Skocz do zawartości

Niedrogie kable zasilające.


Recommended Posts

10 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Na 4. Miejscu dopiero jest wzmacniacz? 😱 no ok.

Skoro tak twierdzisz, ale....

czy po wymianie bezpiecznika wyprzedzi w klasyfikacji głośnikowe z IC? To byłby fopiero Szooook... 🙉

No może ewentualnie bym zamienił wzmacniacz z daciem. Tutaj trudno stwierdzić ;) Mi tutaj bardziej chodziło o stosunek wydanych pieniędzy do efektu. Wiadomo, ze na kable nie wydam więcej niż na wzmacniacz :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Tak dobrze to tylko na ASR 😋

Nie tylko. Czytałem o tym kiedyś dyskusję na elektrodzie i padły dość egzotyczne przykłady, kiedy mogło mieć to znaczenie – typu maszyna do szycia prababci czy jakieś piece. Sam się jakiś czas temu zorientowałem, że mam kabel z fazą po prawej stronie, który był od lat w użytku – i co? I nic.

Dzisiejsza elektronika pierwsze, co robi, to konwertuje na prąd stały i odfiltrowuje śmieci. Przecież inżynierowie to nie idioci i wiedzą, że z domowej sieci nie płynie czyste zasilanie. Problem ten dawno rozwiązano i istnieje już głównie, jeśli nie wyłącznie w sferze teoretycznej. Poza tym nie słuchamy zasilania z sieci, tylko sygnału na wyjściu, więc niech ktoś pokaże wpływ kabla albo listwy/kondycjonera na wyjściu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dzik napisał:

Nie tylko. Czytałem o tym kiedyś dyskusję na elektrodzie i padły dość egzotyczne przykłady, kiedy mogło mieć to znaczenie – typu maszyna do szycia prababci czy jakieś piece. Sam się jakiś czas temu zorientowałem, że mam kabel z fazą po prawej stronie, który był od lat w użytku – i co? I nic.

Dzisiejsza elektronika pierwsze, co robi, to konwertuje na prąd stały i odfiltrowuje śmieci. Przecież inżynierowie to nie idioci i wiedzą, że z domowej sieci nie płynie czyste zasilanie. Problem ten dawno rozwiązano i istnieje już głównie, jeśli nie wyłącznie w sferze teoretycznej. Poza tym nie słuchamy zasilania z sieci, tylko sygnału na wyjściu, więc niech ktoś pokaże wpływ kabla albo listwy/kondycjonera na wyjściu.

@Dzik skąd jesteś? Jakbyś kiedyś był w Warszawie to zapraszam na kawkę i porównasz u mnie marketowy z lepszym zasilającym :) I zmienisz zdanie gwarantuje. Jak coś to pisz na priv

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

IC wiedomo.... to było dla mnie priorytetem juz dawno bo moim zdaniem w sygnałach jest to Kluczowe! Pozdr.

Wypożycz trzy, cztery różne i daj znać czy są choć minimalne lub większe różnice w brzmieniu?

Napisz bez względu na to, jaki będzie wynik tych porównań tzn. czy słyszysz lub nie różnice i wierzę, że szczerze odpowiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednej rzeczy.

Jak miałem problem z DACk’iem, to pierwsze, co zrobiłem, to wyjąłem mikrofon, żeby spróbować go zarejestrować i potwierdzić.

Padło tu zdanie, że kabel jest w drugiej kolejności po głośnikach, że różnica wykłada na łopatki, że głuchy by usłyszał, a jednak pomimo pisania gorzkich ścian tekstu i żalenia się na „hejterów” nikt NIGDY po prostu nie wyjął mikrofonu i kamery.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, J4Z napisał:

A ja mogę jakbym był kiedyś w pobliżu? 

No jasne :)

2 minuty temu, Dzik napisał:

Nie rozumiem jednej rzeczy.

Jak miałem problem z DACk’iem, to pierwsze, co zrobiłem, to wyjąłem mikrofon, żeby spróbować go zarejestrować i potwierdzić.

Padło tu zdanie, że kabel jest w drugiej kolejności po głośnikach, że różnica wykłada na łopatki, że głuchy by usłyszał, a jednak pomimo pisania gorzkich ścian tekstu i żalenia się na „hejterów” nikt NIGDY po prostu nie wyjął mikrofonu i kamery.

Tylko mikrofon z telefonu to nie wiem jakby miał Ci pokazać różnice :) Ale masz tez dużo takich filmów na YouTube. 

Tylko nie wiem czy tutaj w filmiku da się cokolwiek usłyszeć 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lysyrafal napisał:

Napisz bez względu na to, jaki będzie wynik tych porównań tzn. czy słyszysz lub nie różnice i wierzę, że szczerze odpowiesz.

Jakby nie odpowiedział, to nic z tego nie wyniknie. Ja np. słyszałem różnice w brzmieniu wzmacniaczy czy kabli, a i tak jestem przekonany, że są one niesłyszalne. Uważam, że po prostu dałem się ponieść emocjom i fantazji. Do tego pewnie źle przeprowadziłem test. 

To, że normalnie słychać, to wiadomo. Nic to nie znaczy. Jak ktoś usłyszy w (prawidłowo przeprowadzonym) ślepym teście, to dopiero będzie dowód.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Jakby nie odpowiedział, to nic z tego nie wyniknie. Ja np. słyszałem różnice w brzmieniu wzmacniaczy czy kabli, a i tak jestem przekonany, że są one niesłyszalne. Uważam, że po prostu dałem się ponieść emocjom i fantazji. Do tego pewnie źle przeprowadziłem test. 

No widzisz, a ja na dłuższą metę nie mógłbym wytrzymać z kablami głośnikowymi z poprzedniego systemu po zmianie wzmacniacza. Dla jednej osoby są to większe zmiany, a innej mniejsze i tu nie ma żadnej fantazji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lysyrafal napisał:

Wypożycz trzy, cztery różne i daj znać czy są choć minimalne lub większe różnice w brzmieniu?

Napisz bez względu na to, jaki będzie wynik tych porównań tzn. czy słyszysz lub nie różnice i wierzę, że szczerze odpowiesz.

@Kraft i @Dzik po krótce odpowiedzieli na temat brzmienia i zwiazanych z nimi "cudami". Ja natomiast absolutnie nie brałem brzmienia pod uwagę. Tylko to, że to było jedno z najlepszych możliwych ekranów w IC w "tamtym"  czasie na rynku   przynajmniej według mojego wyszukiwania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzik moze pisać co chce i ile chce. Tego, , niestety, nie zabrania mu regulamin. Choć on regulamin ma w du... .  W pisaniu o du... Maryni jest mistrzem świata.  Już w jednym z tematów, gdzie porównywał częstotliwość próbkowania do częstotliwości odtwarzania pokazał swoją wybitną inteligencję. A przy okazji jeszcze w niektórych tematach potrafi obrażać i poniżać. Przykładów można podac kilka. Tacy powinni dostawać bana z banem aby nie mieć okazji napisać choćby jednego zdania. To zakała tego forum bo przez niego wartoścowi uczestnicy opuszczają to forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adi777 napisał:

Na AS ktoś kiedyś napisał, że po wymianie całego okablowania w systemie jego sprzęt poszybował kilka klas do góry.

No jeśli taka osoba miała całe okablowanie na takich czerwono biały RCA jak z auchan i cała resztę tez taka No budget po prostu dołączona do puldeka i wymieniła wszystko na raz i tedy odpaliła system to jestem w stanie uwierzyc, ze ja zmiotło :) W sumie sam bym chciał to przeżyć. Ja u siebie wymieniałem po kroku. Najpierw glosnikowe potem ic i teraz zasilający. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mateolo2 napisał:

No jeśli taka osoba miała całe okablowanie na takich czerwono biały RCA jak z auchan i cała resztę tez taka No budget po prostu dołączona do puldeka i wymieniła wszystko na raz i tedy odpaliła system to jestem w stanie uwierzyc, ze ja zmiotło :) W sumie sam bym chciał to przeżyć. Ja u siebie wymieniałem po kroku. Najpierw glosnikowe potem ic i teraz zasilający. 

Hehe, raczej nie. Te nowe kable kosztowały dużo, chyba ponad 100 tysięcy złotych, więc wątpię, żeby poprzednie były jakieś "badziewne".

Po prostu nie wierzę, że nie zadziałała w tym przypadku cena.

Cena, czyli świadomość, że jak kupił hiper drogie kable, to musi być zajebiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...