Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 minutę temu, audiowit napisał:

A jak z kontrolą tego basu?

A nie mógłbyś raz normalnie, jak człowiek , " gratuluję " , albo jakoś tak ? :) 

Wiem , to nie przedszkole itd. Co do kontroli to nie jest źle, tak na pierwszy rzut ucha . Słuchałem Maili ,Rolling Stones , Led Zeppelin  teraz słucham RAZ DWA TRZY " Skądakąd " , jest separacja instrumentów , ale to już miałem . Teraz jednak to właśnie bas stał się niesamowicie punktowy i podkreślony. Wcześniej po prostu był , wtapiał się w resztę pasma. Nadal nic nie dudni / nawet bez DL /.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

Ni cholery. Żarzy się tylko taki pasek na górze lampy.

Ecc88 będę zmieniał na Tung-Sole 6SN7 tylko muszę lekko zmodyfikować adaptery.

IMG_2686.JPG

IMG_2685.JPG

Miałem w podstawie do wzmaka te tung sole , szał początkowy był bo grają mega jasno , ale brakuje dołu przez co nie było aż takiej przyjemności ;) I tak leżą już ze 2 lata w pudełkach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kubakk napisał:

ale brakuje dołu przez co nie było aż takiej przyjemności

Muszę się sam przekonać. Na razie sterującymi są Bugle Boy. Złożyłem system, teraz czas na zabawę w dopieszczanie dźwięku. Mam do sprawdzenia jeszcze Amperexy Orange Globe , Gold Lion oraz Mullardy made in Holland :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit nie wiem co będzie po wygrzaniu lamp , ale słucham dzisiaj już 10 godzin i takiego basu to ja nie miałem i na pewno nie mam z Harmonixów. Sprawdziłem / podmieniłem lampy/ na kilku utworach i różnica jest baaardzo duża. Ale właściwie tylko na basie , reszta pasma jest bardzo podobna. 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Psvane polecam Telefunkeny. Tu dopiero jest współbrzmienie!. Lepiej niż Buggle Boy. Bardziej rozdzielczo. Buggle Boy grają delikatniej. Natomiast z EH dobrze zgrywają sie Mullardy ale te z Blackburn. Z Psvane, Mullardy grają zbyt kolorowo i słodko. Z podkreślonym basem,  ale mniej rozdzielczo. Raytheony grają ok z Psvane, natomiast z EH podobnie do rosyjskich 6N23P. Takie moje odczucia/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają ok. Trochę rozjechane parametry jak na parę.  Kod świadczy o tej samej serii. Dobry stan napisu to raczej powód do podejrzeń, a nie do radości. Może Witek mógłby się wypowiedzieć. On ma wiecej z nimi do czynienia. Ja mam tylko Telefunkeny Ultra Balanced. Diamond Bottom jeszcze nie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamnlCały czas rozmawiamy tu o ECC88 i ich permutacjach czyli E88CC, 6DJ8 i 6922.  Czy o taki typ lamp Ci chodzi?

Telefunkeny to ECC88 i E88CC. Te drugie to wzmocniona wersja, najczęściej ze złoconymi pinami. Pudełka z napisem Rore tube to widziałem ale Siemensa. Prawdopodobnie najbardziej krystalicznie grające z lamp seri ecc88. Nie miałem i nic nie mogę powiedzieć. 

 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też je mam. Były u mnie jako pierwsze w komplecie z EH. Ogólnie nie są złe. W/g moich odczuć grają dość kanciasto. Uzywam ich np kiedy dokonuję jakichś przerobek wzmacniacza i one są testerami działania. Jeśli jest ok to wtedy zamieniam na inne. Te cenniejsze, z bardziej wysublimowanym brzmieniem. Róznica słyszalna natychmiast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, adamnl napisał:

Nigdy, a chodzę w dalszym ciągu po salonach na odsłuchy, nie słyszałem z „tranzystora” tak zbliżonego brzmienia do live/piano i viol, jak z mojej lampy. Chodzi mi o barwę. 

WBA rządzi ! :) 

Przepraszam wszystkich , nie chciałem nikogo urazić , bije dzisiaj rekord odsłuchu , to już 13 godzin , i jestem chyba trochę niepoczytalny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...