Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

12 godzin temu, Rafał S napisał:

Też go lubię i mam parę płyt. Tej nie znam, ale widzę nazwiska wspaniałych pianistów i pianistek. Prawie wszyscy z nich to moje granie. Fajnie, że oprócz starej gwardii znaleźli się tu też przedstawiciele młodszej generacji: Benny Green i Eric Reed. Tak myślę, że ze starszaków brakuje mi tu głównie Hanka Jonesa i Gene'a Harrisa, a z młodszych pasowaliby też Marcus Roberts, Cyrus Chestnut, Geoff Keezer i Bill Charlap. Jeszcze kilku by się znalazło i byłby materiał na album dwupłytowy. :)

Klasyk. Ta wersja "Free birda" jest kanoniczna. Studyjny oryginał przy niej blednie. :)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/One_More_from_the_Road#25th_Anniversary_Deluxe_Edition_(2001)

Polecam to wydanie 👍

ATSD, pliki są fajne - można sobie dorzucać do kolejki 😇

Screenshot_20221015-120320.thumb.jpg.d6898103f671706a6c9690bc0b2114ff.jpgScreenshot_20221015-120339.thumb.jpg.ae91338c51ca863f1de22262a343e288.jpgScreenshot_20221015-120929.thumb.jpg.2c66245655d94fe49bdc59c8d6de2f53.jpgScreenshot_20221015-122713.thumb.jpg.e1d544b8cf197690b9b77263031bedec.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

W utworze " Jeszcze w zielone gramy" też masz wokal przesunięty w lewo ?

Przed chwilą przesłuchałem ten numer i kilka innych. "Jeszcze w zielone gramy" ma u mnie wokal na środku. Natomiast w niektórych z pozostałych (szczególnie w "Oddalasz się") wokal mam przesunięty w prawo.

Płyta była nagrywana na żywo w studiu koncertowym, więc nawet jeśli nie majstrowali specjalnie przy miksie, to wyobrażam sobie, że mogły być jakieś drobne zmiany. Tylko czemu akurat z wokalem, skoro mikrofon trzyma się w łapce? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dorsz napisał:

Gary Moore - "Old New Ballads Blues"

Jak miałem kilkanaście / dwadzieścia lat to bardzo lubiłem słuchać Gary Moore'a. Teraz w większych dawkach nie daję rady. Poza jedną płytą - "Blues for Greeny". Do tej chętnie wracam. :)  Nawiasem mówiąc, ma b. podobną okładkę do tej wyżej.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał S napisał:

Jak miałem kilkanaście / dwadzieścia lat to bardzo lubiłem słuchać Gary Moore'a. Teraz w większych dawkach nie daję rady. Poza jedną płytą - "Blues for Greeny". Do tej chętnie wracam. :)  Nawiasem mówiąc, ma b. podobną okładkę do tej wyżej.

Też mam i lubię.

Ten zestaw jest fajny.

Screenshot_20221016-161953.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...