Skocz do zawartości

Poszukuję ciepłych wzmacniaczy ! może coś od NAD?


Portimo

Recommended Posts

Witam,

Obecnie posiadam yamaha r-s500 i jestem ciekawy jak to ma się do NAD'a:

c326 ?  ,  c352 ?  , c356 ?

szukam ciepłego wzmacniacza, który uraczy mnie basem i nie będzie męczył mnie górą (uważam, że yamaha r-s500 ma za dużo góry)

możecie też mi doradzić inne fajne wzmaki :) pozytywy na forum znalazłem o audiolab, arcam, atoll - proszę o dużo opini bo zaczynam zgłębiać temat, sprzęt bd kupować używany wiec chciałbym szukać czegoś w konkretnym kierunku

kolumny też będą do kupienia więc propozycje zestawów mile widziane( kolumny może nowe, ewentualnie nie stare używki). Aktualnie do odsłuchu posiadam Polk audio tsx330t ale zaraz wystawione będą na sprzedaż ponieważ męczy mnie ich odsłuch z yamahą r-s500 i w ogóle są za jasne(kupiłem je tylko bo miałem fajną okazję cenową i chciałem zdobyć trochę doświadczenia w odsłuchach) więc nie szukam pod nich wzmaka tylko pod inne kolumny przyszłe kolumny

pokój ok. 20m Preferuję głęboki bas, średnicę lekko w tyle oraz precyzyjną górę ale nie natarczywą (taka aby była czytelna i doskonała ale nie w pierwszym planie)

słucham wszystkich gatunków muzycznych ale najlepiej ma to działać w muzyce elektronicznej (klubowej) oraz POP

Proszę o pomoc- dopiero chcę zacząć z prawdziwym stereo :) Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście wole nada 326 od audiolaba, bo ten drugi jest dla mnie pozbawiony emocji i surowy, ktoś powiedział że jest brzmieniowo płaski

nad gra ciepło i nawet niektórzy powiedzieliby że nieco muliście na dole pasma ale mi pasuje szczególnie do spokojnej muzyki, yamaha gra dla mnie technicznie i na pierwszy rzut oka ten dźwięk błyszczy ale ogólnie po chwili stwierdzam że to takie troche plastikowe brzmienie a może raczej metaliczne i dość "ostrawe"
 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś budżetu, dlatego trudno jest jednoznacznie zaproponować Ci konkretne rozwiązania.

Na pewno NAD będzie opcją bardzo dobrą. Teoretycznie wystarczyłby do Twojego salonu model C326 BEE, chociaż model C356 BEE poza wyższą mocą jest po prostu lepszy brzmieniowo. Jako alternatywa spójrz także na bardzo dobre francuskie integry Advance Acoustics, w Twoim przypadku wchodziłby model X-i50BT lub wyższy i lepszy X-i75. Bardzo dobra opcją jest także Primare I22, które teraz możesz kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. To trochę szybsze, dokładniejsze brzmienie.

Kwestia kolumn - na pewno świetną opcją byłoby Audio Acadey Phoebe III. To dobra dynamika, świetny środek pasma, plastyczność, aksamitna góra. Jako alternatywa spójrz proszę na dwie brytyjskie kolumny Tannoy Mercury 7.4 oraz Q Acoustics QA 3050.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wyżej wymienionymi rozwiązaniami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet to zagadka i dla mnie. Nie mogę się zdecydować bo co sobie założę to zaraz przeczytam o czymś trochę droższym i lepszym. Wiem że was załamię bo nie odpowiem konkretnie ale szczerze :) na pewno nie mogę przekroczyć 8tyś. zaczynałem od założonych 3tyś i potem czytałem i czytałem i budżecik wzrastał o kolejny tyś i kolejny. Teraz szukam jakiegoś rozwiązania na mój dylemat i dlatego zbieram opinię zanim pojadę na odsłuchy 

A możecie mi opowiedzieć jeszcze o różnicach c326 i c356 bo mam wrażenie, że dużo o nich wiecie. Piszecie, że 356 dużo lepszy ale gdzie indziej wyczytałem iż to duża różnica brzmieniowa z 326. Który lepiej zagra z muzyką klubową, elektroniczną i z pop? Metal i rock też lubię ale rzadko słucham

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

326 to tradycyjne brytyjskie brzmienie z naciskiem na środek pasma. 356 to już bardziej wyrównany przekaz, i oba musisz po słuchać. Ważne by u siebie.

A cenowo.....hmm, miałem B&W 685S2 i szukałem do nich wzmacniacza, a skończyło się na nowych kolumnach a ile walki po drodze........

http://www.audiostereo.pl/wymiana-wzmacniacza_134265.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście Nad 326 jest bardziej wyrównany od Nad 356. Chociaż promuje co prawda środek (szczególnie ten niższy) i średni bas. Nad 356 natomiast gra bardziej konturowo, jaśniej - z podbitym dość mocno przełomem średnich/wysokich. Trochę cieplej w mojej opinii gra Nad 326.

Nad 356 jest na pewno mocniejszy (choć Nad 326 też słabeuszem nie jest), gra z większą swobodą, powietrzem.

Więc tak naprawdę zależy od kolumn pod jakie je podepniesz. Jak byłyby mniej wymagające odnośnie mocy i chciałbyś coś cieplejszego to z tych dwóch osobiście bym brał Nad 326.

Oba wzmaki w popie, muzyce klubowej, metalu, rocku czują się dobrze. Są to dość uniwersalne wzmacniacze. Grają z energią, wykopem, dynamicznie. Jedyny ich minus jak dla mnie to fakt, że są troszkę suche, mogłyby mieć ładniejszą barwę, ale cóż, to jeszcze nie ten przedział cenowy, więc nie ma co narzekać za bardzo ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2018 o 11:49, _cobra napisał:

Takie pytanie - Primare I22 ma możliwość przypisywania wejść. Czy również można przypisać amplituner aby Primare I22 pracował jako końcówka mocy?

Wydaje się, że tak. Nie znam się na kinie domowym, ale (strona 7.):

"Advanced settings

To set input 4 to fixed level Input 4 can be configured to provide high-quality amplification of the main channels of a surround-sound processor, with volume control provided by the processor.

Note

This will give full-volume output."

http://www.primare.net/wp-content/uploads/2017/03/I22UserGuide.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2018 o 21:56, Portimo napisał:

Witam,

Obecnie posiadam yamaha r-s500 i jestem ciekawy jak to ma się do NAD'a:

c326 ?  ,  c352 ?  , c356 ?

szukam ciepłego wzmacniacza, który uraczy mnie basem i nie będzie męczył mnie górą (uważam, że yamaha r-s500 ma za dużo góry)

możecie też mi doradzić inne fajne wzmaki :) pozytywy na forum znalazłem o audiolab, arcam, atoll - proszę o dużo opini bo zaczynam zgłębiać temat, sprzęt bd kupować używany wiec chciałbym szukać czegoś w konkretnym kierunku

kolumny też będą do kupienia więc propozycje zestawów mile widziane( kolumny może nowe, ewentualnie nie stare używki). Aktualnie do odsłuchu posiadam Polk audio tsx330t ale zaraz wystawione będą na sprzedaż ponieważ męczy mnie ich odsłuch z yamahą r-s500 i w ogóle są za jasne(kupiłem je tylko bo miałem fajną okazję cenową i chciałem zdobyć trochę doświadczenia w odsłuchach) więc nie szukam pod nich wzmaka tylko pod inne kolumny przyszłe kolumny

pokój ok. 20m Preferuję głęboki bas, średnicę lekko w tyle oraz precyzyjną górę ale nie natarczywą (taka aby była czytelna i doskonała ale nie w pierwszym planie)

słucham wszystkich gatunków muzycznych ale najlepiej ma to działać w muzyce elektronicznej (klubowej) oraz POP

Proszę o pomoc- dopiero chcę zacząć z prawdziwym stereo :) Pozdrawiam

 

Nie, te Nady nie grają zbyt ciepło - ciepło to grają stare Nady z lat 80-90. Nowe Nady brzmią dynamicznie i dość efektownie ale i stosunkowo łagodnie, z neutralną barwą i uspokojoną górą - za wyjątkiem tego c356. Pytanie czy chcesz naprawdę "ocieplić" dźwięk czy po prostu go wyrównać, stonować w stosunku do Yamahy - jeśli to drugie to osiągniesz to z nowymi Nadami. Yamaha ma większą miękkość, wykop i miesistość w basie oraz bardziej dosadną górę, Nad większą kontrolę i uciągnie bez ryzyka prawie każde kolumny przy dużej głośności. Stare Nady mają bas bardziej poluzowany, trochę w stylu Yamahy - dodatkowo z regulacjami różnymi (np Nad 3060, 3080, 3240PE), ciepłą lampową średnicę oraz szczegółową i kremową górę, która nie wierci nic w uchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...