Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

23 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

A wy słuchacie dziś Polski Top w 357?

IMG_5806.jpeg

Odpuścił słuchanie 357(listy/topów też),bo redaktorki Budka, Piskadło i zachwyty nad kolejnymi piosenkami Harry Stylesa zaczeły być dla mnie mocno męczące. Podobnie jakieś Męskie Grania, Kwiaty jabłoni. Nawet Stelmi jakoś tak gorzej. Ale kto co lubi; to tylko moje prywatne odczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z albumów odsłuchanych przez ten weekend jest świeże wydanie Jasmine Myra.

Dlatego to właśnie tym albumem chcę się z wami podzielić, wydanie to jest na równie dobrym poziomie co jej debiutancki wcześniejszy album. Niesamowity klimat, który bardzo mi odpowiada, świetnie zrealizowany oraz wykonany album.


Pozdrowienia...

Rising
Jasmine Myra

https://tidal.com/browse/album/342562087?u

 

Zrzut ekranu 2024-05-05 172722.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcKrawczyk Gratuluję spostrzegawczości i refleksu :)

A ja, podobnie jak @Pitt39 odpuściłem sobie 357, choć cały czas im kibicuję. Mam tak mało czasu, że w zasadzie z uwagą słucham jedynie wybranych audycji i wszystkie są akurat na antenie RNŚ. Czasem z sentymentu włączam 357 o poranku, aby posłuchać Marcina i Krystiana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maxredaktor napisał:

@MarcKrawczyk Gratuluję spostrzegawczości i refleksu :)

A ja, podobnie jak @Pitt39 odpuściłem sobie 357, choć cały czas im kibicuję.

Też im życze jak najlepiej, bo sama  inicjatywa jest jak dla  mnie mega pozytywna...tak jak i cała  społeczność zgromadzona wokół 357(świąteczne aukcje z Kubą, bez tego  nie ma  świat ;-)).

Może w wolnej chwili wrócę do jakiś wieczornych audycji, które trzymają poziom(Gruzja, Pełne spektrum).

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

A mi tęskno czasami za Margańskim, i chyba nie tylko mi, nieprawdaż DJ... to znaczy @Pitt39 :)?

Trochę dobrych rodzynków zaprezentował w swoich audycjach, które nie raz i nie  dwa ucieszyły japę 😉

Miałem z 2x przyjemność porozmawiać - przytrułem mu 4 litery w czasie pracy - gdy relacjonował Taurona w Katowicach. W sumie i ja, i On jaralismy chyba pierwszym występem Floating Point w Polsce. 

To samo z "ciemna stroną mocy" i nocne Toolowanie itd... zresztą swojego czasu w Trójce było zgormadzonych tylu dobrych dziennikarzy, że się od odbiornika nie odchodziło.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pitt39 napisał:

zresztą swojego czasu w Trójce było zgormadzonych tylu dobrych dziennikarzy, że się od odbiornika nie odchodziło.

Też należę do tych siedzących wtedy przy radio. Pewne audycje stanowiły punkty odniesiania w tygodniu. I dla każdego było naprawdę coś miłego. Ja na przykład nie lubiłem Manna w niedzielne przedpołudnia (i tak słuchalem). Ale już w piątkowe poranki - zawsze jak tylko obowiazki pozwalały. We święta z czasem polubiłem nawet głos pani Marcinik. Jej wybory lektur prawie zawsze do mnie trafiały. Całe szczęście "Za, a nawet przeciw" skopiowano w  niezmienionej  formule. Brakuje  kultowych audycji  typu"Bielszy odcienia bluesa" i publicystyki w wydaniu J.Sosnowskiego. I eh, tylko koni żal R.I.P. Trójeczko. 

No, to jest akurat coś z "czego już nie sluchasz"

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Brakuje  kultowych audycji  typu"Bielszy odcienia bluesa"

Przy całej swojej sympatii dla J. Chojnackiego (który dużo zrobił dla popularyzacji bluesa w Polsce i którego odbierałem jako przemiłego człowieka) czasem się nudziłem słuchając jego audycji. Przegadane. Formułę W. Manna (Manniak po ciemku) uważałem za lepszą: utwór anonsujący - komentarz - kolejne dwa utwory z płyty. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz @Rafał S, a ja właśnie lubiłem to gadanie Chojnackiego :).

A tymczasem dziś usłyszałem informację o śmierci człowieka, który również był dla mnie głosem tamtego radia

Dnia 7.05.2024 o 12:53, MarcKrawczyk napisał:

W wieku 88 lat zmarł legendarny muzyk jazzowy Jan Ptaszyn Wróblewski. Był wybitnym kompozytorem, aranżerem i dyrygentem. Dołączył do innych wspaniałych, których już z nami nie ma…

IMG_1291.jpeg

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna wiadomość  i choć nie jestem fanem gatunku, to jednak lubiłem jego radiowy głos.

Tak w ogóle: Piotr Metz, znany dziennikarz muzyczny, powraca do Radiowej Trójki. Zgodnie z zapowiedzią Agnieszki Szydłowskiej, dyrektorki i redaktorki naczelnej stacji, Metz ma za zadanie zbudować Pierwszą Trójkę – Listę Przebojów. Spotkanie ze słuchaczami zaplanowano na piątek, 3 maja o godzinie 19.00." 

Czytałem że mieszka/mieszkał na barce... ciekawe jak to bujanie(chyba że dobrze zakotwiczony), ma się do słuchania muzyki z czarnych placków 😉

image.png.73ff1ec24c8fe86622cfbafeae94c533.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

A tymczasem dziś usłyszałem informację o śmierci człowieka, który również był dla mnie głosem tamtego radia

Dużo go kiedyś słuchałem i bardzo lubiłem. Wielka osobowość i kapitalny gawędziarz. Nieczęsto się zdarza, żeby wybitny muzyk był tak świetnym prowadzącym. Waglewski jednak tak nie potrafił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie chodzi tu o talent czy pokazanie jakichkolwiek umiejętności. Im więcej dziwactw i kontrowersji tym lepiej.

Jeden z komentarzy idealnie podsumowuje tę imprezę:

"Ale Finowie doskonale pokazują poziom Eurowizji i główną istotę konkursu, w tym programie nie chodzi o muzykę i talent, ale o skandalizację i agendę polityczną niektórych uczestników (którzy wówczas na tym korzystają)".

Wolę sobie obejrzeć i posłuchać te starsze konkursy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...