Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

3 godziny temu, Rafał S napisał:

Jestem bardzo ciekaw wyniku Twojego porównania z głównym systemem opartym na kolumnach pasywnych. Przyznam szczerze, że mam tu mieszane uczucia. Z jednej strony gratuluję Ci serdecznie tych Buchardtów i życzę, żeby grały jak najlepiej, a z drugiej... jednak mam nadzieję, że nie wyprą klasycznych paczek i pieca. Co innego nowi forumowicze, ale gdyby taki weteran jak Ty przeszedł całkowicie na kolumny aktywne, to byłoby w tym coś symbolicznego i dla mnie trochę smutnego. Oznaczałoby to zmierzch klasycznego audio. :)

Heheh jaki tak ze mnie weteran? :)sądzę że wielu tu kolego ma dłuższy staż. Dam znać za kilka dni jak to widzę. 

Sad

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał S napisał:

gdyby taki weteran jak Ty przeszedł całkowicie na kolumny aktywne, to byłoby w tym coś symbolicznego i dla mnie trochę smutnego. Oznaczałoby to zmierzch klasycznego audio. :)

Też chciałem napisać coś w tym duchu. I jeszcze to:

6 godzin temu, Wing0 napisał:

Kolumny nie są ze sobą spięte. Łączą się przez Hub też cyfra. Wszystko się paruje zdalnie.

I wszystko bezprzewodowo. Gdzie tu "doszlifowanie" dźwięku kablami? Gdzie miękkość analogu? A tak serio, gratuluję nowych kolumn i z ciekawością przeczytam o kolejnych wrażeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 wzmacniacza nie ma ;) wiesz że ja ponad stan kasy w hobby nie ładuje. Robię podmiany. Nie będę zamrażał kasy w audio ponad stan jaki nowe wpływa na życie, zachcianki innych członków rodziny ;). 

A ja jakoś chyba ściśle kablarski nigdy nie byłem lubię biżu ale od dość dawna jakoś mocno się nad tym nie skupiałem, natomiast mam gdzieś obawę odnośnie połączeń zdalnych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Dlaczego akurat te modele?

Czy porównywałeś kiedykolwiek brzmienie w systemie z np dwiema końcówkami mono?

 

Jeszcze nie. A dlaczego te modele? 

Arcama i Roksana bardzo lubię. Dla mnie to jedne z najlepszych wzmacniaczy. 

Wzmacniacze typu Yamaha, Cambridge itp. nie podchodzą mi. 

A Nuprime zrobił na mnie duże wrażenie bo podpinając pod każdy wzmacniacz czuję wszędzie same zalety. Nie wiem czy to zasługa samego DAC  czy też PRE AMP ale po prostu dla mnie różnica jest kolosalna na plus. Więc jestem w stanie zaryzykować. A dlaczego monobloki? Bo mogę kupić dwa w cenie jednego. Jak testowałem Cambridge cxn jako preamp to negatywnie wpływał na brzmienie i każda Integra grała lepiej. 

Nuprime - Dynamika, detale, Bass wszędzie jest na plus. A z połączeniem arcamem muzyka jakby stała się namacalna. Dlatego Nuprime zostaję. Tymbardziej że dałem za niego nieduże pieniądze. A jest jeszcze po tuningu. Może dlatego tak mi się spodobał. 

Myślałem żeby kupić samą Integre od Roksana Caspiana M2. Ale ma wady roksan. Przy cichym słuchaniu jedna kolumna gra delikatnie głośniej i trochę płasko gra. Myślę że nuprime jako preamp by sobie poradził lepiej pod tym względem. 

received_1034821288130711.jpeg

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio pobawilem sie troche ze skrecaniem kolumn w strone miejsca odsluchowego i zmiany na plus byly na tyle istotne,  ze stwierdzilem ze wypadaloby w koncu ustawic porzadnie kolumn. Oczywiscie przepisow na ustawienie w sieci multum i cholera wie co wybrac, ale natknem sie gdzies w komentarzu na YT na metode zwana Sumiko, badz Master Speaker Setup. Nazwa wydala sie intrygujaca, wiec postanowilem poszukac cos o tej metodzie, bo pierwszy raz o czyms takim slysze. Okazalo sie, ze stosuja ja spece od Sonus Faber. Z tego co czytalem to wydaje sie, ze ma najwiekszy sens ze wszystkich z jakimi sie zapoznalem. W Sumiko wszystko ustawiasz "na ucho", poniewaz kazdy pokoj jest inny. Metoda ta nawet przewiduje, ze kolumny moga stac ostatecznie niesymetrycznie. Jedna moze byc troche blizej sluchacza, badz pod innym katem. Z Sonus Faber twierdza, ze jesli masz sweet spot w jednym, konkretnym miejscu i przesuniesz glowe o kilka cm w bok i zanika Ci sweet spot to znak, ze kolumny sa zle ustawione. Sweet spot powinien byc nawet przy wychylaniu glowy na boki. Takze ciekawa metoda. Niestety jest bardzo czasochlonna, ustawianie trwa z kilka h, ale ponoc efekty sa spektakularne. Fajny filmik opisujacy ta metode: 

https://youtu.be/0Toiwe-Xe98?si=Hfk9pL-zwwcsQX6h

I opis krok po kroku:

https://www.thesoundapprentice.com/2019/11/sumiko-speaker-placement-guide.html?m=1

Ktos slyszal o tym, probowal? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bebbop napisał:

Ktos slyszal o tym, probowal?

Nie próbowalem, zapoznam się👍

Dawno temu co miesiąc kombinowałem z kolumnami/ustawienie, ponieważ  wierzyłem w ochy i achy. 
Od kiedy mam porządne kolumny, co bym nie skręcił, dogiął, rozsunął, to każdy z manewrów wprowadza zmiany, ale zawsze jest świetne brzmienie. 

Zachęcam „tu” i gdzie audiofila spotykam, by zrobić ile się da w dwóch aspektach.

Po pierwsze obniżyć jak najwięcej pogłos. Po drugie zastosować-czytaj dać do zrobienia doświadczonemu tzw korekcję w najniższym/ch paśmie. Dsp, dirac i sam nie wiem jakie tam jeszcze nazwy tego wymyślili. 
Przez te dwie operacje znacznie więcej usłyszałem/słyszę. 
To nie czary mary/voodoo. 
To oszczędza kasę, frustracje. Uwalnia od chwilowych zachwytów i iluzji, a dodaje mnóstwo przyjemności.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AudioTube napisał:

Nie próbowalem, zapoznam się👍

Dawno temu co miesiąc kombinowałem z kolumnami/ustawienie, ponieważ  wierzyłem w ochy i achy. 
Od kiedy mam porządne kolumny, co bym nie skręcił, dogiął, rozsunął, to każdy z manewrów wprowadza zmiany, ale zawsze jest świetne brzmienie. 

Zachęcam „tu” i gdzie audiofila spotykam, by zrobić ile się da w dwóch aspektach.

Po pierwsze obniżyć jak najwięcej pogłos. Po drugie zastosować-czytaj dać do zrobienia doświadczonemu tzw korekcję w najniższym/ch paśmie. Dsp, dirac i sam nie wiem jakie tam jeszcze nazwy tego wymyślili. 
Przez te dwie operacje znacznie więcej usłyszałem/słyszę. 
To nie czary mary/voodoo. 
To oszczędza kasę, frustracje. Uwalnia od chwilowych zachwytów i iluzji, a dodaje mnóstwo przyjemności.

 

 

 

Ponoc przy ustawieniu Sumiko czlowiek w koncu zaczyna sluchac muzyki, a nie sprzetu. W metodzie tej najpierw ustawia sie jedna kolumne, a pozniej druga. Najwieksza jazda jest potem z ta druga, bo ponoc przesuniecie o 1mm powoduje duze zmiany, takze zabawy jest na kilka godzin, ale efekty ponoc zwalaja z nog. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur Brol napisał:

Wszystko ladnie, ale zeby zmiana ustawienia kolumn o millimeter czy centymetr, wprowadzala jakiekolwiek  zmiany to juz jest chyba naciagane.

Rozumiem rozsuniecie o 30 cm, przesuniecie w tyl lub do przodu, ale o millimeter czy centymetr?

Zdaje się że nawet pisałem o tym. National speaker placement to rozwinięcie sumiko. 

Nie jestem ekspertem i do tej pory skutecznie zrobiłem jeden raz. 

Potwierdzam że zajmuje to dużo czasu i efekty były spektakularne :)

Odległość z tyłu stroiłem do centymetra. Finalnie dogięcie odchylenie milimetry

Edytowano przez yayayaya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, jeśli to do mnie, to pomiary wykonane mikrofonami. Nie znam modeli. Musiałem odesłać. 

A data/wyniki pomiarów „obrobione” w programie Arta i załadowane do wzmacniacza Crown.
 Jest wiele możliwości. Wiele firm/osób robi to po „swojemu”. 
Potrzeba odwagi no i umiejętności. Uszy tu jakby mniej przydatne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Artur, jeśli to do mnie, to pomiary wykonane mikrofonami. Nie znam modeli. Musiałem odesłać. 

A data/wyniki pomiarów „obrobione” w programie Arta i załadowane do wzmacniacza Crown.
 Jest wiele możliwości. Wiele firm/osób robi to po „swojemu”. 
Potrzeba odwagi no i umiejętności. Uszy tu jakby mniej przydatne.

Nie, nie. Pytalem @bebbop

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...