Skocz do zawartości

Niedrogie kable zasilające.


Recommended Posts

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

Szpilki ?

Do jest pręt gwintowany

Pręt gwintowany zwany potocznie szpilką. Oj tam, wiadomo o co chodzi przecież, wygląda jak ten Tomka, tylko stalowy.

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

A nie zostały Ci nadproża ?

No nie, ale zostały palety, gwoździe, kawałki papy, kawałki płyt K-G, narożniki, płytki ceramiczne, cegła pełna i kratówka itd. Nawet kawałek przewodu 5x10mm2 został - z tego to dopiero byłby piękny basik. Ale żeby nie robić sobie żartów, tak z 3 lata temu zrobiłem sobie taki partyzancki zasilacz linowy  DIY, który wsadziłem do pustej mini obudowy po komputerze Dell, to żeby wykorzystać istniejące otwory technologiczne po płycie głównej wykorzystałem wieszak stalowy do płyt K-G, by zamocować trafo. Kreatywność level ekspert.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

 

 

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Pręt gwintowany zwany potocznie szpilką. Oj tam, wiadomo o co chodzi przecież, wygląda jak ten Tomka, tylko stalowy.

.

Spoko 😁 3 lata przy tym pracowalem i mnie coś tknęło 🤨

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak sobie tylko głośno myślę i głośno czytam tytuł wątku przy okazji - potrzebny niedrogi kabel do odtwarzacza CD, który powie sybilantom to co Ukraińcy  z Wyspy Węży Ruskim. Jakieś pomysły? Tylko nie żadne Albedo, PAD i inne popisywanie się. Taki Debeściak w myśl tytułu wątku. 

Wiem, zaraz pojawią się rady i pytania o resztę toru, o akustykę itd. Sybilanty są z odtwarzacza i cześć.  Dodam tylko, że to sztuka nówka odtwarzacz (NIB-new in box) 30 letni Philips na TDA 1543. Taka "perełka", leżak magazynowy mi się bardzo okazyjnie trafił. Fajnie mięciutko, ale i detalicznie jednocześnie gra, z tym że w gorszych realizacjach sybilanty się pojawiają. 

Oczywiście kabel zasilający to tylko jeden z pomysłów, jak zdecyduje, że cedek zostanie u mnie to można trochę w środku pogrzebać. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kabel zasilający to nie jest ten pierwszy i najważniejszy kierunek. I czy w ogóle cokolwiek może tu zmienić. Ale ciekawy jestem propozycji. Co do samego cedeka i bycia "perełką" to oczywiście, że znam jego miejsce w szeregu. Bardziej chodziło mi o to, że sprzęt ma 30 lat i wygląda jak prosto z pewexu. Żadne tam "drobne tudzież normalne ślady użytkowania", po prostu igła funkel nówka i cieszy oko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Piszesz tak jakby drogi miał pomóc

Piszesz tak jak byś znał się na "drogich" kablach zasilających ... w co wątpię.

-------------

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

po prostu igła funkel nówka i cieszy oko

I to jest najważniejsze.

Technika D/A z tamtych lat była taka i nic się nie poradzi.  Zasilający zostaw, skup się na IC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Piszesz tak jak byś znał się na "drogich" kablach zasilających ... w co wątpię.

Jesli kabel zasilajacy ma "moc" usuwania sybilantów w nagraniu, to oznacza że nie znam się. Bo moim zdaniem nie ma takiej opcji bez wzgledu na cenę. Jesli jednak twierdzisz inaczej to mozesz spróbować wyprowadzić mnie z błędu.

Może jakiś przykład takiego zasilajacego jesli istnieje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

45 minut temu, J4Z napisał:

Wszyscy wiemy że się nie da.

By uscislic bo nie wiem co przez to rozumiesz...

- chodzi Ci o to ze sie nie da wyprowadzić mnie z błędu?

- chodzi Ci o to ze sie nie da usunąć sybilantów zasilajacym kablem?

Odp. Bo nie jestem pewien Twego punktu widzenia.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli kabel zasilajacy ma "moc" usuwania sybilantów w nagraniu, to oznacza że nie znam się. Bo moim zdaniem nie ma takiej opcji bez wzgledu na cenę. Jesli jednak twierdzisz inaczej to mozesz spróbować wyprowadzić mnie z błędu.

Może jakiś przykład takiego zasilajacego jesli istnieje?

Ba są takie, które te sybilanty mogą zaznaczyć i zacznie męczyć na dłuższą metę.  Wiele zmiennych jest, wtyki również. 

Fakt, nie znasz się, bo skąd,  jak nie zrobiłeś sobie ani jednego testu, czy też nie zaplotłeś żadnego kabla.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki Rodowane wyostrzają .

Wtyki złocone robią czarne tło ,miękki bas 

Oraz wyczuwam iż Chyba Miro 84 celowo zadaje prowokujące pytana chcąc wywołać kolejną wojenną dyskusję która i ta z góry będzie przegrana.

Jedna rada -pójdź drogą jak inni : kupuj kable testuj zmieniaj wtyki by samemu doświadczyć przyjemności ,ewentualnie posiłkując się poradami doświadczonych kolegów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, P-na napisał:

Jedna rada -pójdź drogą jak inni : kupuj kable testuj

No to wlasnie czekam na propozycje "gotowców" które mają "moc" usuwania sybilantów (już nawet niech będzie ze te drogie tez mogą być - cokolwiek...)

14 minut temu, P-na napisał:

ewentualnie posiłkując się poradami doświadczonych kolegów

Toż to robie właśnie... chyba uważasz sie za "doswiadczonego kolegę"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ps: widzę że...  Kolega nie może podać przykładów.... Może Ty spróbuj?

Oyaide Tunami GPX v1 lub v2 na czerwonych wtykach vs np Belden 19364 rodowanych wtykach Viborga.

Porównaj je na DAC lub jakimś źródle  lub na wzmacniaczu, że wskazaniem na pierwsze.

Zobacz co Ci wyjdzie z Oyaide, a co z Beldenem.

Taka odpowiedź Ciebie satysfakcjonuje?

 

46 minut temu, P-na napisał:

Wtyki Rodowane wyostrzają .

Wtyki złocone robią czarne tło ,miękki bas 

Nie wszystkie wtyki rodowane wyostrzają, to powielanie frazesów forumowych, jak czarne tło ze złotych.

Bez urazy, kolego.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...