Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Witam, dziękuje. Pomieszczenie : 25 m² Budżet: około 2000 zł na kolumny i wzmacniacz. Oczekiwania względem dźwięku: Słucham liquid funk / DnB / jazzstep / acid jazz... ale tez gustuję w muzyce klasycznej, rock ale to w mniejszym stopniu. Szukam czegoś co w najbliższej przyszłości pozwoli mi słuchać muzyki na gramofonie bo to brzmienie uwielbiam. Obecnie dostałem w spadku Numark TT-1610 oraz Behringer VMX 200 ( ale to spadek - jak już jest to na początek coś z tego będzie ). Nie wiem czy dobrze to opisze: brzmienie neutralne, szybkie z lekkim odchyleniem w stronę ciepłych wokali.
  3. I jak eksperymenty z dodatkowymi absorberami? Podzielisz się wrażeniami? Jestem bardzo ciekaw, gdzie je poustawiałeś i jak to wpłynęło na odbiór muzyki.
  4. @Bartek z Mega-Acoustic, czy możesz mi podać wskazany wymiar Waszych pułapek basowych PB-PREMIUM i MP1? Muszę sprawdzić, czy rury CO nie przeszkodzą mi w ich instalacji.
  5. Ogólnie Audio Pro Avanto potrzebują trochę wolnej przestrzeni wokół siebie, musimy je odstawić od ściany na minimum 30-40cm. Kwestia wzmacniacza - jeśli tak bardzo podobają Ci się wychyłowe wskaźniki, to spójrz na wspomniany AA X-i125. To lepszy dźwiękowo wzmacniacz. Wiem o co chodzi, rozumiem.
  6. sory, ale to całkowicie nie ten styl to robi robotę:
  7. To jak lubisz analogowe wskaźniki to spójrz jeszcze na ten wzmacniacz: https://www.q21.pl/advance-acoustic-x-i125.html
  8. Today
  9. Możliwości jest bardzo wiele. Jest taki wątek wibracje i drgania możesz sobie tam popatrzeć na starcie dwóch światów. Tych co słyszą różnice i tych co nie do końca pokładają nadzieje w polepszenie brzmienia specjalnymi urządzeniami czy stolikami. Ja osobiście mam drewniane meble z dość grubego drzewa i tyle. Kolumny na płycie granitowej (nie chciałem żeby odkurzacz mi je uszkodził🙂). Nie mam także adaptacji akustycznej pomieszczenia czy specjalnego pokoju odsłuchowego. Zwyczajnie sobie muzyki słucham 😉 Tu masz link do tematu może coś pomoże ...
  10. Dziki za odpowiedz, takiej pomocy oczekiwałem! a pytanie mam jeszcze dot. tych fs20, czy jeżeli BR jest z tyłu kolumn, oznacza to że kolumny muszą znajdować się w odpowiedniej odległości od ściany? Jeżeli cena a-s1100 byłaby niższa to jak najbardziej brałbym go, jednak nie wydaje mi się aby był sens płacić 3-krotność wartości modelu a-s701, chociaż na te analogowe klasyczne wskaźniki choruje niesamowicie
  11. A to akurat się zgodzę. I .... uważam za zbyt ogólnikowe, bo ludzie czytają i wyciągają bardzo ale to bardzo uproszczone wnioski Zaznaczyłem. Zbudowali są moje. Nikomu ich nie narzucam. Później mieliśmy audiolaba u siebie, jeszcze z horna i było nieco lepiej. Ale to wciąż nie moje granie. W każdym razie pierwszy kontakt lata temu , no wypadł przeciętnie i nie podeszliśmy do siebie tak samo jak z jedzeniem. Ja nie lubię fasolki ale jem szpinak co kto lubi.
  12. Cześć Mam ten kabel 6mm2.Zamawiałem z UK za ~35pln/mb.Warty swojej ceny. Wcześniej miałem VD studio grade 2,5mm,ale na tym gra po prostu lepiej.
  13. Do Krakowa wozimy sprzęt do klienta do domu. Więc dla ciebie to też najlepsza opcja. Jeśli szafka może z tamtad wylecieć to nie ma żadnego problemu. To zadzwoń do nas ugadamy termin i przyjedziemy że sprzętem. Pozdrawiam
  14. Trzeba sprawdzić na innym kompie. Bo ja jednak jakość dziwnie obstawiam tutaj maca :l
  15. Witaj, Temat szeroki ale jak najbardziej pomogę moim zdaniem w tym pomieszczeniu nie ma sensu iść w 7.1. to jednak kina dedykowane do specjalnie urządzonych pomieszczeń. Prędzej obstawiał bym dwa suby które znacznie poprawiają zakres niskich tonów ale o tym na koniec zaczne standardowo od budżetu. Widzę że masz go dość rozpięty i zapewne branża , ja także:), powinien wykorzystać maksa. Ale ja taki nie jestem. Postaram się dobrać zgodnie z twoimi oczekiwaniami. i tak w budżecie 5k faktycznie większej ilości osób takie kino wystarcza. Musimy tu mieć na uwadze ograniczenia wynikające z rozbudowy amplitunera i wyboru subwoofera ale gra to już całkiem dobrze w budżecie 10k dostajemy znacznie lepiej i co najważniejsze na lata jak to ująłeś. nie będę się trzymał sktrike ceny ale twoich wymagań i tak. polecam wybór amplitunera z wyjściem pre out i dobra kalibracja oraz zapleczem mocy. tu wybór kierował bym w stronę Denona x3500 jako najtańszy model, Onkyo rz830 czy Yamaha 1080. W grę wchodzi także udany model nad 753 V3 Te amplitunery dają możliwość podłączenia końcówki mocy lub wzmacniacza, zatem jeśli za jakiś czas stwierdzisz że kino nie jest przez ciebie używane a jednak chcesz się przestawić na stereo to jest do tego zaplecze. c odo kolumn to tu wybór jest szeroki. Począwszy od takich które grają ciepłej łagodniej, bardziej mięsisto jak heco 700, elac f6, poprzez bardziej naturalne jak qa 3070, dali oberon 7 czy tannoy xt6f a skończywszy na modelach jaśniejszych jak bronze 6 od monitor audio czy magnat quantum 757 waznym elementem kina jest sub. Stąd moja propozycja o zastosowaniu dwóch. I tu nie musi to być sub do kompletu. Mało tego lepiej żeby nie byk gdyż są pewne suby ktore na prawdę generuja dobry dźwięk w swojej cenieni klasie. tu propozycja to dwa tannoy ts2.10, dwa elac eq10, dwa heco Aurory czy jednak pojedyncze rel 1205, klipsch 115 itp. Który system jest dla ciebie zdecyduje tylko odsłuch. U nas masz możliwość wypożyczenia sprzętu i testowania w domu. A i ceny oraz wsparcie masz u nas na wysokim poziomie pozdrawiam
  16. Czy mówimy tu caly czas o Aurora 300? Bo na moje laickie oko, to ona ma 2, albo już nie wiem na co powinienem patrzeć https://www.heco-audio.de/en/downloads/aurora-300
  17. Dokładnie taka sama analogia jak z VW Passat-em ... To samo robiło Sansui
  18. Witaj, Audio Pro Avanto FS2.0 to bardzo przyzwoite kolumny, szczególnie w kontekście ceny. Nadają się dobrze tak do kina domowego, jak i do stereo. W przypadku odsłuchów muzyki możemy liczyć na mocny, bardzo energetyczny, szybki, dynamiczny dźwięk. Najlepiej kolumny te sprawdzą się w szybszych i mocniejszych gatunkach muzycznych. Tak więc z mojej strony jak najbardziej polecam taką konfigurację, jedynie mam trochę obawy o pomieszczenie. Jeśli za chwilę kolumny będą pracowały w większym salonie ponad 22-25m2, to jak najbardziej polecam. Natomiast w 15m2 może być trochę problem. W takim przypadku lepiej sprawdzą się klasyczne konstrukcje np. Monitor Audio MR6, Pylon Audio Pearl 27 czy z trochę droższych modeli Heco Aurora 700, Indiana Line Tesi 561 czy Q Acoustics 3050i. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny, pamiętaj że przy zakupie w zestawie elektronika i kolumny możesz u nas liczyć na lepszą cenę.
  19. Ale zaraz, chwilka... @Fafniak, na moje oko, z Twoich wcześniejszych wypowiedzi wynikało, że jakieś tam jednak różnice słyszałeś po zastosowaniu gumy pod kolumnami (pomijając, czy były wg Ciebie korzystne, czy też nie).
  20. No i wczoraj dosłownie podmieniłem kolumny z kurierem. Odesłałem "kolorową" wersję i odebrałem nowy zestaw. Tym razem obie kolumny mają identyczne numery seryjne... i kolor też Dzięki @S4Home za szybkie załatwienie sprawy. Także temat kolumn mam już załatwiony. Póki co plumkają sobie cicho, żeby się trochę "rozegrać" a jak zajdzie potrzeba korekcji ilości basu to załatwiłem sobie takie oto dwa typy gąbek - gęstą i rzadką (filtry akwarystyczne ). Podzieliłem je na mniejsze walce, którymi można przytkać dolny wylot bass reflexu. W niedalekiej przyszłości skuszę się pewnie na jakieś porządniejsze kable głośnikowe (do podłączenia w bi wire), ale wszystko w granicach rozsądku. Jakoś nie jestem do końca przekonany w "ściąganie koca" za pomocą kabli głośnikowych za grube pieniądze... Natomiast sam fakt połączenia kolumn w bi-wire może (ale nie musi) mieć wpływ na dźwięk ze względu na spadki napięcia spowodowane większym poborem mocy głośnika niskotonowego. Temat rzeczka i nie wiem czy jest sens rozgrzebywać... Myślę wstępnie o kablu VAN DAMME UP-LCOFC HI-FI 4mm2. Kosztuje ok 25zł/m więc nie rozwala budżetu i ma dużo dobrych opinii. Czy jest coś jeszcze warte uwagi w tych pieniądzach? Jeżeli miałbym opisać jakich cech szukam to ma być transparentny z dobrą kontrolą basu.
  21. Wielkościowo tak. Ale to gorszy sub od magnata.
  22. Dzięki za odpowiedź. Tak zdjęcie jest z nowego mieszkania, ten czarny zestaw kina domowego wyleci i tak jak mówisz chciałem tam postawić kolumny. Ta biała szafka po lewej też nie musi tam stać. Ta wyspa to ten szary murek po prawej. S4Home bo widzę że jesteś z Oświęcimia to na odsłuch trzeba przyjechać do biura czy masz coś w Krakowie? To jakie kolumny możesz polecić do tego wzmacniacza? Co do wzmacniacza to pewnie nie długo też będę myślał o wymianie ale na razie budżet jest tylko na kolumny. pozdrawiam
  23. Ja mam cały zestaw 8200 i jest w tej chwili u mnie K3 (ze względu na chęć zmniejszenia ilości elementów). A że to nie jedyny "klocuszek" który u mnie zawitał, to ... no mam własne przemyślenia Dlatego teksty : uważam za zbyt ogólnikowe, bo ludzie czytają i wyciągają bardzo ale to bardzo uproszczone wnioski ahhh. żeby nie było uważam że kupowanie audiolaba w cenie sklepowej jest bezsensowne. 50% ceny sklepowej to rozsądna kasa za ten sprzęt
  24. Możliwe. Nie moje granie. Monobloków serii 8300 nie słuchałem. 8200 były daleko od tego co lubię. Cała masa zapewne tak. Ja już pomijam wszelkie testy, recenzje , jak mi przypadkiem coś wpadnie to reki to czytam. Ale zdanie mam swoje. Pozdrawiam
  25. Nie pisałem za ateistów to fakt. 😃
  26. Tak dają, 😛 i to w sumie, całkiem sporo... problem polega na tym że absolutnie nie chciałbyś tego co one dają bo kształt tych wykresów jest tragiczny. Zamontowanie większej ilości tego w pokoju spowoduje całkowite zjedzenie wszystkiego powyżej 800 Hz jednocześnie zostawiając wszystko poniżej, to bardzo bardzo zły pomysł. Poniżej wrzucam wykresy współczynników pochłaniania dźwięku dla zwykłych wytłoczek po jajkach, zrobione w komorze pogłosowej AGH według normy ISO 354 - jeden z naszych studentów to robił, porównywał potem w pracy inżynierskiej tzw. nieprofesjonalne adaptacje. Krzywa pochłaniania nie dość że dziwnie rezonansowa, to jeszcze tak tragicznie stroma... A tu przykładowy wykres adaptacji z zastosowaniem tego materiału:
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...