Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Dzisiaj muzyka POPularna. Fani może poczują się urażeni takim określeniem, niepotrzebnie, gdyż jest to dobra muzyka popularna.

Trzypłytowy album z 2017 roku, będący wznowieniem albumu z roku bodaj 2006.

The Best of Depeche Mode.

MzEtMzI2Ny5qcGVn.jpeg

Nagrany dość specyficznie, bo z trzema utworami na wypełnioną normalnie stronę. Spirale rowka są względem siebie w większej niż zazwyczaj odległości. Dzięki temu jest fizyczne miejsce na ponadnormatywny bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Highlander_now napisał:

Dzisiaj muzyka POPularna. Fani może poczują się urażeni takim określeniem, niepotrzebnie, gdyż jest to dobra muzyka popularna.

Trzypłytowy album z 2017 roku, będący wznowieniem albumu z roku bodaj 2006.

The Best of Depeche Mode.

MzEtMzI2Ny5qcGVn.jpeg

Nagrany dość specyficznie, bo z trzema utworami na wypełnioną normalnie stronę. Spirale rowka są względem siebie w większej niż zazwyczaj odległości. Dzięki temu jest fizyczne miejsce na ponadnormatywny bas.

Znalazłem u siebie w zbiorach tenże album CD, zresztą zgrany do plików.

Dynamika CD to średnio biorąc 21dB, minimum 12dB. Winyl odpowiednio 33dB i 27dB. Czy dlatego cena CD jest ułamkiem ceny winyla?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Butler napisał:

 A takie cuś mi się trafiło... Nawet wpadło w ucho

Hehe, dałem się nabrać, bo w pierwszej chwili pomyślałem, że to Kari Bremnes. Bardzo podobny głos... A to jakaś Amanda Bergman. Poszukałem więcej i spodobał mi się taki utwór:

 

Dziś jednak wieczór upłynął mi przy innej muzyce. Pierwszy odsłuch płyty zakupionej 3 czy nawet 4 lata temu. Polski duet Contemplatron i album Ma Mo (tak się ponoć wymawia te znaczki). Miałem kiedyś przyjemność być na ich występie i wtedy kupiłem płytę. W skrócie - dwóch panów grających na tybetańskich instrumentach typu: gongi, misy, bębenki i dzwoneczki wszelakiego rodzaju. Dodatkowo lider dokłada śpiew alikwotowy i w locie całość przepuszcza przez elektronikę. W wyniku obróbki powstaje muzyka będąca wypadkową dark ambientu, industrialu i noise'u, całość totalnie osadzona w buddyjskich klimatach. Choć akurat album Ma Mo jest na wskroś dark ambientowy. Muzyka jest trudna w odbiorze, nawet dla mnie rozmiłowanego w takich smętach. Ale udało się 🙂, teraz jeszcze słucham z netu. 
Znalazłem tylko jeden utwór z tego albumu, w dodatku fragment

Bardzo podoba mi się też utwór dostępny w serwisie Bandcamp:

https://contemplatron.bandcamp.com/track/guru-pema-siddhi-hung

 

A tu Contemplatron z gościnnym udziałem muzyka grającego na shehnai:

Contemplatron.jpg.c139eb55440967b1b54abb654d9bcf8c.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Profi napisał:

W skrócie - dwóch panów grających na tybetańskich instrumentach typu: gongi, misy, bębenki i dzwoneczki wszelakiego rodzaju. Dodatkowo lider dokłada śpiew alikwotowy i w locie całość przepuszcza przez elektronikę. W wyniku obróbki powstaje muzyka będąca wypadkową dark ambientu, industrialu i noise'u, całość totalnie osadzona w buddyjskich klimatach. Choć akurat album Ma Mo jest na wskroś dark ambientowy. Muzyka jest trudna w odbiorze, nawet dla mnie rozmiłowanego w takich smętach. Ale udało się 🙂, teraz jeszcze słucham z netu.

Zachęciłeś mnie do przesłuchania 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latynoskie w stylu i głównie hiszpańskojęzyczne utwory popularnego swego czasu gitarzysty i piosenkarza Jose Feliciano.

Zbiorek standardów w tym najlepsza wg mnie interpretacja California Dreamin'. Płyta z 2015 roku, niestety materiał czyli winyl, nie najlepszej jakości i wyraźnie go słychać.

obraz.png.1511d1b646806bcb89dd4ca9c0a1e538.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tutaj, ale nie uważacie, że powinna być "emotka" 😀 w reakcjach? Przecież to nie oznacza naśmiewania się tylko rozweselenie danej osoby. Wszystkie emotki takie poważne tutaj, więcej luzu 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Żeby nie było, że nie w temacie. 

Dziś na talerzu 😉

IMG_20231110_113221.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...