Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Adi, nie znam zespołów, które wymieniłeś. Pozostałem raczej w wiekach średnich metalu. Też trochę wyrosłem z niego, choć czasem lubię wrócić. Zwróć tylko uwagę jak drogie są płyty metalowe i nigdy nie są na promocji :) Ktoś to kupuję i nie żałuję grosza.

Natomiast PJ jest jedną z moich ulubionych wokalistek. Tempr jej głosu nie każdemu przypadnie do gustu. Jestem pod wrażeniem odwagi w realizacji albumów. Każdy ma swój charakter. PJ nie boi się surowości i potrafi śpiewać bez harmonizerow czy procesorów wokalnych. Oczywiście nie na każdym albumie, ale zadko kto decyduje się tak obnażyć.

Acha, Adi mam wrażenie, że też do końca nie rozumiesz muzyki metalowej. Brzmienie niektórych albumów jest takie ( czytaj surowe, brudne), a nie inne gdyż ma oddać pewien klimat. To tak jak z muzyką bluesową. Jeśli czujesz podczas słuchania dym papierosów i zapach whiskacza to pełen sukces.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, audiowit napisał:

Acha, Adi mam wrażenie, że też do końca nie rozumiesz muzyki metalowej. Brzmienie niektórych albumów jest takie ( czytaj surowe, brudne), a nie inne gdyż ma oddać pewien klimat. To tak jak z muzyką bluesową. Jeśli czujesz podczas słuchania dym papierosów i zapach whiskacza to pełen sukces.

Rozumiem to. Pisałem tylko o estetyce metalowej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, audiowit napisał:

Tempr jej głosu nie każdemu przypadnie do gustu.

Mi jakoś "tempr" żadnego wokalisty nie leży i nawet nie wiem co to jest. 

Pamietam kiedyś w wątku "wasze systemy" napisałeś (widząc jakiś  fotel), że w podobnym przeczytałeś wiele książek w życiu. 

Tamten Twój wpis to dla mnie mem tego forum i Ciebie, królu narcyzów i analfabetów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, SIpo napisał:

Jedna z moich ulubionych wokalistek, śpiewa w kilku językach. 

Też bardzo lubię Stacey Kent. Mały głos, ale dużo wdzięku. No i zwykle ma świetny zespół. Że nie wspomnę o tekstach pióra noblisty (z Ishiguro to w ogóle sympatyczna historia). :) Natomiast, ta "francuska" płyta mniej mi się podoba - Stacey przyzwyczaiła mnie do ciekawszego grania i aranżacji. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na sobotni wieczór. Johann Strauss syn i jego utwory w wykonaniu wiedeńskich symfoników pod dyrekcją Roberta Stolza. Dyrygent swego czasu bardzo popularny w muzyce klasycznej. wykonania spod jego batuty są chyba do dziś wzorcem, jak grać Straussa.

MTgtNjQ3My5qcGVn.jpeg

Okładka pięknie oddająca charakter ówczesnego Wiednia. Płyta nagrana wyjątkowo. Słychać na niej to charakterystyczne symfoniczne uderzenie basu. Kto to kiedykolwiek słyszał na koncercie to wie o czym piszę. Płyta pochodzi z reedycji wydania z początku lat sześćdziesiątych, prawdopodobnie jest z roku 1971.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

Ależ ta płyta świetnie się u mnie prezentuje.

Mam, kiedyś dużo słuchałem zarówno jego, jak i Larry Carltona. Ta płyta wyżej wyjątkowo dobra, bo Lee miał już taką pozycję i był na takim etapie życia, że zaczął grać bardziej dla siebie, bez wciskania się na siłę w smooth jazzową formułę (jak to czasem bywało wcześniej). No i ile tu nazwisk! Ale w zasadzie wszystkie płyty solowe wielkiej piątki gitarzystów sesyjnych z L.A. są co najmniej przyzwoite. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Grzesiek202 napisał:

 To teraz musisz jeszcze rozwinąć tę piątkę, bo nie wiem kogo masz na myśli. 🙂

Oprócz Rita: Larry Carlton, Robben Ford, Michael Landau i Steve Lukather. :) 

Oczywiście tego typu gitarzystów jest więcej, niestety niektórzy nie nagrywają, albo prawie nie nagrywają własnych płyt (np. Dean Parks).

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...