Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Tak, tylko, ze to jest redaktor Estrady i studia. Wiec przez sito proszę czytać.

Widziałem, ze jest coś o tym modelu. Obejżę. 

Ja dotarlem do nich z racji konotacji tej firmy z Adamem. Wiadomo z Adama powstaje Ewa. Firma jest na rynku juz okolo 10 lat i musi zaoferować duzo, zeby przebic bardziej znaną markę. Na poczatku jak weszli do PL ich monitory schodzily na pniu. Obecnie rynek juz się nimi nasycił. Ten model konkuruje w kategorii cenowej okolo 8kzł. Widzę, ze powstają już nowsze modele. Monitory te mają dobrą prasę. Na codzien mam do czynienia z Genelec, Neumann, Yamaha, Fostex, Dynaudio zadziej z Atc i Eve jest dla mnie nowością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audiowit napisał:

Michał, szczere gratulacje. Najlepszy mozliwy ruch. Musimy się powymieniać i potestować. Nowa era na forum? ;)

A i owszem, najlepiej było by mieć ze dwa zestawy ale na układy nie ma rady, trzeba gdzieś ciąć żeby w innym miejscu poszaleć :)

Czy to dobry ruch nie wiem zobaczymy, ale warto testować, żeby ktoś nie napisał że się czegoś nie próbowało i się nie wie. A jak coś z tego wyjdzie to miło będzie bo sporo kasy z audio zostanie na inne fanaberie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basów i tak Witek jak mówiłem bez korekcji z tych małych dziadów  jest tyle, że aż dziw i to dość głębokiego basu o dziwo. Korekcja jednak jest niezbędna u mnie.

Możliwości faktycznie cała masa. Zobaczymy co się z tego urodzi. Szkoda że orginalne standy drogie jak byk...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poleciłem Ci dsp bo innego rozwiazania nie widzialem ale zeby tak zaskoczyć? Musisz dozować wrazenia bo na zawał zejde w mlodym wieku.

Standy kupisz jak bedziesz wiedzial, ze to te jedne, jedyne :)

Muszę je sobie poogladać, bo jak Mariusz o nich wspominał to myslalem, ze to monitory studyjne i sie dziwilem, ze fornirowane i ze nie widzialem ich nigdzie. Trzeba rozszerzac horyzonty bo obecne standardowe audio sie stacza, a ile mozna życ tym starym złomem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A DSP z nowinek to w sumie najlepsza rzecz jak dotąd, o ile klasa D mnie nie porwała to DSP z pasywnymi zrobiło mega robotę. Nie każdemu może przypaść do gustu, ale to raczej kwestia przestawienia się z brzmienia mocno podbarwionego na bardziej liniowe, z poczatku może wydawać się faktycznie nudne ale tylko z początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eve wygladem przy tych slicznotkach straszą.

No to caly czas powtarzam z tym liniowym i dostaje po glowie.

KlasaD rozwija się ale z racji technologicznych lepszą od AB nie bedzie ale moze być niezauwazalnie gorsza ;)

Mnie dsp nie przypadł. No ale są pomieszczenia, ze bardziej pomoze niż pożądna audiofilska sieciowka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę szkoda że czarne (wolę drewienko), ale trójnoga kiedyś się kupi może z fakturą drewna. 

Witek ważne żeby brzmieniem nie straszyły. ;)

Strasznie okrutne te kolumny dla realizacji... Uhhh no nic słuchamy. Wrzucę może jutro trochę fotek zrobionych deczko lepszym telefonem nie moją cegłą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze Ci przypomnę o tych podbarwieniach co mowileś... że lubisz? To slyszalem?

Wybacz, zazdrość mnie zżera

Uslyszysz jak plyty są rożnie zrealizowane. I nie odrzucaj tych gorszych, bo moze byc na nich lepsza muzyka. W tym przewagę ma liniowe brzmienie.

Mówisz, ze czarne Ci sie nie podobają? Chyba do mojego pokoju pasują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiowit napisał:

Mówisz, ze czarne Ci sie nie podobają? Chyba do mojego pokoju pasują.

Masz Kudosy nie marudź 😆

Ogólnie lubię jak wokal jest porywający, intrygujący czy to podany na ciepło czy na chłodno to już deczko mniej istotne, musi czymś porywać. 

Prezencja na pewno jest intrygująca. Jedno co mogę powiedzieć na pewno że jest to prezencja na poziomie dobrej klasy hi fi. Nie wiem czy będę jakoś opisywał konkretniej ale foty wrzucę 😆 

Tylko znowu te kable kable spędzają sen z powiek😆 przez 1/3 pokoju wisi mi czerwony drut zasilający.... Witek wiesz jaki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wing0 napisał:

Basów i tak Witek jak mówiłem bez korekcji z tych małych dziadów  jest tyle, że aż dziw i to dość głębokiego basu o dziwo. Korekcja jednak jest niezbędna u mnie.

Przeczytałem testy na ASR. Nic dziwnego że basu sporo niskiego jak one mają zejście do 25Hz.... 🙂

Co prawda wynika to ze strojenia DSP i to wartość do cichego słuchania ale i tak ciekawie sue zapowiada...

Poczytaj instrukcje dokładnie, ten test też warto, no i na standardiwym ustawieniu z aż tak niski zejściem nie powinno się ich katować zbytnio.

Sprzęt fajny, gratulacje 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Poczytaj instrukcje dokładnie

To chyba dość jasne że przed zakupem poczytałem co się da tym bardziej że wiele tego nie ma ;). ASR również. 

No z takiej kolumienki 25-28 Hz za pierona się nie uzyska normalnie. Ale wrażenie obecności niskiego basu jest duże i to nie tylko przy cichym słuchaniu (zależy jeszcze co dla kogo jest ciche/głośne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał cyfra obecnie mam IODate wpięta po USB do HUBa i leci przez wi-fi sygnał bezpośrednio na kolumny. Kolumny nie są ze sobą spięte. Łączą się przez Hub też cyfra. Wszystko się paruje zdalnie. Mikrofon ZEN do pomiarów też 

HUBa przez gogle home tylko przypisałem do sieci domowej i potem już przez program Buchardt leci

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wing0 napisał:

 Nie wiem czy będę jakoś opisywał konkretniej

Jestem bardzo ciekaw wyniku Twojego porównania z głównym systemem opartym na kolumnach pasywnych. Przyznam szczerze, że mam tu mieszane uczucia. Z jednej strony gratuluję Ci serdecznie tych Buchardtów i życzę, żeby grały jak najlepiej, a z drugiej... jednak mam nadzieję, że nie wyprą klasycznych paczek i pieca. Co innego nowi forumowicze, ale gdyby taki weteran jak Ty przeszedł całkowicie na kolumny aktywne, to byłoby w tym coś symbolicznego i dla mnie trochę smutnego. Oznaczałoby to zmierzch klasycznego audio. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...