Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Witajcie, bardzo dziękuję za odpowiedz. zdecydowalem sie na denona 2500h, ew. onkyo ale na 80% denon. teraz kolumny do tego, ta melodika raczej odpada polski producent. co powiecie o klippich 610?
  3. Jeszcze prośba - czy ktoś z Was miał okazję porównywać Emity M30 z Pylonami Diamond 25 - jeśli tak to prośba o wnioski 🙂 ? (biorąc pod uwagę oczywiście te same warunki akustyczne i "elektroniczne").
  4. Tyle że z tego co wiem, to Akai stosowało zwykle lasery słabo czytające płyty i nie najlepiej sprawujące się jako transporty, do tego dość awaryjne. Może się mylę co do tego modelu.
  5. Tak jak w temacie mam problem ze wzmacniaczem albo kolumnami nie jest pewien jestem w tych sprawach zielony ,więc problem polega na tym iż przy słuchaniu jakieś muzyki głośniku zaczynają trzaskać w sensie słychać tylko jakieś pierdzenie i muzyki w ogóle nie ma znaczenia czy słucham głośno czy cicho czasami jak muzyce występuje jakiś mocniejszy bass to wtedy przestają ,,trzaskac'' ale po chwili problem znowu się zaczyna mój sprzęt to pionner a-602R i STX 130f
  6. 3-5 tysięcy PLN. Przy czym jeśli w ogóle uda się zdobyć. Panowie, wiadomo, że to trolowanie, ale na takie pytanie daje się powiedzieć [emoji3526] Hubert
  7. Sprzedam kolumny Focal Aria 948 w kolorze piano black. Kolumny są na gwarancji, z polskiej dystrybucji, pełen komplet producenta. Stan kolumn i maskownic nieskazitelny. Grały około 340 godzin. Zainteresowanym chętnie wyślę zdjęcia i udzielę więcej informacji. Cena - 8500,- PLN para. Odbiór wyłącznie osobisty. Kontakt - lud.jurde@onet.pl
  8. Today
  9. Myslę, ze perm. Ani jednego postu w historii forum, ktory coś by wniósł.
  10. @Fafniak rozumiem że masz na myśli koncerty itp?
  11. Witam, Panie i Panowie, niosę się z zamiarem uzupełnienia swojego systemu o nieco lepszy subwoofer, a w zasadzie będąc precyzyjnym, o dwa sub’y. Na ten moment system oparty jest na kolumnach Klipsch, central RP450C, pozostałe z serii Synergy. Aktualny sub również z serii Klipsch Synergy (SW450). I tu chodzi mi po głowie również pójście w Klipscha - zastanawiam się albo nad dwoma R112SW, albo R115SW, tylko waham się, czy pójście w te drugie nie będzie przerostem formy nad treścią, jeżeli chodzi o moje możliwości lokalowe. Poniżej szybki szkic pomieszczenia z aktualnym ustawieniem – sam salon to mniej więcej 5,5m x 5,5m ale nie w kształcie regularnego kwadratu, a raczej delikatnego trapezu (ściana na której wisi TV idzie po delikatnym skosie), do tego aneks kuchenny, a to wszystko jest jeszcze otwarte niezbyt szerokim wejściem (ale jednak) na kilkunastometrowy korytarz. Tu prośba o pomoc i komentarze, czy to będzie właściwy kierunek, uwzględniając, że różnica w cenie pomiędzy 112, a 115 jest naprawdę kosmetyczna. A może w tym budżecie można coś lepiej? (poza DIY - nie wchodzi w grę 😉)
  12. Jednak myślę, że Kolega hayman powinien odpocząć chwilę od forum.... Co na to moderacja? @RoRo ?
  13. Miałem plan po świętach więc pewnie niebawem się wezmę za to. Odezwę się jeszcze Pozdrawiam serdecznie
  14. Dzięki! @MariuszZ, czy może udało się już zmontować RCA? Przyznam, że jestem trochę ciekawy jak wypada gotowa lica w porównaniu to tej robionej ręcznie. Aż zastanawiam się nad wypróbowaniem. Byłoby przynajmniej wiadomo, czy warto się męczyć z rozciąganiem pomiędzy haczykami
  15. Pytalem z ciekawosci .Za drogi i Dac by sie marnowal ponad to u mnie Ja szukam dla siebie zintegrowanego taniego z wyjsciem koaksjalnym i dostępnymi tanimi laserami do przerobki go na transport CD Moj staruszek Pioneer PD207 nie ma koaksjalnego i laser do niego 400zl Cos namierzylem Pytanie do speca : Czy Akai CD79 nadaje sie do przerobki na transport CD ? Ma on laser KSS210 a czy pasuje tez KSS210A ? Czym one sie w ogole rozną? Kupil bym bo lasery tanie i srodek tego CD sprawia dobre wrazenie .Posiada wyjscia optyczne i najwazniejsze ze tez koaksjalne Ktos wie?
  16. Ja też mam na kolumnach. Na słuchawkach więcej słychać. Albo inaczej, nie zawsze jest to tego warte. Kiedy moja dziewczyna zostaje sama w domu to nie słucha "MQA z Tidala" bo super dzwięk , tylko Spotify czy Deezer bo wygodniejsza obsługa i lepsze playlisty. Muzyka na pierwszym miejscu, jakość kawałek dalej. Tak BTW czy ktoś z użytkowników Onkyo NS-6130 czy NS-6170 też ma tak ,że urządzenie reaguje wolniej kiedy muzyka wysyłana jest przez chromecast ? Kiedy słucham np Tidala przez aplikację Onkyo to wszystko jest szybko i ok, a kiedy odpalam aplikację Tidal i wybieram chromecast w Onkyo to reakcja jest dużo wolniejsza i trzeba czekać i czekać. Nie wiem czy nadaje się to na gwarancję czy ten typ tak ma.
  17. tak to jest ten link co podesłałeś, ale Fejsie (na MP3 chyba konto trzeba założyć żeby je zobaczyć - jak sądzę) też sprzedający wystawił. podpasował mi bo szukałem czarnego i bez DAC czyli V2 a nie V2+. DACów u mnie dość bo mam w Cocktail Audio - Sabre 9018K2M reference i w Musical Fidelity M6CD - tam Burr Brown DSD1792 (24 bity/192 kHz) choć szczerze ciężko mi uchwycić różnicę na moim sprzęcie "na ucho" dzięki za link, ale klamka zapadła i wierzę, że Conductor V.2 to wyższa półka i to nie tylko cenowa choć spodziewam się, że Playmate to bardzo dobry sprzęt w tej cenie.
  18. 1Ender

Kolumny nova 8

@S4Home czy za pomocą złącza out, można wyjść na końcówkę mocy? Traktując yamahe jako pre? Było by to jakieś rozwiązanie dla kolegi. Pozdrawiam
  19. I tak się rodzą forumowe legendy.
  20. Oczywiscie, ze tak. Ale nikt Ci nie każe obracać glowy podczas słuchania...
  21. Pomieszczenie małe ok. 15m więc monitory dla mnie wystarczą. Pytanie mam jeszcze czy do przesyłania muzyki muszę mieć chromecasta audio czy da sie wykorzystać chromecasta video wpiętego w TV? Sorry za być może głupie pytania ale jestem w tym zielony.
  22. Ale odsłuchowo czy czytając recenzję ? Luxman l-590 (słyszany) , cary cad 300 sei (obczytany) Oj wtyki mam porządne , ale można mieć "rodowane" , tylko to sporo kosztuje jak policzysz 8szt @audiowit przekręcenie głowy o 5st podczas słuchania potrafi zmienić odbiór bardziej niż owinięcie folią kabla 😜 btw. wieczorem będą testy nowych lamp , ale nie wiem czy i gdzie się chwalić , bo ostatnio Roro narzekał iż temat lebena spamujemy
  23. Może najpierw na wzmacniacz, w dalszej kolejności na stolik, na końcu podrasujemy lodówkę.
  24. Zaciekawiło mnie to zdanie. Czy możesz nam przybliżyć na czym takie "wygięcie" polega? Np. na przykładzie poniższego modu. Czy obszary największego ciśnienia zmienią kształt, np. z prostopadłościanów na kliny? Czy tylko zmieni się ciśnienie w "niebieskim" i "czerwonym" obszarze (zamiast być równe, w jednym z nich będzie wyższe? Czy umeblowanie może tak zmienić rozkład przykładowego modu, że przestanie on mieć obszar kumulacji zahaczający o narożnik? PS pamiętajmy, że rozkłady ciśnienia nie mają ostrych kształtów figur geometrycznych, jak na rysunku, tylko płynne granice. Mówimy o bardzo uproszczonym modelu.
  25. Jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch stereo, zdecydowanie najwięcej zaoferuje Marantz. Yamaha idealnie sprawdzi się w konfiguracji kinowej, gdzie przede wszystkim stawiasz na moc, efekty, przestrzeń. Denon to taki złoty środek.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...