Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

@Rafał S - odwdzięczam Ci się już w tym wątku, też saksofonem, tym razem niepolskim bo należącym do wrogiej, imperialistycznej kultury… Tak by tę płytę z pewnością opisano w naszym kraju w czasie, w którym została wydana… wtedy to po warszawskich ulicach, w jaskrawych skarpetkach i przykrótkich spodniach biegał pewien „bikiniarz”, niejaki Leopold T., siejąc zgorszenie i propagując obce naszej kulturze trendy… Piszę o tym aby łatwiej było uzmysłowić sobie jak to było dawno… no ja urodziłem się dwie dekady później, „circa about”.

Jak nie znasz (w co wątpię) to poznasz. Jak znasz - przypomnisz. Mi się podoba. Może ktoś jeszcze rzuci uchem? Warto.

Hank Mobley - Messages

FA4F5026-3BE0-44DA-A26E-F925335E93D0.jpeg.bdd5abc4b144525f3e726f996eec75dd.jpeg

Dnia 15.02.2023 o 19:14, Adi777 napisał:

@sonique Słuchałem tylko raz tego albumu, ale zapamiętałem go jako mocno hardkorowy :) Ponad godzinny występ na saksofon solo.

@Adi777, jazda bez trzymanki. Tak myślałem. 100% wariat. Już go lubię. Dzięki…:)

(Coś ostatnio wszędzie te saksofony…)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonique Jak może pamiętasz - nie mam streamera, więc znam głównie to, co mam na płytach. Mobleya oczywiscie kojarzę, ale niczego nie mam. Świetny skład, a w zasadzie składy, bo to 2LP. Bardzo cenię sobie wytwórnię Prestige Boba Weinstocka, bo to tam zaczynało wielu gigantów złotej ery jazzu zanim trafili do Blue Note, Verve, czy (jak Miles) - do Columbii. No i rejestrował wtedy te nagrania dla Prestige najsławniejszy dźwiękowiec w historii jazzu - Rudy Van Gelder. Posłucham ze Spotify'a czy YouTube'a. Już same czasy, nazwiska i okładka mówią mi, że to musi być prawdziwy dobry jazz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adi777 napisał:
@sonique Lubisz rock progresywny? Ciekawy jestem, bo prawie zawsze piszemy o jazzie ;)

Pewnie, że lubię ale dzisiaj słucham już bardzo rzadko. Nie mam czasu na wszystko więc muszę wybierać. Co kilka lat jednak, jak chyba każdy, mam ochotę na zmianę. Więc do tego gatunku z pewnością powrócę. Jutro spędzę kilka godzin w samochodzie to się nasłucham. Trilogy też. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

Wczoraj też minęła ciekawa rocznica, a mianowicie pierwszego koncertu Sisters of Mercy, który odbył się w Alcuin College w Yorku w 1981, najlepsze to to, że byli suportem Thompson Twins, który to tego dnia ale w 1984 wydał płytę into the gap…

6FBA8C37-D73F-4815-883D-03394CC1F5E8.jpeg

:) Mam kilka płyt Sióstr.

Kiedyś.....w 2000 roku miałem terenówkę z kołem zapasowym na tylnych drzwiach. Koło miało dekiel ochronny. Dałem ten dekiel do malarni artystycznej razem ze wzorem co ma być na deklu wymalowane. Wzorem była , a jakże, płyta Sisters. Dokładnie ta sama z Twojej fotografii. tj. Greatest Hits Vol 1 . Takie koło z gwiazdą i głową ładnie mi wymalowali.

Jeździłem tak 4 lata, do czasu gdy sprzedałem terenówkę i przesiadłem się na auto bez koła zapasowego na tylnych drzwiach .......

Poza tą płytą mam jeszcze Floodland i Vision Think. Miałem jeszcze First & last & always, ale ktoś pożyczył i już nie oddał......

W tamtych latach słuchałem tez namiętnie The Cure.....to tak mi się przypomniało, gdy spojrzałem na Twój avatar......Przypadek ? Z ich dyskografii mam Disintegration. W Polsce była nie do kupienia, ściągałem ją z UK :) 

heheh  A Talk Talk też słuchałem i płytę mam też :) 

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...