Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

27 minut temu, kassyx napisał:

W modelach tj. Cyrus One i HD gniazda były jeszcze zdublowane a w One Cast są już pojedyncze.  W tej taniej serii nie było BFA chyba tylko w tych lepsiejszych : D 

Ale te „nowe” One to boczna linia. Mi w pytaniu chodziło o główną linię, która zaczęła się od modelu III.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2021 o 10:41, maxredaktor napisał:

Nie wiem, czy to jest kwestia moich kolumn, ale ja nie mam najmniejszego problemu z basem. Niemniej jednak nie miałem nigdy okazji posłuchać 8.2 (może wizyta w salonie temu zaradzi), ani tym bardziej z tym Marantzem, za to z 7000n już tak, ale to trochę inna klasa. 

Zaciekawiliście mnie.

Co dla Ciebie znaczy inna klasa 7000n?, jest "półkę wyżej czy niżej dźwiękowo w porównaniu do One?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kubus72 napisał:

Co dla Ciebie znaczy inna klasa 7000n?, jest "półkę wyżej czy niżej dźwiękowo w porównaniu do One?

Aż musiałem cofnąć się w czasie, ponieważ całość wyrwana była z kontekstu. @seba3002 wspominał o swoim Marantzu, Ki Pearl Lite, i to o niego mi chodziło, kiedy porównywałem go z 7000n. Sam mam One HD :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maxredaktor napisał:

Aż musiałem cofnąć się w czasie, ponieważ całość wyrwana była z kontekstu. @seba3002 wspominał o swoim Marantzu, Ki Pearl Lite, i to o niego mi chodziło, kiedy porównywałem go z 7000n. Sam mam One HD :)

Możesz napisać jakiego streamera używasz do One Hd? i czy to lepiej wypada pod względem dźwięku niż One Cast?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maxredaktor napisał:

Mam Blusounda Node'a 2i. Casta słuchałem dawno temu, więc nie pokuszę się o porównanie dźwięku. Z pewnością Node ma dużo fajniejsze, moim zdaniem, oprogramowanie. Działa szybko i bezproblemowo. I z brzmienia Node'a też jestem zadowolony.

Napisz proszę jakie kable głośnikowe masz i czym połączyłeś Blusounda z Cyrusem. Prawdopodobnie na taki zestaw się zdecyduje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ze strony Cyrus’a.

”We are streamlining the XR series to a single integrated amplifier (i9-XR), so the fantastic i7-XR integrated amplifier is now available at a never to be repeated price, whilst stocks last!

Call your nearest Cyrus retailer for your country specific pricing or book in a demo today, you will not be disappointed.”

https://www.cyrusaudio.com/i7-xr-clearance-offer/

Dedykowany zasilacz jest przewidziany tylko do i9-XR. 

 

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni tydzień (no dobra z miesiąc) mocno zastanawiałem się nad kupnem i9-xr. Tylko nie wiem ile na tym skorzystam, jak odczuwalna będzie taka zmiana. Jeśli kupię to na następną zimę siłą rzeczy monitory/kolumny również (teraz gra One Cast z LinearOne/Q Acoustics 3050i).

Czy czegoś mi brakuje w obecnym wzmacniaczu? Raczej nie, w kolumnach pewnie da się dużo poprawić. Bardziej ciekawość na ile tej klasy wzmacniacz wniesienie nowego/wartego tej ceny. Akustycznie chyba niewiele mogę poprawić (za mały kąt na poważne adaptacje), pogłosu, dudnienia nie mam. Na czas grania wyciągam kolumny, zaslaniam kotary, poduchy w kąty i takie tam...

Ktoś może podpowiedzieć? Albo ma podobny dylemat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Cast nie znam... 

I9xr z pewnością wyróżnia się jakością niskich tonów (szybkie, czytelne, jest kontur i jest wypełnienie w bardzo dobrych proporcjach) oraz precyzją i głębią sceny. Spokojna, bogata średnica. Góra mogłaby być bardziej otwarta, tak jak w klasycznych Cyrusach. Gdybym miał się do czegoś przyczepić (a ja zawsze mogę) albo nie napiszę bo tego nowego Cyrusa Classic AMP to tylko na obrazkach posłucham :)

Wypożycz, fajny jest. Taki dojrzały dźwięk. Zwłaszcza na tle super szybkiego i7XR. Ja wybrałbym tego szybkiego ;) (nawet jak na bardzo niskich zejsciach  niskich tonów w muzyce elektronicznej  już tracił kontrolę nad ATC a i9XR nadal pozostawał czytelny i nie luzował). 

I do i9xr w końcu jest gotowy zewnętrzny zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio może uda się porównać Classic AMP z SN3. Z pamięci (i9xr vs SN3) wokale dla SN3, niskie tony dla Cyrusa, góra dla SN3, precyzja i przestrzeń dla Cyrusa (wszystko subiektywnie). Jak widzisz, nie ma jednogłośnego zwycięzcy. Kwestia gustu i dobrania głośników. Ładniejszy ocznie Naim, ta jego płyta  frontowa jest okrutnie uzależniająca i ponadczasowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poczekam, Classic też mnie zaciekawił - bardziej vintage :)

Faktycznie trudny wybór, chociaż przestrzeń to jest to co lubię, ale tak jak napisałeś, chyba kwestia głośników - u mnie monitory dają lepszą - brakuję mi tego w moich kolumnach.

Naim ładniejszy? Na zdjęciach mi nie podszedł, aż obejrzę gdzieś z ciekawości...Cyrus jest śliczny 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie polecić jakiś serwis pogwarancyjny który naprawia sprzęt Cyrus, niestety prawdopodobnie mój Cyrus One HD został uszkodzony przez wyładowania atmosferyczne, przepięcie poszło od strony routera, do którego miałem podpiętą kablem sieciowym Yamahę WXAD-10 (też padła) i dalej analogowo do wzmacniacza. Objaw jest taki, że po włączeniu wzmacniacza diody zapalają się tak jak zwykle, niestety po zapaleniu się ostatniej, test zostaje zatrzymany, diody nie gasną i nic nie można zrobić :(

Znalazłem trzy serwisy które twierdzą że zajmują się sprzętem Cyrus, czy macie doświadczenia z którymś z nich (pozytywne lub negatywne) lub możecie polecić jeszcze jakiś inny?

https://iviterserwis.pl/serwis-audio/serwis-cyrus - serwis mieści się w Warszawie, ma darmowy transport w obie strony i darmową ekspertyzę (te koszty zostaną i tak ujęte w kosztach naprawy)

https://eic.com.pl/webpage/serwis-autoryzowany.html - to chyba jest tylko dystrybutor, który nie naprawia sprzętu, a wysyła prawdopodobnie do serwisu z linka poniżej

https://cyrus-service.eu/pl/index.html - to jest chyba oficjalny serwis sprzętu Cyrus, tu już na wstępie są koszty wysyłki do Niemiec + 39€ za diagnozę.

Skłaniam się ku ostatniej opcji ale poczekam na Wasze opinie.

PS. czy w jakiś sposób (bez wzmacniacza) można sprawdzić czy kolumny też dostały?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

z pierwszym serwisem nie miałem nigdy styczności więc ciężko mi powiedzieć. Jeśli chodzi o serwis EIC to Jarek i Wojtek są godni polecenia, jednak nie wszystkie naprawy są wykonywane tu w Warszawie ze względu na umowy z Cyrusem. W przypadku poważniejszych awarii sprzęt trafia do oficjalnego serwisu w Niemczech. W przypadku naprawy pogwarancyjnej może to być jednak kosztowne i czasochłonne. Przedzwoń do Panów z serwisu EIC i pogadaj, może uda im się określić czy byliby w stanie pomóc.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...