Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Wakacyjny numer jazz forum na str 52-53 zaprosił mnie, by zerknąć na kilkanaście realizacji duńskiej April Records.

Na razie na słuchawkach, ale już mnie złapali. Etykiety, w tym wypadku jazz mnie nie „ruszają”. 
Zachwycam się muzyką, a nawet brzmieniem realizacji tego studia. 
To jedna z wielu. Głos tej Pani, w każdym utworze jakby inny. A niegłuchy pan reżyser zrobił resztę. Piano, drum i kontrabas. I do tego tylko 40 minut. Bez wstawania po butelkę, kawę czy do toalety.
Dla zainteresowanych nie tylko brzmieniem, namawiam do zakupu tego numeru. O duńskiej fali.
Tylko 17 zł i dzięki świetnym realizacjom mam kolejny rok bez sekundy główkowania, co by tu w klamotach zmienić.
 

IMG_0676.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AudioTube napisał:

Wakacyjny numer jazz forum na str 52-53 zaprosił mnie, by zerknąć na kilkanaście realizacji duńskiej April Records.

Na razie na słuchawkach, ale już mnie złapali. Etykiety, w tym wypadku jazz mnie nie „ruszają”. 
Zachwycam się muzyką, a nawet brzmieniem realizacji tego studia. 
To jedna z wielu. Głos tej Pani, w każdym utworze jakby inny. A niegłuchy pan reżyser zrobił resztę. Piano, drum i kontrabas. I do tego tylko 40 minut. Bez wstawania po butelkę, kawę czy do toalety.
Dla zainteresowanych nie tylko brzmieniem, namawiam do zakupu tego numeru. O duńskiej fali.
Tylko 17 zł i dzięki świetnym realizacjom mam kolejny rok bez sekundy główkowania, co by tu w klamotach zmienić.
 

IMG_0676.jpeg

Nie ogarniam czasami, co Ty w ogole piszesz. Wrzuc link do utworu, moze bedzie fajnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Nie ogarniam czasami, co Ty w ogole piszesz

Odpowiadam za to co piszę/napisałem, nie za to co Ty z tego zrozumiałeś.

11 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Wrzuc link do utworu

Jeśli będziesz potrzebował, to znajdziesz. 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2024 o 13:10, tomek4446 napisał:

Po bluesie tłukę Deep Purple. Słuchałem ich setki razy , a i tak te organy mnie zachwycają.

Mój pierwszy zespół, w którym się zakochałem :) Świetny kawałek, rozpędzony, z przyzwoitej płyty - nigdy nie byłem wielkim fanem tego albumu. Burn i Mistreated najlepsze, Sail Away przyjemne, reszta mocno taka sobie. Coverdale genialny w Mistreated, ale ogólnie, fantastyczny wokalista, super głos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobał się mnie jej głos. Trzeba było zaparcia, wiary i sie udało. Bo dlaczego innym ma się podobać a mnie jeszcze nie za bardzo. 
Nosowo, jednostajnie, jakby od niechcenia. Na jedno kopyto. Ale wciąga i zadowolonym. Jestem tylko ciekaw jak brzmi na Live bez prądu. 

A brzmienie w górnym basie i dolnej średnicy aż kipi. Tłok, mnóstwo warstw i faktur plus rytmiczność, dynamika to doskonałe kryteria, bym zabierał tą płytę ze sobą na porównania. Mięsistość, Himalaje wypełnienia, energetyzujące pomruki, mix drivu z rozlaniem. 
 

Dla mnie testowa. Kolumn i pokojów odsłuchowych. I całej reszty. Aha, pogłosy i latające iskierki na test przestrzenności - wielki plus.

Jorja Smith i głosy towarzyszące  na płycie falling ot flying.

 

162F92DC-23C2-40C1-BA5D-588517C4D5A9.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bez ściemy. Świetna realizacja. Kolejna od TRPTK. 
Pani Lotte śpiewa. 

Kompozytorzy z Vivaldim plus innych dwóch pracowali w sierocińcach, gdzie uczyli dzieci/młodzież gry między innymi na skrzypcach. 
W Wenecji wtedy wszyscy śpiewali. Od piekarza do księdza. 
Na tej płycie sporo utworów. Po rytmie, melodii chyba wesołych w treści.

Jest cicho i głośno. Zatem po cichu, to się nie da tym brzmieniem nacieszyć. 

Gra orkiestra barokowa. I są organy oraz kontrabas, co ucieszy, tych którym kolumny/pokój nisko schodzą.

 


 

10E3D54F-F173-419C-A755-DDEED1795F3E.jpeg

Na obu okładkach wokalistki. Bardzo mnie te fotografie ujęły. Zatem najpierw oczy, potem uszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AudioTube napisał:

Tutaj bez ściemy. Świetna realizacja. Kolejna od TRPTK. 
Pani Lotte śpiewa. 

Kompozytorzy z Vivaldim plus innych dwóch pracowali w sierocińcach, gdzie uczyli dzieci/młodzież gry między innymi na skrzypcach. 
W Wenecji wtedy wszyscy śpiewali. Od piekarza do księdza. 
Na tej płycie sporo utworów. Po rytmie, melodii chyba wesołych w treści.

Jest cicho i głośno. Zatem po cichu, to się nie da tym brzmieniem nacieszyć. 

Gra orkiestra barokowa. I są organy oraz kontrabas, co ucieszy, tych którym kolumny/pokój nisko schodzą.

 


 

10E3D54F-F173-419C-A755-DDEED1795F3E.jpeg

Na obu okładkach wokalistki. Bardzo mnie te fotografie ujęły. Zatem najpierw oczy, potem uszy.

Jesli bys mogl, to wrzucaj linki, do utworow. Czytanie Twoich opisow mnie na tyle czasami meczy, ze juz sily nie mam szukac, a chetnie poslucham, o czym piszesz, bo moge znalezc inne wykonanie i juz klops. :) To nie atak, jakby co. Pozdrawiam!

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...