Skocz do zawartości

KONCERTY na żywo ...

Recommended Posts

Krótka relacja z wczorajszego 40 -tego Pikniku Country w Mrągowie. Miałem mieszane uczucia czy iść na piknik , bo wykonawców którzy byli w tym roku znam jak własną kieszeń z poprzednich edycji. Ale cóż tam , muzyka na żywo , to muzyka na żywo i nie ma co marudzić pomyślałem i polazłem. 

Było warto , niesamowita atmosfera , tak pełen amfiteatr widziałem ostatnio jakieś 6 - lat temu. Mimo tego , że wykonawcy raczej już wiekowi i trochę zgrani to wznieśli się na wyżyny kunsztu muzycznego o jakie ich szczerze powiem nie podejrzewałem :) Akompaniował wszystkim wykonawcą zespół z mojego miasta tj. Colorado Band , wystąpili : Zayazd ,  Alicja Boncol, Karolina Jastrzębska, Klaudia Majkowska, Lonstar, Tomasz Szwed, Babsztyl, Mariusz Kalaga, Czarek Makiewicz, Wojciech Dudkowski, Michał Milowicz, Jan Manson, Gang Marcela , Robert Anthony  / USA/ i niesamowity stepujący zespół z Czech Carmelki . Od razu powiem , że " gwiazda" z USA była najsłabszym ogniwem koncertu , głos słabiutki i z Country to niewiele miało wspólnego. Za najlepszą wykonawczynie uważam Karolinę Jastrzębską / na zdjęciu poniżej w czerwonej sukience /.Obserwuję tą młodą dziewczynę od trzech lat i z roku na rok jej poziom wokalny wzrasta. Nie obyło się bez akcentów politycznych , już na początku imprezy Colorado Band / Łódź/ zaśpiewał utwór Kultu - " Arahia " co odniosłem wrażenie nie bardzo spodobało się prowadzącemu Pawłowi Sztompke , który co jakiś czas w kółko powtarzał , że to co oglądamy / koncert/, to zawdzięczamy tylko i wyłącznie jaśnie panującemu .... i teraz uwaga " Ministrowi kultury , dziedzictwa narodowego i sportu ". A ja np. jak sądzę , że moim podatkom , no chyba , że minister wyłożył kasę z własnej kieszeni , to przepraszam. tak nachalnego przekazu politycznego nie było nigdy na Pikniku , ale cóż kazali z KC to powtarzał. Publika była świetna , diametralnie inna niż w ubiegłym roku / ponoć jak rozmawiałem z miejscowymi , bony turystyczne się skończyły , a i wzrost cen zrobił swoje/ , Ci ludzie byli tam i się niesamowicie bawili bo ..... naprawdę lubią Country i to było widać na każdym kroku. Po za tym było to 40-lecie i przyjechała masa osób zobaczyć jubileusz. W większości Ci którzy poprzednie edycje odpuścili , spotkałem ludzi z którymi nie widziałem się od 9-10 lat. Warto , warto i będę powtarzał to jak mantrę słuchać muzyki na żywo , są to niewspółmiernie bogatsze wrażenie niż z naszych domowych systemów. 

Piknik jeszcze trwa , mogę śmiało zaprosić :) 

20210723_194239.jpg

20210723_211243.jpg

20210723_214843.jpg

20210723_223154.jpg

20210723_224659.jpg

20210723_230547.jpg

@Pawel Kloch miło poznać. Jak czytałeś moją recenzje z pierwszego dnia Pikniku , to zapewne wiesz już , że jestem szczery do bólu :) A więc , nie były to puste komplementy. Pani Karolina ma Swój styl i swobodę śpiewu , wokal nie jest wymuszony , piękna naturalna skala , bez sztucznie wyciąganych końcówek wyrazów , co często niestety spotykam u lansowanych przez media wokalistek. Do tego ta mandolina , rzadko wybierany przez młode osoby instrument. W drugim dniu Festiwalu dla mnie na scenie liczyły się tylko trzy osoby i wszystkie trzy to Panie. No może jeszcze " Babsztyl" coś pokazał nową płytą , choć część śpiewanych utworów znałem. A wracając do Pań, to była to Alicja Buncol , Karolina Jastrzębska i Agata Karczewska. Covery śpiewa się trudno , bo publiczność zwykle zna oryginał i porównuje. Te trzy Panie wykonały je po mistrzowsku. 

A teraz trochę prywaty :) Nigdzie nie znalazłem wzmianki ,czy Pani Karolina wydała płytę , a jak wydała , to od razu drugie pytanie ,gdzie można ją nabyć ?

11 godzin temu, nowy78 napisał:

Czas zacząć rozgrzewać uszy :) Jutro w zaprzyjaźnionym klubie koncert jednego z najbardziej znanych na świecie polskich wykonawców 🤘 

Ja w tych gatunkach nie czuję się najlepiej bo nie znam totalnie ale miło mi się słucha Lipali. To jeszcze łapie się na Twoje klimaty i gatunki Piotrze? ;) Przez słowa piosenki o falach i sztormie polubiłem i zacząłem słuchać. Fajnie grają jak na moje standardy muzycznej wrażliwości i chętnie wbiję się na koncert jak gdzieś w pobliżu będzie :) 

10 godzin temu, MariuszZ napisał:

Ja w tych gatunkach nie czuję się najlepiej bo nie znam totalnie ale miło mi się słucha Lipali. To jeszcze łapie się na Twoje klimaty i gatunki Piotrze?

Mariusz, ale ja słucham też inn muzyki, nie tylko totalnej rzeźni 😀 Na koncercie Lipali nawet kiedyś byłem. Niemniej jednak, bardziej preferuję ten drugi zespół Tomka Lipnickiego:

• 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dzisiaj w Katowicach można posłuchać Chopina...
a dokładniej jego dzieł w wykonaniu zwycięzcy tegorocznego Konkursu Chopinowskiego Bruce’a (Xiaoyu) Liu  oraz finalistki Koncert  Evy Gevorgyan
Kolejne 2 koncerty w Polsce to 29.10.2021 – Wrocław (NFM), a 30.10.2021 – Poznań (Aula Uniwersytetu).

Koncert Bruce’a (Xiaoyu) Liu i Evy Gevorgyan w NOSPR

Już dzisiaj, 26.10 o godz. 19.30 tryumfator XVIII Konkursu Chopinowskiego wystąpi w sali koncertowej NOSPR w Katowicach. Serdecznie zapraszamy na streaming z koncertu na kanale Chopin Institute na YouTube.

W pierwszej części koncertu zabrzmią solowe dzieła Fryderyka Chopina w wykonaniu Evy Gevorgyan, w drugiej – Bruce (Xiaoyu) Liu zagra Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina z towarzyszeniem NOSPR pod dyrekcją Victoriena Vanoostena.

To pierwszy z koncertów w ramach światowego tournée laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego. W ciągu najbliższych 4 miesięcy Bruce (Xiaoyu) Liu wystąpi na 16 koncertach w prestiżowych salach koncertowych w Europie, Azji i obu Amerykach. W Polsce zagra jeszcze dwukrotnie – 29.10 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz 30.10 w Auli Uniwersytetu w Poznaniu. Informacje o pozostałych koncertach znajdują się tutaj.

Program

Fryderyk Chopin
Fantazja f-moll op. 49
Mazurki op. 17:
nr 1 B-dur
nr 2 e-moll
nr 3 As-dur
nr 4 a-moll
Sonata fortepianowa b-moll op. 35
przerwa
Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Więcej na stronie
https://chopin2020.pl/pl/news/article/500/światowe-tournée-zwycięzcy

Tourne przez wiele krajów, a w Polsce po Katowicach jeszcze Wrocław i Poznań:

Harmonogram trasy koncertowej zwycięzcy XVIII Konkursu Chopinowskiego – Bruce’a (Xiaoyu) Liu

26.10.2021 – Katowice (NOSPR), koncert z orkiestrą NOSPR pod dyrekcją Victoriena Vanoostena

29.10.2021 – Wrocław (NFM), koncert z NFM Filharmonią Wrocławską pod dyrekcją Andrew Littona

30.10.2021 – Poznań (Aula Uniwersytetu), koncert z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza

8.11.2021 – Tokio (NHK Hall) – koncert z orkiestrą NHK pod dyrekcją Taadaki Otaki

11.11.2021 – Tokio (Tokyo Opera City) – recital

14.11.2021 – Tel Aviv (Tel Aviv Opera Hall) – koncert z Orchestra Jerusalem pod dyrekcją Avnera Birona

15.11.2021 – Jerusalem (Jerusalem Theatre) – koncert z Orchestra Jerusalem pod dyrekcją Avnera Birona

27.11.2021 – Seul (Seoul Arts Center) – koncert z Seoul Philharmonic

5.12.2021 – Bruksela (Bozar) – recital

9.12.2021 – Buenos Aires (Teatro Colon) – recital

12.12.2021 – Rio de Janeiro (Sala Cecilia Meireles) – koncert z Brazylijską Orkiestrą Symfoniczną

14.12.2021 – Sao Paulo (Sala de Concertos) – recital

16.12.2021 – Brasilia (Teatro Poupex) – recital

19.01 – 3.02.2022 – tournée koncertowe w Japonii

21.02.2022 – Vancouver (Orpheum) – recital

28.02.2022 – Luksemburg (Chamber Hall of Philharmonie Luxemburg) – recital

Pozdrawiam

• 1 month later...