Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Dnia 5.09.2022 o 21:27, Pawel Weil napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie amplitunera Denon Avr 1612 i TV lg nanocell863 - podłączenie przez hdmi arc, cześć kanałów słychać głos z głośników, część nie. PS4 YouTube działa dobrze, problem tylko z tv naziemną. Zakładam ze to problem ampli i skalowania obrazu - jednak po podłaczeniu kablem toslink musze za każdym razem osobno włączać amplituner. 

No jak sluchasz stereo z tv to ile bys chcial slyszec kanalow? 

Wlaczanie ampli wraz z tv mozna zautomatyzowac - listwa master-slave, jakies smart gniazdka czy po prostu grupa polecen w asystencie google - to cec to nie jest jedyna opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2022 o 23:28, Tenfilip napisał:

No jak sluchasz stereo z tv to ile bys chcial slyszec kanalow? 

Wlaczanie ampli wraz z tv mozna zautomatyzowac - listwa master-slave, jakies smart gniazdka czy po prostu grupa polecen w asystencie google - to cec to nie jest jedyna opcja.

Może nie wyraziłem się jasno.

Przez część kanałów miałem na myśłi kanały w tv a nie kanały audio.

Problem jest taki, że np TVP1 słychać tylko trzaski, a przełączając na TVN słychać normalny dźwięk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel Weil napisał:

Problem jest taki, że np TVP1 słychać tylko trzaski, a przełączając na TVN słychać normalny dźwięk. 

powinieneś być wdzięczny za tą funkcję Denonowi 😂 Nie każdy amp. ją niestety posiada , ale chodzą słuchy , że niedługo to będzie już standard :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2022 o 17:19, Pawel Weil napisał:

Może nie wyraziłem się jasno.

Przez część kanałów miałem na myśłi kanały w tv a nie kanały audio.

Problem jest taki, że np TVP1 słychać tylko trzaski, a przełączając na TVN słychać normalny dźwięk. 

No to ma problem z (de)kodowaniem, postaraj sie poszukac opcji typu passthrough etc. i wtedy powinien wychodzi dzwiek z telewizora w 2.0 PCM na kazdym "kanale". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Slawko69 napisał:

A ja mam inne pytanie.

Mam TV Samsung z serii QN 95 i Yamahę 803. Połączone po optycznym. Dźwięk z kanałów TV jest odtwarzany na kolumnach , ale z Netflixa już nie. Można jakoś to zrobić?

Zapewne w aplikacji (netlix) masz osobne funkcję wyjścia dzwieku.

Tak to się da zrobić,

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

mam zagwozdkę która dla was będzie prawdopodobnie ekspresowa do rozwiązania:

W głośnikach Wilson Viper mam dwa rodzaje gniazd do kabli głośnikowych:

W kolumnach są gniazda w które wchodzą końcówki bananowe, natomiast w głośniku centralnym i głośnikach tylnych gniazda są już na zaciski/zatrzaski. (dorzucam zdjęcia)

 

Jak się domyślam, w gniazdach na zaciski/zatrzaski nie ma możliwości podłączenia wtyczek bananowych?

I czy będzie problemem jeżeli do takiego gniazda podłączę gołe kable a już do wzmacniacza ten sam kabel podepnę końcówką bananową ?

(kolumny i do głośników i do wzmacniacza planuję podpiąć bananami)

 

Z góry dzięki za pomoc!

kable banany.jpg

kable zaciski.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej,


Chce do LG C1 podpiac XBOX w trybie 4k@120Hz, niestety moj Denon x3500h ma max 4k@60Hz. 
Tutaj pytanie, jak to podpiac?

a) Denon do TV do EARC, XBOX do C1 bezposrednio

b) Wszystko do Denon, ale sygnal z XBOX rozgalezic i video dac oddzielnie do C1, a audio do Denon.

Troche sie boje eARC, bo mialem C1 (albo cos pododbnego) przez 3 miesiace z x4500h i dzialalo to srednio (aczkolwiek nie ja to ustawialem, to bylo wynajete mieszkanie). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



1 godzinę temu, Tenfilip napisał:




a) Denon do TV do EARC, XBOX do C1 bezposrednio




b) Wszystko do Denon, ale sygnal z XBOX rozgalezic i video dac oddzielnie do C1, a audio do Denon.






obie opcje są ok z tym, że na opcji nr możesz ale nie musisz, mieć LAGa dźwiekowego.




 





1 godzinę temu, Tenfilip napisał:




Troche sie boje eARC, bo mialem C1 (albo cos pododbnego) przez 3 miesiace z x4500h i dzialalo to srednio (aczkolwiek nie ja to ustawialem, to bylo wynajete mieszkanie). 






nie wiem czy przypadkiem wersja C1 miała problemy dokładnie z Denonem serii 4500 i Denon się wypiął i poprawki nie zrobił. Informacje o tym są do odnalezienia w sieci.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i podłączyłem nowe kino domowe denon AVR X1700H  + zestaw 5.1 HECO aurora i do tego nc+ 4K ULTRABOX+ + Samsung qn91a

Podłączone to jest następująco:

nc box do ampli - kabel hdmi

ampli do tv do gniazda hdmi3 eARC

Oglądając materiały z nc+ wygląda, żę jest wszystko OK. Obraz OK, dzwięk 5.1

Natomiast poniżęj wypisuję problemy, które są zauwazalne:

Po włączeniu aplikacji w smart TV (np. youtube czy netflix czy eurosport player) po kilku-, kilkunastu sekundach pojawia się na telewizorze monit "brak sygnału" , lub przełącza się na nc+.  

Jak odłączę kabel hdmi od nc+box'a to normalnie można oglądać z aplikacji i dźwięk idzie na głośniki.

wygląda na to jakby amplituner nie potrafił utrzymać kierunku sygnału od telewizora na amplituner i nc+box wymuszał kierunek sygnału z boxa na amplituner i dalej na TV. 

 

dodatkowo przy oglądaniu z nc+box'a przy zmianie kanałów poziom głośności jest bardzo różny

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Butler napisał:

Ale nad czym się zastanawiasz? Podepnij wersję a), nic Cię to kosztować nie będzie. Będą problemy z kompatybilnością, kupujesz ustrojstwo dzielące HDMI na A/V bo zostaje Ci wówczas tylko wersja b).

Musze to wszystko zaplanowac i kable kupic, tez nie mam szczegolnie czasu na testy jak kiedys, stad wole doczytac i dopytac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2022 o 21:53, boru napisał:

Zainstalowałem i podłączyłem nowe kino domowe denon AVR X1700H  + zestaw 5.1 HECO aurora i do tego nc+ 4K ULTRABOX+ + Samsung qn91a

Podłączone to jest następująco:

nc box do ampli - kabel hdmi

ampli do tv do gniazda hdmi3 eARC

Oglądając materiały z nc+ wygląda, żę jest wszystko OK. Obraz OK, dzwięk 5.1

Natomiast po włączeniu aplikacji w smart TV (np. youtube czy netflix czy eurosport player) po kilku-, kilkunastu sekundach pojawia się na telewizorze monit "brak sygnału" , lub przełącza się na nc+.  

Jak odłączę kabel hdmi od nc+box'a to normalnie można oglądać z aplikacji i dźwięk idzie na głośniki.

wygląda na to jakby amplituner nie potrafił utrzymać kierunku sygnału od telewizora na amplituner i nc+box wymuszał kierunek sygnału z boxa na amplituner i dalej na TV. 

 

Co więcej przy przełączaniu w KD na  cbl/sat włącza się cyfra i czasem normalnie zadziała, a czasem włącza się i rozłącza, czasem pokaże "brak sygnału" innym razem komunikat o zabezpieczeniu kopiowania  HDCP .

 

pomoże ktoś z tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...