Skocz do zawartości

Przewody, wtyki bananowe, uchwyty itp


Recommended Posts

12 godzin temu, MariuszZ napisał:

im więcej o tym myślę tym bardziej wątpię, że się nie da

Mariusz, znalazłem w pewnym sklepie (tym samym gdzie ja kupiłem) opinię użytkownika który zakupił banany. Po ich montażu na uprzednio gołe kable ktoś pisze, że uzyskał znaczącą poprawę dzwięku. Poprawa jest tak fajna, że facet myśli o założeniu bananów po drugiej stronie kabli, żeby (jak pisze) osiągnąć... jeszcze większą poprawę!         Tylko, że wiesz, facet ma wzmak za  £8.5k , kolumny za £16k i coś tam jeszcze ;)

Nie jest moim zamiarem komentować takie opinie, ja na żadną poprawę nie liczę i kupiłem z innych powodów.  Wszyscy mają prawo próbować dostępnych akcesoriów i eksperymentować. 

Tutaj produkt i review: 

https://www.futureshop.co.uk/furutech-ft-212-rhodium-banana-terminals-pack-of-4

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banany zamontowane. Okazało się, że nie trzeba koniecznie zasłaniać plastikowych elementów jeśli ostrożnie się grzeje termokurcze. Ta mała ogrzewarka elektryczna z amazon za grosze daje radę i wygodnie się tym manipuluje. Można sprawdzić najpierw na dłoni z jakiej odległości zaczyna parzyć, żeby mieć jakieś pojęcie o temperaturze / odległości jaką zastosujemy. 

 Same banany solidne i fajnie to siedzi w terminalach w końcówce. O dzwięku czy się zmienił nie napiszę nic 🤐 😁

79691830_3188449461227342_3379659007298895872_n.thumb.jpg.438bad72f6e4bd7a9a1409e96bc3c089.jpg

79759131_1034124126919706_1455371645597253632_n.thumb.jpg.0118c8ddb3cc38e8a4ace3fc1ffa38eb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2019 o 11:39, JohnDoe napisał:

Po ich montażu na uprzednio gołe kable ktoś pisze, że uzyskał znaczącą poprawę dzwięku. Poprawa jest tak fajna, że facet myśli o założeniu bananów po drugiej stronie kabli, żeby (jak pisze) osiągnąć... jeszcze większą poprawę! 

No i wreszcie jakiś ciekawy temat , może doczekam się odpowiedzi na pytanie, które kiedyś już na tym forum zadawałem bodajże w dyspucie z kolegą Wpszoniakiem . Jak to jest , że najpierw wybieramy jakiś kabel / nie istotne czy IC ,czy głośnikowy / ze względu na użyte super materiały , srebro , miedź monokrystaliczną itd. , konstrukcję  , przewodniki solid , linka , lica , prostokątne , okrągłe , kwadratowe , zamrażane , wygrzewane a następnie na zakończeniu dajemy wtyk z zupełnie innego materiału o innej konstrukcji , czy to czasem nie stoi w konflikcie z ideą zakupu super kabla ?

@JohnDoewtyki wyglądają super i tylko to się liczy :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2019 o 11:39, JohnDoe napisał:

Mariusz, znalazłem w pewnym sklepie (tym samym gdzie ja kupiłem) opinię użytkownika który zakupił banany. Po ich montażu na uprzednio gołe kable ktoś pisze, że uzyskał znaczącą poprawę dzwięku. Poprawa jest tak fajna, że facet myśli o założeniu bananów po drugiej stronie kabli, żeby (jak pisze) osiągnąć... jeszcze większą poprawę!     

Tia... wprowadzając 2 dodatkowe połączenia/styki. Jasne...

9 minut temu, tomek4446 napisał:

czy to czasem nie stoi w konflikcie z ideą zakupu super kabla ?

szukasz logiki? Jedyna "logika" opiera się tylko o subiektywne słyszenie - koniec kropka. Nie szukaj głębiej bo polegniesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak Ta opinia zostawiona w sklepie to przez jakiegoś audiofila pewnie ;) Zresztą do przeczytania bo zostawiłem tam wyżej link. 

15 minut temu, tomek4446 napisał:

czy to czasem nie stoi w konflikcie z ideą zakupu super kabla ?

Mój super-duper kabel 2 x 4mm UPOFC  kosztował tyle co te banany chyba 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, JohnDoe napisał:

@Fafniak Ta opinia zostawiona w sklepie to przez jakiegoś audiofila pewnie ;) Zresztą do przeczytania bo zostawiłem tam wyżej link. 

Mój super-duper kabel 2 x 4mm UPOFC  kosztował tyle co te banany chyba 😆

Łłłłłoooo, czyli super duper. Jestem za.

😁😁😁

21 minut temu, JohnDoe napisał:

🤣🤣🤣 nie bój, do odważnych świat należy

Dobra, to ja pierwszy.

Kiedyś miałem DNM Reson i z bananami było gorzej niż bez, na szczęście mogłem je zwrócić. 

😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, JohnDoe napisał:

Mój super-duper kabel 2 x 4mm UPOFC  kosztował tyle co te banany chyba

Zwróciłeś mi właśnie uwagę na stosunek ceny wtyku do kabla , i kurcze wyszło mi , że w większości moich kabli też tkwią wtyki droższe od samego kabelka. No może w tych głośnikowych tak nie jest .ale w IC to norma. Spojrzałem na wykonanie wtyków Neotecha, których kilka kompletów posiadam, w komplecie są cztery sztuki i wychodzi , że szt. kosztuje 100 zł. I teraz , to dużo czy mało i za co płacimy ?  Obawiam się , że płacimy za świetne wykonanie , dobrą miedź gdzie nie trzeba skrobać pilnikiem, by dolutować kabelek , doskonałą powłokę lakierniczą obudów wtyku , świetnej jakości materiał na śrubki blokujące kabel , gdzie nawet po dziesiątym przykręceniu i odkręceniu szlak nie trafia nacięć na wkrętak / sprawdzałem/ . Dokręcanie obudowy "od góry" też jest doskonałym pomysłem , bo zawsze można w razie czego sprawdzić czy wszystko w porządku bez zrywania koszulek termokurczliwych jednym słowem , nie mam zastrzeżeń. I ta cena to precyzja wykonania , a obawiam się , że walory dźwiękowe takiego wtyku to już nasze wyobrażenie. Za co za to płacimy kupując wtyki Furutecha / które zresztą posiadam/ to już kurna naprawdę nie wiem , lutuje to się kiepsko , wykonanie takie sobie , czy tu czasem nie mamy do czynienia z największą składowa ceny w postaci cła , transportu i legendy marki ?IMG_0029.thumb.JPG.4e7c83dea123086a1c4c7f9d0a48e510.JPG      

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyki się nie oszuka i każde dodatkowe złącze (banan, widełki) na drodze sygnału to dodatkowe straty, nigdy nie może być mowy o poprawie sygnału. Dlatego najlepszym sposobem na jak najmniejszą degradację sygnału są gołe przewody dobrej jakości i ew. odświeżanie końcówki co jakiś czas.
Idealnie byłoby wlutować kabel głośnikowy bezpośrednio w płytkę drukowaną końcówki mocy oraz w zwrotnicę kolumny. No ale to mało praktyczne jednak, a banany też muszą się sprzedawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wallace napisał:

Fizyki się nie oszuka i każde dodatkowe złącze (banan, widełki) na drodze sygnału to dodatkowe straty, nigdy nie może być mowy o poprawie sygnału. Dlatego najlepszym sposobem na jak najmniejszą degradację sygnału są gołe przewody dobrej jakości i ew. odświeżanie końcówki co jakiś czas.

Tez tak uwazam, ale kazdy musi sie przekonac sam. Jedyna zaleta to tylko wygoda oczywiscie kosztem brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uwazam, ale kazdy musi sie przekonac sam. Jedyna zaleta to tylko wygoda oczywiscie kosztem brzmienia.
ja również na poprawę nie liczę ale liczę na to że nie będzie gorzej i u mnie przy wbt nie jest gorzej przynajmniej ja tego nie słyszę. Jak powyżej napisałem robiłem próbę z wtykami i bez i nie słyszę różnicy. I taki był mój cel wygodę natomiast mam super


Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2019 o 21:14, tomek4446 napisał:

Spojrzałem na wykonanie wtyków Neotecha, których kilka kompletów posiadam, w komplecie są cztery sztuki i wychodzi , że szt. kosztuje 100 zł. I teraz , to dużo czy mało i za co płacimy ?

Też mam te wtyki. Są faktycznie świetnie wykonane. Trzeba dość mocno podgrzać, żeby zespolić z kablem ale jak już chwyci...

Furutechi (najwyższe modele) jack'i też świetne. A jak grają, poezja. Długo szukałem do Q701. Wreszcie znalazłem; kabel to Yarbo PSC-44CB. Więcej nie szukam.

Z XLR mini trzeba uważać żeby nie stopić za bardzo. Tutaj raczej kolbowa się nie nadaje.

01.jpg

02.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2019 o 17:41, Marek Jankowski napisał:

Furutechi (najwyższe modele) jack'i też świetne.

Marek pozwolisz , że się nie zgodzę co do dużego jacka Furutecha , rozwiązanie przedzielenia pinów cienkim plastikiem , gdzie te piny mają minimalną różnicę długości , nie jest wg. mnie zbyt fortunne a z pewnością nie ułatwia lutowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga i może to przysporzyć sporo problemów młodym adeptom sztuki lutowniczej, ale dla nas, starych wyjadaczy :) Ale tak na poważnie to bardzo sobie cenię dzieła Furutecha; od wtyków zasilających po okablowanie. Może jestem zbyt stronniczy w moich ocenach, nigdy nie miałem do czynienia z innymi (wysokimi) modelami jak Oyaide czy...

No właśnie, chyba niewiele ich jest. Ja po prostu postawiłem na Furutech'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...