Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Dziś klasyka. Trudno tak nie nazwać Buena Vista Social Club.

Wydanie jubileuszowe. Dwie płyty winylowe, dwa CD i pokaźna książka.

obraz.png.502608d2579ddc43e4318a5d2c9d165e.png

Każdy egzemplarz ma swoje, dopasowane pudełko kartonowe, aby się nie niszczył na półce. Wiele dodatkowych utworów. Pięć na winylu (strona D) oraz 19 utworów w innych interpretacjach lub miksach na drugim CD.

 

P.S. Na poprzednich wydaniach tego albumu, zubożonego jak i z pełną zawartości winyli, mocno się sparzyłem. były fatalnie zrobione. Pisałem o tym w innym wątku.

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ed Littman - My Window, 1999 r.

Nie znałem wcześniej Littmana, płytę kupiłem głównie ze względu na basistę - Marka Egana. Ciekawe, pełne improwizacji, introspektywne fusion oparte na bluesie, ale z rockowym pazurem mimo wolnych temp. Nawet w pracy, na miniwieży broni się emocjonalne wibrato gitary lidera i kapitalne partie basówki, szczególnie bezprogowej. Polecam. @sonique i @Grzesiek202 - kojarzycie Littmana?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S, przypadków podobno nie ma…

Posadziłem w poniedziałek cztery drzewa i tak sobie dłubiąc w ziemii, przyglądając się roślinom i słuchając ptaków, a przede wszystkim - kąpiąc się w promieniach słońca (tak było w Śmigus Dyngus w moich stronach) - poczułem wiosnę!

A jak wiosna to musi być poniższa płyta. Czy o wiośnie opowiada? Może trochę… znajdują się na niej przecież utwory Aprilwind i April Joy. Ale kojarzy mi się z wiosną głównie za sprawą swojej lekkości, zwiewności, oraz jowialnej aury.

Jest tam też wspomniany Mark Egan na bezprogowcu…

Polecam: Pat Metheny Group - Pat Metheny Group (ECM 1978).

IMG_0700.jpeg.6bf307062e1b5e6a297be1f4175c2b9e.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki skład PMG powtórzył się potem jeszcze tylko raz a dokładnie na wydanej rok później, równie świetnej American Garage a nagranej w nieistniejącym już Long View Farm Studios w stanie Massachusetts (stąd tytuł płyty). Studiu dość legendarnym, założonym na własnej farmie przez niejakiego Gilberta Markle’a - wykładowcę uniwersyteckiego, miłośnika muzyki. Nagrywali tu też Stevie Wonder, Rolling Stones, Aerosmith, Alice in Chains etc.

Pat Metheny Group - American Garage (1979). Polecam. Również pasuje do wiosennej aury…

IMG_0701.jpeg.7e0f0e00af5b0b350b7e41bc82d355da.jpeg

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonique Dla mnie wiosna (szczególnie ta późniejsza, bliżej lata) to poniższy album. Specjalnie dla Ciebie, bo pamiętam, ze jesteś zagorzałym fanem mniejszego z tych dwu instrumentów. ;) 

 

Chick miał w sobie tyle radości życia - wydaje mi się, ze to słychać. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S, tak sobie słucham tej Twojej płyty z tupeciarsko przemyconym banjo, i słyszę, że coś poznaję. Zaglądam do szuflady, włączam inna płytę i… tak… mam rację. Pomimo zupełnie innej aranżacji (Twoja na fortepian i banjo, moja na fortepian solo) - można po chwili wyłapać, że to ten sam utwór. Mowa o „Children’s Song No. 6”.

Notabene widzę, że mam piękne, pierwsze wydanie tej płyty jeszcze z lat osiemdziesiątych.

Teraz posłucham ich obu;)

IMG_0704.jpeg.b71feb14713325cbacc6a22c582c2d65.jpeg
 

IMG_0705.jpeg.0f8f009daa653e13bdef036d2b84b7a5.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...