Skocz do zawartości

Niedrogie kable zasilające.


Recommended Posts

8 minut temu, MariuszZ napisał:

W niektórych przypadkach wystarczy jedno z urządzeń wypiąć ze wspólnej listwy i wpiąć w "ścianę". W taki naturalny sposób wydłużamy przewód PE o ten położony w ścianie podnosząc rezystancję tego przewodu w stosunku do rezystancji masy IC. 

Lub mozna jeszcze inaczej....  Ja np. "Lubie" moje gniazdka ścienne i listwy z marketu za £3, ktore mają juz "swoje lata" może nawet i zasniedziałe na bolcu ochronnym.... tym lepiej. Zmusi "to" jeszcze bardziej płynący "sygnał" z cd do wzmacniacza by ten popłynął przez IC, a nie po przewodach ochronnych kabli zasilajacych. Takie pożyteczne wykorzystanie "strat"/"oporu" na stykach w gniazdku. 

No bo logicznie patrzac to gdzie "lepiej" płynąć sygnałowi? :

- IC dobrej klasy czy...

- zasilajacy 2metry (cd) do slabej jakosci styku w listwie do drugiego styku i powrot 2 metrowym kablem do wzmacniacza...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo śrutu poleciało w kierunku dzika i ...... jeszcze nie tak dawno gorący temat kabli .... ostygł.

Cieszy mnie niezmiernie, że coraz więcej osób "słyszy" kable, wiem ze paru osobom to nie w smak ...... co zrobić.

Co do długości to mam mieszane uczucia, bo jak rozmawiam ze osobami z salonów mówią ze zasilające 2m są lepsze, ja osobiście nie słyszałem różnicy pomiędzy 1m a 2m w kablu Audioquest Thunder, ALE słyszałem różnice w kablu Furutech 55N pomiędzy 1m a 1,5m wiec ......?

Wychodzę bardziej z założenia by zamiast cholerne drogich 2m zasilającego kupić 1m, ale wyższy model.

Sygnałowych (IC & głośnikowe) nigdy nie sprawdzałem wiec .... milczę.

Jest jeszcze jedna sprawa .... są urządzenia, które mało reagują na zmianę zasilającego kabla .. jak mój CEC. Swego czasu trafiłem na forum, gdzie właściciele wzmacniaczów Mcintosh na autoformerach zgłaszali obojętności na kable. 

Temat jest trudny i tylko własne, domowe testy każdego z nas pozwolą odpowiedzieć na nurturance pytanie .......... czy warto, ale po pisaniu widać, że zaczyna się doceniać się zasilanie.

 

Mysle .. że powinniśmy pożyczać sobie na wzajem troche kabli by sami ocenić zmiany lub ich brak, ja ze swojej strony mogę pożyczyć AQ Blizzard i NRG4 długości 1m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Zawsze po linii najmniejszego oporu, zawsze.

Prawo Ohma i  ie pamiętam już,  czy prawa Kirchoffa też nie można podpiąć. 

Dokładnie tak.

Czyli Nie przewodem PE zasilajacego kabla, tylko w "tym" przypadku RCA. - po Bożemu ;)

 

Ps: przypominam że "ścieżka wiekszego oporu" czyli tam gdzie sygnał nie chce popłynąć to (2x kabel zasilajacy) to łącznie 4metry! (Tam i spowrotem) plus podwójne przejscie przez stare, najtańsze gniazdka :) 

 

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wychodzę bardziej z założenia by zamiast cholerne drogich 2m zasilającego kupić 1m, ale wyższy model.

Dlaczego?

Wyzszy model to i droższy pewnie.... hmmm czyli zamiast cholernie drogich, kupić mega cholernie drogie? Coś mi tu "nie gra"....🤔

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 20.04.2022 o 11:18, MariuszZ napisał:

Czy ktos mogłby krok po kroku opisac jak podlaczyc kabel 3 żyłowy zamiast 2 żylowego? Gdzie podłaczyc ochronny żółty? na obudowe czy pod mocowanie trafo i jak to zrobic? Kiedy przez jakiś oporrnik czy bezpiecznik a kiedy bezposrednio? Teorie mi nic nie mowia potrzebuje łopatologicznej porady. Wzmacniacz AVR 235. Moze tez ktos poradzi czy i jak zmienic zasilanie w cd player ze 110 na 230?, Wkurza mnie podłaczanie przez mini transformatorki zmieniające napięcie. wszystkie sprzety jakie mialem do tej pory od radmora, technicsa, jvc, harmanna maj kable 2 żyłowe. Jak wy to robicie?

Pozdrawiam. 

 

petla_masy.pdf 394 kB · 4 downloads

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2022 o 15:00, MariuszZ napisał:

@markuszTo nie mój cytat. To Twoje pytanie jest? 

Nie wiem czy juz odpisalem. Sorki ale nie wiem jeszcze jak sie wpisuje i pewnie przez pomylke wyszlo to jak Twój cytat. Oczywiście to jest pytanie. Moze tez ktos poleci niedrogi filtr sieciowy przeciwzakłóceniowy (tzn, nie  urywający kieszeni zwyklego Polaka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
8 godzin temu, Krzychu0304 napisał:

Macie może jakieś sprawdzone kable z ali, a przynajmniej ocenić czy ich konstrukcja wydaję się być poprawna?

Ten pierwszy zalinkowany kupiłem jakieś 2 lata temu. Sonicznie nic nie podpowiem. Wykonany bardzo estetycznie, z babskiej ciekawości odkręciłem wtyczkę - naprawdę nie ma się do czego przyczepić, fuszerki nie ma. Niektórzy, ale to już ci ortodoksi kablowi czepiają się, że odizolowany przewód (ten 1cm) nie jest w tulejce i dopiero tulejka do wtyczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak;  taga pf 600, yaqin mc84L, tda1541 dać gold, singxer u1+ pecet i dwa monitory. Całość na kablach, które przyszły jako gratisy razem ze sprzętem.

Dobrze myślę że potrzebuje 4 kabli?

Budżet powiedzmy że najchętniej wydałbym do 100 zł za sztukę, chociaż mogę dać więcej(gdzieś tak do 200 max 250), jeśli byłoby tego warte.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku, wbrew tytułowi wątku napiszę, pobaw się interkonektami. Tu jest duże pole do popisu i efekty "od zaraz". Kabel zasilający nie każdemu "gra" i można się rozczarować. Ja nie używam tych standardowych zasilających, co przychodzą ze sprzętem, bo są badziewne wizualnie przede wszystkim. Powymieniałem na jakieś takie, jak podlinkowałeś. Nie będę fantazjował, że nagle level wyżej zaczęło mi coś grać. Dla higieny psychicznej mam takie boa podpięte, bo teoretycznie są z lepszej miedzi, są podwójnie ekranowane, coś tam coś tam złocone wtyki - na pewno lepiej a nie gorzej względem fabrycznych 3x1mm2. Bardziej skupiam się jeszcze na innych upgrade swojego systemu, innych kierunkach, ale do dobrych/drogich kabli zasilających na pewno wrócę myślami w swoim czasie i pobawię się tematem. Co tu wydawać miliony na zasilający, gdy reszta systemu, akustyka itd wymaga jeszcze pewnego dopieszczenia, dofinansowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dedal75 napisał:

received_538770004970888.thumb.jpeg.9edbd0ac16aa279ee0ed6b6e40031760.jpegA co za tyle można kupić ? 

Nic tylko brać .

 

To jest jakaś masakra.

Czy ja dobrze widzę, te odstające wąsy i drucik blisko żyły brązowej, to ekran?

🫣

5 godzin temu, Krzychu0304 napisał:

Budżet powiedzmy że najchętniej wydałbym do 100 zł

To kup jakiś 3-4x1,5mm w ekranke taki do falowników Lappkabel, czy inny Helukabel i wtyki schurtera.  

Będzie niewiele lepiej od fabrycznego z kartonu, ale będziesz spał lepiej. 

Więcej bym nie oczekiwał 😁

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, DiBatonio napisał:

Będzie niewiele lepiej od fabrycznego z kartonu, ale będziesz spał lepiej. 

A gdzie ty zabłądziłeś? To nie temat dla ciebie przecież hehe. Tu się gada o niedrogich kablach zasilających. Nie twoja liga. 

Fakt, zwróciłem wcześniej uwagę na ten włosek na zdjęciu blisko żyły fazowej. Jeśli ekran połączony do PE (w moim tak jest) to któregoś dnia różnicówka się odezwie.

2 minuty temu, Rega napisał:

Dobry i niedrogi kabel. 1mb -ok 40zł.

Tak na oko to falownikowy Lapp wygląda lepiej, ma gęściejszy oplot przynajmniej. A ta cena to czasem nie jest za pół metra?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Lapp powszechnie dostępny to 2,5mm2. Budowa czyli foilia i ekran tak obiecująco wyglądają, ale wg powszechnych opinii szału nie ma. Ja akurat miałem go za free i rozdawałem forumowiczom za dziękuje, ale nikt nie zachwycił się i nie napisał, że coś tam usłyszał. 

Ja to jestem ciekaw, kiedy zaczniemy pisać, że po zmianie prądu z PGE na Tauron czy tam odwrotnie, gra lepiej hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Dobrze już  nic nie mówię

Oczywiście nikt Cię nie wyprasza, takich kablowych guru jak Ty to mało na tym forum.

Muszę przyznać, że naprawdę masz szacunek do kabla. Ten co mi przysłałeś na testy, do emerytury będę wspominał, że w ogromnym pudełku, owinięty w kilkanaście folii bąbelkowych, wtyki w siateczkach ochronnych. No szacun panie kolego. I to wcale nie był przecież jakiś bardzo drogi kabel (ElecAudio).

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Ale ekranik to jakiś rzadziudki taki

Wszedłem na Allegro i na tamtym zdjęciu oplot wygląda już dużo solidniej. Chyba tutaj podczas ściągania izolacji trochę wyciągnął się. Zwracam mu honor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Na początku, wbrew tytułowi wątku napiszę, pobaw się interkonektami. Tu jest duże pole do popisu i efekty "od zaraz". Kabel zasilający nie każdemu "gra" i można się rozczarować. Ja nie używam tych standardowych zasilających, co przychodzą ze sprzętem, bo są badziewne wizualnie przede wszystkim. Powymieniałem na jakieś takie, jak podlinkowałeś. Nie będę fantazjował, że nagle level wyżej zaczęło mi coś grać. Dla higieny psychicznej mam takie boa podpięte, bo teoretycznie są z lepszej miedzi, są podwójnie ekranowane, coś tam coś tam złocone wtyki - na pewno lepiej a nie gorzej względem fabrycznych 3x1mm2. Bardziej skupiam się jeszcze na innych upgrade swojego systemu, innych kierunkach, ale do dobrych/drogich kabli zasilających na pewno wrócę myślami w swoim czasie i pobawię się tematem. Co tu wydawać miliony na zasilający, gdy reszta systemu, akustyka itd wymaga jeszcze pewnego dopieszczenia, dofinansowania.

Mam parę interkonekterów stines gold 30cm, jestem z nich zadowolony i raczej w najbliższym czasie nie zamierzam ich zmieniać...

Niedawno kupiłem tagę, z ciekawości, w ramach testu i zagrała i to dosyć wyraźnie, więc teraz chciałbym ogarnąć zasilanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...