Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

15 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

Nie szukam transportu, może jestem staroświecki ale skoro cd ma dac to i streamer też powinien go mieć, a i tylko tidal connect, żadne rendery…

To chyba bardziej staroświecko jest mieć osobny DAC, combo potem stały się popularniejsze. ;)

Jak płyty najważniejsze to kupić Chromecast do testów kawałków przed zakupem i po temacie po co więcej wydawać? 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

Jak wyżej, nie interesowałem się samym transportem, ale firmę MA bardzo polecam, dźwiękowo pierwsza klasa, no i te urządzenia na nowej platformie mają już tidal connect, może na minus to to że trochę z cenami obecnie poszaleli…

A kto nie szaleje teraz z cenami :)

Tidal nie jest mi specjalnie potrzebny, całą bibliotekę mam w plikach, czasem coś odkryję na Qobuzie i w zasadzie tyle mi potrzebne. Element S jako urządzenie wygląda całkiem ciekawie, ale niewiele recenzji tego sprzętu jest w necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

ja po sprzedaży matrixa byłem zmuszony do powrotu do mailinki i powiem wam, że to jednak ze 3 kroki wstecz...

Czy ktoś z Was próbował kiedyś transportu SOtM nie grając z roon? BubbleUPnP albo jakkolwiek. 

Pytam z ciekawości, czy ten transport używają tylko rooniarze, czy inni też. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebop napisał:

ktoś z Was próbował kiedyś transportu SOtM nie grając z roon? BubbleUPnP albo jakkolwiek.

Kiedyś porównywaliśmy u kolegi z Ifi Zen Stream. Sotm 200 neo grał lepiej. Mconnect dobrze z nim gra - nawet chyba Mytek go poleca, ja też używam mconnect  jak gram z Moode, a nie Volumio. Kolega finalnie zostawił Sotma i zrezygnowal z Roona. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Arko55 napisał:

A czyli malina miała jakiś dac, allo Boss (nie wiadomo jakiej jakości ale ustępował dac temu od matrixa) to by miało jak najbardziej sens 

Bo ciężko jest upchać ileś tam elementów na mini płytce żeby jeszcze sensownie konwertowalo sygnał

Dzięki 

Obecnie dobry DAC jest mniejszy niż "paczka zapałek". Zoba dragonfly red/cobalt, meridian explorer czy m2tech hiface dac.

Ps: M2tech bezproblemowo działa z malinami - sam używałem takiego połączenia.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2023 o 15:55, apodemus napisał:

Wybaczcie offtop mały ale jak jesteśmy w temacie Matrix Audio. Szukam transportu sieciowego/plików i mają w ofercie Element S. Ktoś miał coś do czynienia z tym urządzeniem? Warto się zainteresować?

Element s jest nowym produktem, a Matrix w PL nie jest znów taki popularny. Nie jestem też fanem chinoli ale słuchałem kilku przetworników Matrixa i są rewelacyjne w swojej cenie. Z transportem powinno być podobnie.

Tak jak pisał Wing, bardzo dobrym rozwiązaniem jest IO data. Ale polecam bardziej do odtwarzania plików. Do streamowania nie została stworzona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa latka zleciały nie wiem kiedy. Monobloki na 211. Dobrze mi z nimi. Podoba mi się to brzmienie do spółki z resztą. 
Mam pytanie. Ile godzin mogą te Acme jeszcze pograć? Na dziś około 1000 godzin.

0895110A-0D8F-4C78-A3F4-DE71210BDA3D.jpeg

Od trzech miesięcy zamiast Pre na 2A3 gra mi źródło z reg volume. Na wyjściu jak widać na zdjęciu.  Duże zmiany w brzmieniu. Bardzo mi się podoba.

Czy ktoś posiada źródło z reg vol na lampkach i mógłby na pw mi napisać?. Tak dla wymiany obserwacji.

B2B677A8-C7DB-46AF-82E7-0B3BB9373E99.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AudioTube napisał:

Dwa latka zleciały nie wiem kiedy. Monobloki na 211. Dobrze mi z nimi. Podoba mi się to brzmienie do spółki z resztą. 
Mam pytanie. Ile godzin mogą te Acme jeszcze pograć? Na dziś około 1000 godzin.

0895110A-0D8F-4C78-A3F4-DE71210BDA3D.jpeg

Od trzech miesięcy zamiast Pre na 2A3 gra mi źródło z reg volume. Na wyjściu jak widać na zdjęciu.  Duże zmiany w brzmieniu. Bardzo mi się podoba.

Czy ktoś posiada źródło z reg vol na lampkach i mógłby na pw mi napisać?. Tak dla wymiany obserwacji.

B2B677A8-C7DB-46AF-82E7-0B3BB9373E99.jpeg

Piękny sprzęt! Jednak triody mocy maja swój niepowtarzalny urok i walory dźwiękowe. Takie potworki mocy kontrolują większość kolumn - nie ma tutaj ograniczenia mocy. Ale taki wzmacniacz to już wyższa szkoła techniki lampowej. 211 spokojnie pogra kolejne 1000h. Triody mocy te 2000h powinny spokojnie wytrzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @elektron6 

Zatem mam nadzieję, że ze dwa lata jeszcze nie będę potrzebował nowych lamp. Piotr Bocianek dał mi wskazówki jak mam się obchodzić z tymi ogromnymi wzmacniaczami. Włączanie, wyłączanie, wentylacja i inne pożyteczne rady, by jak najdłużej mnie te parzyste harmoniczne cieszyły. 
 

Inny Piotr/Machnik wykonał do tych wzmacniaczy kolumny. Tyle mi o tym konstruowaniu opowiedział, ale wszystko prawie zapomniałem.

Jestem zawsze podjarany na myśl o odsłuchu, gdy wracam po trudnym dniu z pracy. 
 

Eksploatacja, używanie tych końcówek wymaga ode mnie dyscypliny i uwagi. Do sklepu, czy do łazienki ot tak nie mogę wychodzić. Mam je zawsze na oku. No i moje malutkie kuzynki są takie zainteresowane tym światełkiem i wtedy jestem dodatkowo uważny.  
No, ale uradowanym, że mogę przeznaczyć fundusze na wakacje, zamiast nowe lampy😊

Dzięki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...