Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Dnia 2.06.2023 o 09:47, FX486 napisał:

Dodaję mój setup:)

for.jpg

I Aphex Twin na czele... A czy te NADy to razem z B&W702S3 – nie dają za jaskrawego brzmienia?
Mam 703 S2, nie wiem na ile to podobne do 702S3 – znając  B&W – sygnatura została – i z Marantzem 40n/CD60 relatywnie pasuje. Ale jeszcze szukam, dzisiaj w końcu sprawdzę i B&W i KEF R7 i z 40n i Yamaha R-N2000A (klon A-S1200).

Jakiej wielkość jest to pokój odsłuchowany? Bardzo jest zaadaptowany do odsłuchów?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sonique napisał:

Ha! Każdy lubi posłuchać jak ktoś już umie grać ale mało kto akceptuje etap nauki. Jakby Cię wyrzucali z domu to dokup podobną przystawkę. Powinni mieć też coś do saxów…

Z tego co wiem, nie istnieją tłumiki do saksofonów ponieważ dźwięk wydobywa się przez otwory w korpusie. Jeśli ktoś takowe sprzedaje to chyba lekka ściema jest (tak jak czasem z gadżetami w audio hobby). 

Póki co domownicy jeszcze mnie nie zabili 😆 nawet dostałem w prezencie książkę do nauki. 

6 godzin temu, RoRo napisał:

To E-250?

To jest Marantz 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

I Aphex Twin na czele... A czy te NADy to razem z B&W702S3 – nie dają za jaskrawego brzmienia?
Mam 703 S2, nie wiem na ile to podobne do 702S3 – znając  B&W – sygnatura została – i z Marantzem 40n/CD60 relatywnie pasuje. Ale jeszcze szukam, dzisiaj w końcu sprawdzę i B&W i KEF R7 i z 40n i Yamaha R-N2000A (klon A-S1200).

Jakiej wielkość jest to pokój odsłuchowany? Bardzo jest zaadaptowany do odsłuchów?
 

Hej!

NADy M23 są przeźroczyste - nie rozjaśniają Bowersów. Brzmi to super tak długo jak nagranie jest dobrze zrealizowane. Jeśli nie to system nie wybacza błędów.

Pokój mam 23 metry - przygotowuje go cały czas pod kątem akustyki. To pokój tylko do muzyki.

 

W drugim zestawie korzystam z NADów z KEF R11. Tutaj jest ciemniej niż z Bowersami - też fajnie.

345468582_545584477743566_4685088207404259141_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FX486 napisał:

Porównuję na innych systemach - np. na NAD+KEF przejdzie słabsze nagranie (pod kątem realizacji), NAD+Bowers słyszysz niedociągnięcia realizacyjne znacznie wyraźniej.

Pytanie czy to niedociagniecia realizacyjne czy system wyostrza/nadmiernie wysusza. Miałem tak samo. Dwa miesiące wstecz nawet napisałem to samo co Ty że moje nowe kolumny są bezlitosne dla niektórych nagrań... 

Po zmianie wzmacniacza i 3 zasilaczy liniowych zarówno metal jak i najgorsze suchotniki z lat 80 brzmią znakomicie... (tak jak powinny, a nie gorzej niż powinny) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Pytanie czy to niedociagniecia realizacyjne czy system wyostrza/nadmiernie wysusza. Miałem tak samo. Dwa miesiące wstecz nawet napisałem to samo co Ty że moje nowe kolumny są bezlitosne dla niektórych nagrań... 

Po zmianie wzmacniacza i 3 zasilaczy liniowych zarówno metal jak i najgorsze suchotniki z lat 80 brzmią znakomicie... (tak jak powinny, a nie gorzej niż powinny) 

Z ciekawości - jaki był pierwotny, a jaki docelowy setup?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

Pytanie czy to niedociagniecia realizacyjne czy system wyostrza/nadmiernie wysusza. Miałem tak samo. Dwa miesiące wstecz nawet napisałem to samo co Ty że moje nowe kolumny są bezlitosne dla niektórych nagrań... 

Kiedy skala "niedociągnięć" mieści sie w granicy percepcji.

16 minut temu, marcinmarcin napisał:

Po zmianie wzmacniacza i 3 zasilaczy liniowych zarówno metal jak i najgorsze suchotniki z lat 80 brzmią znakomicie... (tak jak powinny, a nie gorzej niż powinny) 

Wierzę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin jak tego dokonałeś? Albo idziemy w nasycenie i spowolnienie, dzięki czemu system jest zwykle łaskawszy dla słabszych nagrań, albo jednak w kierunku odchudzenia i precyzji - dobre nagrania (albo bardziej te, które wpasują się w system) brzmią wybitnie, a te gorsze, no cóż…

Zawsze jest jakiś kompromis. Zawsze jest coś za coś. Precyzyjny, barwny, wybitnie szybki i przejrzysty, mocno nasycony system od góry do dołu? Wszystko w jednym? Sorry, ale nie wierzę :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Wojtek, Marcin, Miro, @FX486 koledzy bardzo poproszę o kilka „słabych” realizacji. Chciałbym wieczorem i w tygodniu przyłożyć ucho i tak dla siebie/ze sobą podyskutować.

Chyba, że w tym wątku to nie „wypada”, to na pw

Thanx Chłopy.

 

Np. Soundgarden - Louder Than Love - może u Was brzmi lepiej, ale mi się nie podoba jak ta płyta jest zrealizowana.
 

 

Edytowano przez FX486
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FX486 napisał:

Soundgarden - Louder Than Love

Dzięki. Może jeszcze kilka słabych realizacji. Chciałbym wrzucić najpierw na słuchawki. 
Potem na „pokój”

Mam wrażenie, że po każdej interwencji w jego „akustykę” pokój staje się „cichszy” i pojawiają się nowe detale, których wcześniej nie słyszałem.  Czyżby maskowanie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AudioTube napisał:

koledzy bardzo poproszę o kilka „słabych” realizacji. Chciałbym wieczorem i w tygodniu przyłożyć ucho i tak dla siebie/ze sobą podyskutować.

Mamy juz tu temat o "dobrze zrealizowanych płytach", może czas założyć nowy temat ale o tych "niebardzo". @AudioTube do dzieła, bo powstaje tu OT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, FX486 napisał:

Z ciekawości - jaki był pierwotny, a jaki docelowy setup?

Pierwotnie grały Audium Comp 5.2 z Cyrus 8.2/Hypex Nc252 z dacami Rme Adi 2FS dac oraz Focusrite Clarett 2 pre USB, a jako źródło usbridge signature z volumio. Zostawiłem do tych kolumn Hypex z Clarett (jako dac i pre) bo tak zagrało najlepiej a pozbyłem się Cyrusa i Rme. Jak kupiłem następne kolumny (Divine Acoustic Proxima 3) to właśnie był ten efekt o którym piszesz- zbyt sucho, ostro i płasko przy "złych" realizacjach - tylko że tego złego trochę za dużo było - sporo metalu, dużo muzyki z lat 80, wczesna Madonna i tak by można wyliczać... Przypadkiem trafił mi się Arcam Sa20 i zagrał u mnie znakomicie - szybko, dynamicznie, a jednocześnie z głębią i mniej płasko. 70% muzyki która była niesłuchalna dostała uroku, którego by nie nazwał podkolorowaniem, a raczej ograniczeniem nadmiernego szumu/jazgotu na wysokich tonach który doskwierał. Finalnie kupiłem używanego Arcama A29 ze względu na brak wbudowanego daca i co za tym idzie potencjalnych zakłóceń (konstrukcja bliźniacza do Sa20, ale czysto analogowa). Kropką nad I (te pozostałe brakujące %) okazały się zasilacze PD Creative - 5V na usbridge sig, 12V na Claretta, a Muzg 5V trafił do zasilania switcha idącego do usbridge. W międzyczasie zawitał jeszcze Qutest, ale wybrałem docelowo Claretta. (Clarett trochę bardziej surowo, mniej wygładzone, ale tak lubię - oba grają świetnie). Póki co brak jakiejkolwiek chęci ruszenia czegokolwiek - nawet jak coś gra źle, to mam poczucie że gra "prawidłowo" źle i słucham z przyjemnością... 

7 godzin temu, lpomis napisał:

@marcinmarcin jak tego dokonałeś? Albo idziemy w nasycenie i spowolnienie, dzięki czemu system jest zwykle łaskawszy dla słabszych nagrań, albo jednak w kierunku odchudzenia i precyzji - dobre nagrania (albo bardziej te, które wpasują się w system) brzmią wybitnie, a te gorsze, no cóż…

Zawsze jest jakiś kompromis. Zawsze jest coś za coś. Precyzyjny, barwny, wybitnie szybki i przejrzysty, mocno nasycony system od góry do dołu? Wszystko w jednym? Sorry, ale nie wierzę :)

Nie sądzę że dokonałem - jest mnóstwo lepiej grających systemów...

ale dla mnie osobiście ten kierunek - pogłębienie, nasycenie, dopalenie, ale bez nutki zwolnienia czy przymulenia dały u mnie w systemie zasilacze PD Creative... dla mnie jedno z ostatnich odkryć - stosunek ceny do jakości - kosmos. A kilka innych do porównania mam/miałem ;) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...