Skocz do zawartości

Od hi-fi do high-end


StaryWilk

Recommended Posts

- Przepraszam, czy ktoś może mnie zaprosić do domu, żebym mógł posłuchać, co nagrałem?
- Jasne Trevor. Zapraszam.
Po jakimś czasie.
- Kurcze, jakie fajne syntezatory w tle. Wcześniej ich nie słyszałem. A ta pani, co śpiewa w chórkach, to kto? Pierwsze słyszę jej głos. A jaka stereofonia! Nie sądziłem, że te efekty fazowe, będą tak wychodzić na boki. To ja to wszystko zmiksowałem? Szok! Uwzględniając, jaki dziadowski mam sprzęt w studio, to powiem nieskromnie, że jestem geniuszem. 
- Jesteś, jesteś Trevor. Każdy ci to powie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, to jest coś o czym caly czas piszę i nie dociera. W sposob autorytatywny wypowiadają się ludzie z pierwszym lub drugim stereo, albo, o zgrozo bez niego, nie znajacy historii audio, nie znajacy oferty producentów, nie wspomnę o tych co slyszeli tylko swoj zestaw.

Poslugują się autorytetami w postaci A. Kisiela czy Metza w zyciu z nimi nie pogadawszy. Tak po mesku, a nie czytając artykuły.

 

Kraft, byleś czy nie w studio nagraniowym. Nie pytam nawet czy byleś w trakcie nagrywania plyty?

Tak czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

- Przepraszam, czy ktoś może mnie zaprosić do domu, żebym mógł posłuchać, co nagrałem?
- Jasne Trevor. Zapraszam.
Po jakimś czasie.
- Kurcze, jakie fajne syntezatory w tle. Wcześniej ich nie słyszałem. A ta pani, co śpiewa w chórkach, to kto? Pierwsze słyszę jej głos. A jaka stereofonia! Nie sądziłem, że te efekty fazowe, będą tak wychodzić na boki. To ja to wszystko zmiksowałem? Szok! Uwzględniając jaki dziadowski mam sprzęt w studio, to powiem nieskromnie, że jestem geniuszem. 
- Jesteś, jesteś Trevor. Każdy ci to powie.

No i Kraft na co to przykład? O jakim to etapie produkcji płyty wspomina Trevorn Horn? (O Hornie mowa, prawda?) Czy nie o pracy w studio, gdzie głośniki leżą swobodnie przed Hornem na półce? Chcesz mieś taki efekt cudny to zrób se półkę podobną... Nawet Ci podpowiem jakie głośniki na tej półce położyć (nie stawiać, a położyć!)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie podał nazwy firmy jednak udzielił go publicznie bedac osobą posiadającą autorytet w środowisku muzycznym, ma kontakt z najlepszymi studiami nagrań i artystami. Powiedział o występujacym postępowaniu.  Dlatego uważam ,że można to wypowiedź przywoływać jako przykład.   

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę oto sam Horn:

trevor-horn_1794568b.jpg.a0755f6339b916c5f3b29ca2b7cfbce8.jpg

 

Tę fotke dedykuję @Kraft'owi. Pozdrawiam Ciebie, WP

P.S. A w latach 70. ubiegłego stulecia śmiał sie jeszcze serdeczniej... Choć sprzęt był wtedy bardziej ubogi niż ten z fotki.

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęło być zabawnie.... Horn się śmieje, my się śmiejemy, a Ty Kraft? Też się śmiejesz?
No dobra. forum to nie konfesjonał, trochę przeca zabawy nam trza, prawda?

Pozdrawiam Was, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kraft napisał:

To właściwie wyjaśnia wszystko. 

Czy ktoś próbuje nam wmówić, że realizator słyszy wszystkie smaczki dopiero, gdy odsłuchuje utwór na audiofilskim sprzęcie? Już po tym, jak go zmiksował? To dopiero jest przykład logicznego myślenia. Nie słyszał, co miksuje, bo sprzęt profesjonalny jest gorszej jakości i dopiero odkrywa, co nagrał podczas odsłuchu na audiofilskim hi-endzie. Gratulacje!

Podłączyłem się teraz do dyskusji

A czy wież że nawet znam taki przypadek i płytę mam też.

Razem

WOJCIECH PACUŁA: Od razu powiem, że jestem pod wielkim wrażeniem produkcji tej płyty. Ale też słyszę bogactwo barwy i bas, który buduje wszystko ponad sobą i zadaję sobie pytanie – jak to możliwe? Przecież tego basu nie słyszałeś, nie słyszałeś tych rzeczy w przeciwfazie!
TADEUSZ ŁUCZEJKO: (śmiech) Sam się nad tym zastanawiam, jak to możliwe. Szczególnie tutaj, w twoim systemie, gdzie to brzmi po prostu nieprawdopodobnie! Niektóre rzeczy usłyszałem pierwszy raz,jakieś smaczki, drugie plany, o których nie zdawałem sobie sprawy.

A sam je przecież nagrałeś :)
No tak, sam je zrobiłem, a mimo to musiało to być jakieś podświadome działanie. Drugi raz w życiu się z tym spotykam, dopiero po raz drugi mam takie przeżycie. Pierwszy raz było tak z płytą Petera Baumanna, którą miałem od wielu lat – zmieniłem sprzęt na lepszy i usłyszałem rzeczy, o których nie zdawałem sobie sprawy. Na przykład usłyszałem, że gdzieś w tle jest nagrany fragment ludzkiego śmiechu, którego wcześniej nie było.

I teraz po raz drugi przeżywam coś takiego, co jest tym bardziej surrealistyczne, że przecież sam te dźwięki nagrywałem :) Chodzi oczywiście o rzeczy z tyłu – to, co z przodu oczywiście znam i słyszałem też u siebie. Barwa też się różni, ale to wciąż te same utwory. Ale to, co się dzieje w tle usłyszałem tutaj po raz pierwszy. Nie wiem, jak to się dzieje, składam to chyba podświadomie, żeby całość była z sobą „zgodna”, nawet jeśli czegoś nie słyszę. Okazuje się, że to rzeczywiście z sobą „gra”.

zrudło - http://highfidelity.pl/@main-3328&lang=

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Drugi raz w życiu się z tym spotykam, dopiero po raz drugi mam takie przeżycie. Pierwszy raz było tak z płytą Petera Baumanna, którą miałem od wielu lat – zmieniłem sprzęt na lepszy i usłyszałem rzeczy, o których nie zdawałem sobie sprawy.

Czyli pierwszy raz się z czymś takim spotkał (jeśli chodzi o jego własne nagranie). Słaby przykład na to, że producenci nie słyszą, co nagrywają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

29 minut temu, audiowit napisał:

Wojtku, to jest coś o czym caly czas piszę i nie dociera. W sposob autorytatywny wypowiadają się ludzie z pierwszym lub drugim stereo, albo, o zgrozo bez niego, nie znajacy historii audio, nie znajacy oferty producentów, nie wspomnę o tych co slyszeli tylko swoj zestaw.

Poslugują się autorytetami w postaci A. Kisiela czy Metza w zyciu z nimi nie pogadawszy. Tak po mesku, a nie czytając artykuły.

 

Kraft, byleś czy nie w studio nagraniowym. Nie pytam nawet czy byleś w trakcie nagrywania plyty?

Tak czy nie?

mam do Ciebie prośbę, nic o mnie nie wiesz więc zaprzestań swoich ocen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kraft napisał:

Czy tylko ja widzę kolumny na drugim planie? Na innych zdjęciach widać je lepiej. 

1409067256_pobrane(1).jpg.486bcc75b4fda433c094af0f99ec4ea2.jpg

Uważasz, że takie rozmieszczenie kolumn głośnikowych jest w zgodzie z marzeniem audiofila? Nie ma takich głośników, które w tych warunkach jakie widać na zdjęciu zagrają na swoje 100%... A przecież audiofil chce wyłuskać właśnie te 100% i często mu się udaje zbliżyć do tego celu. W każdym razie z całą odpowiedzialnością mogę adeptom, co wkraczają na audiofilską ścieżkę, odradzić kopiowanie warunków reżyserki, w przeciwieństwie do części gdzie odbywają się nagrania- studia, gdzie można podglądnąć jakie panele akustyczne są preferowane, a nawet podpatrzeć ich konstrukcję.

 

10 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

A powiem wam że przeszła mi myśl przez głowę, może Nad C658 jako 3w1 + ATC40A  no i transport cd, może cxc?

Może.... Sprawdź!

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,nie,nie, nie zrozumiałeś przesłania

1 minutę temu, Kraft napisał:

Czyli pierwszy raz się z czymś takim spotkał (jeśli chodzi o jego własne nagranie). Słaby przykład na to, że producenci nie słyszą, co nagrywają.

oj, nie zrozumiałeś przesłania, bardziej chodzi że nawet na monitorach w studio nie był w stanie usłyszeć drobnych elementów twórczych, a u Pacyły na dopracowanym systemie to wszystko wyszło w praniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...