Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

Dnia 31.12.2022 o 00:54, Fantomas napisał:

Czasami się będę udzielał. Nie zależy mi na poklasku . . .

Pzdr. 

Poklasku to tu nie uświadczysz 🤪

Tak na marginesie. Pisałeś coś o zakupie jakiegoś wypasionego wzmacniacza za grube pieniądze a tu wyskakujesz z cyrusem one 😁

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Drodzy Klubowicze,

Zapraszamy serdecznie na prezentację urządzeń brytyjskiej marki Cyrus, która odbędzie się w piątek 20 stycznia w godzinach 12-19. w naszym salonie w Warszawie.

Spotkanie będzie okazją, żeby zapoznać się z najnowszym, premierowym zasilaczem PSU-XR, jak również z pozostałymi komponentami linii XR. Dodatkowo pokażemy najnowsze urządzenia z linii Classic, czyli AMP i PRE.

Spotkanie uświetni obecność Bartosza Hajbowicza z firmy Cyrus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Spotkanie będzie okazją, żeby zapoznać się z najnowszym, premierowym zasilaczem PSU-XR, jak również z pozostałymi komponentami linii XR. Dodatkowo pokażemy najnowsze urządzenia z linii Classic, czyli AMP i PRE.

Spotkanie uświetni obecność Bartosza Hajbowicza z firmy Cyrus.

Ten zasilacz jest prawie jak Yeti - niby jest (w sprzedaży), ale go nie ma ... Na szczęście są zdjęcia.

Nie jest to zarzut do polskich salonów, lecz tylko taka ciekawostka, że nie udało się od razu wprowadzić dodatkowych zasilaczy do nowej (topowej) linii produktów Cyrusa. Wzmacniacze i odtwarzacz oraz transport są już rok...dwa, dołączył przedwzmacniacz, a zasilacz do nich pojawiał się tylko na wystawach i wracał na Wyspy.

Pozdrawiam
PS. Dziękuję za informację - fajnie, że się coś rusza w tym temacie 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RoRo napisał:

Ten zasilacz jest prawie jak Yeti - niby jest (w sprzedaży), ale go nie ma ... Na szczęście są zdjęcia.

Nie wiem czemu te małe brytyjskie firmy jak np. Cyrus nie biorą przykładu z Naima.

Ten wypuszcza właśnie nową serię Classic i od razu klient ma gotowy zasilacz, końcówkę mocy i odtwarzacz strumieniowy z pre. Cały komplet!, który do tego wygląda bajecznie.

Druga sprawa, jak już się daje coś na testy do What HiFi to trzeba zadbać o to, żeby chociaż te pięć gwiazdek było (już pomijam nagrodę roku) a nie, że jedzie taki Cyrus i7xr na testy a What HiFi pisze, że brakuje mu najważniejszego czyli muzykalności i jeszcze jako przykład w recenzji Cyrusa podaje Naima Nait XS3 z którym nowy Cyrus miał konkurować... I jaki tego efekt ? Cyrus wycofuje wzmacniacz i7xr całkowicie z produkcji po  zaledwie 2 latach bo ten się nie sprzedaje. 

Trzecia sprawa. Jak Cyrus znowu planuje wypuścić coś w stylu klamotów z serii Uniti od Naima to niech zainwestuje i zapłaci jakiejś firmie, która zaprojektuje im świetny wygląd takiej zabawki a nie wypuszczają jakieś cudaki w stylu rakiety z Akademii Pana Kleksa  bo tego znowu nikt nie kupi i po dwóch latach trzeba będzie kończyć produkcję. 

Po czwarte. Jak nowy zasilacz okaże się klapą to i9XR za rok podzieli los i7XR a Cyrus albo przestanie istnieć albo w najlepszym wypadku kupi go Chińczyk.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Cyrus robi dodatkowe zasilacze do swoich produktów, więc tego bym się nie czepiał. Mamy takie firmowe zasilacze do dużego spektrum produktów począwszy od pre gramofonowego (Graham, Moon) aż po końcówki mocy. 

A z tym PSU to była ich pierwsza wtopa-ale mocna, bo opóźnienie bardzo duże i trudno na kogoś zwalić (covid czy łysy szaleniec). No i produkt z górnej półki. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że mogą być różnice w zależności od prądożerności kolumn, ale u mnie akurat PSXR do Cyrusa 8.2 dawał różnicę na granicy rozpoznawalności. Było może trochę lepiej, ale jak poprosiłem Żonę o włączanie samego 8.2 lub 8.2 z PSXR to nie byłem w stanie rozpoznać. Większą zmianę zrobił mi interkonekt Argentum który się świetnie zgrał z Cyrusem - jego słyszałem zawsze. (ale też jego sam sobie podłączałem :P ) W każdym razie po pół roku porównań i bojów z Hypex, Cyrus został sprzedany. (ale dopiero po znalezieniu sensownego pre do Hypexa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Jakie kolumny cyrusowcy polecają do swoich klocków?

Obecnie mam Studio 16hz Canto One New - świetne głośniki ale chciałbym coś bardziej "rockowego" , przestrzennego, holograficznego? do 18m

Miałem już Pmc db1 gold, Dali Opticon 2, Dali Grand Coupé, Rls Callisto III, Esy Ostinato i Continuum, Refy 350, Equilibrium Athmos i pewnie coś jeszcze. 

Mam DVD 8 jako transport, bluesound, Pre2Dac, Psx-R, X-Power

Ps. Co do zasilacza Psx-R to działa on rewelacyjnie u mnie, czy to z końcówka czy z pre czy cd - różnica jest natychmiastowa, spektakularna. Są mieszane opinie na jego temat ale ja mieszkam  w bloku, gdzie instalacja jest słaba i w nowym domu, a efekt taki sam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Gra lepiej niż wygląda 😆 Porównywałem z Magnatem 780 i tu zdecydowania lepsze wokale. Bardziej gładkie i łagodniejsza góra. Bas test bardziej spójny. Rega elex przegrała dołem. Przy cięższym kawałku było wszystko zlane, a w Cyrusie można było rozróżnić instrumenty. A przyjechałem z nastawieniem kupna Regi.... Musical M3si jakiś taki płaski. 

Z tymi trzema porównywałem bezpośrednio na moich kolumnach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...