZ AUDIO SILVER LUNA ??? z tego co widzę na stronie producenta to istniej możliwość zakupu wzmacniacza z pilotem no i ogólnie w wszystkich testach jakie czytałem, to wzmacniacz zbiera mega dobre opinie ... pytanie czy dobrze zagra z Dali Ikon 7 mk2 ?? no i ma konkurencyjną cenę około 4000zł więc można powiedzieć, że jest w cenie Cayin mt35s ... pytanie, który z nich zagra lepiej z moimi kolumnami no i czy mogę jakoś podpiąć moje kolumny tak aby oglądając TV korzystać z Denon PMA-710AE, a słuchając muzyki z odtwarzacza CD lub z Yamaha wxad10 (TIDAL, NAS..) korzystać z wzmacniacza lampowego bez konieczności przełączania kabelków. Co raz bardziej nakręcam się na wzmacniacz lampowy ...
  23. Zestaw stereo do ok.10 tys.zł, pokój 48m^2

Czy Denon DRA-100 bylby lepszym rozwiazaniem niz NAD C368+BluOs? Denon ma 10cm wysokosci, ja mam w szafce polke na wzmacniacz o wysokosci 11cm wiec bylaby slaba wentylacja urzadzenia. Wstepnie kolumny mam wybrane: Magnat Quantum 1009s. Edit: wlasciwie juz sam mogę sobie odpowiedzieć, ze nie. Nad jest sporo mocniejszy dodatkowo ten Denon to amplituner a nie wzmacniacz.
  24. Dzięki za wszystkie rady. Na ich podstawie zrezygnowałem z edifierów na rzecz Magnatów Quantum 673. Pozostała teraz kwestia - amplituner stereo czy wzmacniacz. Za pierwszą opcją przemawiają mniejsze koszty. Pierwotnie miałem w planach szukać Denona pma 860 z opcją dokupienia do niego potem tunera, ale wpadł mi w oko Denon dra700, ma całkiem niezłe opinie, chociaż to staruszek. Moje pytanie brzmi: czy różnica między takim amplitunerem stereo a wzmakiem+tuner w jakości dźwięku jest bardzo znacząca (szczególnie w kontekście dobrych aczkolwiek raczej z niższej półki kolumienek)?
  25. Kupno zestawu do salonu - 3500 zł

Zakładam że byłeś w jakimś top hi-fi. Ja niestety dzwoniłem tam w celu zapytania ...doradztwa ...do kolumn podstawowych do yamahy rn602 i dostalem podobną odpowiedz-z b&w 685 s2 zagra najlepiej.jak zapytalem czy nie mają innych kolumn podstawkowych na odsłuch to z łaską usłyszalem ze maja ale nie ma sensu nawet podłączać bo gość mi gwarantuje że w cenie do 4tys.lepszego zestawu nie znajdę i szkoda mojego czasu na szukanie dziury w całym. SZCZERZE ODRADZAM TOP HI-FI W KRAKOWIE!!!! Nawet dziad nie zspytal do czego mi potrzebne kolumny, co słucham jaką muzykę,jaki pokój totalnie NIC!!!! RĘCE OPADAJĄ!!!
  26. naim nait 5si głośne brumienie

Mógłbyś rozwinąć tą myśł, że brumienie transformatora jest normalną rzeczą?
  27. Pomoc w doborze audio

http://s4home.pl/produkt/yamaha-r-n602-heco-music-style-900/
  28. Test Yamaha RN803D

http://www.hifi.pl/slownik/pcm.php Jesli to nie jest jasne to pisz do mnie wytłumaczę.
  1. Załaduj więcej aktywności