Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Już 10 latek stuknęło dla studia z Utrechtu. Ta realizacja z początku jego działalności. Piano, cello i double bass. Jeśli ktoś, kiedykolwiek by się odważył posłuchać, to proszę o kilka wrażeń/obserwacji odnośnie lokalizacji źródeł pozornych. Zachęcam, by dosłuchać jej do końca i gdy cisza wokół zapanuje.

IMG_0263.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiekx napisał:

Znam panią z nagrań z Robertem Plantem. Również polecam. 

Ja zacząłem od pierwszej płyty z Plantem, a potem wciągnąłem się w jej bluegrassowe albumy z Union Station. Polecam szczególnie: studyjne "Lonely Runs Both Ways" (2004) i "Paper Airplane" (2011) oraz dwupłytowy "Live" z 2002. (Uprzedzam tylko, że nie we wszystkich utworach Alison śpiewa.) A z solowych - słodkie retro-country "Windy City" (2017).

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te słowa z końca utworu tytułowego - od 11:20 min ,, ... to be with you, to be with you ...,,. Niezapomniane. Słucham ich od dziesiątków lat i ... jakoś mi się nie znudziły. Ogólnie płyta mieści się w mojej piątce wszechczasów. 

 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie.....!!!!

Zapomniałem o jednej z najpiekniejszej polskiej tradycji. Noc Kupały. Do tej pory jest swietowana w wielu regionach kraju i oparla się najazdowi tych agresywnych krzyzowcow.

Gra i spiewa dla Was Orkiestra świetego mikolaja. Jedna z bardziej liczacych sie kraju grup folkowych. Wykozystują w duzej części swoich aranzy tradycyjne instrumenty. Polecam ich plyty. Cięzko dostać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nocną porą: Khani Cole - "Piece of my soul" (1996 r.).

Szlachetniejsza strona wokalnego smooth jazzu, bo bez programowanych partii rytmicznych i gościnnym udziałem świetnych muzyków (Joey Defrancesco, Brian Bromberg, Frank Vignola i Carmen Grillo z Tower of Power), choć niestety nie we wszystkich utworach. W numerze poniżej Joey na trąbce zamiast hammonda. Przyjemnie zrealizowane i u mnie b. miło to brzmi, choć muzyka nie do końca moja.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2024 o 00:21, audiowit napisał:

A zobaczycie, ze o artyscie jeszcze kiedys uslyszycie

Tak , jest dobry. Coś między Leonardem Cohenem, a Johnny Cashem. I faktycznie romantyzm pełną gębą. Ale wiesz co ? Ja chyba jeszcze na takie coś ,nie jestem gotowy :) 

Kolejna podpowiedź Tidala w gatunku blues.😬

@audiowit też nie mam lekko/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2024 o 21:40, AudioTube napisał:

Jeśli ktoś, kiedykolwiek by się odważył posłuchać, to proszę o kilka wrażeń/obserwacji odnośnie lokalizacji źródeł pozornych.

Z fortepianem miałem trochę problemów. Według mnie są tam 3 mikrofony do jego nagrania użyte.  Muzyk siedzi frontem do nas. Pomiędzy nami jest fortepian. Lewy kanał tony wysokie, na środku tony średnie i basy w kanale prawym.

Jak są grane tylko tony wysokie to łapią się na mikrofon lewy i środek. Analogicznie, jeśli środek nie gra to niskie są zbierane przez mikrofon prawy i środkowy. 

Dlatego na początku szukanie lokalizacji fortepianu moze przypominac łapanie muchy w locie.

Cello kanał lewy, double bass kanał prawy.

Na razie jestem na trzecim utworze, ale burza pozbawiła okolice prądu i nie wiem jak długo UPS pociągnie.

 

Edycja:

Cholera, z tym fortepianem to mieszają czasem z kanałami, i siedzimy w niektórych utworach na miejscu pianisty. Wtedy kanaly są odwrotnie niż napisałem powyżej. 

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sluchać trzeba wszystkiego. Liczylem na to, ze ktos w koncu skomentuje. Cos Wam powiem, czlowiek ma tyle lat na ile się czuje i nie wolno nam zramoleć. To straszne uslyszeć, ze mlodzi są tacy, a nie inni. To tylko swiadczy o tym, że starzy jestesmy, przepraszam jesteście ;).

Przypominam, część z Was sluchala punka. Przypomnijcie sobie. A teraz co? Krall, Norah Jones. To smutne ;)

Akurat sprawdzilem tego Osę i ma na koncie nominacje do Fryderyków, chyba najlepszy album hip hop, spiewa z Brodką, a jego albumy wydaje Warner. Miałem nosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, audiowit napisał:

Panowie, sluchać trzeba wszystkiego.

Nie trzeba :) 

36 minut temu, audiowit napisał:

sprawdzilem tego Osę i ma na koncie nominacje do Fryderyków, chyba najlepszy album hip hop, spiewa z Brodką,

Witek , z całym szacunkiem , ale nominacji Fryderyków nie rozumiem już od wielu lat. Jak dla mnie jest to taka sama wykładnia jakości jak pierwsza 100-tka najpopularniejszych utworów wg. Spotify . Znałem dwa i tylko te dwa faktycznie były wg. mnie do przyjęcia. A Brodka , powiadasz , to Ona nie jest nr.1 w Stanach ? :) Tak ją pamiętam drzewiej promowały media :)

Żeby niebyło , że już zwapniałem do reszty. Właśnie oglądam wybory Miss Polonia. Śpiewa niejaki Igor Herbut. jak dla mnie ok. Teksty może nie za bardzo wyrafinowane , ale duży plus za nie wycie co linijka tekstu ' aaaa' czy " jeeee".

36 minut temu, audiowit napisał:

Przypominam, część z Was sluchala punka.

" Wapno spłucz , żywszym biegiem krwi " , pamiętasz ? Nadal słucham metalu czy rocka , ale faktycznie Krall , siedząc w ciepłych kapciach też odpalę :)  

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sluchałem na swoim sprzecie, a Kultu już dłuuuuuugo nie sluchałem, i nawet to dobrze brzmi.

Przypominajka

 

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Nie trzeba :) 

Witek , z całym szacunkiem , ale nominacji Fryderyków nie rozumiem już od wielu lat. Jak dla mnie jest to taka sama wykładnia jakości jak pierwsza 100-tka najpopularniejszych utworów wg. Spotify . Znałem dwa i tylko te dwa faktycznie były wg. mnie do przyjęcia. A Brodka , powiadasz , to Ona nie jest nr.1 w Stanach ? :) Tak ją pamiętam drzewiej promowały media :)

Żeby niebyło , że już wapniałem do reszty. Właśnie oglądam wybory Miss Polonia. Śpiewa niejaki Igor Herbut. jak dla mnie ok. Teksty może nie za bardzo wyrafinowane , ale duży plus za nie wycie co linijka tekstu ' aaaa' czy " jeeee".

" Wapno spłucz , żywszym biegiem krwi " , pamiętasz ? Nadal słucham metalu czy rocka , ale faktycznie Krall , siedząc w ciepłych kapciach też odpalę :)  

 

Świat się zmienia Tomek. Nie wiem czy to dobrze czy žle. Ja uwazam, ze młodzież ma szokować. Nie wolno wychowywać banany, ktore będą obojetne na nasz poukladany swiat. Mają rozpieprzyć swiat korporacji, ktory zbudowaliśmy. Z dedykacją :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...