Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

2 godziny temu, Bebop napisał:

Zazdraszczam. To chyba unikalne kolumny? (nie szperałem jeszcze w internetach ale zamierzam). 

Wiesz co to nic specjalnego w sumie. Specjalny w nich jest głośnik wysoko/średniotonowy jeden z najlepszych jakie powstał. Witek mi je polecił i tak sobie grają ze dwa lata już. Jak pisałem ciężko zastąpić czymś tą górę i średnicę. Tzn słyszałem lepsze ale albo, albo ;) nie było tak że całościowo mnie coś pozamiatało (w budżecie zbliżonym). Zbieram pomału kasę ale z 12-15 koła trzeba na coś zdecydowanie lepszego w moim odczuciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bebop napisał:

Można. Ja też jestem trochę wzrokowcem jeśli chodzi o klocki audio. 

Jednak brzydkie czasem zagra tak, że czapki z głów. 

To prawda, mnie te kolumny się podobają. Ale standy są za wątły by wygaszac drgania i ich  nie przenosić.

Mam solidniejsze do moich ProAców niż ten abażur że zdjęć powyżej. 😉

Ale kolumny zacne i pewno grają zacnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wing0 napisał:

Wiesz co to nic specjalnego w sumie. Specjalny w nich jest głośnik wysoko/średniotonowy jeden z najlepszych jakie powstał. Witek mi je polecił i tak sobie grają ze dwa lata już.

Witek to fajny facet jest. Tylko trzeba trafić żeby miał dobry, przyjazny humor. Czasem nawet da się pogadać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bebop napisał:

Czasem nawet da się pogadać

Coscie się tak Witka czepili? Facet ma własne zdanie, którego trzyma się konsekwentnie. Można się z Nim zgadzać lub nie. Sprawdził ,,tony,, sprzetów i wiele wie. Nie wszyscy zaraz muszą być przyjaciółmi, przynajmniej na polu audio. Co z tego, że Wojtek Pszoniak był bardzo miły dla interlokutorów, skoro odwrotnie już tak nie było. Wojtka już TU nie ma, a szkoda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rega napisał:

Co z tego, że Wojtek Pszoniak był bardzo miły dla interlokutorów... 

Jak to co z tego? To wartość sama w sobie. Ważniejsza niż subiektywna, w dużej części wręcz ezoteryczna wiedza o audio.  Szczere, miłe słowo niegdy nie jest bzdetem. Za to tzw. wiedza o audio jest nim bardzo często. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2023 o 20:54, Karol64208 napisał:

Sorki Roman, ale chyba pomyliłeś mnie z innym Karolem😁

Teraz to mogę potwierdzić, myślałem że nie przetrwa. Nawet tych kilka szpul spokojnie przeczekały🙂

 

fajne🙂, a jak sobie radzisz z akustyką pomieszczenia.

Możliwe że będzie zmiana pomieszczenia tak więc wszystko w swoim czasie 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Jak to co z tego? To wartość sama w sobie. Ważniejsza niż subiektywna, w dużej części wręcz ezoteryczna wiedza o audio.  Szczere, miłe słowo niegdy nie jest bzdetem. Za to tzw. wiedza o audio jest nim bardzo często. 

Chodziło mi o to co WOJTEK miał z tego, skoro za swoje poglądy, spotykał się bardzo często z ostracyzmem. Natomiast kultura Jego wypowiedzi była chyba jedną z najbardziej wyważonych na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebop napisał:

Chętnie. Ale gdzie mam to sprawdzić? W życiu nie widziałem takich kolumn. 

Po wpisaniu Dutch & Dutch - pojawia mi się agent nieruchomości w UK 😆

W internecie ;) Wpisz Dutch & Dutch 8c. 

PS Możesz podjechać do Purité Audio. Mają fajny sprzęt. Znajdują się chyba w Londynie. Może nie masz daleko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rega napisał:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .... że się tak wyrażę. Wszystko zależy od tego jakie są dochody i aktualne wydatki. W miare wzrostu dochodów granica ,,taniości,, przesuwa się w górę. Czasem bardzo.

Czasem tak, czasem nie.

Dla mnie osobiście, większe dochody nie mają za bardzo wpływu na miejsce, gdzie ta granicą leży.

Ok, 1000 lub 2000 euro może bym jeszcze mógł dołożyć, ale te np. kolumny musiałyby mnie już samym widokiem zaczarować. Wtedy i tak, po otrząsnięciu się, zaczął bym się zastanawiać czy będą lepsze, inne I czy ta inność będzie mi bardziej odpowiadała niż to co mam teraz.

Trzeba znać wartość pieniądza, a poznaje się ją kiedy się go nie ma.

Więc jeśli po latach coś uda się odłożyć i pomyśleć o zabawkach audio, tak łatwo ten portfel się nie otwiera.

Świadomość tego że firmy nas doją - jak to ktoś ładnie ujął  - nie pomaga.😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

W internecie ;) Wpisz Dutch & Dutch 8c. 

Już od dawna przestałem zachwycać się kwiecistymi opisami producenta oraz pokazami zewnętrznego wyglądu dokonywanymi przez wynajętych gości. Wręcz przeciwnie. Warunkiem jest posłuchanie przynajmniej z dwoma lub trzema źródłami. 

 Co nie oznacza, ze kolumny nie są warte zainteresowania.

PS. W tych kolumnach to chyba nie dwa , a chyba dziesięć w jednym. Tu może mieć zastosowanie stare powiedzenie mówiące, że jeśli coś jest do wszystkiego to najprawdopodobniej może być do niczego. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tomek4446 napisał:

Mam pytanie, czemu aktywne ?

Dlaczego są aktywne? Ponieważ nie są pasywne 😁 A tak serio, to najwidoczniej w Dutch & Dutch uważają, że aktywne mają więcej sensu, nie wiem. Tych nie kupiłem, choć myślałem nad używkami, patrzyłem też na GGNTKT M1, ale ostatecznie zdecydowałem się na coś innego.

Powinno być dobrze, tym bardziej, że podwoiłem budżet ;) Na początku myślałem między innymi o Burchardt A500 lub czymś podobnym, ale wyszło inaczej. Jak mi się spodobają, to będziemy jeszcze współpracować w przyszłości :)

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Tylko wtedy, gdy fachowiec się postarał.

Postarał się, w tym przypadku w 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...