Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. nie znam TCN. No cóż możesz iść w odtwarzacz "firmowy" pod amplituner. Jeśli wolisz dopłacać za markę. Przeważnie one i tak są zbudowane na bazie któregoś z tych budżetowych. Te firmy nie robią swoich odtwarzaczy w 100%.
  3. No 240D i RP500 totalnie nie nadają się do muzyki. To modele kinowe 100%
  4. Subwoofer tak zostaw. Zrob teraz kalibrację i zobacz czy jest lepiej. W kinie system lepiej Ci zagra jesli ustawisz fronty na small. Ale jeśli słuchasz na tym także muzyki i to dużo to przetestuj pod własne preferencję. Bo może się okazać ze jednak bez suba a duze fronty jest lepiej. Co do skretu to troche w kierunku odbiorcy. nie musi to być w lini osi ale jednak.
  5. Bubuu, Mam prośbę. Gdy już dojedzie do Ciebie A8 zrobisz porównanie z Q5 i opiszesz nam różnice? Jestem bardzo ciekaw, czy droższy wzmacniacz będzie z innej ligi w porównaniu do Q5? Sesja zdjęciowa również mile widziana.
  6. No właśnie to nie jest to samo. DAC w TV? Hmmmm Po prostu gra głośniej i tyle. na pewno nie lepiej.
  7. Spoko, fajny ampli Yamaszki, lubię takie starsze sprzęty. Szukam Ci kolumn, podeślę zaraz linki. A ile ta Yamaha ?
  8. No to ja bym szedł w ELACA. Na prawde dobre kolumienki i ostatnio przecenione dość znacznie. Tanoy jest tańszy. Moim zdaniem gra równie dobrze ale, ciszej. Nie jest tak wydajny mocowo. Więc przy głosniejszym graniu zaczynają się gubić. Z tym że mowie tu o głosniejszym graniu
  9. Seria R to słabizna. Jest znaczna różnica w dźwięku. I faktycznie Bali dobrze doradził. Jeśli ma to być czyste kino to opcja z podstawkowymi RP600 a dwoma subami jest lepsza. Jeśli chcesz jednak na tym słuchać muzyki to przemyślał bym podłogowe ewentualnie suby REL 1205. Zamknięte do kina ale swietnie radza sobie w stereo. Do tego oczywiscie świetny 404 c i tyły trójkątne. Jeśli pomieszczenie jest trudne proponuję Yamahe 685 bo ma lepsza kalibracje. Jesli ustawienie będzie prawidłowo możesz iść w 696 które jest mocniejsze.
  10. Jest wejście phono jak piszesz, musisz jeszcze przełączyć w urządzeniu na wejście phono i powinno grać. Jeżeli nadal będzie cisza, to proponuję sprawdzić wkładkę, lub samą igłę w gramofonie.
  11. Tylko w przypadku Denon dochodzi jeszcze coś innego. https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/3003-denon-avr-x2500h przy opcji 4 omów moc drastycznie spada. A nie ma kolumn 8 omowych. Tutaj ok, w skrajnych warunkach ale Denon się wyłączył. Konkurent nie. Tu masz test mocy Onkyo https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/3123-onkyo-tx-nr696
  12. W tak małym pomieszczeniu nie ma sensu iść w Atmos. Zwłaszcza że wtedy myslisz o biednym 393. Moim zdaniem nie tedy droga:/ Onkyo 686 + Tannoy TFX, albo Denon X1600 + Heco Ambient 5.1. Pozdrawiam i zapraszam
  13. Witam Proszę o pomoc w wyborze kolumn podłogowych do +/-1000zł. Będą pracowały z amplitunerem Harman/Kardon AVR151s. Pokój około 20m2. Muzyka wszystkie gatunki, od amerykańskiego rapu z bassem , przez rock do jakiś nawet radiówek . Najbardziej zależy mi żeby były to nowe kolumny, ale jakby coś ciekawego używanego było to tez rozważe. Póki co myślałem nad: - Magnat Monitor Supreme 1002 - Magnat Monitor Supreme 802 - Pylon Audio Pearl 20 Może inne propozycję, a co myślicie o tych?
  14. O super, sprawdzę ten o korym mówisz, pytanie co to za defekt? A tak jeszcze bo mi wpadło w łapy, Co myślicie o yamaha rx 330? I ew jakie kolumny pod niego?
  15. Cześć wszystkim, Szukam zestawu kina domowego do kwoty jak w tytule. Pokój przeznaczony typowo do rozrywki ok.13 mkw. Proporcje powiedziałbym 65% kino / 35% muzyka. Filmy głównie z Netflix i dysku usb, czasem BD z konsoli. Muzyka z usb i spotify. Moje preferencje brzmieniowe to miękki i lekko dominujący bas i delikatnie wyeksponowana góra. Przeglądając forum wyczytałem, że w tej kwocie polecane są amplitunery Onkyo 686, Denon 2600 i Yamaha 685. Do tego zestawy quadral 6500, taga 606 lub polk t531 i oczywiście sub. Pytanie czy, takie zestawy dobrze się zgrają z niedużym pomieszczeniem? W okolicy nie ma salonów audio, a w tygodniu ciężko o czas żeby podjechać gdzieś dalej. W marketach niestety same soundbary, więc o odsłuch może być trochę ciężko. Doświadczenia zbytnio nie mam, słuchałem jedynie zestawu znajomego, który jak dla mnie wypadł jakoś bez emocji oraz soundbaru jbl, w którym z kolei jedyne co mi przypasowało to bas -oczywiście z subwoofera. Czy na podstawie moich preferencji moglibyście doradzić, co warto wypożyczyć na odsłuch? Nie chciałbym zamawiać ogromu sprzętu, żeby potem nie zbankrutować na odsyłanie paczek. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  16. W spotify przez connect uzywasz apliakcji do sterowania. Natomiast Tidal nie ma takiego czegoś i musisz sterować aplikacja urządzenia a nie Tidala. Problem z jakością rozwiązuje aplikacja mconnect zmiast MusicCast, Jeśli Onkyo i twój telefon na którym masz spotify są w tej samej sieci i mimo wszystko się nie widzą to są to zapewne ustawienia rutera aby urzadzenia wewnatrz tej samej sieci się nie widziały. Wejdz, w opcje rutera i poszukaj. Pozdrawiam
  17. To proponuję używane Monitor audio Silver 2. nie braknie ci mocy w 20m a do tego elektronika Electrocompanient, Harman albo starsze Marantze jak PM80. Pozdrawiam
  18. To akurat ten model. Ale patrz tutaj: https://allegro.pl/oferta/krk-classic-5-aktywne-monitory-odsluchowe-para-8660548696?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Sprzęt+estradowy,+studyjny+i+DJ-ski&ev_adgr=Sprzęt+estradowy,+studyjny+i+DJ-ski&gclid=Cj0KCQiAs67yBRC7ARIsAF49CdWSnrhPYcKENywCvmVW_m6eATAlb3KAt9JEAbEoDs0nR32gX5kT88QaAhhmEALw_wcB Gdzie masz na przykład wejście RCA. Jak mówie. Zadzwoń do dwóch trzech sklepów z tym sprzetem i powiedz jakie masz potrzeby. Na tym forum nie zajmujemy się takim sprzętem. https://www.ceneo.pl/69869333 Te na przykład łącza się kablem głośnikowym. Wzmacniacz jest w jednej z nich.
  19. na pewno Denon AVR-X1600H http://manuals.denon.com/AVRX1600H/EU/PL/fig/GUI InputAssign S75E2_RQIFILqeimigiz.png do niego nie podłączysz?
  20. Kraft

KEF R3 - test

Pisałeś o "dołku", a dołek to coś takiego, co jest otoczone "górkami". Teraz piszesz już nie o dołku, ale o stromym spadku charakterystyki na skraju pasma. Ok. Rozumiem, że teoria o dopasowywaniu dołków na charakterystyce kolumn do modów pomieszczenia upadła.
  21. Stolarz

KEF R3 - test

Obrzydzasz czytanie tego wątku. Ja dziękuję. Won do piekła ...... wściekła.
  22. Słuchaj, ja mam fajny wzmak na oku, SANSUI AU217, jest to pierwszy z serii, polecam, znam markę. Stary porządny japończyk, ja mam 717-tkę i gra non stop od lat. Dodam ze te wzmacniacze miały bardzo dobre pre gramofonowe. Gra przyzwoicie i raczej ciepło. Zaraz postaram się poszukać aukcji. Jest ale z defektem, normalnie stoją po 500-600 zł
  23. No właśnie, może jakiś cieplej grający piecyk niż Yamaha i Onkyo...
  24. Narazie jeszcze nie kupiłem żadnych kolumn. Gramofon chyba na ten moment odpuszczam - zbyt czasochłonne jest dobieranie odpowiedniego sprzętu (kolumny/wzmacniacz) - co akurat mi się podoba, bo wiem że coś fajnego z tego będzie. Także nie wszystko na raz. Po 'meandrowaniu' po forach, czytaniu internetów, oglądaniu filmów na YT doszedłem do punktu w którym,wiem że nic nie wiem. Chociaż mam intuicję że to wkrótce zmieni Może napisze tak: poszukuje kolumn i amplitunera/wzmacniacza do małego pokoju/sypialni - żeby dały coś więcej niż 'dźwiek' z głośników komputerowych. Wielkich oczekiwań nie mam. W tematyce jestem zielony. Kolumny - używane, do 500/600 zł Wzmacniacz - dobrany pod kolumny, żeby impedancja była dopasowana etc. - 300zł max. I są dwie ważne rzeczy - źródłem dźwięku na ten moment jest komputer spotify,tidal. Więc zmajstować chciałbym to w ten sposób, żeby sygnał cyfrowy przechodził na analogowy (mam nadzieje, że dobrze to określam) z laptopa do amplitunera/wzmacniacza. Żeby grało i uniknąc sytuacji że kupuje stary wzmacniacz a tu zonk, bo nie mam jak się podłączyć do niego. Sprawdzałem sugerowany wyżej SMSL Q5 i generalnie jest ok, ale cena trochę wysoka jednak i plus nie ma wejścia phono - a kiedyś tam w przyszłości jak złoże sprzęt chce zainwestować w gramofon. Piotrek
  25. Też jestem ciekaw. Czy mówimy o tym co ostatnio pojawiło się na forum? Z biegiem lat zgromadziłem listę takich "przypadłości" o wielu firmach. Canbridge, nad, denon. Ale to nie jest regułą. Jeśli przeczytasz coś i danym modelu nie znaczy że u ciebie też tak musi być. Więc czekam na rozwinięcie tematu.
  26. Today
  27. Mam swoich zdecydowanych faworytów jak i zdecydowane anty w tym zestawieniu. I nie powiem ci które. Dlaczego? Bo idąc na odsłuch będziesz miał w głowie moje czy innych kolegów tyły zamiast swoje. Zrób na odwrót. Najpierw wytypuj swoje.posluchak a później konsultuj jeśli zostaną ci dwa , trzy modele. Serio. Po prostu dobrze się przygotuj na odsłuch https://m.facebook.com/S4Home/posts/1376299005815409
  1. Załaduj więcej aktywności

• Utwórz nowe...