Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Today
  2. Jaka jest reszta toru? @tomek4446mógłby poleć jakiegoś technicsa. Polecam tego sprzedawcę, bardzo dobry fachowiec, jeżeli chodzi o drapaki. Cena trochę ponad budżet, ale uważam, że warto. https://allegro.pl/oferta/gramofon-technics-sl-bd3-komplet-przeg-3-8682729161 https://allegro.pl/oferta/gramofon-nordmende-rp-1050-komp-przeg-paskowy-8736796338 https://allegro.pl/oferta/gramofon-benytone-mp-3200-japan-kmpl-przeglad-8736781247 https://allegro.pl/oferta/gramofon-wega-jps-350p-sony-ps-3300-japan-8736771712 Ten ostatni model posiadam osobiście, czyli Wega jps 350 i od tego właśnie sprzedawcy 😁 Moim zadaniem, bardzo dobry gramofon. Porównywałem Wege z Technicsem (niestety nie pamiętam modelu), to Technics wydał mi się zabaweczka. Obudowa plastikowa no i sama waga gramofonu, lekki... Ale Technics nie robił złych gramofonów. Pomimo lekkiej wagi. Tak naprawdę to co odpowiada za dźwięk, to wkładka. To ona determinuje dźwięk. W dalszej kolejności przedwzmacniacz, kolumny i wzmacniacz. Sam gramofon to mechanika. W przypadku 1 Technicsa, nie wiem jakie wkładki można polecić, ale tu liczyłbym na @tomek4446 i @Audio Autonomy . Czasem warto dopłacić i kupić sprzęt ze sprawdzonego źródła. Pozdrawiam
  3. Dsd tylko z dac po rca a z kompa usb audio kablem usb a-b. Tania opcja dac z odczytem dsd Np topping d10. Pzdr
  4. Polecam po prostu DAC z wejsciem USB i obsługą DSD. Komputer podłączasz do DAC kablem usb. DAC do wzmacniacza podłączasz zwykłym kablem RCA.
  5. Cześć, Posiadam amplituner Yamaha rx 396rds i chciałbym do niego dobrać jakiś gramofon. Niestety nie znam się za bardzo na gramofonach, a nie chciałbym stracić pieniędzy na coś co nie będzie w pełni działać z moim amplitunerem. Prosiłbym o jakieś porady w kupnie gramofonu lub linki do aukcji z polecanymi przez was gramofonami. Cena w jakiej bym chciał się zmieścić to około 500 zł.
  6. marecki, nie wiedziałem dziękuję za spostrzeżenie. Możesz zasugerować jakiego programu użyć ? S-Works rozumiem ,że masz na myśli podłączenie dysku prosto do amplitunera ? Bluetooth z tego co się orientuję wprowadza dodatkowe zakłócenia (szumy) a chciałbym tego uniknąć , jeżeli się mylę to mnie poprawcie. Kabel optyczny nie próbowałem, ale tak jak pisałem chciałby przesyłać pliki z komputera musiałbym się zaopatrzyć w wyjście optyczne (da się zrobić) tylko czy aby na pewno tego rodzaju sygnał (DSD) można przesłać przez optyka ? Przykładowy plik ([DSF] [5:28] Phil Collins - A1 In The Air Tonight </5644 kHz/11290 kbps/441,63 MB/>) Może to ktoś potwierdzić ? A co HDMI ? Mam niewielki starszy komputer który chce przeznaczyć do odtwarzacz plików muzycznych oraz filmów czy też koncertów po za wyjściem analogowym z karty muzycznej i VGA z grafiki (obie karty wbudowane) komputer nie posiada wyjść cyfrowych. Zastanawiam się czy można by zainstalować dodatkową kartę graficzną z wyjściem HDMI 1.4 lub nowszym przez które można by przesłać sygnał cyfrowy do amplitunera. Czy pozwoliłoby to na odtwarzanie filmów 4K i wielokanałowego dźwięku oraz DSD ? Pewnie sam do tego dojdę prędzej czy później ale z chęcią zapoznam się z Waszymi sugestiami/doświadczeniami. Dzięki i pozdrawiam
  7. Dobry wieczór, jak to w końcu z tymi amplitunerami? Raz czytam, że to jest to samo, później czytam testy gdzie lepiej wypada Onkyo. Czy ktoś robił bezpośrednie porównanie obu modeli? Pomijam oczywiście kwestie wyglądu czy upodobania do konkretnego logo danej marki. Mam okazję kupić taniej Pioneera ale czytam, czytam i już sam nie wiem. Osobiście słyszałem tylko Onkyo.
  8. Zwróciłeś mi właśnie uwagę na stosunek ceny wtyku do kabla , i kurcze wyszło mi , że w większości moich kabli też tkwią wtyki droższe od samego kabelka. No może w tych głośnikowych tak nie jest .ale w IC to norma. Spojrzałem na wykonanie wtyków Neotecha, których kilka kompletów posiadam, w komplecie są cztery sztuki i wychodzi , że szt. kosztuje 100 zł. I teraz , to dużo czy mało i za co płacimy ? Obawiam się , że płacimy za świetne wykonanie , dobrą miedź gdzie nie trzeba skrobać pilnikiem, by dolutować kabelek , doskonałą powłokę lakierniczą obudów wtyku , świetnej jakości materiał na śrubki blokujące kabel , gdzie nawet po dziesiątym przykręceniu i odkręceniu szlak nie trafia nacięć na wkrętak / sprawdzałem/ . Dokręcanie obudowy "od góry" też jest doskonałym pomysłem , bo zawsze można w razie czego sprawdzić czy wszystko w porządku bez zrywania koszulek termokurczliwych jednym słowem , nie mam zastrzeżeń. I ta cena to precyzja wykonania , a obawiam się , że walory dźwiękowe takiego wtyku to już nasze wyobrażenie. Za co za to płacimy kupując wtyki Furutecha / które zresztą posiadam/ to już kurna naprawdę nie wiem , lutuje to się kiepsko , wykonanie takie sobie , czy tu czasem nie mamy do czynienia z największą składowa ceny w postaci cła , transportu i legendy marki ?
  9. Hmm - dzisiaj posiedziałem z 1,5h-2h i porównywałem to co mam u siebie (tam gdzie możliwe Tidal HiFi lub Master). Pod Primare podpięte: CD Marantz 6004, gramofon Dual 721 wkładka Shure V15 przez Art DJ Pre II, streamer Yamaha NP-S303 i telefon z Dragonfly Cobalt. 1) Nick Cave - Red Right Hand - najsłabiej Yamaha NP-S303 - CD całkiem dobrze - nawet bardzo dobrze - podpięte analogiem bo Primare A20 to tylko analog. - najlepiej telefon przez Dragonfly Cobalt - chociaż tylko ciut lepiej niż CD 2) Dire Straits - Money for Nothing - nasjłabiej znowu Yamaha - telefon 2-gie miejsce - wyraźnie wygrał Dual na LP 3) Breakout - Gdybym był wichrem - Yamaha znowu najsłabiej - 2-gie miejsce Dual i LP - nie wiem czy to wina słabo nagranej płyty czy przedwzmacniacza Art DJ Pre II ??? - wygrywa telefon z Dragonfly Cobalt Generalnie słuchałem paru innych kawałków i telefon z Cobaltem 'rozwala' Yamahę - wszytko słuchane przez Tidal. Większa przestrzeń, dynamika i selekcja dźwięków. Czasami ciut za dużo góry.... - no ale nowiutki jest - może coś się zmieni.... Jak się tego nie porówna to wszystko niby gra całkiem OK. Ale jak się porówna na tym samym utworze to zaczyna być słychać różnicę Co jak co, ale Cobalt robi fajną robotę Wynika z tego, że jest co poprawiać. Chociaż powoli zaciera się pierwotny zamysł zmniejszenia ilości klocków Pzdr, Michał
  10. Do gramofonu osobne pre i wybierasz wzmacniacz jaki chcesz. 😁
  11. Pod gramofon to skłaniałbym się raczej w kierunku PM7000N - ma bardzo przyzwoitą sekcję Phono, chyba tą samą co w PM8006. NAD C368 z BluOS to przede wszystkim bardzo dobre funkcje sieciowe. Jak dla mnie absolutny top na poziomie z Sonosem, ale ludzie narzekają na sekcję analogową, tak więc sprawdź ze swoim gramofonem zanim kupisz.
  12. Tu masz ofertę z naszego forum. Podpytaj kolegę @Paweł Pawlik. 150 zł taniej.
  13. Z tych dwu to zestaw nr 2, bo yamaha gra w tej kwocie dobrze, ma dobre oprogramowanie, szybkie myśle tu o music cast, kolumny nie są markowe ale solidnie zrobione, ciężkie. Zestaw 1 Pioneera lichy, kolumny Taga 505 to paździerz i waga piórkowa:/ jakby dali jeszcze model 606 plus solidne kable typu Melidika to może. Subwoofer można i nawet trzeba dokupić do zestawu kinowego. Nie ma absolutnie znaczenia marka kolumn, bo sub może być innej marki. Naprawde solidne w swej niskiej cenie są suby Magnata( bo szukasz chyba tańszych). Tak jak kolumny dobieramy do metrażu.
  14. Witam, Zamierzam zbudowac system 7.1.2 w salonie o powierzchni okolo 33m2. Uklad glosnikow jak na rysunku pogladowym. Niestety nie mam mozliwosci zainstalowania glosnikow surround (zarowno tylnych jak i bocznych) nizej niz okolo 210-230 cm nad podloga. Moje pytanie brzmi, czy biorac pod uwage uklad i metraz, lepiej zastosowac bipolarne RP-240s i lekko je pochylic do dolu (a moze nie trzeba ich pochylac), czy lepiej monopolarne RP-150M skierowane w strone sluchacza? Pytanie drugie, dotyczace glosnikow atmos: Czy umieszczenie RP-500SA na kolumnach przednich, tak zeby dzwiek odbijal sie od sufitu, jest dobrym pomyslem? W oficjalnej instrukcji informacje sa bardzo lakoniczne. Na forum Klipsch temat byl walkowany, ale zapytania dotyczyly raczej mniejszych pomieszczen, wiec nie uzyskalem konkretnej odpowiedzi.
  15. Łłłłłoooo, czyli super duper. Jestem za. 😁😁😁 Dobra, to ja pierwszy. Kiedyś miałem DNM Reson i z bananami było gorzej niż bez, na szczęście mogłem je zwrócić. 😁
  16. Z wtykami bananowymi po prostu jest zwykle wygodniej. Sam jestem zwolennikiem ograniczania gniazd głośnikowych we wzmacniaczu do dziurek na takie wtyki.
  17. @Fafniak Ta opinia zostawiona w sklepie to przez jakiegoś audiofila pewnie Zresztą do przeczytania bo zostawiłem tam wyżej link. Mój super-duper kabel 2 x 4mm UPOFC kosztował tyle co te banany chyba 😆
  18. Ludzie mają tak różne wyobrażenia o dźwieku że ciężko jest coś doradzać Kupił bym jakąs ciepłą uzywkę na forum winyl.net - jest tam ogloszeń od groma Ja przepraszam - ja caly czas myle firmy - ortofon z projectem.... to jest kurna jakis obled @jeromartin_s - ja naprzykład mam swoje zdanie co do wkładki jakiej "należy" uzywać. Płyty z lat 60-70-80 najlepiej brzmią dla mnie na starych wkładkach i igłach. No nic na to nie poradzę że shre 75 dośc chyba marna wkładka jak na dzisiajsze czasy z dorsami czy stonesami brzmi dobrze
  19. Tia... wprowadzając 2 dodatkowe połączenia/styki. Jasne... szukasz logiki? Jedyna "logika" opiera się tylko o subiektywne słyszenie - koniec kropka. Nie szukaj głębiej bo polegniesz
  20. No i wreszcie jakiś ciekawy temat , może doczekam się odpowiedzi na pytanie, które kiedyś już na tym forum zadawałem bodajże w dyspucie z kolegą Wpszoniakiem . Jak to jest , że najpierw wybieramy jakiś kabel / nie istotne czy IC ,czy głośnikowy / ze względu na użyte super materiały , srebro , miedź monokrystaliczną itd. , konstrukcję , przewodniki solid , linka , lica , prostokątne , okrągłe , kwadratowe , zamrażane , wygrzewane a następnie na zakończeniu dajemy wtyk z zupełnie innego materiału o innej konstrukcji , czy to czasem nie stoi w konflikcie z ideą zakupu super kabla ? @JohnDoewtyki wyglądają super i tylko to się liczy
  21. Zdecydowałem się na zakup nowego zestawu malinki z dać + pro z racji że dotychczasowy sprzęt posiada złącza RCA. Pytanie tylko czy warto zakupić nowa wersję 4b która posiada nawet 4gb i dual HDMI. Czy nie jest to przesada ? Różnica w cenie dość spora a różnice nie wiem czy warte to jest tych pieniędzy. Może nowsza wersja lepiej poradzi sobie z Netflix'em. Pozdrawiam Łukasz
  22. ShareAze

Laik pyta.

A coś z serii Yamaha PianoCraft możesz polecić?:)
  23. KEF Q750 używane za 3050 https://allegrolokalnie.pl/oferta/kef-q750-2-szt-black-czarne-idealne-gwarancja W Nautilusie za 4400 nowe. Cena regularna 5500 zł .
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...