Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Więc sam wiesz, jak energochłonne jest poszukiwanie, transport, decyzję itd :). Narazie slucham sobie na spokojnie muzyki.

Oczywiście, że chodzi mi po głowie to i tamto. Tym bardziej, że ostatnio byłem w odwiedzinach u swojego serwisanta i sam zaproponował, że jakbym miał dla niego jakieś wyzwania, to on chętnie. No tak, tylko dobry sprzęt jest drogi, a do tego trzeba jeszcze dorzucić za serwis. A jakoś te nowoprodukowane sprzęty jakością nie powalają. No chyba, że zastawilbym dom, samochód i nerkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i pochwalę się.

Na poddasze 12mtr kw. Wzmocnienie lampowe/a jakże inaczej. Źródło. Kolumny. Nazwaliśmy je high end dla ubogich/audiobieda, bardzo duży woofer. Pasmo od 40Hz. Wysoka skuteczność. Wszystko z pod jednej tej samej ręki. Strojone dla mnie, Custom i jedyny egzemplarz. 

Przygotowywuję pomieszczenie. Czas pogłosu 400-300ms.
 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, elektron6 napisał:

 U mnie to jest ciagle kombinowanie… zmiana goni zmianę i końca nie widać… nawet teraz oglądam ofertę kolejnego segmentu. Z jednej strony jest to fajne ale i męczące:)

I można powiedzieć bardzo zajmujące. Tak że czasu na słuchanie muzyki nie ma. Właśnie tak mam teraz. Więcej czasu na szukaniu spędzam niż na delektowaniu się muzyka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2023 o 18:54, Grzesiek202 napisał:

To na jaki kolor go walnąć? Myślę o czymś oryginalnym - butelkowa zieleń? 😊

Nie było butelkowej. Jest taka. Ale pasuje do logo Naima, albo odwrotnie. Zobaczymy. Po kontakcie z NADem i Cyrusem myślę,  że chyba w końcu wiem o co chodzi w brytyjskim graniu. Fajny kombajn.

20230804_195901.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Carmion napisał:

U mnie zestaw znajduję się w salonie z aneksem 21m2 + korytarz 8m2 

Dynaudio emit 20, rel T9i ( ustawiony na -8db i 50hz, połączony pod speakon) Cambridge cxa 80, Cambridge cxn v2.

Do tego kilka paneli z wełny mineralnej i pułapek basowych. 

Zaczynałem od teufela 😅

IMG_20230805_134821__01.jpg

Wow 🥹

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem żeby zmienić cxa 80 na np. Yamahę as 2100 lub musical fidelity m5/6si. Ale się przyzwyczaiłem do tej wygody że cxn z cxa odpalam tylko telefonem bo są połączone ze sobą tworząc amplituner. 

Dla mnie dynaudio, kef to bardzo fajne kolumny i jakbym miał zmienić kolumny to bym nie wiedział w co iść bo te i te mają coś w sobie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na prezentacje legendy lat 60 tych amerykańska lampa Fisher x100. Konstrukcja referencyjna dla konstrukcji PP EL84 i moim zdaniem najlepszy wzmak jaki powstał na tej lampie. Jest to druga rewizja tego modelu w najbardziej poszukiwanej wersji z prostownikiem lampowym na 5AR4. Model trudny do zdobycia (szczególnie wersja 220v) i drogi w swojej kategorii. 
Lampy EL84 i prostownik to Mullard. Lampy sterujące Matshuhita, RCA oraz GE. Doprowadzony do stanu perfekto- przełączniki, potencjometry bez trzasków, szumów idealne zrównoważenie kanałów do max 0,2db odchyłki w całym paśmie - wynik trudno osiągalny nawet dla konstrukcji hiend. Pomierzony pasmo zgodne z katalogowym do 21khz dla -3dB i mocy 8w, dół ciągnie w zasadzie od 20Hz. Chassis mimo 60 lat w ładnym stanie - japońskie blachy z tych lat w Pionkach, Sansui to już kupa korozji, tutaj blachy mamy ocynk. Obudowa drewno oryginał. Wzmak dostał nowe kondy papier oil oraz mylarowe sprzęgające nawiązujące do oryginałów. Napięcie anodowe dopasowane do wartości katalogowej 390v -  jest bezpiecznie dla EL84 :), bias ustawiony katalogowe. Zaciski głośnikowe widełkowe założone i można grać. Brakuje jedynie zielonej  soczewki żarówki ale oryginał jest w drodze US. Kawałek plastiku kosztował 3 stówki ale co tam i tak trzeba.
Dzwiek świetny - jest dynamika, mocno bas, średnica typowo lampowa i delikatna góra. Cóż ta lampa otrzymuje u mnie miejsce w salonie na stałe.

555ACD8C-9E74-485A-83FA-BDDCC740D17E.jpeg

CABAF145-7414-4207-A9E4-42D970DA0EA9.jpeg

A0FFBB7E-65D1-4D36-AF90-AD7FDD4EEDCA.jpeg

C4E19D19-2278-4B51-B9F1-CFAAA1A87BF5.jpeg

A42BE93F-4210-4358-BC9E-64CEFF145E50.jpeg

964513AE-B14A-4B74-B76D-902BD1FDFB2F.jpeg

1A2AB241-0344-47C1-AD26-F390F82E34C9.jpeg

07659B2F-4906-481B-8098-DD467470D573.jpeg

C96982B9-4538-4586-B5DE-A0F56DC13A2B.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...