Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

8 godzin temu, sonique napisał:

No i jak się podoba Alva?

I jeszcze dopytam o przesłuchanego Stańko: dałeś radę znając dawne płyty?

Ten album Vrioon całkiem, całkiem, odprężający i kojący 😉

Co do Stańka, tak. Spokojnie dałem radę ;) Co prawda znacznie wolę dawne płyty, bez dwóch zdań, ale nie jest źle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś coś z całkiem innej beczki.

Muzyka polska, wciąż niedoceniana twórczość Marka Grechuty. Album Krajobraz pełen nadziei. Jakim szczęściem jest to, że można było i w dalszym ciągu można uczestniczyć w misterium muzyczno-poetyckim tworzonym przez Marka Grechutę.

My00MTI3LmpwZWc.jpeg

Wydanie z 1990 roku. Niestety Polskie Nagrania i polski winyl. Poza tym płyta bardzo ładnie nagrana i gdyby nie ten kiepski nośnik byłaby jak nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafał S napisał:

Żartujesz? Tylko raz w życiu słyszałem na żywo "Obrazki z wystawy", ale wciąż pamiętam, jak "Wielka Brama kijowska" wcisnęła mnie w fotel. Właśnie dla takich chwil chodzi się na koncerty symfoniczne. :)

Obrazki z wystawy można kolekcjonować jak wykonania Koncertów brandenburskich Bacha, Czterech pór roku Vivaldiego czy Kunsztu fugi Bacha lub Koncertów organowych Haendla. Jest mnóstwo wykonań i każdy znajdzie coś dla siebie.

Dziś od rana, np. jedno z wykonań Kunsztu fugi. Zresztą stosunkowo niedawno zdobyte.

OS05NzEyLmpwZWc.jpeg

Wydanie pudełkowe z roku 1985. Wykonuje orkiestra kameralna Franciszka Liszta. Jedno z doskonalszych nagrań jakie dane mi było słyszeć. Nagranie już cyfrowe, płyty w doskonałym stanie mimo wieku, Węgrzy mieli znacznie lepsze tworzywo niż wydania polskie.

P.S. Deezer dysponuje tą płytą: https://deezer.page.link/U3se9hpxzZPnbZWH9

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Highlander_now napisał:

Na Deezer praktycznie każdy utwór ma mniej lub bardziej widoczną linię na ponad 15 kHz.

Są na forum fani Deezer i mówią, że ten serwis jest lepszy od Tidal. 

19 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Qobuz, Anna's Theme:

Qobuz to mój ulubiony serwis muzyczny. Czasem porównuję do moich CD i brzmi najbardziej naturalnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bebop napisał:

Są na forum fani Deezer i mówią, że ten serwis jest lepszy od Tidal. 

Grając z PC kilka lat temu, wszystko brzmiało zdecydowanie lepiej i naturalniej z apki Deezera niz z apki Tidala. Mało tego, nawet podstawowe mp3 z Deezer bardziej mi sie podobało od mastera 🤪

20 minut temu, Bebop napisał:

Qobuz to mój ulubiony serwis muzyczny

Mój też, tylko co z tego skoro i Deezer i Qobuz mają w tym przypadku taki sam plik... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bebop napisał:

Qobuz to mój ulubiony serwis muzyczny. Czasem porównuję do moich CD i brzmi najbardziej naturalnie. 

Zdarzylo mi sie pare razy porownac zawartosc z Qobuza do Amazon Music, rzecz jasna nie nausznie ;)

Najczesciej bylo identycznie dla tych samych edycji, ale nie zawsze. Czasem byly roznice, ktore sugerowalyby mi, ze na AM niektore warianty rozdzielczosci byly programowo resamplowane z innych. Na Qobuz tego nie zauwazylem. Oczywiscie mowa tu o lossless jedynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

A sprawdzałeś na Qobuz czy 44,1 są resamplowane z Hi res, czy są to oddzielne pliki? 

Te, ktore mialem okazje sprawdzic, wydawaly mi sie nie resamplowane, w odroznieniu od niektorych przypadkow na Amazon. Byc moze akurat tak mi sie trafilo, wielu takich analiz nie robilem.

Czy tez moze troszke inaczej to ujmujac - nie resamplowane ordynarnie maszynowo.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój interfejs przy aktywnym headroom (digital volume) nie dość że jest ograniczony ze 192 do 96, to dodatkowo stary chip AKM jest tak naprawdę 4 kanałowy więc podwójnie wysyca łącze USB, po którym i tak niepotrzebnie leci w 32bit. (format dac s32le, tak samo było z Rme Adi 2FS dac) "Odsłuchowo" wolę słuchać na 44,1/16, bo mam wrażenie że jak 48 jest ok tak  przy 96 "słychać" coś ala cyfrowy nalot - albo nie wydala dac, czy raczej Usb. 

W sumie to dobrze ze Qobuz ma natywne 44,1 przy hires. 

Ciekawe czy np Yello na 48/24 też mają natywne 16/44,1? 

Screenshot_20230625_190806.jpg

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało rozumiem więc zapytam, 

28 minut temu, marcinmarcin napisał:

Mój interfejs przy aktywnym headroom (digital volume) nie dość że jest ograniczony ze 192 do 96

Na czym masz ten aktywny headroom? I dlaczego to u Ciebie zależy od bitrate? 

28 minut temu, marcinmarcin napisał:

to dodatkowo stary chip AKM jest tak naprawdę 4 kanałowy więc podwójnie wysyca łącze USB,

Tego "wysyca" nie rozumiem wcale.

22 minuty temu, AudioTube napisał:

Nie wiem, czy to dobrze,

Wyglada jak CNC ale ja się nie znam ;) 

 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bebop napisał:

Na czym masz ten aktywny headroom? I dlaczego to u Ciebie zależy od bitrate? 

Na interfejsie którego używam jako dac. Mam ustawione aż -8dB, bo tak gra dla mnie najlepiej. Żeby włączyć możliwość obniżenia głośności musze przestawić go w aplikacji Focusrite w tryb custom mix, co ogranicza go właśnie do 96kHz. Mógłbym obniżyć volume w moode czy volumio, ale dla mnie wiąże się to ze słyszalnym pogorszeniem jakości.

18 minut temu, Bebop napisał:

Tego "wysyca" nie rozumiem wcale.

Zobacz na screen i ilość danych z pliku vs ilość danych która zmierza do daca. Nie dość że 32bity (dopisane zera), to jeszcze u mnie 4 kanały zamiast 2. W audio minimalizm rządzi.

Zamiast poprawy jakości z Hires, słyszę pogorszenie...

Prawdopodobną przyczynę właśnie wskazałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wieczór powrót do Bacha.

Staram się nie udostępniać materiałów z YouTube, dziś wyjątek.

Die Kunst der Fuge jest zbiorem utworów dla których J.S. Bach nie przypisał instrumentarium, dlatego jest on wykonywany a cappella, na instrumenty smyczkowe, dęte, klawesyn czy organy.

To wykonanie zawiera to niemal wszystko razem. W pięknej akustyce kościoła. Dodatkowego smaczku dodaje obecność nietypowych, starych instrumentów jak viola da gamba ze swoim jedwabnym brzmieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...