Skocz do zawartości

Kable dla zaawansowanych


RoRo

Recommended Posts

13 minut temu, Artur Brol napisał:

nie sadze by domieszki mialy jaki kolwiek wplyw na przewodnictwo pradu jeszcze na kawalku ktory ma ile, 3, 4 cm

Masz prawo nie sądzić, wiele nie kumasz w temacie, który podjąłeś.

To czym są galwanizowane też nie ma pewno znaczenia?

Zatem jeszcze raz to powiem, już ostatni.
Pożycz takie same kable głośnikowe, czy RCA na różanych wtykach. Złocone i rodowane.

Ale być może @Rafał Smiał rację na D klasie i z takimi Pylonami nie ma sensu szukać różnic.

@muzofanteż wyjaśniał na przykładzie Albedo Flat One vs Monolith, dlaczego wcześniej ten drugi się nie sprawdził.

Czytaj takich ludzi, bo warto…

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Masz prawo nie sądzić, wiele nie kumasz w temacie, który podjąłeś.

To czym są galwanizowane tez nie ma pewno znaczenia?

Zatem jeszcze raz to powiem, już ostatni. Pożycz takie same kable głośnikowe, czy RCA na różanych wtykach. Złocone i rodowane.

Ale być może @Rafał Smial rację na D klasie i z takimi Pylonami nie ma sensu szukać różnic.

@muzofanteż wyjaśniał na przykładzie Albedo Flat One vs Monolith, dlaczego wcześniej ten drugi się nie sprawdził.

 

Czyli teraz juz nawet trzeba miec odpowiednia klase wazmacniacza i jeszcze odpowiednie kolumny?

Poslucham tych Albedo i zloze raport.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artur Brol napisał:

Czyli teraz juz nawet trzeba miec odpowiednia klase wazmacniacza i jeszcze odpowiednie kolumny?

To akurat wiadomo od dawna, czasem mawiają, ze z gowna bata nie ukręcisz.

Jeden kolumny bardziej różnicują brzmienie inne nie, bo są jakie są, na to nakłada się słaba akustyka i masz odpowiedz.

Kolega @muzofanjuż o tym pisał.

3 minuty temu, ProjectPi napisał:

Skoro trzeba miec odpowiednie klapki, zeby mikrodrgania od podlogi przyblokowac, to tym bardziej i wzmacniacz i kolumny :)

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale tamten „audiofil” użył różnych klapek, kurcze może coś jest na rzeczy?

😆😆😆

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

No tak, zapomnialem o olbrzymim wplywie mikrodrgan.

 Najwidoczniej tak.

Włącz sobie muzykę, tak całkiem głośno, nie wiem jak głośno zazwyczaj słuchasz i dotknij kolumny lub wzmacniacza.

Ciśnienie akustyczne, które słyszysz jako muzykę powoduje między innymi te drgania.

Postaw na każdą kolumnę tak z 10kg, no dobra 5kg i posłuchaj muzyki z tych Twoich pylonów.

Koniecznie coś z basem, chcesz kilka kawałków do sprawdzenia?

😊

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

To akurat wiadomo od dawna, czasem mawiają, ze z gowna bata nie ukręcisz.

Jeden kolumny bardziej różnicują brzmienie inne nie, bo są jakie są, na to nakłada się słaba akustyka i masz odpowiedz.

Kolega @muzofanjuż o tym pisał.

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale tamten „audiofil” użył różnych klapek, kurcze może coś jest na rzeczy?

😆😆😆

Po pierwsze ja nie uzywam gowna  a moja akustyka jest w porzadku. To nie bylo potrzebne, tym bardziej wiesz ze Gato Audio i Pylon to nie sa gowniane firmy.

Po drugie twierdzenie ze juz nawet akustyka ma wplyw na wynik testu kabli jest naciaganietym stwierdzeniem.

Jesli idac tropem waszej logiki co do kabli to podlaczone do wszystkiego - skoro maja brzmienie - powinny zademonstrowac swoja wyzszosc, chocby nawet troche. Ty mowisz teraz ze nie musza - to ja nie wiedzialem ze moga sobie wybierac. Albo sa tak i tak zbudowane , maja brzmienie i podlaczone do systemu to pokazuja albo nie maja brzmienia. Nie ma szans by kabel sobie wybieral w ktorym systemie pokaze co potrafi albo nie pokaze. Jeszcze masz jakies pomysly? Wiec nie pisz wiecej ze moj system to G... i pewnie w nim pewne kable nawet jesli graja w innym , nie zabrzmia.

15 minut temu, ProjectPi napisał:

I tak uparles sie chyba, ze w koncu znajdziesz jakies kable, ktore "uslyszysz". Z takim podejsciem to sie wrzodow mozna nabawic.

Ja tak z nudy za kable sie wzialem. Nigdy nie wierzylem ale wiara to jedno a cos co przetestujesz i masz wynik to juz wiedza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DiBatonio napisał:

Postaw na każdą kolumnę tak z 10kg, no dobra 5kg i posłuchaj muzyki z tych Twoich pylonów.

Hmm.. 🤔 Scianka górna ma bardzo mała powierzchnię, gdyby scisnąć np. Sciskami boczne (tam generowane sa wieksze drgania raczej) to jeszcze bym był bardziej skłonny w to wierzyć (wzmocnienia wewnetrzne też z reguły sa rzadziej dawane niż odleglosci krawedzi górnej/dolnej płyty). Dopóki ktoś w kartonie położonym na kolumnie, a w nim obciazenie 5kilo lub bez obciazenia, tego nie potwierdzi w tescie ABX, mozemy założyć ze to tylko efekt "widzenia" obciazenia i spodziewania sie lepszego basu. Warto takie "akcje" weryfikować. Na razie to tylko takie gadki-szmatki...

Kolejna sprawa skoro dociazenie jest tak newralgiczne, dlaczego producenci (nie pisze o Pylon a raczej o wszystkich kolumnach) go nie stosuja w walce o lepsze brzmieniem Cóż za problem zrobić to w trakcie produkcji i wkomponowac pod fornir.

O ile sie nie myle RothOli stosował maty bitumiczne wewnatrz w newralgicznych punktach.

Można, no można...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DiBatonio napisał:

 Najwidoczniej tak.

Włącz sobie muzykę, tak całkiem głośno, nie wiem jak głośno zazwyczaj słuchasz i dotknij kolumny lub wzmacniacza.

Ciśnienie akustyczne, które słyszysz jako muzykę powoduje między innymi te drgania.

Postaw na każdą kolumnę tak z 10kg, no dobra 5kg i posłuchaj muzyki z tych Twoich pylonów.

Koniecznie coś z basem, chcesz kilka kawałków do sprawdzenia?

😊

 

A czy te drgania dochodza so kabli? Moje kolumny na kolcach stoja - jak mozna stwierdzic ze mikro drgania wlasnie zachodza i maja wplyw na kabel a co za tym idzie dzwiek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur Brol napisał:

Po drugie twierdzenie ze juz nawet akustyka ma wplyw na wynik testu kabli jest naciaganietym stwierdzeniem.

Tu ja się wtrące. Niestety akustyka pomieszczenia jest niemal kluczowym elementem układanki. Nawet najlepsze zestawy w słabym pomieszczeniu zagrają tak że krew z uszu leci i o wiarygodnym testowaniu czegokolwiek nie ma mowy. Okablowanie i jego wpływ to niewielki ułamek tego co może zaoferować dobrze przygotowane pomieszczenie. Nie wiem jakie masz warunki, zakładam że Ty obiektywnie także nie, no chyba że miałeś już UMIKa i REV to zwracam honor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Artur Brol napisał:

Po pierwsze ja nie uzywam gowna  a moja akustyka jest w porzadku. To nie bylo potrzebne, tym bardziej wiesz ze Gato Audio i Pylon to nie sa gowniane firmy.

Gdzieś napisałem, że Ty używasz gówna? 

Odniosłem się do twojego wpisu, ale nie do Twojego sprzętu.

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Czyli teraz juz nawet trzeba miec odpowiednia klase wazmacniacza i jeszcze odpowiednie kolumny?

 

42 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dopóki ktoś w kartonie położonym na kolumnie, a w nim obciazenie 5kilo lub bez obciazenia, tego nie potwierdzi w tescie ABX, mozemy założyć ze to tylko efekt "widzenia" obciazenia i spodziewania sie lepszego basu. Warto takie "akcje" weryfikować. Na razie to tylko takie gadki-szmatki...

Naprawdę nawet tutaj chciałbyś testy ABX?

Może za chwilę powiesz, że im ładniejszy będzie karton, albo element dociążający, tym lepszy dźwięk usłyszymy? 

🙂

Widzisz, tak się składa, że mnie akurat dociążenie moich monitorów się nie spodobało, bo straciły swój ProAcowski urok soniczny.

Znowu połączenie wzroku ze słuchem nie poszło w parze z teorią, że jak widzisz to musi być lepiej.

42 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Kolejna sprawa skoro dociazenie jest tak newralgiczne, dlaczego producenci (nie pisze o Pylon a raczej o wszystkich kolumnach) go nie stosuja w walce o lepsze brzmieniem Cóż za problem zrobić to w trakcie produkcji i wkomponowac pod fornir.

Problem? Na przykład koszty.

Zresztą z tego samego powodu producenci urządzeń audio nie dają okablowania np RCA, albo do kolumn głośnikowego przewodu.

42 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

O ile sie nie myle RothOli stosował maty bitumiczne wewnatrz w newralgicznych punktach.

Zdarzają się urządzenia z elektroniką z takimi matami naklejonymi na pokrywę. 

Można, no można. 

Zdziwiłbyś się w jakim  urządzeniu producent zadbał o wytłumienie drgań obudowy.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

Naprawdę nawet tutaj chciałbyś testy ABX?

Może za chwilę powiesz, że im ładniejszy będzie karton, albo element dociążający, tym lepszy dźwięk usłyszymy? 

🙂

Tak na dobra sprawe to nic nie stoi na przeszkodzie by weryfikować nawet takia opcję, a karton... 🤔 może nawet być różowy w Muminki 🤭 byle tylko podczas zmiany "wsadu" nie zmieniał się... np. W motyw z  Gargamelem 🤔😇🤪

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

Zdarzają się urządzenia z elektroniką z takimi matami naklejonymi na pokrywę. 

Prawda. widziałem na fotach ;)

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

Zresztą z tego samego powodu producenci urządzeń audio nie dają okablowania np RCA, albo do kolumn głośnikowego przewodu.

Tu raczej chodzi o to że klient i tak dobiera rozne odleglosci rozstawu pomiedzy elementami (im krotszy rca tym lepiej dla dzwieku - warto pamiętać o tym) a ktoś może zechciec dać na różne półki lub obok siebie klocki. Z głośnikowymi tez nie wiadomo jak będzie u klienta. Może byc kabel za dlugi lub za krotki dla kogoś. I to jest logiczne. 

Jesli zas mowa o zasilajacym, u mnie standartowy ma ok2metry (minimalna długość zachowana) i jest wsam raz👍 dlatego nie mam potrzeby wymiany. Gdybym chciał dłuższy, są przedłużacze elektryczne ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dedal napisał:

Naprawdę interesuje Was czy ktoś słyszy  lub nie ?

Czy ta informacja  pomoże Wam przejść łatwiej przez życie albo chociaż miło spędzić dzień 😊

 

Dokładnie. 

Kowalski napisze że coś tam słyszy i ok. Po jakiego udowadniać mu na siłę, że tego nie słyszy. 

Tak samo Nowak napisze, że nic nie słyszy i ok. Po kiego pisać że ma słaby system czy jest głuchy. 

Ludzie, to nasze hobby, zabawa miłe spędzanie czasu a nie spiny i udowadnianie czegoś na siłę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Butler napisał:

Tu ja się wtrące. Niestety akustyka pomieszczenia jest niemal kluczowym elementem układanki. Nawet najlepsze zestawy w słabym pomieszczeniu zagrają tak że krew z uszu leci i o wiarygodnym testowaniu czegokolwiek nie ma mowy. Okablowanie i jego wpływ to niewielki ułamek tego co może zaoferować dobrze przygotowane pomieszczenie. Nie wiem jakie masz warunki, zakładam że Ty obiektywnie także nie, no chyba że miałeś już UMIKa i REV to zwracam honor.

Oczywiście że akustyka jest ważna,  inne składniki też ale jeśli ja mam taki a nie inny zestaw I mogę podkręcić głośność do 60, gdzie maks jest chyba 99, w moim raczej małym pomieszczeniu i nic się z dźwiękiem negatywnego nie dzieje, to chyba można w końcu,  raz na zawsze przyjąć że ten składnik u mnie jest ok. 🫡

Co to Umik i Rev?

9 godzin temu, DiBatonio napisał:

Gdzieś napisałem, że Ty używasz gówna? 

Odniosłem się do twojego wpisu, ale nie do Twojego sprzętu.

Rozmawiamy dość długo i nagle piszesz ze z gówna się bata nie ukreci.

Myślisz że co człowiek pomyśli?

Że o sąsiada chodzi.

Bo jeśli nie miałeś mojego sprzętu na myśli co ten wpis robił w naszej rozmowie.

Dobra , nie chodziło Ci o moje zabawki to cofam co napisałem.

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Sa tacy co kabel maja przyklejony do sciany nośnej klejem w narożu podloga-sciana. 

Zart?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal napisał:

I co grajo ! Te flaty? 😂

Zakładam że to do mnie, te pytanie. Odpowiadam, jeszcze nie słuchałem.

1 godzinę temu, Dedal napisał:

Naprawdę interesuje Was czy ktoś słyszy  lub nie ?

Czy ta informacja  pomoże Wam przejść łatwiej przez życie albo chociaż miło spędzić dzień 😊

 

Tak w zasadzie nie, ale podyskutować można 🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...