Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Kolejna nowość. Z recenzji na Pablo's Reviews - "Debiutancki album tego kwartetu wykorzystuje doświadczenia wszystkich muzyków - częściowo przecież ze sobą zbieżne - prezentując intrygującą mieszankę post-minimalizmu, jazzu, noise'u, muzyki elektronicznej, ale też brzmień kojarzących się z dawnymi, pozaeuropejskimi kulturami."

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pajto02 napisał:

Mam to do siebie, że najczęściej upodobam sobie najbardziej utwór, który jest daleko od najpopularniejszych na liście danego wykonawcy...

Z koncertu JT w katowickim Spodku zapamiętałem między innymi rozbudowaną wersję "Budapest". Grając ten kawałek dali z siebie więcej niż przy niektórych klasykach, które serwowali dla fanów. A ten numer ewidentnie sprawiał przyjemność zespołowi, swoją grą zdawali się wręcz mówić: oto współczesne Jethro Tull. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafał S napisał:

Z koncertu JT w katowickim Spodku zapamiętałem między innymi rozbudowaną wersję "Budapest". Grając ten kawałek dali z siebie więcej niż przy niektórych klasykach, które serwowali dla fanów. A ten numer ewidentnie sprawiał przyjemność zespołowi, swoją grą zdawali się wręcz mówić: oto współczesne Jethro Tull. :)

Nie było mi nigdy dane być na koncercie, jednak z dzieciństwa kojarzę właśnie najbardziej"Budapest" oraz "Acres Wild". To moje dwa największe pewniaki od Jethro Tull, mogę ich słuchać w kółko. Dopiero w dobie serwisów streamingowych zobaczyłem, że tak naprawdę flagowymi przebojami są "Aqualung" oraz "Locomotive Breath".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adi777 napisał:

Z tego roku. Techno, Breakbeat, Atmospheric Drum and Bass, IDM, Progressive House.

Przyznam się nieśmiało, że to chyba będzie drugi raz jak włączam tego typu muzykę, kompletnie nie miałem z nią żadnej większej styczności. Ale jak najbardziej mam już zastosowania, do których będzie mi pasowała, bo jest to całkiem ciekawe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pajto02 napisał:

Ale jak najbardziej mam już zastosowania, do których będzie mi pasowała, bo jest to całkiem ciekawe...

Siłownia, rower, bieganie. Myślę, że to dobry trop 😉

7 minut temu, Pajto02 napisał:

Przyznam się nieśmiało, że to chyba będzie drugi raz jak włączam tego typu muzykę, kompletnie nie miałem z nią żadnej większej styczności.

Ja do niedawna też.

Wciąż rzadko sięgam po takie dźwięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pajto02 napisał:

+Posiadówka z przyjaciółmi późniejszym wieczorem 😉

Też dobry pomysł, a skoro jesteśmy przy takiej imprezowej muzyce, to polecam przede wszystkim:

 

Może też coś z Aphex Twin?

 

Polecałbym też albumy Wolfganga Voigta, nagrywane jako GAS, ale to nie jako muzyka tła, tylko do normalnego słuchania, w skupieniu ;) Może by Ci podeszło? To techno połączone z ambientem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Adi777 napisał:

Też dobry pomysł, a skoro jesteśmy przy takiej imprezowej muzyce, to polecam przede wszystkim:

 

Może też coś z Aphex Twin?

 

Polecałbym też albumy Wolfganga Voigta, nagrywane jako GAS, ale to nie jako muzyka tła, tylko do normalnego słuchania, w skupieniu ;) Może by Ci podeszło? To techno połączone z ambientem.

Lista bardzo fajnie podchodzi, to dobry dzień na nią

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat jednak nie jest taki mały. Coś dla miłośników Orbital, The Orb i The Chemical Brothers (czyli dla mnie sprzed 30 lat;). Aphex Twin. Jakim cudem trafiłem na tego legendarnego wykonawcę dopiero teraz, to nie wiem. Ale co się odwlecze...

Szczególnie polecam płytę "Selected Ambient Works 85-92".

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...