Skocz do zawartości

Płyty jakie powinny pojawić się w audiofilskiej kolekcji


Recommended Posts

1 godzinę temu, Pboczek napisał:

Płyta super, dla mnie to jest pozycja obowiązkowa w kolekcji najlepszych płyt ever. Wydania japońskie są kapitalne i doskonała muzyka. Fajnie że kolekcja Ci pęcznieje.

Czaję się kontrolnie na jakieś wydanie winylowe z przed epoki remasteringu, żeby sprawdzić jak było wcześniej.

 

Dzięki za dobre słowo.

No, ja nie mam gramofonu, skupiłem się na tych ważniejszych wydaniach CD, bo te z Empiku to mam w Qobuz.

57 minut temu, JohnDoe napisał:

Bogusław brałeś DHL delivery czy inne? Jak długo czekałeś?     Dzięki w ogóle za info że jest coś takiego do nabycia 🙂

http://www.cdjapan.co.jp/product/IEZP-128

https://postimg.cc/JtSJq05N

Polecam.

Na Blu-Ray jest wszystko w 24-96 ale płyta zablokowana, trzeba ominąć.

może nie bierz DHL, jest szansa że nic nie dopłacisz (79zł dla Kuriera) bo ...  CD Japan

Sending Your Order as a Gift

To send your order as a gift, select "Send my order as a gift, and do not print prices on the packing slip" in the "Shipping and Gift Options" step at the time you order.

If you select this option, we will mark your package as a gift. Also, the prices of items won't be printed on the Packing Slip, which is a list of items to be included inside the package. However, we are still required to declare the value of items on the outside of the package. 

Odkąd tylko wiadomo by łoże będzie takie wydanie, chciałem je mieć, natychmiast, -- Zespół zapowiada,że to już ostatnia re-edycja.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Prawdą jest ze to czego słuchamy podyktowane jest gustem ale problem pojawia się gdy muzyka którą lubimy jest źle zrealizowana często TRUDNO jest tego słuchać .Bywa że lepiej słucha się gatunków czy wykonawców mniej lubianych lecz dobrze nagranych czy zremasterowanych . ZNALAZŁEM CIEKAWY LINK DO WYSOKO OCENIONYCH REALIZACJI , wybór zapewne jest subiektywny - zawsze to jakaś WSKAZóWKA :

   http://soundevaluations.blogspot.com/2017/01/top-500-supersonic-list.html

Obecnie płyta która słucham często i chętnie to:  Jeff Beck - 2016 - Loud Hailer 

cover.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie lada gratka dla fanów Judas Priest.  Zespół wyda album podsumowujący 50-letnią karierę muzyczną. Co więcej otrzymamy specjalny box, który będzie się składać aż z 42 płyt CD. 

https://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-News/Judas-Priest-wyda-ogromny-box-z-okazji-50lecia-48069

 

jp_1024x1024@2x.jpg?v=1625135779

 

W zestawie:

- 3 x wcześniej niepublikowane oryginalne 24-ścieżkowe nagrania na żywo

- Kolejne 5 wcześniej niepublikowanych nagrań stereo na żywo z archiwów

- Wszystkie wcześniej wydane płyty CD zremasterowane z oryginalnego dźwięku przez Alexa Whartona w Abbey Road Studios w Londynie

- Płyty CD umieszczone w mini-portfelach LP w stylu japońskim

- Zestaw pudełkowy zaprojektowany przez wieloletniego współpracownika Judas Priest Marka Wilkinsona

- Zdjęcia Rossa Halfina podpisane przez każdego członka zespołu:

Rob Halford

Glenn Tipton

Ian Hill

Richie Faulkner

Scott Travis

- Numerowana metalowa żyletka British Steel (tępa 😉)

- Książka pamiątkowa zawierająca rzadkie zdjęcia, plakaty, reklamy i przepustki

- Program wycieczek Replika British Steel

- Dwa plakaty Replica Tour od:

- British Steel 1980 niemiecka trasa

- Defenders of the Faith 1984 europejska trasa

 

Produkt dostępny (wysyłka od... 15 października 2021 r.) w przedsprzedaży tutaj >>> https://shop.judaspriest.com/products/singles-boxset

Niestety, cena £345 nie zachęca 😏

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Każdy meloman/audiofil ma różne upodobania, lubi inne gatunku muzyki, więc rzeczywiście trudno trafić we wszystkie gusty. Płyt, które można tutaj polecać jest bardzo dużo. Ja zacznę zapewne od oczywistości, czyli od płyty zespołu Dire Straits „Brothers In Arms” wydanej po raz pierwszy w 1985 roku. Na płycie znajdziemy niemal same przeboje, które zapewne znają nie tylko fani grupy. Posiadam dwie wersje tego krążka – wydanie XRCD2 oraz SHM-CD. Moim zdaniem oba udane i godne polecenia, chociaż drobne różnice w brzmieniu można zauważyć. Przy okazji mogę polecić również pozostałe płyty zespołu wydane na SHM-CD.20220222_192637051_iOS.thumb.jpg.5a55d7a849be5edcfa559cc19bb966c7.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Widzę, że chyba skończyły się pomysły na dobre płyty, więc postaram się jeszcze coś polecić... 😉 Przy okazji Wielkanocy przypomniał mi się album z interpretacjami Mesjasza Georga Friedricha Händla. Można tutaj odnaleźć wiele stylów muzycznych. Może jakość nagrania nie będzie aspirowała do najlepszych realizacji za to muzyka już jest na najwyższym poziomie. Występują m.in. Quincy Jones, Al Jarreau, Stevie Wonder, Take 6, Dianne Reeves... Początek lat 90-tych, więc słychać tutaj charakterystyczny sposób realizacji ówczesnej muzyki soul, opartej czasami w dużej mierze na syntezatorach czy samplerach. Próbki w tamtych czasach były jakie były, ale w tym też jest urok. Płyta, jak dla mnie, przedstawia również wartość sentymentalną gdyż od tych interpretacji zacząłem na poważnie interesować się jazzem, soulem ale także muzyka klasyczną. Fizyczny nośnik obecnie będzie bardzo trudno zdobyć, z tego co sprawdziłem płyty można posłuchać na Spotify (niestety na Tidalu nie ma) i na YT. Gorąco polecam!

front.jpg

back.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Chciałoby się rzec "od świąt do świąt"... Przed nami 1 listopada a z tym dniem kojarzy mi się Requiem Mozarta, moim zdaniem najlepsza, najwspanialsza msza żałobna jaka powstała. Myślę, że spodoba się nawet osobom, które na co dzień nie słuchają muzyki "poważnej". Jak na mszę żałobną dzieło bardzo melodyjne, można nawet powiedzieć, że "wpada w ucho". Jest to ostatnie, niedokończone dzieło Mozarta. Polecam zapoznać się również z historią jego powstania. Mam "kilka" wersji, tutaj wklejam 4 płyty, do których wracam najczęściej (poza wydaniami plikowymi). W sieci jest wiele interpretacji, każdy powinien znaleźć tą "swoją". Dzieło "must have" dla każdego.

Requiem.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Hej,

Myślę, że warto przywrócić wątek do życia, zwłaszcza, że w czasach Tidala i całej reszty jest nam zdecydowanie łatwiej sprawdzić albumy 

Ja wrzucę albumy, które bardzo lubię słuchać:) 

Jeff Lorber - Flipside

Boney James - Detour

 



 

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Też lubię Jeffa Lorbera, szczególnie jak gra na Rhodesie i ma dobrą sekcję. "FLipside" nie kupiłem, tam chyba są częściowo programowane bębny, prawda? Mam za to następną ("He Had a Hat", Vinnie Colaiuta i Dave Weckl na bębnach) i dwie późniejsze firmowane przez Jeff Lorber Fusion ("Hacienda" i chyba "Prototype"). Bardzo przyjemne granie. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Gdy przeglądam forum siedząc przy PC często przesłuchuje wasze propozycje w Qobuz.

Ja po cichu wymieniłem (90%) kolekcje płyt CD z Empiku na wydania Japan i chyba zapomniałem się pochwalić co tam ostatnio do mnie przyszło a poza nowym masterem to wyjątkowo bogate wydanie (kolekcjonerskie), które dołącza do wydania MoFi

https://i.postimg.cc/c4Fyr6fD/IMG-20230504-160839.jpg

ilość makulatury jubileuszowego wydania jest zdumiewająca

https://i.postimg.cc/fTzQzYSt/IMG-20230504-160736.jpg

Chociaż jakość dźwięku Qobuz jest na tyle dobra, że wyhamowałem kupowanie płyt to jednak takie wydania zawsze znajda u mnie miejsce na półce.

PS w drodze jest kolejne 50th Anniversary Edition innego Artysty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bebop napisał:

Pewnie grubo się tutaj narażę ale... twórczość Pink Floyd nigdy nie była moją ulubioną. 

Jak śmiesz? 😄 Też ich nigdy nie kochałem. Lubić tak, ale nic więcej. Akurat ja cenię najbardziej ich wcześniejsze albumy, te kosmiczno-psychodeliczne. 

Być może bez nich nie byłoby krautrocka, którego baaardzo lubię i cenię.

Ich mega klasyki też są świetne. Umieli jak mało kto połączyć przystępność z ambitnym graniem, niemniej ich bardziej eksperymentalna twórczość bardziej na mnie działa 🙂

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Niestety, ale ja też nie należę do wielkich fanów Pink Floyd. Być może dlatego, że czasami nie bardzo rozumiem taką twórczość... Trudno... Niemniej jednak uważam, że "The Dark Side Of The Moon" to płyta wybitna, kultowa, którą każdy powinien mieć i znać. Wydań tego albumu jest mnóstwo. Chyba sami wielbiciele gubią się ile ich było i które najlepsze... Ostatnio pojawiły się kolejne...😬 Kiedyś oglądałem koncert z Gdyni, chyba był sygnowany nazwiskiem Gilmoura... Pewnie ja też się narażę fanom, ale to była totalna katastrofa! Zgraja "leśnych dziadków", którzy koncert potraktowali jako próbę i to wcale nie generalną...
Co do wydań japońskich... Za cholerę nie mogę pojąć idei wydawania płyt, które są super wytłoczone, super zremasterowane w postaci "Mini LP" i innych podobnych wynalazkach gdzie płyta spoczywa z folijce wkładanej do tekturowej kieszeni. Takie płyty już po pierwszym włożeniu do opakowania często posiadają ryski. Takie wydania to chyba można traktować wyłącznie kolekcjonersko - kupić i nawet nie zrywać fabrycznej folii. Ewentualnie odpakować, zgrać i włożyć z powrotem do folii... 🙄 Posiadam sporo płyt Jordiego Savalla, które boję się otwierać, bo mam wrażenie, że opakowanie zaraz się rozwali... 🫢 A wszystko kosztuje spore pieniądze...
...Ale do rzeczy... Dzisiaj zespół TOTO - kolejny mój ulubiony. Mogę polecić wydania japońskie w wersji Blu-spec CD2 (BSCD2). Tutaj chyba najbardziej znana (IV) i ostatnia, koncertowa (With A Little Help From My Friends). Oprócz "Fahrenheita" można jeszcze dostać nowe egzemplarze.

20230625_141717690_iOS.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...