Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

@Rega Nie wiem, ale spodziewałeś się klimatów a' la Howard Shore? 😉 

Z Wikipedii:

Mniej więcej w tym samym czasie Hansson zanurzył się w twórczości JRR Tolkiena po tym, jak dziewczyna przedstawiła go Władcy Pierścieni . Zainstalowany w mieszkaniu przyjaciela, zaczął pracować nad muzyczną adaptacją powieści i wyprodukował kilka wersji demonstracyjnych swojego przyszłego pierwszego albumu.

Hansson chciałby uwzględnić więcej instrumentów, w tym zespół smyczkowy i harfę , ale ograniczony budżet przydzielony przez Silence Records zmusza go do nagrania większości albumu za pomocą prostych elektronicznych klawiatur , w tym Mooga .

Publikacja i sukces

Album został wydany w Szwecji w formacie Grudzień 1970w Silence Records pod tytułem Sagan om ringen . Tłumaczenie szwedzkie z Władcy Pierścieni nosi ten sam tytuł, co dosłownie oznacza „saga pierścienia”. Album odniósł przyzwoity sukces komercyjny, a krajowe radio Sveriges Radio P3 często nadawało z niego fragmenty. Po tym pierwszym wydaniu Hansson stworzył nowe kompozycje inspirowane książką Tolkiena, dlatego późniejsze wersje albumu zawierają trzy więcej utworów w porównaniu z oryginalną szwedzką wersją.

Popularność albumu poza granicami jego kraju, aw 1972 roku wytwórnia Tony Stratton-Smith , Charisma Records , uzyskuje prawa na rynku międzynarodowym. Jednak album miał zostać przemianowany na Music Inspired by Lord of the Rings , na prośbę Tolkiena i jego wydawnictwa Allen & Unwin . Treść albumu jest im również przesyłana, jak wyjaśnił Hansson w wywiadzie dla magazynu NME wListopad 1972 : „W zasadzie chciałem użyć wokale, może żeńską sopranem, ale kiedy dotarła do George Allen & Unwin, że powiedział, że firma nie ma do tego pomysłu. Musieliśmy więc użyć wyrażenia „inspirowany” z Władcy Pierścieni i musieliśmy trzymać się czysto instrumentalnego albumu ” .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 Twoje opisy i tłumaczenia nic nie wnoszą -  MUZYCZNYCH KLIMATÓW z LOTR Z E R O. To, ze ktoś się spotkał z kimś i na podstawie tego stworzył jakąś muzykę to nic nie znaczy. To zdanie wyłącznie twórcy. Do mnie dużo bardziej trafia Enia czy Annie Lenox - TU właśnie czuje się klimat LOTR.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie. Film to nie wszystko. Proponuję też wersję książkową. Choć i w wersji filmowej jakoś nie czuję muzyki, którą przedstawiłeś. No, ale to jednie moje zdanie i dobrze że sa inni ze swoim odczuciem klimatu tej trylogii. Ja nie mam monopolu na rację😄, a wręcz mam 0 do powiedzenia (przynajmniej w/g TomekN)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maxredaktor napisał:

Powiem Ci, że tak jak bardzo lubię Jethro Tull, to ta płyta mi zupełnie nie podeszła. Wprawdzie słuchałem jej dość dawno temu, może spróbuje ponownie. A nuż coś się u mnie zmieniło...

Bo do niej trzeba tak na luzie podejść, jak to do składanki 😉

5 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

Ultravox to nie tylko taniec ze łzami…

 

Film niedostępny

Ten film zawiera treści od partnera BBC Studios, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich

BBC zablokowało w UK, czy tylko w Szkocji? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...