Skocz do zawartości

Niedrogie kable zasilające.


Recommended Posts

@DiBatonio - klatka Faradaya, w której siedział Tesla tez miała przestrzenie pomiędzy prętami o wszerokości kilkunastu cm. I co ciekawe sam Tesla stwierdził, ze geściejsze rozmieszczenie tych prętów NICZEGO nie zmienia w temacie ochrony lub ekranowania. Bedziesz dyskutował z autorytetem pokroju Tesli???😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rega napisał:

@Krzychu0304 - IC długości 30 cm??? I jak tym łączyć? Stawiając sprzęt ,,plecami do siebie? U mnie 50 cm to mało żeby połączyć sprzęty stojące na regale. No chyba, że jeden stoi na drugim. 

Yaqin i dac mają wyjścia rca w tylnych rogach, i jeśli by się je postawiło obok siebie, to odległość między wyjściami to niespełna 10cm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wito76 napisał:

Nie kwestionuję a jedynie pytam. Tylko czemu takie dziwolągi jak 18x1.0 czy 18x1.5 w zestawieniu i to jeszcze jako te lepsze.

Bo możesz zapleść i zrobić większy przekrój żyły roboczej.

Niemniej ja wolę co innego w przewodach zasilających, nie tylko przekrój ma znaczenie.

A Dedalowy dziwoląg,  to pikuś?

😉

 

pol_pl_Viborg-VP1501-kabel-zasilajacy-na-metry-5114_1.jpg

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja robiłem taki głośnikowy, który w specyfikacji miał opis, że może być użyty jako zasilający. 

https://www.audiophonics.fr/en/cable-metre-cables-hautparleur/ramm-audio-amadeus-5-mk2-speaker-cable-occ-copper-6x15mm-6x16awg-11awg-o16mm-p-12202.html

 

IMG20220602192136.jpg

IMG20220530202040.jpg

IMG20220530204935.jpg

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dedal75 napisał:

niepotrzebnie majta się później dłuższy

Ja mam 1,5m i wiem o czym mówisz. Taki boa to zawsze pręży i przeszkadza i powstaje burdel i potem mowa nienawiści z ust żony, hehe.  Kolejny robię max 1m. Chociaż tu mi się przypomina artykuł tudzież opracowanie naukowe, który dawno temu linkował @MariuszZ, że kabel powinien być raczej dłuższy, nawet 2m a przekrój cieńszy. Już nie pamiętam dokładnie dlaczego, coś z masą w każdym razie.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, P-na napisał:

Zgadza się najlepsze 1,70m do 2,0m 

 

Ładne te wtyki zwłaszcza na 2 fotografii coś bliżej na ich temat. 

AQ Suregrip srebrzone.

https://www.audioquest.com/accessories/splitters-connectors-adaptors/suregrip-300-connectors/suregrip-300-bfa-banana-silver

3 godziny temu, Rega napisał:

 To co dla jednego jest tanie to drugiemu będzie się wydawało drogie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Albo od zasobności portfela 😉

Mój kolega Sylwek ma zasilające za 20 i 30tys, ale też system za mIliony monet.

Za  niedlugo może będę u niego gościł, bo od ostatniego razu tam zaszło wiele zmian w systemie.

Dla mnie to punkt odniesienia ever.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Coś w ten deseń. @MariuszZ zapytany przeze mnie o długości powiedział że IC jak najkrótszy, a zasilający jak najdłuższy - wszystko w granicach rozsądku. 

Nie bez powodu np Oyaide gotowce ma 1,80m, a Illuminati Piotr zalecał 2,2m, chyba Siltech też ma 2m, Isoek swoje droższe od Evo3 Ellite też tylko 2m, a 1,5m na zamówienie.

A IC ja się trzymam 1m, ani mniej, ani więcej.  Dlatego, że  jak lata temu Albedo  miałem pożyczony 1m, a później 75cm, to ten drugi grał bardziej kanciasto i niestety inaczej jakoś. 

Czekam za coaxialem z metra 1m, chociaż mógłbym 0,5m, bo taniej 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...