Skocz do zawartości
S4Home

ODSŁUCH HI-FI na YOUTUBE?

Recommended Posts

Gość
Napisano (edytowany)

Ale jest tak ludzie to robią! Ja tego też nie popieram!

Edytowano przez Gość

13 godzin temu, marcinc napisał:

Pewnie tym, że nie każdy ma ochotę jechać na drugi koniec Polski aby z sześciu kolumn wybrać dwóch faworytów.

Mowiłem o wypozyczeniu. O zadnej jeżdzie.

11 godzin temu, marcinc napisał:

I wyślą mi 6 par kolumn na testy? Czy sugerujesz, że mam odsłuchiwać w salonie na miejscu, a zamawiać gdzieś indziej w Internecie?

Nic nie  sugeruje. Kupisz gdzie chcesz. Ale nie wszystko wszedzie jest. Jesli czegoś na miejscu nei znajdziesz po prostu pytaj.

10 godzin temu, milk-monster napisał:

Sam też nie jestem zwolennikiem czegoś takiego. Jak już z kimś gadam to tam kupuje.

Ale czasem nie dogaduje sie z kims pod reką. Czasem on czegoś nie ma. wówczas w takich przypadkach zapraszam.

Jeśli cena jest podobna to nie ma co kecić.

12 godzin temu, milk-monster napisał:

Ale poniższe zdanie można rozumieć dwojako... :

12 godzin temu, milk-monster napisał:

jeżeli cena w internecie jest mniejsza to oczywiste że zakup tam! 

Gość
Napisano (edytowany)

Fakt mała pomyłka z mojej strony sorry 😉 

Czasem szybciej napiszę jak pomyślę!

Napisałem sprostowanie że ja tego nie popieram!

Edytowano przez Gość

Wybieranie sprzętu na podstawie odsłuchów z YT przypomina troche średniowieczne wybieranie żony na podstawie jej portretu. Tylko, że wtedy można było przynajmniej portreciste powiesić, ewentualnie wychłostać.

Dnia 17.10.2020 o 11:24, grzegorz8370 napisał:

Wybieranie sprzętu na podstawie odsłuchów z YT przypomina troche średniowieczne wybieranie żony na podstawie jej portretu. Tylko, że wtedy można było przynajmniej portreciste powiesić, ewentualnie wychłostać.

Wiele się nie zmieniło. Ludzie dostali internet, technologię do pewnych zastosowań niedoskonałą, i wstępnej selekcji przy wyborze żony dzisiaj też niejednokrotnie dokonują z "portretu" na jakimś tam portalu.

Widać dotyczy to i sprzętu. Słowo klucz w powyższym to "wstępna selekcja". Jeśli chodzi o rzeczy, ogół to dostrzegł i nawet ustanowił prawo, że jak już rzecz przejdzie "wstępną selekcję" i nabywca zechce i zamówi, to jak jednak nie spełni jego oczekiwań - może rzecz odesłać.

Mi się wydaje, że tu nie ma co dyskutować o tym "czy jest sens?", masa zdecydowała i to się dzieje. Gdybym był z branży - w sensie zależałoby mi na sprzedaży - to raczej bym się zastanawiał jak sprostać tej rzeczywistości. Wy, ludzie z branży, prowadzący sklepy, mający dostęp do sprzętu, konfiguracji, zajmujący się tym na co dzień, macie warunki do tego, żeby najsensowniej jak się da zorganizować ten nowy nurt, nadać mu najwięcej sensu jak się da, żeby klient nie odsyłał.   

16 minut temu, J W napisał:

Gdybym był z branży - w sensie zależałoby mi na sprzedaży - to raczej bym się zastanawiał jak sprostać tej rzeczywistości. Wy, ludzie z branży, prowadzący sklepy, mający dostęp do sprzętu, konfiguracji, zajmujący się tym na co dzień, macie warunki do tego, żeby najsensowniej jak się da zorganizować ten nowy nurt, nadać mu najwięcej sensu jak się da, żeby klient nie odsyłał.   

Również to właśnie mialem na myśli kilkanascie postów wczesniej pisząc o współpracy branży z studiem nagrań.

Jeśli ktoś poważnie podchodzi do tematu. Ma zbierane fundusze na to. To będzie testował sprzęt w domu. Jakie nagranie by nie było profesjonalne to da jedynie obraz , wycinek, fragment możliwości. Obcowanie ze sprzętem to ważna sprawa. Dlatego audioshow cieszy się taką popularnością.

36 minut temu, S4Home napisał:

Jeśli ktoś poważnie podchodzi do tematu. Ma zbierane fundusze na to. To będzie testował sprzęt w domu. Jakie nagranie by nie było profesjonalne to da jedynie obraz , wycinek, fragment możliwości. Obcowanie ze sprzętem to ważna sprawa. Dlatego audioshow cieszy się taką popularnością.

Wszystko co napisałeś to prawda!

To co ja napisałem wyżej...

Też prawda!

Ot mamy dwie prawdy :)

Jeśli chodzi o odsłuchy/testy sprzętu, to jak dla mnie istnieje taki ranking:

1) U siebie w domu
Zalety: Odsłuch na żywo w miejscu docelowym; komfort testowania u siebie w domu; brak presji czasu; można na spokojnie zapoznać się ze sprzętem.
Wady: W praktyce cieżko przesłuchać więcej niż 2-3 sprzęty; porównać zwykle można tylko ze swoim zestawem (zorganizowanie większej ilości sprzętu na testy do domu trudne do zrealizowania).

2) W salonie Audio
Zalety: Odsłuch na żywo; dostęp do większej ilości sprzętu; łatwo porównać kilka zestawów przełączając kable.
Wady: Ograniczony czas (godziny na odsłuchu szybko lecą); miejsce odsłuchowe inne niż docelowe (zwykle dostosowane), brak komfortu słuchania u siebie.

3) YouTube - nagrania porównawcze z kilkoma zestawami
Zalety: Komfort odsłuchiwania u siebie; brak presji czasu.
Wady: Nagranie zawsze będzie odbiegało od odsłuchu na żywo; nie każdą kombinację sprzętu znajdziemy (np. porównanie kolumn X z kolumnami Y).
Komentarz: Dobre nagrania porównawcze z grubsza pokazują różnicę między zestawami, co może pomóc we wstępnej selekcji. Nadaje się bardziej do porównywania kolumn aniżeli wzmacniaczy.

4) Recenzje porównawcze w gazetach
Artykuły w których recenzuje się i porównuje kilka urządzeń obok siebie. Mając punkty odniesienia łatwiej ocenić czy coś lepiej czy gorzej wpasuje się w nasz gust, dzięki czemu recenzje takie są bardziej wartościowe od recenzji jednego urządzenia (pkt. 5a).

5) Recenzje pojedynczych urządzeń w gazetach
Recenzje w gazetach jak wiadomo są zawsze pozytywne. Trzeba je czytać między wierszami. Zwroty typu "wysokie tony nie lśnią, ale są poprawne" mogą znaczyć, że ten rejestr jest bardzo słaby lub stłumiony, "scena nie jest przesadnie szeroka, ale wystarczająca" zwykle znaczy, że scena jest wąska i tyle, "bas lekko zachodzi na średnicę" --> czytaj bas rozlewa się jak breja z pękniętej rury. Oczywiście nie musi tak być, ale warto na to zwrócić uwagę.

6) Fora internetowe
Dobre przy wstępnej selekcji w szczególności jak jesteś kompletnie zielony(a) i nie wiesz czego można oczekiwać w zadanym budżecie. Do opinii typu "X gra ładnie a Y nieładnie" należy mieć dystans, ponieważ oceny zawsze są subiektywne, a gusta różne. Nie wspomnę o licznych komentarzach z rodzaju "nie wiem, więc się wypowiem", czyli opinie osób o zestawie, którego nigdy nie słyszeli.

Podsumowanie:
Najpierw wstępna selekcja, czyli pkt.: 3, 4, 5, 6 (kolejność przypadkowa). Potem na odsłuch, czyli pkt.: 2 i/lub 1.

Ja rozumiem, że jak się pracuje w salonie i ma się niemalże nieograniczony dostęp do sprzętu i czas na jego testowanie, to odsłuchy z youtube'a wydają się nieporozumieniem. Ale nie każdy pracuje w salonie, a wstępną selekcję jakość zrobić trzeba.

Dnia 17.10.2020 o 11:24, grzegorz8370 napisał:

No dobrze, ale jeśli masz wybierać spośród 100 kobiet, z czego tylko 10 możesz spotkać na żywo, a z max 2-3 spędzić więcej niż jeden dzień, to co Ci pozostaje? Czyli co, zaczynami od portretów? ;)

Pytanie ktora informacja nt. Dzwieku bedzie bardziej użyteczna dla przecietnego zjadacza chleba?

1 godzinę temu, marcinc napisał:

3) YouTube - nagrania porównawcze z kilkoma zestawami
Zalety: Komfort odsłuchiwania u siebie; brak presji czasu.
Wady: Nagranie zawsze będzie odbiegało od odsłuchu na żywo; nie każdą kombinację sprzętu znajdziemy (np. porównanie kolumn X z kolumnami Y).
Komentarz: Dobre nagrania porównawcze z grubsza pokazują różnicę między zestawami, co może pomóc we wstępnej selekcji. Nadaje się bardziej do porównywania kolumn aniżeli wzmacniaczy.

Czy też może....

1 godzinę temu, marcinc napisał:

5) Recenzje pojedynczych urządzeń w gazetach
Recenzje w gazetach jak wiadomo są zawsze pozytywne. Trzeba je czytać między wierszami. Zwroty typu "wysokie tony nie lśnią, ale są poprawne" mogą znaczyć, że ten rejestr jest bardzo słaby lub stłumiony, "scena nie jest przesadnie szeroka, ale wystarczająca" zwykle znaczy, że scena jest wąska i tyle, "bas lekko zachodzi na średnicę" --> czytaj bas rozlewa się jak breja z pękniętej rury. Oczywiście nie musi tak być, ale warto na to zwrócić uwagę.

Poruszyłeś ciekawy punkt widzenia.

Youtube nie jest najlepszym wyjsciem, ale opis kogos kto ma byc może inny punkt widzenia/słyszenia dzwieku również nie jest dla nas o wiele lepszy niż wspomniany youtube.

Edytowano przez Chyba Miro 84

Moim zdaniem żadna.

Bo obydwie nie są Twoją opinią.

O ile pierwsza daje takie złudzenie bo Ty słuchasz sprzętu o tyle jego realizacja i odsłuch jest po prostu przekłamany, Odbierany na podstawie Twojego sprzetu na którym to odtwarzasz. Gorzej jeśli YT traktujesz jako opis grania. Takie recenzje też są w sieci przeciez. To już żadna różnica względem punktu 5.

Natomiast 5 to czysty opis indywidualnej osoby , czasem bez podawania sprzetu niewspółistniejącego. Do tego często opłacona, lub złagodzona ze względu na reklamy.

Wiec wychodzi na to ze yt jak i recenzje niezalezne wlasciwie nic nie wnoszą co do oceny dzwieku.

11 godzin temu, marcinc napisał:

6) Fora internetowe
Dobre przy wstępnej selekcji w szczególności jak jesteś kompletnie zielony(a) i nie wiesz czego można oczekiwać w zadanym budżecie. Do opinii typu "X gra ładnie a Y nieładnie" należy mieć dystans, ponieważ oceny zawsze są subiektywne, a gusta różne. Nie wspomnę o licznych komentarzach z rodzaju "nie wiem, więc się wypowiem", czyli opinie osób o zestawie, którego nigdy nie słyszeli.

Spora większość tutaj użytkowników nie wypisuje info o produktach nie odslujac ich w przeszłości. Zauważmy też że fora internetowe takie jak te "wyprowadzaja z błędu" przyszłego użytkownika i naprowadzaja na wlasciwe tory tłumacząc by przesłuchać sprzet u siebie plus wsparcie branży dosłownie natychmiastowe. 

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiec wychodzi na to ze yt jak i recenzje niezalezne wlasciwie nic nie wnoszą co do oceny dzwieku.

Zdajesz sobie sprawę, że takie stwierdzenie nieuchronnie prowadzi do wniosku, że lepiej w ogóle darować sobie gazety oraz Internet, i od razu zamówić pierwsze lepsze kolumny z oferty, a jak brzmienie nam się nie spodoba - to je oddać. Co zasadniczo sprowadza się do zakupu "w ciemno" z możliwością zwrotu.

Zdaje sobie sprawe i mało tego to wlasnie tak wyglada rzeczywistość. Kolumny ktore ktos poleca niekoniecznie nam pasuja mimo iz z opisów powinny byc ok. Czy to nie jest zabawa w ciemno? Dlatego mozna poczytac online czy tez zobaczyć film ale i tak należy udać się do salonu by wstepnie przesiać sprzety a nastepnie wybrac kilka do wlasnego pomieszczenia. Innej opcji Nie Ma. 

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zdaje sobie sprawe i mało tego to wlasnie tak wyglada rzeczywistość. Kolumny ktore ktos poleca niekoniecznie nam pasuja mimo iz z opisów powinny byc ok. Czy to nie jest zabawa w ciemno? Dlatego mozna poczytac online czy tez zobaczyć film ale i tak należy udać się do salonu by wstepnie przesiać sprzety a nastepnie wybrac kilka do wlasnego pomieszczenia. Innej opcji Nie Ma. 

Nikt tu nie kwestionuje konieczności przesłuchania sprzętu na żywo. Nie mniej jednak jeśli mam do wyboru:

1) Zrobić research w necie włączając w to odsłuchy na YT, aby wyselekcjonować kilka modeli, którymi jestem zainteresowany, i z taka listą przejść się po salonach.
versus
2) Iść na pałę do salonu i wybierać spośród sprzętów które mi podsuną.

To ja wybieram opcję 1.

Warto też dodać, że nie każdy ma w okolicy salon audio, gdzie jest duży asortyment do testowania na stanie. Często jest tylko duża oferta, ale jak chcesz coś posłuchać to okazuje się, że na zamówienie.

Natomiast takie pisanie, że odsłuchy na YT są złe, bo trzeba sprawdzać na żywo, jest totalnie pozbawione sensu. Wiadomo, że odsłuch na żywo i to jeszcze w swoim mieszkaniu jest po 100kroć lepszy. Ale czy ktoś mi przywiezie do domu 10 par kolumn na testy? Nie, nie przywiezie. A odsiew jakoś zrobić trzeba.

Dnia 24.08.2020 o 17:34, Chyba Miro 84 napisał:

A ja to widze tak:

-sklep dowolny z sprzetem audio np. @S4Home ma kontrakt z studiem nagrań (skoro moga nagrywać live instrumenty i wokal jak rowniez perkusje to chyba maja odpowiedni sprzet czyli mikrofony i akustyke)

-ustalamy zawsze jedno położenie mikrofonu i kolumn najlepiej uzywajac systemu do kalibracji pomieszczenia, a obraz to tylko wizualizacja

-na yt jest do filmu z obrazem jest link do pliku nagranego sprzetu np. Wav

-całość skalibrowana pod słuchawki np. Dla ubogich kos porta pro i tylko na tych mozna odsluchac by bylo poprawnie, dla bardziej majetnych link kolejny z dopiskiem np. Dla hd650, lub dt150 itd. 

Moim zdaniem mamy obraz/zdjecie z yt, na sprzet wrzucamy plik z odsluchem w zależności ktore sluchawki posiadamy... 

Na pewno byloby to lepsze niz nagrane tabletem. Co myslicie o takim pomysle?

Całość oczywiscie na yt posiada dwa loga. Pierwsze sklepu drugie studia. Kazdy ma reklamę....

Np. Taka opcja... która tu kiedys zamieściłem. Na pewno lepsza niż różne wrzutki na yt z roznych mikrofonow i adaptacji akustycznych

Edytowano przez Chyba Miro 84

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Np. Taka opcja... która tu kiedys zamieściłem. Na pewno lepsza niż różne wrzutki na yt z roznych mikrofonow i adaptacji akustycznych

A wiesz, że o czymś podobnym myślałem. Tylko, że w trochę uproszczonej formie. Zamiast w studiu mogliby nagrywać u siebie, wszak pokoje odsłuchowe mają. Jeżdżenie do studia nagrań ze sprzętem byłoby upierdliwe i też kosztowne, bo wątpię aby znaleźli takie, które chciałoby się udostępnić w zamian za reklamę.

Byłby to na pewno ukłon w stronę Klienta, który chciałby zapoznać się z większą ilością sprzętu, a nie bardzo ma chęci/możliwość jeżdżenia na odsłuchy po salonach.

Jednak później dotarło do mnie dlaczego nikt tego nie robi... :)

No właśnie. A ja wybieram opcje 2.

I do tego samego "zmusiłem" moich znajomych.

No weź coś doradź słyszałem.

"Przyjdź posłuchamy" odpowiadałem. I przeczuwam że wybrali to na co nie zwrócili by uwagi przy czytaniu. A jednak każdy jest do tej pory zadowolony.

Piotr