Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Wystarczy dołożyć 2 głośniki do atmosa.
  3. Ja odpuścił bym te raptory,słuchałem ich i do Magnatów Shadow nawet się nie umywają,a w linii Shadow dostępne są nie tylko fronty ale wszystkie kolumny potrzebne do 5.1,ewentualnie można suba zmienić na innego.
  4. Witam, szukam słuchawek do ~1000 zł, najlepiej otwarte/półotwarte. Głównie zależy mi na wygodzie i przyjemnym graniu słuchawek. Znalazłem ciekawą ofertę na allegro https://allegro.pl/oferta/sluchawki-audio-technica-ath-ad900x-8005642897 - Nie wiem co o tym sądzić, nigdy nic nie kupowałem na allegro. Dlatego trochę boję się czy nie jest to jakieś oszustwo. Mam już kilka modeli od Audiotechnica i nie tylko na oku, ale ciekawy jestem co ciekawego jeszcze możecie mi zaproponować w tej cenie
  5. OK. Jeszcze się zastanawiam ale myślę że na chwilę obecną zrezygnuję z Dolby Atmos. Za rok będę robił remont pokoju i wtedy pomyślę o zamontowaniu głośników w suficie. Teraz może zaopatrze się w amplituner Denona AV R-X2500H albo Onkyo 686. Teraz tylko mam pytanie - Jak kupię głośniki Polk T531 to czy później tylko wystarczy dokupić dwa sufitowe do Atmos? Czy będę musiał wymienić wszystkie? Niestety nie mogę przenieść telewizora na krótsza ścianę. Z jednej strony na krótszej ścianie mam okno a z drugiej drzwi. Czy jakbym zamontowal za rok głośniki w suficie to będzie odczuwalny efekt dźwięku Atmos? Czy ta wolna przestrzeń z prawej strony to utrudni?
  6. Heh pamiętam takiego jednego , który na innym forum wspominał mi o 1Enderze , zresztą o Tobie wspominałem także moderacji niedawno , także cóż ... kolejne konto tutaj w przeciągu 2 msc ? Sposób pisania się mało zmienia
  7. Witam. Chciałbym zakupić dwie pary słuchawek, gdzie jedna na pewno będzie BT, a druga teoretycznie obojętne (może być przewodowa lub BT). Czy takimi słuchawkami połączę się w konfiguracji: Pierwsza para połączona jest z TV po BT, a drugą parę podpinam po kablu do tych pierwszych słuchawek i mam dźwięk tu i tu. Jeżeli tak to czy poleciłby mi ktoś jakieś słuchawki gdzie łączny koszt będzie się zamykał w 500zł? Czy np. dwie pary "Jbl Tune 500BT" zepnę w ten sposób ze sobą? LUB Sennheiser HD 4.40BT + jakieś słuchawki przewodowe za 100zł? Od słuchawek nie wymagam cudów ponieważ od grania mam KD, jednak mam małe dziecko w domu i póki co chce mieć możliwość jakiejś alternatywy w oglądaniu filmów. Oraz drugie pytanie: czy jeżeli posiadam kino domowe z amplitunerem Onkyo 686 oraz Odtwarzacz Blu-ray to oglądając film blu-ray słuchawkami będe się łączył po BT z TV, Amplitunerem czy Odtwarzaczem? Pozdrawiam.
  8. Do pominięcia raczej nie jest, ale myślę że ryzyko jest nieduże, a im cieńsza i lżejsza płyta tym mniejsze bo wtedy jej rezonans jest wysoko i nie wpływa na pasmo modalne pomieszczenia.
  9. Czekam spokojnie, ale branża nadal chyba śpi 😜
  10. Today
  11. Czyli, odpuszczam sobie ewentualne pułapki rezonansowe w rogach (taki miałem zresztą zamiar) i skupiam się na szerokopasmowej pułapce piankowej w rogu. Kolejne pytanie. Jeśli chciałbym ze względów estetycznych dokleić jednak do takiej pianki płytę perforowaną, to na ile duże jest ryzyko, że zacznie mi to wszystko rezonować w sposób, którego bym sobie nie życzył? Że coś się pogorszy względem zastosowania samej pianki? Czy ewentualny rezonans płyty nie połączonej sztywno, np. ze ścianą, jest do pominięcia?
  12. Dali Oberon 7 przyjemnie i bezpiecznie. Może być jednak trochę nudno.
  13. A dźwiękowo są zmiany czy raczej jest to "tylko" odświeżenie pod względem technologii?
  14. Kraft...oczywiscie ze się da. I oczywiscie, ze bez pomiarow to sobie mozna zaszkodzić :). TTe Twoje wizualizacje modow to...wiesz.. W tym samym czasie pisalismy. Mozna samemu, bawiąc się w eksperymentowanie znajac swoje pomieszczenie i mając jakotaki sluch. Np ja wole samemu mimo, ze mam Bartka za rogiem. Mozna trochę doswiadczenia nabrać. Ale to ani tansze, ani bardziej skuteczne...
  15. Szczerze mówiąc, rezonanse bez pomiarów w pomieszczeniu umeblowanym trzeba mierzyć, nie ma sensu liczyć. Gdyby to był w miarę pusty pokój, ewentualnie z jakimiś powierzchniami "znanymi" jak np. okna czy drzwi - to liczenie ma bardzo dużo sensu. Im bardziej umeblowany to nawet zamodelowanie tych mebli nic nie da, bo trzeba im nadawać właściwości struktur drgających co jest niemożliwe. Ja zawsze robię i jedno i drugie - pomiar i model, a potem waliduję model za pomocą pomiaru bo np. takie rzeczy jak drzwi i wibrujące okna umiem uwzględnić. Oczywiście tak czy inaczej obracamy się tutaj w granicach zagadnienia akustycznego high end. Rozbieżność rezonansów pomieszczenia prostopadłościennego wyliczone z wzoru analitycznego, a więc wszystko puste i idealnie twarde, a takie rzeczywiste to rozbieżność raczej w granicach 10 Hz, liczone dokładnymi modelami to może być 2/3 Hz nawet. Ewentualnie pomiar, gdzie nie ma żadnej rozbieżności, no ale pomiar nie da np. precyzyjnego rozkładu SPL w pomieszczeniu bo żeby to zrobić trzeba by sie baaaaardzo dużo namierzyć i taki rozkład wyznaczyć samemu. Reasumując - jak mamy dokładność rzędu 10 Hz to warto w pułapki bardziej szerokopasmowe, bo i tak mamy dużą tolerancję, wtedy ważniejsze jest miejsce gdzie ma ta pułapka stać niż jakieś strojenie. Jak idziemy w duża dokładność to ma znaczenie i miejsce, i częstotliwość.
  16. Pylon gra ciepło i gęsto. Bas wolny. Mają swoją manierę grania. Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka Na 30 m to dyskomfort pylon Diamont 30 Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
  17. Czyli da się obliczyć zakres działania takiej pustki (ewentualnie pustki + płyty) u mnie. Pytanie, czy da się także wiarygodnie obliczyć, tylko na podstawie wymiarów mojego pomieszczenia, bez robienia pomiarów, czy pustka o danych wymiarach zadziała u mnie korzystnie, czy może jeszcze pogorszy sytuację, wycinając coś potrzebnego z pasma? Bez takiej pewności dalsze brnięcie w ustrój rezonansowy w rogu nie ma chyba sensu i może lepiej poprzestać tylko na absorpcji samej pianki. Co sądzisz?
  18. Cześć, Jestem w trakcie zmiany kolumn na nowe. Szukam ciepło grających kolumn w okolicach 6tys za parę. Pomieszczenie około 25-30m (z możliwością przestawiania, wysuwania kolumn, więc to sobie jakoś dopasuje), wzmacniacza nie podaje - to jest kwestia, którą zawsze można zmienić. Interesuje mnie jak grają poniższe kolumny w momencie kiedy podłączamy je do neutralnego wyimaginowanego źródła 🙂 W oko wpadły mi: 1. Pylon Audio Diamond 25 2. Dynaudio EMIT M30 3. Kef R500 Jakie są różnice w brzmieniu pomiędzy tymi paczkami ? Może jeszcze jakieś polecicie ? 🙂 Nie lubię dźwięku zbyt sterylnego, technicznego i nastawionego na detaliczność. Szczególnie jestem czuły na podbicia wyższej średnicy.
  19. Czyli reasumując: U @Q21 we wspomnianej cenie mogę liczyć na poniższy zestaw z kablami, tak? Czy pozostali mogliby się do niego odnieść? Onkyo TX-NR686 Polk Audio T531 Klipsch R-100SW Zastanawiam się jeszcze nad DENON AVR-X2500H + Wilson RAPTOR 5/1/VOCAL (może 7/1 ale to 500 zeta więcej) + Wilson SUB-10. Co Wy na to? @S4Home piszesz o kolumnach frontowych. A chcę skompletować cały zestaw. PS: kontaktować się na tel ze stron czy PW w celu wyceny?
  20. Pojawił się jeszcze jakiś model Magnat Quantum 807, ale już chyba nie będę kombinował - a może warto?
  21. @S4Home. Biję się w piersi, zaszła oczywiście ogromna pomyłka. Chodziło mi o Q21. Jeszcze raz przepraszam i to nie są oszczerstwa, Bo chodzi o Q21. Tak na marginesie, to można by podyskutować jak to z tą Twoją pomocą jest, bo i tak zawsze się reklamujesz. Dla mnie branża nigdy nie będzie wiarygodna. Ale każdy ma swój rozum. Piszesz. Kim Ty jesteś, że wolałbyś, by użytkownicy pisali otwarcie a nie do mnie w PW? Kim jesteś abyś mnie weryfikował? I przede wszystkim rzucał oszczerstwa, że handluję sprzętem? Niczym nie handluję. Dlaczego Tobie wolno a komuś nie? Domagam się przeprosin. Ja mogłem przeprosić, to i Ty powinieneś. Z tym, że moje "oszczerstwo" było pomyłką a Twoje jest świadome. Czy ja się znam na sprzęcie? Pozwól niech to ocenią Ci, którym ew. poradzę. Ty jak widzę niespecjalnie znasz się na sprzęcie a doradzasz. Coś tam "liznąłeś" w tym swoim sklepiku, ale wierz mi Twój poziom doradztwa nie jest na najwyższym poziomie a jednak doradzasz. I co? Tobie wolno mnie nie? Przede wszystkim, jak już jesteś tak inteligentny i dociekliwy, mógłbyś zauważyć, że mój "podpis" o doradztwie, to żart. Zgadnij z czyjego aroganckiego podpisu? Nikomu nie będę prywatnie doradzał tylko na forum.
  22. Rezonans słupa powietrza o dowolnym kształcie da się obliczyć, w sumie chyba całkiem szybko jak się ma soft za 100 tys zł... na uczelni mam, może jutro policzę ale takie pułapki to to ja i tak modeluję jako całość, ze wszystkimi elementami i jak się da najdokładniej. Mierzyć tego się za bardzo nie da, to takie dokładne modele to najlepsza rzecz jaką możemy zastosować.
  23. U mnie właściwie nie ma zamknięcia, bo z boku, między ścianą a pianką, mam kilka centymetrów szpary. Moja improwizowana konstrukcja nie jest solidna. Stoi na słowo honoru. Podsumowując, to co robić dalej. Same pułapki piankowe w rogu, czy jednak spróbować pułapki typu pianka+płyta perforowana? Jedne i drugie musiałyby być robione na wymiar, bo mam niestety poważne ograniczenia przestrzenne. Czy po ustaleniu wymiarów trójkątnej pustki za panelem, da się obliczyć rezonans tej pustki?
  24. H i O to podobne ale jednak inne słuchawki, jedne i drugie mogą się podobać, ale nie koniecznie mogą się podobać i jedne i drugie razem 🙂 NHC graja mocno poglosowo, czasem powoduje to mocne nakladanie sie dzwiekow na siebie co przy szybszej muzyce nie do konca sie u mnie sprawdzilo. Maja bardzo zgaszona wyzsza srednice (wlasciwie niska srednica jest od razu sklejona z gora) wiec wydaje sie dosc duszne (ale mozna sie przyzwyczaic). W calosci dzwiek jest lekko przydymiony a scena jest taka "tunelowa". W jazzie, lekkim starym rocku bardzo fajnie. Owle sa bardziej konwencjonalne na tle H. To również przyciemnione granie, bardzo gladkie, jednak pojawia się nieco więcej światła w wyższej średnicy (nie jest przesadnie wycięta ani przesadnie podbita). Nie ma aż takiego efektu echa i odbijania się dźwięków jak w H. Na tle innych słuchawek to dalej ciemniejsze i mocno "relaksacyjne" granie. Według mnie to lepsze słuchawki, niedocenione do końca u nas na rynku. Kiedy szukalem sluchawek dla siebie Owle przebily konkurencje (ktora czesto grala albo zbyt "mulasto" albo "darła ryja" na wyzszych srednich).
  25. Odpisuję trochę późno, ale przez kilka ostatnich dni nie korzystałem z neta (szok ). Z cenami gramofonów jest tak jak piszecie - wpływają na nie popyt i moda na winyle. Do tego jeżeli jest to gramofon ze sprawdzonego źródła, po serwisie, albo nawet po renowacji z prawdziwego zdarzenia, to wyższa cena jest jak najbardziej uzasadniona. Wszystko oczywiście w granicach rozsądku. Niektórzy sprzedawcy dosyć mocno zawyżają ceny, ale nie mamy na to wpływu. Mamy wolny rynek - każdy kupuje i sprzedaje tam gdzie chce i za tyle za ile chce @enkkidu - gratuluję zakupu. Świetny wybór
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...