Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 godzinę temu, bebbop napisał:

P3esr to cieplejsze, pelniejsze, gladsze granie

Miałem u siebie najnowsze P3ESR XD. Jeżeli patrzeć tylko przez pryzmat wokali to jest to koniec drogi, coś wyjątkowego i nie do powtórzenia nigdzie indziej. Do tego dość mocno zaznaczony wyższy bas co pozwala na w miarę komfortowe słuchanie szerszego repertuaru lub... przekreślenie (osobiście wolałem równiejszy ale niżej idący -bez tak mocnego spadku - dół  z ATC scm7). Moim zdaniem Falcon M10 tutaj jednoznacznie przegrywa z Harbeth P3 ESR xd (wokal). Za to charakter góry już bardziej mi leży z Falcona M10 ale to chyba zupełnie inny tweeter jest jak w Twoich Falconach. Miałem też Chartwell LS3/5a i tu już za bardzo brakowało mi dociążenia ale bardzo dobra barwa na średnicy - bez kombinowania w stronę rozjaśnienia czy podgrzania ale ograniczenia na basie dla mnie były już za duże bo ani rozciągnięcia dołu z ATC scm 7 ani podbicia wyższego basu z Harbeth P3 ESR XD. A patrząc na stosunek  cena /jakość  i te wszystkie ww maluchy to ATC  rozdaje swoje SCM7 w prezencie...

 

A jak już jestem przy fajnych monitorkach to muszę wspomnieć o Usher SD500. Dla mnie to prawdziwa okazja i brak ograniczeń wszystkich maluchów o których wspomniałem, włącznie z ATC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze czy nie to bez znaczenia ale ciąg dalszy gromadzenia, chomikowania audio.

Jako że zawsze chciałem go mieć to nadszedł ten dzień. Biały kruk, rzadko spotykany deck Onkyo TA-2080. 

Najwyższy model Onkyo z wycieraczkami z początkami lat 80tych. W gratisie mamy dodatkowo wskaźniki linijka LED. Piękna synergia.
Deck wykonany niczym czołg, 10kg wagi. 
2 silniki, 3 głowice, smartly system automatycznego dobierania bias do czułości taśmy, miękką automatyka. Mechanizm wykonany jak w szwajcarskim zegarku. 
Gra pięknie a jeszcze lepiej nagrywa.

Jest tak ładny że u mnie może nawet nie grac. Niech stoi i cieszy oko:)

IMG_7703.jpeg

IMG_7704.jpeg

IMG_7701.jpeg

IMG_7699.jpeg

IMG_7694.jpeg

IMG_7696.jpeg

IMG_7698.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, elektron6 napisał:

Gra pięknie a jeszcze lepiej nagrywa.

Jest piękny i widzę / niestety :) / jego przewagę nad moją Yamahą K-1020. Onkyo ma wszystko " na wierzchu " :) . Wygląda bardziej pro przez to niż "domowo" , ale wygoda obsługi bez porównania lepsza. Ja mam bias , wzmocnienie pod klapką. Estetyka ok. , ale kręcenie tymi małymi gałeczkami już nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i świętego Grala upolowałem❤️☺️❤️☺️ Pioneer SX1280 

Obecnie od wczoraj jest już na serwisie... wstępnie drogo😬😞 ale dla tego sprzętu warto... 

zdjęcie z neta poglądowe IMG_0328.jpeg.120f2ed9c88c7d46e157db943b2c3f78.jpeg

a tutaj specyfikacja:

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Pioneer_SX-1280

cena zabójcza ale ten wygląd to jest petarda!!!

 

ps. W planach rezygnacja z trzech wyjść głośnikowych na jedną parę WBT:https://www.hifisound.de/de/Nach-Hersteller/WBT/WBT-0702-11-Polklemme-Signature-Vergoldet.html do tego gniazdo sieciowe Furutecha te najdroższe oraz wymiana/odseparowanie wejścia gramofonowego też na WBT... oprócz tych modyfikacji to zmiana forniru na  orzech różany by pięknie się to prezentowało 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronicznie ma być jak oryginał, ale zostałem poinformowany że większość kondensatorów jest już nie produkowana, dlatego kazałem dać jak najlepsze... nie będę oszczędzał bo sprzęt mnie wyniósł ponad 15 kafla z przejazdem 1200 km więc nie może być fuszerki. Na serwis będę miał rok gwarancji, nie wiem czy to dobrze czy źle ale najważniejsze że z wyglądu jest to igła. Nie uszkodzony, nie porysowany , literki wszystkie są, nie ma żadnego wytarcia czy przetarcia... kupione od dziadka po 70-siątce... używany przez te wszystkie lata z kolumnami JBL-a

Szok😱😱😱

Fotorelacja będzie tutaj zamieszczona bo kazałem sobie zrobić jak wygląda przed a jak po w środku jak i na zewnątrz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość drogo. Ja widziałem, mialem okazje kupić taki własnie "igła" za 11kzł bez negocjacji w PL. Byl po renowacji, w stanie super z zewnątrz. Lącznie ze skrzynią. Pewnie bez problemu za 10 bym go kupił. Co prawda nie byl od dziadka tylko od handlarza, ale byl jego osobistym sprzetem. Z fakturą za serwis. Zresztą ten handlarz miał całą masę podobnych monsterów.

Fajny sprzęt. Efektowny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą kondensatorów z "grubej rury" byłbym ostrożny.

Fakt że trzeba sprawdzić ich kondycję ale nie wszystkie muszą być wadliwe. Pioneer stosował wysokie serie kondów Elna, Nichicon i wymiana na współczesne może sporo namieszać w barwie dźwięku. Tak czasami bywa iż nowe jest gorsze od starego.

Kondy sprawdzić na pojemność + upływowość. Dobre zostawić. Zaoszczędzone pieniążki lepiej przeznaczyć na to co słuszne w serwisie - wyczyszczenie przełączników ( nie mylić z zalaniem ich preparatem..)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elektron6 napisał:

Fakt że trzeba sprawdzić ich kondycję ale nie wszystkie muszą być wadliwe. Pioneer stosował wysokie serie kondów Elna, Nichicon i wymiana na współczesne może sporo namieszać w barwie dźwięku. Tak czasami bywa iż nowe jest gorsze od starego.

Kondy sprawdzić na pojemność + upływowość. Dobre zostawić.

Chyba źle napisałem, te co trzymają normę oczywiście będą zostawione z tym że jak w jednym kanale będzie uwalony/rozjechany to i w drugim mimo że będzie dobry wymienić na taki sam... nie chcę sytuacji gdzie lewa końcówka mocy będzie grała na oryginalnych częściach a prawa już z zastosowaniem współczesnych elementów. Ma grać równo na obu☺️

 

2 godziny temu, elektron6 napisał:

Zaoszczędzone pieniążki lepiej przeznaczyć na to co słuszne w serwisie - wyczyszczenie przełączników ( nie mylić z zalaniem ich preparatem..

To ma być wykonane gdy zostanie już elektronicznie naprawiony, u mnie nie przejdzie jak zostaną spryskiwane kontaktem... Chociaż nie zaglądając do środka tego nie sprawdzisz z zewnątrz. Poznać będzie można tylko po tym czy jest smar spowalniający na potencjometrach czy nie, jeżeli nie to będzie się luźno kręcić w lewo lub prawo... 

 

3 godziny temu, audiowit napisał:

Ja widziałem, mialem okazje kupić taki własnie "igła" za 11kzł bez negocjacji w PL

Tylko kiedy to było😞 dziś sprzęt najwyższych modeli jest kur...sko drogi a o SX1980 nie wspomnę bo gdzieś widziałem za 33000💵 kosmos🫣 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2024 o 08:52, RLC2 napisał:

@bebbop patrząc na zdjęcia twojego pokoju jest trochę gładkich powierzchni, ściany, okno, jak z akustyką? Bas, pogłos?

Ogolnie przyznam szczerze, ze jakos nigdy akustyka sie zbytnio nie przejmowalem. Czytalem, ze jest wazna, staralem sie miec w miare zagracony pokoj, dywan jakis przed kolumnami, ale nigdy nie stosowalem jakis paneli akustycznych. W poprzednim, wiekszym pokoju (ok. 20m), ktory byl w ksztalcie "kopnietej"  litery L np. lewa kolumna byla z 50cm od bocznej sciany, a prawa 3m, gdzie na scianie wisialo oczywiscie jeszcze lustro metrowe, czyli ogolnie wszystko co najgorsze w swiecie audio, a jednak dalo rade uslyszec holograficzna przestrzen wypelniajaca pokoj. Oczywiscie standardowo jeszcze byl TV 65 cali pomiedzy kolumnami i lawa przed miejscem odsluchowym. Ostatecznie nie bylo do konca tak rozowo. Wokal na niektorych utworach byl przesuniety i musialem jezdzil tylkiem po kanapie, by odnalezc sweet spot. Dodatkowo lewa strona byla jakby mocniejsza. Musialem prawa kolumne mocniej skrecic w strone sluchacza. Moze w mniejszych pokojach akustyka ma wieksze znaczenie, ale w duzym o dziwo nie bylo tragedii, pomimo bardzo niesprzyjajacych warunkow. 

Dnia 3.08.2024 o 08:53, Wing0 napisał:

@bebbop a jak Falcony do tak lubianych LS50 odbierasz?

Nie bede ukrywal, ze mam sentyment do LS50, bo to obecnie jedyne kolumny na ktorych slyszalem holograficzna przestrzen, ale to bylo w innym, wiekszym pokoju. Ale obiektywnie patrzac to juz Bowersy 706 S2 mialy bardziej szczegolowa gore, lepsza separacje dzwiekow, mikro i makrodynamike, bardziej roznorodny bas. To wszystko stalo juz o level wyrzej. Natomiast Falcon idzie jeszcze dalej, niz Bowersy. Moze nie we wszystkim, ale np. gora w Falconie jest taka szczegolowa, ze po przeskoku z Bowersow przez pierwszy dzien nie moglem sie w ogole odnalezc. Bylem nia wrecz przytloczony. Sadzilem, ze po Bowersach juz tam za duzo sie da sie wyciagnac, bo bardzo dobrze sobie w tym pasmie radzily, ale jednak zycie zaskakuje i pokazuje, ze zawsze mozna lepiej.

Dnia 3.08.2024 o 09:16, kaczadupa napisał:

Miałem u siebie najnowsze P3ESR XD. Jeżeli patrzeć tylko przez pryzmat wokali to jest to koniec drogi, coś wyjątkowego i nie do powtórzenia nigdzie indziej. Do tego dość mocno zaznaczony wyższy bas co pozwala na w miarę komfortowe słuchanie szerszego repertuaru lub... przekreślenie (osobiście wolałem równiejszy ale niżej idący -bez tak mocnego spadku - dół  z ATC scm7). Moim zdaniem Falcon M10 tutaj jednoznacznie przegrywa z Harbeth P3 ESR xd (wokal). Za to charakter góry już bardziej mi leży z Falcona M10 ale to chyba zupełnie inny tweeter jest jak w Twoich Falconach. Miałem też Chartwell LS3/5a i tu już za bardzo brakowało mi dociążenia ale bardzo dobra barwa na średnicy - bez kombinowania w stronę rozjaśnienia czy podgrzania ale ograniczenia na basie dla mnie były już za duże bo ani rozciągnięcia dołu z ATC scm 7 ani podbicia wyższego basu z Harbeth P3 ESR XD. A patrząc na stosunek  cena /jakość  i te wszystkie ww maluchy to ATC  rozdaje swoje SCM7 w prezencie...

 

A jak już jestem przy fajnych monitorkach to muszę wspomnieć o Usher SD500. Dla mnie to prawdziwa okazja i brak ograniczeń wszystkich maluchów o których wspomniałem, włącznie z ATC. 

Mysle, ze nie ma co sie szczypac, tylko jak sie naslucham juz Falconow i nie boisz sie wyslac kolumn to bardzo chetnie gdzies w okresie jesienno-zimowym posluchalbym tych ATC w zamian za Falcony. Duzo o nich slyszalem, bylem tez swego czasu bliski ich zakupu, gdyz ktos z Wawy sprzedawal je za "grosze", ale niestety nie wysylal i ostatecznie nie doszlo do transakcji. 

Dnia 3.08.2024 o 09:45, AudioTube napisał:

@bebbop doceniam, że odpisałeś. Dużo informacji. 

Jeszcze tylko jedno pytanie. Czy dosuwałeś Falcony do ściany? I „obserwowałeś” jak bas w swoim wyższym rejestrze się zachowuje?

Pozdrawiam i przyjemnych chwil przy muzyce. Masz Chłopie sprzęt, że palce lizać. 

 

Niestety nie bawilem sie jeszcze ustawieniem kolumn. Wszystkie jakie mialem stawialem w jednym miejscu i sprawdzalem, ktore zagraja wedlug mnie najlepiej. Jedynie bawilem sie troche w skrecanie do srodka, badz na zewnatrz. Obecnie walczylem z poprawa jakosci sieci i zrodla. Caly czas gralem po wifi, ale postanowilem zakupic switch i przejsc na kabel, by sprawdzic czy slychac jakas roznice, czy nie. Ostatecznie skonczylo sie na wierceniu dziury w scianie i przeniesieniu routera do "salonu". O dziwo nastapila poprawa kontroli basu. Jest go jakby mniej, ale o wiele lepiej kontrolowany, takze wymienie jeszcze zasilanie na lepsze w routerze i bedzie mozna z czystym sumieniem pobawic sie z dosuwaniem Falconow do sciany. Ostatnio tez stwierdzilem, ze kolumny mam rozstawione za szeroko, takze bede bawil sie, by troche je przyblizyc ku sobie i zblizyc sie bardziej do x1.2 odleglosci odsluchu w stosunku do szerokosci kolumn. Sprzet jest jaki jest. Czlowiek nigdy nie jest do konca zadowolony, bo niestety zawsze mozna lepiej. Widze, ze tez masz bardzo ciekawy sprzet w postaci monoblokow opartych na lampie, ktorych nigdy nie sluchalem (w sensie zadnych monoblokow), czy lumina, ktory zawsze byl moim marzeniem i nie bede ukrywal, ze pod niego w dalszej perspektywie bylo to wiercenie dziur w scianie. Rowniez zycze wszystkiego dobrego i udanych odsluchow!

Edytowano przez bebbop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...