Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

  • 1 month later...

Temat rzucam tutaj jak nie pasuje proszę mnie zaorać. Właśnie sprzedałem sony 1080dn wraz z kolumną centralną i zostałem z klasycznym stereo do którego muszę dobrać nowy amp. Jako, że mój budżet nie oscyluje w ~10k szukałem czegoś w okolicach audiolab 6000a A-s501. W planie miałem to że moim stremerem będzie tv. Do niego podłącze konsole po hdmi więc 120hz uleci, a amp podłącze po toslinku do telewizora i będę zadowolony wraz z pełno prawnym wzmakiem stereo. Jednak wpadłem coś takiego jak Marantz NR1200 który w sumie rozwiązał by mi wszelakie problemy jeżeli chodzi o łączność ARC (jeden pilot itp), ale w sumie to stereo AV. I teraz pytanie:

Czy kupno Marantz NR1200, nie będzie zamianą kijek na kijek jeżeli porównam do dn1080?
Jaką przewagę da mi pełno prawny amp stereo wzgledem av i czy podłączenie które opisałem wyżej się sprawdzi?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JackTylerDurden napisał:

Czy kupno Marantz NR1200, nie będzie zamianą kijek na kijek jeżeli porównam do dn1080?
Jaką przewagę da mi pełno prawny amp stereo wzgledem av i czy podłączenie które opisałem wyżej się sprawdzi?

 

7 minut temu, JackTylerDurden napisał:

Właśnie sprzedałem sony 1080dn

No i tu jest problem, bo nie jesteś w stanie sam tego zweryfikować, a na forum dostaniesz każda możliwą odpowiedź, w zależności kto zechce doradzić. Na przyszłość starajmy sie nie sprzedawać klocków przed pprownaniem z docelowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dobry wieczór,

 

Wszystkiego najlepszego dla forumowiczów z okazji Nowego Roku.
Mam problem. Psuje mi się powoli Pioneer VSX-915 (overloaded). Zastanawiam się nad zakupem nowego sprzetu. Kolumny Koda, gramofon, Cocktail streamingowy , CD oraz Marantz 7004, odbiornik satelitarny. Co polecacie by podłączyć to wszystko do niego? Teraz mam na cinch i wykorzystane mam 5 gniazdek. Patrząc na nowy sprzęt to nastąpiła redukcja cinch na rzecz hdmi i innych nowocześniejszych gniazd. Szukam czegoś by zastąpić staruszka jak zupełnie padnie. Przyzwoicie gra, więc szukam czegoś podobnego do starego ampli lub lepszegp, ale z wyświetlaczem i najlepiej z radiem DAB/FM. Ostatnio pisaliście o  Cambridge AXR 100 lub Magnat MR 780. Mam już x30, ale dac z niego nie odpowiada mi i nie chciałbym się rozczarowac AXR100. Więc może MR 780? Co myślicie? Czy z tymi basami to prawda, że są słabsze w MR 780?

pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2024 o 20:00, saygon napisał:

Dobry wieczór,

 

Wszystkiego najlepszego dla forumowiczów z okazji Nowego Roku.
Mam problem. Psuje mi się powoli Pioneer VSX-915 (overloaded). Zastanawiam się nad zakupem nowego sprzetu. Kolumny Koda, gramofon, Cocktail streamingowy , CD oraz Marantz 7004, odbiornik satelitarny. Co polecacie by podłączyć to wszystko do niego? Teraz mam na cinch i wykorzystane mam 5 gniazdek. Patrząc na nowy sprzęt to nastąpiła redukcja cinch na rzecz hdmi i innych nowocześniejszych gniazd. Szukam czegoś by zastąpić staruszka jak zupełnie padnie. Przyzwoicie gra, więc szukam czegoś podobnego do starego ampli lub lepszegp, ale z wyświetlaczem i najlepiej z radiem DAB/FM. Ostatnio pisaliście o  Cambridge AXR 100 lub Magnat MR 780. Mam już x30, ale dac z niego nie odpowiada mi i nie chciałbym się rozczarowac AXR100. Więc może MR 780? Co myślicie? Czy z tymi basami to prawda, że są słabsze w MR 780?

pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

 

Miałes amplituner kina.

Teraz stereo? No i to dobra droga. Jeśli tylko wejscia ci pozwalają.

AXR100 gra szybciej , mocniej, jaśniej. Nie ma problemu z wysterowaniem większych paczek.

MR780 gra znacznie cieplej i łagodniej w gornych rejestrach, jest do tego cieplejszy w barwie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
5 godzin temu, Kolega123 napisał:

Co lepiej zagra w stereo AV Pioneer VSX-LX505  czy amplituner stereo Cambridge Audio AXR100 ?

Powinien lepiej zagrać AXR100 i pewnie tak będzie. Chociaż LX-505 nie jest dolną półką jeśli chodzi o amplitunery kina. Nie słyszałem ani jednego ani drugiego.

5 godzin temu, Kolega123 napisał:

I czy zwykły kowalski bedzie widział róznice?

no i tutaj może być różnie, bo niestety każdy ma inne oczekiwania i wymagania i niestety ale "zwykły kowalski" nie istnieje. Wiem o co pytasz, ale trudno go zdefiniować. Dla jednych będzie to miało znaczenie dla innych nie. Ja po kilkunastu latach obcowania z muzyką odtwarzaną przez amplitunery też miałem wrażenie że jest bardzo dobrze. Ale jak dołączyłem do zestawu wzmacniacz stereo i bezpośrednio pod niego podłączyłem CD i gramofon - to szczęka mi opadła, a i moja druga połówka od razu usłyszała różnice (chociaż można powiedzieć że sprzęt dla niej nie ma znaczenia i można by ją podciągnąć w tej kwestii pod definicję "zwykły kowalski"). Tak więc wszystko zależy od osobistych preferencji, co nie zmienia jednak faktu, że wzmacniacz stereo wypadnie lepiej od amplitunera kina w stereo. Co prawda AXR100 to amplituner stereo, ale sekcja pre i końcówka są dedykowane pod stereo więc powinno być lepiej.

Jak zawsze powtórzę - najlepsza metoda posłuchać i ocenić samemu co będzie lepsze, lub wystarczające.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tomek72 napisał:

Co prawda AXR100 to amplituner stereo, ale sekcja pre i końcówka są dedykowane pod stereo więc powinno być lepiej.

Jak się dedykuje końcówkę mocy pod stereo (względem tej pod kino)? 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

AXR100. Kowalski zauazy i usłyszy różnice. Pytanie tylko jakie ma oczekiwania.

 

 

Jako, ze jestem laikiem i pewnie Masz racje. Ale dopytam, czy to że Pioneer ma większą moc w stereo niż Cambridge będzie miał jakiś wpływ na jakość ? I jak byś mógł powiedzieć na jakie parametry warto zwracać uwagę, żeby ta jakość była lepsza?

 

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kraft napisał:
Dnia 25.02.2024 o 15:00, tomek72 napisał:

Co prawda AXR100 to amplituner stereo, ale sekcja pre i końcówka są dedykowane pod stereo więc powinno być lepiej.

Jak się dedykuje końcówkę mocy pod stereo (względem tej pod kino)? 

Mój błąd - końcówka to końcówka, napisało się siłą rozpędu 😉, dziękuję za słuszną uwagę.

7 godzin temu, Kolega123 napisał:

Ale dopytam, czy to że Pioneer ma większą moc w stereo niż Cambridge będzie miał jakiś wpływ na jakość ?

nie będzie miało to wpływu na jakość dźwięku

7 godzin temu, Kolega123 napisał:

I jak byś mógł powiedzieć na jakie parametry warto zwracać uwagę, żeby ta jakość była lepsza?

tutaj to co na papierze nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość, najlepsza metoda to odsłuch, najlepiej z docelowymi głośnikami, a idealnie w docelowym pomieszczeniu - to już jest dosyć trudne, no ale nie niemożliwe, można sprzęt wypożyczyć za kaucją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomek72 napisał:

Mój błąd - końcówka to końcówka, napisało się siłą rozpędu 😉, dziękuję za słuszną uwagę.

nie będzie miało to wpływu na jakość dźwięku

tutaj to co na papierze nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość, najlepsza metoda to odsłuch, najlepiej z docelowymi głośnikami, a idealnie w docelowym pomieszczeniu - to już jest dosyć trudne, no ale nie niemożliwe, można sprzęt wypożyczyć za kaucją.

Czyli rownie mozna napisac ze Pioneer VSX-LX505 bedzie lepszy w stereo 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kolega @Kraft bardzo słusznie (za co dziękuję) zauważył mój błąd - w kwestii gdzie napisałem "dedykowanej" końcówki pod stereo. Pomijając że końcówki są/mogą być różne powinny być transparentne.

34 minuty temu, tomek72 napisał:
8 godzin temu, Kolega123 napisał:

Ale dopytam, czy to że Pioneer ma większą moc w stereo niż Cambridge będzie miał jakiś wpływ na jakość ?

nie będzie miało to wpływu na jakość dźwięku

chyba nie do końca zrozumiałeś co miałem na myśli, moc to moc, być może będzie głośniej (jeżeli to co podaje Pioneer pokrywa się z rzeczywistością), ale nie poprawi/pogorszy to jakości

Zasadniczą różnicę w prezentacji dźwięku stereo między amplitunerem kina a wzmacniaczem/amplitunerem stereo robi sekcja przedwzmacniacza no i inna budowa sprzętu z założenia i wymaganego celu. Dlatego tańszy wzmacniacz/amplituner stereo wypada w tej kwestii o wiele lepiej od droższych (siłą rzeczy) amplitunerów kina.

W przypadku wspomnianych LX-505 i AXR100 będzie to na korzyść jakości prezentowanego dźwięku przez Cambridge względem Pioneer-a w stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kolega123 napisał:

Jako, ze jestem laikiem i pewnie Masz racje. Ale dopytam, czy to że Pioneer ma większą moc w stereo niż Cambridge będzie miał jakiś wpływ na jakość ? I jak byś mógł powiedzieć na jakie parametry warto zwracać uwagę, żeby ta jakość była lepsza?

 

Dzięki

Nie ma wiekszej. To jest jedynie papier. Przy odsłuchu od razu poczujesz że to Cambridge gra

Głośniej, pełniej, bardziej nasyconym dzwiękiem.

13 godzin temu, Kolega123 napisał:

Czyli rownie mozna napisac ze Pioneer VSX-LX505 bedzie lepszy w stereo 😀

Niż LX305. Mozna :)

13 godzin temu, tomek72 napisał:

W przypadku wspomnianych LX-505 i AXR100 będzie to na korzyść jakości prezentowanego dźwięku przez Cambridge względem Pioneer-a w stereo.

Będzie.

Pytanie dlaczego te modele są brane pdo uwagę razem. Ktoś chce kino czy jednak stereo?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie ma wiekszej. To jest jedynie papier. Przy odsłuchu od razu poczujesz że to Cambridge gra

Głośniej, pełniej, bardziej nasyconym dzwiękiem.

Niż LX305. Mozna :)

Będzie.

Pytanie dlaczego te modele są brane pdo uwagę razem. Ktoś chce kino czy jednak stereo?

 

Biore je pod uwage ponieważ jestem ciekaw jak sie ma droższy  amplituner AV do tanszego amplitunera stereo. :)

 

Rozumiem że twoje wnioski są formułowane na podstawie odsłuchu obydwóch amplitunerów ewentualnie podobnych ( jeśli tak to mógłbys podać jakiś przkład )   ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz @Piotr Sonido jak się domyślam, ale odpowiedź masz np. u mnie w stopce. Do kina Marantz SR5013, stereo Audiolab 8300A. Różnica w stereo kolosalna na plus dla wzmacniacza. Obecnym odpowiednikiem w kinie jest chyba Cinema 60, wcześniej SR5015. Co prawda różnica w cenie w stosunku do Audiolaba nie jest jak w przypadku przytoczonego Pioneera i Cambridge, ale różnica na plus dla Cambridge w stereo na pewno będzie słyszalna. Co nie zmienia faktu że najlepiej odsłuchać obydwu i zdecydować samemu.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kolega123 napisał:

Biore je pod uwage ponieważ jestem ciekaw jak sie ma droższy  amplituner AV do tanszego amplitunera stereo. :)

 

Rozumiem że twoje wnioski są formułowane na podstawie odsłuchu obydwóch amplitunerów ewentualnie podobnych ( jeśli tak to mógłbys podać jakiś przkład )   ?

Tak.

Pracowałem w branzy przez naście lat. I w salonie i w sklepie i w domu przewaliłem trochę klocków. Teraz mi się mniej juz chce. Poświęcam czas na inne hobby ale od czasu do czasu uda się coś dalej testować / odsłuchać.

18 godzin temu, tomek72 napisał:

Pytasz @Piotr Sonido jak się domyślam, ale odpowiedź masz np. u mnie w stopce. Do kina Marantz SR5013, stereo Audiolab 8300A. Różnica w stereo kolosalna na plus dla wzmacniacza. Obecnym odpowiednikiem w kinie jest chyba Cinema 60, wcześniej SR5015. Co prawda różnica w cenie w stosunku do Audiolaba nie jest jak w przypadku przytoczonego Pioneera i Cambridge, ale różnica na plus dla Cambridge w stereo na pewno będzie słyszalna. Co nie zmienia faktu że najlepiej odsłuchać obydwu i zdecydować samemu.

Prawda.

Takim przyklładów mogę podac sporo.

Chcesz amplituner kinowy który dobrze zagra w stereo?

NAD, Arcam, Atnhem, Rotel

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam podpowiedzi jak rozwinąć dalej zestaw, który posiadam? Amplituner onkyo TX-SR805, kolumny Q Acoustic 1050, tyl 1020, centralny 1000c series,subwoofer 1000si. kaseciak i dvd vintage ale muzyka głównie leci z spotifay wygoda jednak wygrywa. Czy do takiego zestawu umieszczonego w zwykłym salonie a nie pokoju odsłuchowym opłaca sie dokupić jakis wzmacniacz by poprawić jakość muzyki czy raczej inwestycja w taki sprzęt za dużo nie wniesie? Zastanawialem sie nad NAD C338   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dodanie wzmacniacza stereo do zestawu poprawi jakość dźwięku w stereo. Pytanie czy warto, korzystasz z kaset, a ewentualne CD odtwarzasz z DVD. Większość muzyki to Spotify. Trudno powiedzieć ile tu zyskasz. Chyba najlepsza metoda to podłączyć i sprawdzić czy dla Ciebie warto wydawać kasę na dodatkowy wzmacniacz.

NAD C338 można z tym połączyć, ale będziesz potrzebował przełącznika głośników między kinem, a stereo. Wygodniejszy byłby wzmacniacz z wejściem na końcówkę mocy, tym bardziej, że w Twoim Onkyo są wyjścia z przedwzmacniacza (PRE OUT). Jest trochę takich wzmacniaczy np. Audiolab 6000A, Atoll itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się podpiąć pod normalne wejście np AUX lub inne dostepne, tylko do kalibracji ustawić połowę mocy we wzmacniaczu ,jeśli takową amplituner posiada .

Fakt będą w użyciu 2 przedwzmacniacze w jednym momencie ale lepsze to niż przepinanie przewodów głośnikowych lub dzielnik.

Pzdr  

Ps

W stereo  może coś zyskasz z tym NADem (może) ale w kinie równie dobrze możesz stracić . Ten nadzik to taka popierdółka i możliwe że na frontach stracisz wygar który prezentuje Onkyo , ale mogę się mylić 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2024 o 12:51, Paris napisał:

witam szukam podpowiedzi jak rozwinąć dalej zestaw, który posiadam? Amplituner onkyo TX-SR805, kolumny Q Acoustic 1050, tyl 1020, centralny 1000c series,subwoofer 1000si. kaseciak i dvd vintage ale muzyka głównie leci z spotifay wygoda jednak wygrywa. Czy do takiego zestawu umieszczonego w zwykłym salonie a nie pokoju odsłuchowym opłaca sie dokupić jakis wzmacniacz by poprawić jakość muzyki czy raczej inwestycja w taki sprzęt za dużo nie wniesie? Zastanawialem sie nad NAD C338   

338 zagra gorzej od 805tki.

Jak dawać końcówkę albo integre to lepszej klasy.

Ja bym bardziej uderzał w Atolla albo Cyrusa budżetowo. Nieco drożej w Roksana albo Denona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...