Skocz do zawartości

ODSŁUCH HI-FI na YOUTUBE?


S4Home

Recommended Posts

Ale słyszysz w innych warunkach lokalowych i z masą innych zmiennych, o których często na począku nie masz pojęcia. Powiedziałbym, że dziś po YT jestem w stanie na słuchawkach więcej powiedzieć o charakterze sprzętu (wiem jak się nagrywa i czego sie spodziewać live) niż kiedyś po odsłuchach w salonie. 

Sam kupiłem POSIŁKUJĄC się takimi odsłuchami kilka par kolumn vintage, nagrywam też swoje systemy i powiedziałbym, że to bardzo dobry dziennik, jesli wiesz jak go interpretować. Na podstawie moich filmów kilku ludzi kupiło też kolumny, czy wzmacniacze i było to dla nich bardziej 'akuratne' niż czytanie recenzji, czy słuchanie porad w sklepach.

Co kto lubi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wieczorzanalogiem napisał:

Ale słyszysz w innych warunkach lokalowych i z masą innych zmiennych, o których często na począku nie masz pojęcia. Powiedziałbym, że dziś po YT jestem w stanie na słuchawkach więcej powiedzieć o charakterze sprzętu (wiem jak się nagrywa i czego sie spodziewać live) niż kiedyś po odsłuchach w salonie. 

Sam kupiłem POSIŁKUJĄC się takimi odsłuchami kilka par kolumn vintage, nagrywam też swoje systemy i powiedziałbym, że to bardzo dobry dziennik, jesli wiesz jak go interpretować. Na podstawie moich filmów kilku ludzi kupiło też kolumny, czy wzmacniacze i było to dla nich bardziej 'akuratne' niż czytanie recenzji, czy słuchanie porad w sklepach.

Co kto lubi :)

A czy możesz napisać jak sam nagrywasz? Ja zaczełem się trochę bawić w nagrywanie, ale dźwięk nagrany mikrofonem telefonu zbyt wyostrza brzmienie w porównaniu do tego co słychać podczas odsłuchu. Chcę dokupić mikrofon do telefonu by brzmiało to bez tego wyostrzenia.Możesz jakiś mikrofon polecić, albo chociaż jakiego rodzaju ma być ten mikrofon, choć zależy mi na połączeniu kablem USB typu C.. Osobiście myślę o czymś takim by nie wydawać dużej kasy.

https://www.thomann.de/de/sennheiser_profile_usb_c_mikrofon.htm?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw8fu1BhBsEiwAwDrsjMig3bIhVpY0h4M1s9081YTkcfH1mkc8LzqxWUyBKgccczRNyWQa9xoCKjIQAvD_BwE

https://www.cyfrowe.pl/synco-v1-mikrofon-usb-z-odsluchem-pojemnosciowy-p.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&utm_campaign=86928&pozostale&ceneo_cid=74b3f977-8965-ab81-e4e4-df193057bb0d

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chmarski napisał:

Nie. Jest bardziej mylący. W salonie słyszysz to co gra. Odsłuch YT to Twój sprzęt, który próbuje pokazać jak gra sprzęt w salonie.



Plus, charakterystyka mikrofonu nagrywającego...
Plus akustyka wnętrza gdzie jest nagrywany materiał do YT
Plus wiele innych, mniejszych i większych detali między uchem słuchacza w domu a głośnikiem youtubera....
Odsłuchy z YT?!
Totalny nonsens.

Co do odsłuchu w sklepie audio, to z mojego doświadczenia, to też nijak, to się ma do odsłuchu u siebie w domu, nawet, jak taki sam,  czy nawet,  ten sam sprzęt.

W domu, zawsze będziesz mieć inne warunki akustyczne zdeterminowane choćby kubaturą pomieszczenia, nie wspominając o adaptacji akustycznej w pokoju odsłuchowym w sklepie.

Np, sprzęt, którego granie podoba mi się w domu, to słuchany w pomieszczeniu, w sklepie, zupełnie mi nie odpowiadał. Dźwięk był zbyt stłumiony, zbyt zgaszony i jakby był "bańką" w otaczającej go "próżni".

Tzn, to "zjawisko jest różne, w różnych pokojach odsłuchowych, wiadomo, w różny sposób adaptowane, i różna kubatura, ale w skrajnych przypadkach było, jak napisałem wyżej.

Dlatego, najlepiej wypożyczać sprzęt do domu.
Chyba że nie wnikasz w detale, tylko bardziej testujesz ogólną funkcjonalność....

Chyba w tym wątku już było wszystko powiedziane.

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wieczorzanalogiem napisał:

Odsłuch HiFI na Youtube...

Jest tak samo mylacy jak odłuch HiFi w salonie audio.
Szczególnie jeśli nie jesteśmy osłuchani i nie zdajemy sobie sprawy jakie elementy reszty toru, kabli itd się znajdują. 

 

E no nie. No to w ta stronę już nie przeginajmy. Obcujesz z prawidzwym dzwiekiem a nie nagrywanym na mikrofonie róznych telefonów i odtwarzanym z glośników laptopa. No nie przesadzał bym.

 

Rozumiem że akustyka gra, ma kluczowe znaczenie. Dlatego zawsze powatrzam finalnie sprzet do domu. Na testy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...