Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@DiBatonioPrzeciez napisalem ze tak zrobilem, bez przelaczania, jak zasugerowales. Tylko wpierw graly z coaxem a potem z toslinkiem.

Nie uslyszalem roznicy.

Ta roznica mocy na wyjsciu RCA i XLR jest tutaj nie wazna, bo uzywalem tylko RCA.

Wiec moze , poprostu ten DAC tak dziala ze dodaje/ prezentuje dzwiek z wieksza iloscia energii, co moze odbieramy jako , cos glosniejszego? Teoria.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Artur Brol napisał:

Widzisz, to moze byc to co mowisz lub Holo przetwarza w ten sposob sygnal. Dodajac mu wiecej energii. Co moze brzmiec jakby bylo glosniej.

A może to nie głośniej, a lepiej w sensie dynamiki, wygaszania i narastania dźwięku w muzyce.

Myślę, że nie umiesz jeszcze takich niuansów opisać, byśmy wszyscy rozumieli o co Tobie chodzi.

Tak też może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

Przeciez napisalem ze tak zrobilem, bez przelaczania, jak zasugerowales. Tylko wpierw graly z coaxem a potem z toslinkiem.

Nie uslyszalem roznicy.

Wtedy to porównywałeś CXC do Gato raz po toslinku, a później po coaxialu.

Zaś dak w Gato powinieneś porównać do daka Holo np tylko po coaxialu.

Metodą. jak opisałem konkretnych fragmentów utworów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Brol napisał:

Moim zdaniem jedyna. Jak to mówisz w locie, w ciągu sekundy wchodzi dźwięk z innego źródła. Chyba wtedy bardzo łatwo ta różnice, jeśli jest, usłyszeć.

Jest to jedna z metod, które również praktykowałem, ale nie jedyna i nie najlepsza. Bo to trochę tak jakby człowiek się przesiadł na 5 sekund z auta A do auta B. Nie dowiemy się wtedy czy i o ile B jest lepsze. Trzeba trochę pojeździć, przyspieszenie, hamowanie, zakręty, różne nawierzchnie itd. I z dakami miałem podobnie. Jak kupiłem faktycznie lepszy, to po pół godzinie już wiedziałem ze tak jest. A przełączanie co 20 sekund mi tego poczucia nie dawało, na pewno nie w tym samym stopniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee nie chce mi sie przlaczac kabelka. Wole te sposob ktory uzylem.

Zeby bylo w miare dobrze, to raczej trzeba porownac wszystko, kada ewentualnosc sprzwdzic..

W moim odczuciu, tak zrobilem. Uzylem w Holo wpierw coaxa a potem zmienilem na toslink. Nie bylo roznicy w dzwieku. Wciaz ten z Holo mial wiecej energii. Tylko jak mowilem w spokojniejszych momentach czy utworach , ta energia/glosnosc, o dziwo, byla mniejsza, czasem tak mniejsza ze nie slyszlaem juz jej prawie. Czyli brzmial tak jak Gato.

6 minut temu, majkel74 napisał:

Jest to jedna z metod, które również praktykowałem, ale nie jedyna i nie najlepsza. Bo to trochę tak jakby człowiek się przesiadł na 5 sekund z auta A do auta B. Nie dowiemy się wtedy czy i o ile B jest lepsze. Trzeba trochę pojeździć, przyspieszenie, hamowanie, zakręty, różne nawierzchnie itd. I z dakami miałem podobnie. Jak kupiłem faktycznie lepszy, to po pół godzinie już wiedziałem ze tak jest. A przełączanie co 20 sekund mi tego poczucia nie dawało, na pewno nie w tym samym stopniu. 

Ja tak przelaczalem bo chcialem uslyszec roznice. Jesli przelaczasz zrodla, i przerwa w dochodzacym do ciebie dzwieku jest minimalna, to jesli ta roznica jest to ja powinienes od razu uslyszec. 

Dlatego tez jest to moim zdaniem lepszy sposob.

Tego nie uzyskasz , czy mozesz nie zauwazyc , jesli w dzwieku beda przerwy. Dopiero po tescie, w ktorym sie jakies roznice uslyszalo, mozesz stwierdzic czy ci sie to co uslyszales podoba. Wtedy dopiero mowi sie ze ten czy ten dac, jest lepszy. Ewentualnie gorszy. Zalezy jak ktos postrzega uslyszane roznice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artur Brol napisał:

Eee nie chce mi sie przlaczac kabelka. Wole te sposob ktory uzylem.

Właśnie nie chce Ci się i wybierasz metodę, która nie ma większego sensu.

Wydajesz niemałe pieniądze na zacne urządzenia, ale traktujesz je po macoszemu, później wydajesz wyroki, że nie ma różnicy między kablami, dakami i inne takie.

Zatem powiem jeszcze raz , sprzedaj ten DAC Holo, zostań z tym co masz.

Kto inny niech się cieszy tym Holo, nie chcę rozwijać dlaczego.

Pzdr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na dzisiaj starczy.

Holo bedzie szukal nowego wlasciciela😁Ruch w interesie musi byc.

Trzeba kasiore sprowadzic z powrotem do domu . Bedzie potrzebna na sluchawki. Ciekaw jestem jak te HIFIman sie spisza.

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Właśnie nie chce Ci się i wybierasz metodę, która nie ma większego sensu.

Wydajesz niemałe pieniądze na zacne urządzenia, ale traktujesz je po macoszemu, później wydajesz wyroki, że nie ma różnicy między kablami, dakami i inne takie.

Zatem powiem jeszcze raz , sprzedaj ten DAC Holo, zostań z tym co masz.

Kto inny niech się cieszy tym Holo, nie chcę rozwijać dlaczego.

Pzdr

 

Nie rozwijaj.

Raz gralo z coax, za chwile z toslink. Wynik ten sam. Kropka. Nie widze by ta metoda nie miala sensu.

To co pisze, to , to co slysze czy nie slysze. Zadne wyroki.

Ja nie patrze na te urzadzenia jak na cos nie z tej ziemi. Mam dystans do tych wszystkich achow i ochow. Nie traktuje ich jak darow bozych. Bo nimi nie sa. A ceny za nie to wynik gry pracownikow marketingu w firmach. Wina nas samych, bo je placimy.

Wiem ze sie z tym nie zgadzasz, i masz do tego prawo. Kazdy jest inny. Cos innego lubi. I to jest ok, tak powinno byc.

Jak wczesniej napisalem. Za duzo te zabawki kosztuja, by nawet jak nie wnosza zmiany, wartej ich ceny, wciaz sie nimi zachwycac.

A Holo tak wielkiej zmiany nie wniosl i tyle. Bylo to przyjemne, co slyszalem, ale niestety nie warte 2 tysiakow.

Ale ty mi nie musisz mowic, czy ja go mam sprzedac, czy nie. Wiem co mam zrobic. Decyzja o sprzedazy zapadla juz zanim pomyslales by mi to doradzic. Jak pisalem, dla mnie to nie jest "zacne urzadzenie" tylko urzadzenie jak wiele innych.

Nie widze wartosci dodanej, wartej ceny, idzie do sprzedazy. 

Dobrej nocy zycze 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Artur Brol napisał:

Holo bedzie szukal nowego wlasciciela😁Ruch w interesie musi byc.

Poczytaj kilka recenzji, ten Holo ma chyba tryb NOS. Pewno jakieś filtry, warto się temu przyjrzeć. 

https://the-ear.net/review-hardware/holoaudio-spring-3-dac-level-2-digital-analogue-converter/

https://www.head-fi.org/showcase/holo-audio-spring-ii.25162/reviews

https://www.13thnote.net/2022/05/29/holo-audio-spring-dac-3-level-2-versus-denafrips-venus-2/

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można porównywać moc na wyjściu analogowym urzadzenia zewnętrznego, do urządzenia do którego ono jest podłączone?

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Ok, tu trafiłeś, o tym nie pomyslalem.

Tzn przed zakupem, zapytalem czy to jest NOS. Odpowiedź była że tak. Jednak nie wiem czy on ma jakieś inne ustawienia. Zerknę w manual.

Zerknąłem właśnie. W teście z pierwszego linku jest info ze to jest NOS przetwornik.

Czyli nie ma się czym pobawić, bo nie ma żadnych ustawien, które można by zmienić.

Wyślę dla pewności wiadomość do sklepu z pytaniem o te filtry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Artur Brol napisał:

Ja nie patrze na te urzadzenia jak na cos nie z tej ziemi. Mam dystans do tych wszystkich achow i ochow. Nie traktuje ich jak darow bozych. Bo nimi nie sa. A ceny za nie to wynik gry pracownikow marketingu w firmach. Wina nas samych, bo je placimy.

Jak wczesniej napisalem. Za duzo te zabawki kosztuja, by nawet jak nie wnosza zmiany, wartej ich ceny, wciaz sie nimi zachwycac.

Nikt chyba nie patrzy na urządzenia audio w ten sposób, to tylko przedmioty.

Nie chodzi też o achy i ochy, najzwyczajniej chodzi o to, że błędnie przeprowadzasz wszelkie porównania, przy tym jednocześnie wychodzi, że sorry, ale nie masz zbytniego pojęcia o tym co trzymasz w ręku i testujesz, nie mówię już nawet o tym Holo.

Trzymasz się jednej metody porównawczej do tego wątpliwej o czym pisałem Tobie ja i kolega @majkel74

W urzadzeniach audio wszelkiej maści przyrost jakosci nigdy nie był adekwatny do ceny.

To że wydasz na coś dwa razy więcej niż kosztuje coś co masz nie oznacza 100 procentowego wzrostu jakości w porównaniu do kosztów jakie musisz ponieść, nigdy tak nie było.

Dlatego niech trafi do kogoś, kto bardziej ogarnia temat, kto sensowniej wykorzysta tego daka, kto być może zadbał lepiej o całość systemu, też okablowanie, akustykę itd.

Czasem warto, przyjrzeć się co z czym łączą w takich recenzjach jak choćby tych dotyczących tego daka.

Gra Ci dobrze CXC i Gato zostaw i nie ruszaj, nie szukaj czego innego spożytkuj pieniądze i czas na coś pożyteczniejszego i tyle.

Pzdr.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wpisu wczesniejszego. Nigdzie nie napisalem ze sluchalem po 2 sekundy. W wiekszosci przypadkow dość sporo, zmieniałem źródło w momentach, w ktorych najbardziej można bylo - jesli by byla - ewentualna roznice uslyszec. Gitara, fortepian, perkusja, talerze gdzies w tle itp.

I nie, nie przeprowdzam porownan blednie. Robie je tak by ewentualne roznice uslyszec. Bledne, to jest twoje przekonanie o mojej osobie, podyktowane uwielbieniem do znaczkow na sprzecie, I do tego co niby ze soba niosa. W/g audiofili.

Dawno wiem ze wzrost ceny nie jest proporcjonalny do wzrostu jakosci.

Tylko ze jesli ja cos kupuje, to zeby to zatrzymac to , to musi swoja wartosc udowodnic w trakcie testu.

Wiec jesli nawet uslysze roznice , I ona mi odpowiada, to jesli jest nie warta ceny, nie zatrzymam urzadzenia.

Jesli bede miał ochotę cos innego sprawdzic, to to zrobie. Nie bede sie ciebie o pozwolenie pytal. Troche to aroganckie z twojej strony, mówić mi ze mam czegos nie robic lub robic.

Uwielbiam takie okreslenia - ktos kto ogarnia temat. Swietne.

Prosze tylko o to,  bys nie pisal takich rzeczy, niby to grzecznie, z troska o moja osobe , które pomiędzy wierszami poprostu znaczą ze masz mnie za prostaka który się w audio hobby wcisnął ale nic z tego nie kuma.

Bo tak nie jest.

Zgoda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holo słucha się w trybie nos. 

Kabel z tyłu wtyka się w wejście hdmi. Na pytanie jak odpowiem od razu www.google.pl

sprzedaj Holo i daj się cieszyć komuś, kto umie go obslugiwać. Kup sobie Denafprisa najlepiej Ariesa.

 

20211208_185343.jpg

Zapytałbym Cię, jaki masz kabel zasilający ale chyba to nie ma sensu.

12 godzin temu, Artur Brol napisał:

Co do wpisu wczesniejszego. Nigdzie nie napisalem ze sluchalem po 2 sekundy. W wiekszosci przypadkow dość sporo, zmieniałem źródło w momentach, w ktorych najbardziej można bylo - jesli by byla - ewentualna roznice uslyszec. Gitara, fortepian, perkusja, talerze gdzies w tle itp.

I nie, nie przeprowdzam porownan blednie. Robie je tak by ewentualne roznice uslyszec. Bledne, to jest twoje przekonanie o mojej osobie, podyktowane uwielbieniem do znaczkow na sprzecie, I do tego co niby ze soba niosa. W/g audiofili.

Dawno wiem ze wzrost ceny nie jest proporcjonalny do wzrostu jakosci.

Tylko ze jesli ja cos kupuje, to zeby to zatrzymac to , to musi swoja wartosc udowodnic w trakcie testu.

Wiec jesli nawet uslysze roznice , I ona mi odpowiada, to jesli jest nie warta ceny, nie zatrzymam urzadzenia.

Jesli bede miał ochotę cos innego sprawdzic, to to zrobie. Nie bede sie ciebie o pozwolenie pytal. Troche to aroganckie z twojej strony, mówić mi ze mam czegos nie robic lub robic.

Uwielbiam takie okreslenia - ktos kto ogarnia temat. Swietne.

Prosze tylko o to,  bys nie pisal takich rzeczy, niby to grzecznie, z troska o moja osobe , które pomiędzy wierszami poprostu znaczą ze masz mnie za prostaka który się w audio hobby wcisnął ale nic z tego nie kuma.

Bo tak nie jest.

Zgoda?

A co do tego wpisu i dyscyplinowaniu przedmówcy. Artur, nie jesteś jeszcze na etapie tego dac i nie chodzi o to, że jesteś "prostakiem". Poziom twojej wiedzy o audio, sprzęt, którym dysponujesz, prawdopodobnie akustyka ( ze zdjęć) nie uwalnia potencjału tego dac. 

Myślę, że Baton dobrze Ci podpowiada tylko Ty masz blokadę bo wiesz i czujesz, że tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holo nie jest drogim dac, ale na tle konkurencji w podobnej i wyższej cenie wyróżnia się. Zobaczcie w jakich systemach gra i spokojnie można w nie wstawić droższe użądzenia, a jednak stoi tam Holo. No i raczej tak jest, że jeśli ktoś go posłuchał to myśli o ewentualnej wymianie ale w obrębie tej samej firmy.

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nikt chyba nie patrzy na urządzenia audio w ten sposób, to tylko przedmioty.

Nie chodzi też o achy i ochy, najzwyczajniej chodzi o to, że błędnie przeprowadzasz wszelkie porównania, przy tym jednocześnie wychodzi, że sorry, ale nie masz zbytniego pojęcia o tym co trzymasz w ręku i testujesz, nie mówię już nawet o tym Holo.

Trzymasz się jednej metody porównawczej do tego wątpliwej o czym pisałem Tobie ja i kolega @majkel74

 

Dlatego niech trafi do kogoś, kto bardziej ogarnia temat, kto sensowniej wykorzysta tego daka, kto być może zadbał lepiej o całość systemu, też okablowanie, akustykę itd.

Czasem warto, przyjrzeć się co z czym łączą w takich recenzjach jak choćby tych dotyczących tego daka.

Gra Ci dobrze CXC i Gato zostaw i nie ruszaj, nie szukaj czego innego spożytkuj pieniądze i czas na coś pożyteczniejszego i tyle.

Pzdr.

 

 

I to jest wpis, który trafią w sedno. Artur, mniej wpisów na forum, albo bardziej merytoryczne, a więcej słuchania muzyki. No i warto też trochę poczytać. To oczywiście nie zastąpi odsłuchów ale poszerzy wiedzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło usłyszeć, pocmokać, pokiwać z uznaniem głową. Wtedy byłbyś swój chłop, wyrobiony, obeznany, ze starannie dobranym zestawem. Nauczka na przyszłość. Dla wszystkich. Pewnych spraw nie możemy przeginać - nie wolno walić w niektóre czułe punkty. To się mści. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki wredny żarcik miał być, taka szpileczka. 

2 minuty temu, Kraft napisał:

Podłączyli złym kablem zasilającym. 

 

11 minut temu, AudioTube napisał:

Duża wyprzedaż w Nl. Z tym od Artura już 3 sztuki.

Tego ktoś z bólem serca za 1750€

1744362E-A9B7-4207-9E24-F1C7BCD232F4.jpeg

Tego za 1250 już bez bólu

CCC10C1E-A9A3-4055-AFF9-DD9668A7A746.jpeg

Denafripsów bardzo często spotykam. Nie chce mi się teraz szukać. Ktoś chętny?

Ten drugi już zarezerwowany 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...