Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Asia bez rękawiczek, nie ma się co martwić tylko delikatnie lampy demontować. Ja zawsze chwytam lapmę za cokół jeśli taki jest jeśli nie to za górę lampy i delikatnie okrężnymi ruchami do góry bez pośpiechu, lampy kładź tylko na w miarę miękkiej powierzchni, żeby się nie obiła. Ale na spokojnie miałem sporo lamp w moich nieporadnych łapach i żadna się nie stłukła ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi Michał o naprężenia szkła w lampach mocy. Tam gdzie wyższa temp to szkło nierównomiernie pracuję i może dojść do pęknięcia przy rozgrzewaniu. Ma to również wpływ na wnętrze ale nie chce mi się szukać dlaczego. W lampach małej mocy ( sterujących) Ma to mniejsze znaczenie.

Ja w 211 używam bawełnianej szmatki ( jak wystygną) bo bez problemu przepalają bawełniana koszulkę jak się pochylisz i dotkniesz.

Jeśli chodzi o czyszczenie, to tylko spirytus lub płyny na jego bazie. Ale przestrzegam, że zmywa nadruki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Asia napisał:

Teraz to dopiero żałuję, że nie dotarłam.

Ale faktycznie pisałeś o Lebenie. Choć to niestety nie moja półka.

Ale wiesz, że zrobić głośniej i ciszej z fotela się nie da. Pilot nie łapie. ... To w ramach pocieszenia.

300-ka troszkę ma kłopot z basem powyżej połowy siły głosu, a 600-ka zasłała te tuby (własne sekcje wzmacniające) a nie tradycyjne kolumny wiec tu trudno to jakoś porównać, ale dźwiękowo ten zestaw grał zacnie.

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu co do Jolidy niestety nie słuchałem. Z Jolidą jest ten problem że od pewnego czasu spora ich część była produkowana w Chinach i ponoć te nie brzmiały tak dobrze jak wcześniejsze wersje amerykańskie czy to prawda nie wiem. 

Co do Feliksa miałem polecam i z chęcią bym wrócił, ale ten jest za drogi max 4 tysiące ale to max w cenie 3.5 tyś to już świetny zakup. Brzmienie bardzo lampowe, ale nie w sensie ciepłe, gra dynamicznie, lekko, ma świetną scenę. Bas może wydawać się za lekki mało dociążony, ale to kwestia gustu raczej. Ja bardzo miło wspominam, bardzo. Napędzał u mnie kolumny 88.5 db także nie takie super pod lampę i dawał radę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś do Fezza nie mam przekonania, ale na próbę można. Musisz Asia wiedzieć również że brzmienie wzmacniacza na lampach np 300 b może sporo się różnić zależne jest od traf, kondensatorów też w dużej mierze. Feliks ja też uważam że trochę drogo ale zobacz ceny nowych też nie są tanie a jak masz blisko może uda się ta posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam o tym, że sam typ lampy nie określa jednoznacznie brzmienia wzmacniacza.

Szkoda, że lampowe dość trudno znaleźć i wypożyczyć, a kupować tak w ciemno?

Mogłabym chyba wypożyczyć Simply Italy, ale wydaje mi się on zbyt drogi i nowego na pewno nie kupię.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posłuchaj oddaj jak się spodoba to masz chyba 3-4 na sprzedaż na olx za pół ceny ;).

Ja kupuję w ciemno często, często radzę się znajomych którym ufam i potem testuje. Jak mi się coś nie spodoba sprzedaje i zyskuje doświadczenie :). Polecam zabawa fajna, straty minimalne czasem i zysk się trafi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...