Redakcja AUDIO

Zmiany na forum

468 postów w tym temacie

Olu, czy jest szansa, aby do funkcji edycji tekstu wprowadzić możliwość regulowania wielkości odstępów międzywierszowych.

Po wciśnięciu enter są one wiesze niż w sytuacji, gdy piszemy tekst ciągły.

@Belfer54 słusznie, z tym że nie wprowadzałbym możliwości regulowania, a jedynie ujednolicił odstęp na taki jak podczas pisania tekstem ciągłym.

Gdyby ktoś chciał zaznaczyć wyraźnie odstęp, zostawi pusty wiersz.

Panowie, ale to chyba nie pierwszoplanowe zmiany? Z tym da się żyć.

Owszem są sprawy pierwszo i drugoplanowe, jak w życiu. Z tym problemem da się żyć. Ja tylko nadmienię, że to nie moja fanaberia. Takie m.in. problemy zgłaszane są przez innych użytkowników. W ich imieniu też to czynię. Jeśli zgłosiłem problem banalny to uprzejmie przepraszam. 

Jasny Oczywiście ujednolicenie odstępu rozwiązałoby sprawę i zaoszczędziłoby miejsca na stronie.

Napisano (edytowany)

Dla mnie jest to sprawa pierwszoplanowa, bo sporo piszę i mi to przeszkadza. A jak widzę nie tylko mnie. Nie chciałem się wcześniej z tym wychylać, bo ktoś  mógłby pomyśleć,  w że malkontent  że mnie. A coś, co codziennie przeszkadza, jest moim zdaniem ważne. 

Edytowano przez Angel

Napisano (edytowany)

A gdyby Redakcja kazała nam wybrać jakie zmiany chcemy wprowadzić wg jej limitów?

Edytowano przez Pboczek

Mówcie o wszystkim, co Wam przeszkadza, analizujemy każdą propozycję. Problemem jest mała liczba rąk, ale nie jest tak, że Wy sobie a my sobie :-) Każdy problem jest ważny i za nic nie przepraszajcie :-) Dopiszę uwagi do listy dla programisty i pogodnię go w poniedziałek.

Przypominam się z pytaniem z poprzedniego wpisu:

"A przy okazji zmian - to czy jest możliwość by oprócz strzałki (w prawym dolnym rogu) przenoszącej nas na górę - była też druga, która przenosi nas do ostatniego postu w danym wątku (przyśpiesza poruszanie się na bieżącej stronie). Co prawda klawisze "HOME" oraz "END" działają, ale część użytkowników korzysta z tabletów i komórek do przeglądania Forum "

37 minut temu, Pboczek napisał:

A gdyby Redakcja kazała nam wybrać jakie zmiany chcemy wprowadzić wg jej limitów?

Jaki wybór???...- "ale to chyba nie pierwszoplanowe zmiany?" B|

Pozdrawiam

PS. Po raz kolejny prośba: jak ktoś pisze na Forum, to najlepiej konkretnie - a nie ogólnikowa linijka tekstu i nie wiadomo o co chodzi :-(

Napisano (edytowany)

Redakcja bardzo zapracowana i zmiany wchodzą w znanym nam tempie.  Może jest limit budżetowy na udział programistów którzy są potrzebni do dokonania modyfikacji? Może niektóre ze zmian są prostsze do wprowadzenia od innych. Gdybyś wiedzieli coś więcej np. ile modyfikacji będzie jeszcze w tym roku, jak obszernych, czy wszystkie z propozycje będą uwzględnione, czy należy jakieś wybrać i przesiać, to moglibyśmy się do tego ustawić. Nawet dokonać wyborów, by urealnić oczekiwania i możliwości.

Może pomóc w jakiś sposób?

Edytowano przez Pboczek

Napisano (edytowany)

@Pboczek po co komplikować prostą sprawę?

Piszemy tu co nam przeszkadza, co jest złe i co chcielibyśmy usprawnić. Administracja podejmie decyzję, jakie zmiany można wykonać, a które są niemożliwe do zrealizowania i tyle.

Ja bym wyłączył jeszcze prezentację linków do forum w formie osadzonej. Można w tej chwili oczywiście podczas wklejania linków to zmienić, ale myślę, że link w domyślnej formie jest mało czytelny, zabiera miejsce i jest wodotryskiem raczej zbędnym, choć nie wiem jak zapatruje się na to społeczność.

Chodzi oczywiście o to:

A tu link w prostej klasycznej formie:

https://forum.audio.com.pl/topic/29397-zmiany-na-forum/

Edytowano przez jasny

Napisano (edytowany)

jasny można i tak. Piszmy, czekajmy, i nie obruszajmy się z byle powodów.

Edytowano przez Pboczek

Napisano (edytowany)

Skoro można bez ograniczeń, to ja mam takie uwagi. Niektóre zbieżne oczywiście z tym co inni pisali. 

Czego nie ma na nowym forum:
*Brak numeracji postów. Nieraz chcę napisać, aby ktoś spojrzał co jest napisane w poście ... no i zaczynają się "schody".
*Skąd ktoś jest, czyli miejscowość uwidoczniona pod awatarem (pomaga w wielu sprawach).
*Nie widać kto czyta dany wątek. Na starym forum pod postami wyświetlał się nick osoby czytającej dany temat. To pomaga w tym, że czasami napisze się coś szybko i wprost dla zainteresowanej tym osoby. 
*Mało jest emotikonków. Mniej niż na starym forum. A do czego służą "aktywności", to nie mam pojęcia? Co z tym robić? Na przykład taka:435_skier:
*Przydałoby się, by pod awatarem wyświetlało się z jakiej miejscowości ktoś jest. To jest przydatne w wielu sprawach. Na przykład jak się wyszukuje oferty z danej okolicy.
*Nie można napisać metrów kwadratowych tak aby dwójka znalazła się ponad m. Czyli tak: . Co było dawniej możliwe.                                                                                                                                                        *Strzałka przenosząca w dół też by się przydała. Od niedawna piszę również z telefonu i brak mi tego.                    *Także byłbym za klasyczną formą linku, bo ta nowa, rozbudowana zajmuje dużo miejsca i jest po prostu denerwująca.

Edytowano przez Angel

Jestem :) Od rana przeglądam tematy w Stereo, utworzyłam trzy nowe fora - Akustyka, Kabelki i tematyczny-dyskusyjny. Dzięki za wszystkie uwagi, część z nich na pewno jest do zrealizowania. Będę dręczyć i męczyć kogo trzeba, żeby choć tę numerację postów na razie wprowadzić. Aha, gdy przenosiłam tematy do forum "Audiofile dyskutują" w niejednym pierwotnym miejscu danego tematu nie zostawiłam linku przekierowującego do nowego miejsca. Taki los spotkał dyskusje m.in. z Nic o nas bez nas. Wybaczcie, ale to z pośpiechu i zmęczenia :) Siódmą godzinę już tak się bawię :)

Zobaczycie ponadto temat o prądzie w kablach niejako zdublowany, bo mi się dwa razy go przeniosło. Link za 3 dni zniknie, boję się go usuwać, bo może wylecieć cały temat (bo id jest to samo) - tak mi się przydarzyło raz na starym forum i wolę nie tykać.

Napisano (edytowany)

Olu, dziękujemy bardzo. Nie wiedziałem że jest tyle tematów...

Edytowano przez Pboczek

Warto zauważyć, że na nowym Forum nie ma już takich ograniczeń odnośnie wielkości zamieszczanych zdjęć jakie były na starej platformie - widzę, że np. pojawiają się fotki wielkości 3MB.  Tym niemniej nie ma co przesadzać, bo na urządzeniach mobilnych można przez to wchodzić w dłuższy czas ładowania i większe transfery.
Zmieniono w aktualnych ustawieniach Forum: przeniesiony temat po zmianie działu jest widoczny w starym dziale jeszcze przez 5 dni (był przez 3 dni) i to jest chyba akurat tyle co trzeba  9_9

Kolejne pytanie: jak piszę to po przesunięciu kursora w inne miejsce co chwila pojawia się okienko z komunikatem "Wpisz swój tekst, przytrzymaj CTRL i kliknij prawym przyciskiem myszy by uzyskać więcej opcji" które zasłania pisany tekst i dopiero po kolejnym ruszeniu kursorem znika. Jest to (przynajmniej dla mnie) "lekko" >:( irytujące. Czy u Was jest tak samo i macie podobne odczucia?

Olu,

Czy coś się uda zrobić z uzupełnieniem informacji w profilach użytkowników (miejscem zamieszkania), bo to już było zgłaszane przez kilka osób a na razie ... lipa.

Pozdrawiam

Na razie ze wszystkim jest lipa, bo za dużo prac na raz chłopaki mają. Ale walczę - właśnie teraz :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się