Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

5 godzin temu, audiowit napisał:

To prawda. Marconi w przypadku ecc83 jest dość jasną lampą o duzej rozdzielczości ale jednoczesnie nie jest techniczna tak jak np siemens. Nie wiem co powiedzieć natomiast na temat Brimara, bo co prawda 83jek nie slyszałem bo odradzano mi je znając moje podejście do Mullarda. Slodkie wysokie, piekna srednica ale bas nie jest kontrolowany.

Hmm moze dyplomatycznie wybrnę, że charakter lampy jest zalezny od ukladu( wzmacniacza) i reszty toru :)))

Widzę, ze je kupileś. Jak dotrą i się nie wpiszą w Twoje gusta, to mozemy się wymienić na tydzień. Nabierzemy nowego doswiadczenia :)

Tfk ribbed plates- granie calkowicie rowne w calym pasmie. Na uwagę zasluguje bas. W pelni kontrolowany i najnizej schodzący z wszystkich 83. Brzmienie nie jest tak techniczne jak w większosci siemensów ale nie nalezy się tu spodziewać " magii".

Pożycze Tobie na tescik Brimara ecc83. Sam ocenisz bas i wysokie,  że średnicą się zgadzam. Jest duże prawdopodobieństwo że sygnał z lamp puszczony na tranzystor noże zmieniać efekt końcowy. 

4 godziny temu, Rega napisał:

A może warto byłoby spróbować Philipsów z Harleen? To mogłaby być alternatywa. Siemensy super jakość, ale też  kliniczna czystość przekazu i nie wiem czy by Ci odpowiadały, pomimo, ze na e-bay ich sporo.

Jest tych lamp trochę,  przetestować wszystkiego się nie da. Może być zależność od reszty toru (kolumn).

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Z Nadem C326 będzie bardziej zrównoważony dźwięk. Minus, że Nad będzie brzydszy z wyglądu :)

326, to brytyjska szkoła grania, tam średnie ma proritet. Dobrze to słychać jak po łączysz go z jasnymi kolumnami, ja połączyłem z Bowersami 685s2, tylko ten NAD dawał rade, by dało się słuchać. Największym problemem są potencjometry marnej jakości. 

Czytam kolejny post. ... MobyDick ma rację w temacie NADA. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 Jest duże prawdopodobieństwo że sygnał z lamp puszczony na tranzystor noże zmieniać efekt końcowy. 

 

powiem z doświadczenia na własnym sprzęcie, Preamp lampowy i PA tranzystorowy/ nie scalak/ dźwięk jest całkiem inny. Podziwiam Ciebie Bogusław że tak Ci się chce męczyć z lampami różnych firm, dodam tylko że na ogół wzm. lampowy jest dedykowany dla danych lamp które zostały zastosowane, dla innych musisz niestety  dobrać parametry elektryczne dla innego typu lampy. Inaczej będziesz gonił w piętkę i wydawał kasę:(

Pomimo że to ten sam typ lamp tylko inny producent, trzeba to zrobić

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to wogóle szajs.

17 minut temu, Karol64208 napisał:

powiem z doświadczenia na własnym sprzęcie, Preamp lampowy i PA tranzystorowy/ nie scalak/ dźwięk jest całkiem inny. Podziwiam Ciebie Bogusław że tak Ci się chce męczyć z lampami różnych firm, dodam tylko że na ogół wzm. lampowy jest dedykowany dla danych lamp które zostały zastosowane, dla innych musisz niestety  dobrać parametry elektryczne dla innego typu lampy. Inaczej będziesz gonił w piętkę i wydawał kasę:(

Pomimo że to ten sam typ lamp tylko inny producent, trzeba to zrobić

Nieprawda, określony typ lamp ma okreslone parametry elektryczne i są to widelki. Odsylam do lektury.

Natomiast faktem jest, ze producent wzmacniacza nie dobiera przypadkowych lamp tylko takie, ktore są dobierane do niego sonicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

Lampy to wogóle szajs.

Nieprawda, określony typ lamp ma okreslone parametry elektryczne i są to widelki. Odsylam do lektury.

Natomiast faktem jest, ze producent wzmacniacza nie dobiera przypadkowych lamp tylko takie, ktore są dobierane do niego sonicznie.

Ciort wie, a może takie które były dla niego tańsze ?:) 

a tak na poważnie to zapewne tak jest, ale z drugiej strony pojawią się co jakiś czas kolejne generacje, z innymi lampami i co wtedy o tym myśleć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, audiowit napisał:

Lampy to wogóle szajs.

Nieprawda, określony typ lamp ma okreslone parametry elektryczne i są to widelki.

To proponuję gonić za widełkami, może się uda.

Te widełki zmieniają dźwięk, dlatego pierwsze trzeba zrobić co pisałem wcześniej.

A co do lamp to nie wiem dlaczego jesteś taki negatywnie ustawiony

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, widzę, że fachowcem jesteś. Powiedz jakie parametry ma przestawić Boguś w koncowce swojego wzmacniacza. Oszczedzisz mu czasu i pieniedzy. 

Rozumiem, ze wszystkie ufo widziane na radarach od 2 wojny do lat 80tych były wynikiem tego, ze kazdy producent robił sobie inną lampkę. Rakiety skrecaly kazda w inną stronę. Samoloty leciały gdzie chciały, a wysoka umieralność byla spowodowana niedokladnoscią aparatury pomiarowej. A kazde radio gralo co chcialo :)

11 minut temu, Karol64208 napisał:

To proponuję gonić za widełkami, może się uda.

Te widełki zmieniają dźwięk, dlatego pierwsze trzeba zrobić co pisałem wcześniej.

A co do lamp to nie wiem dlaczego jesteś taki negatywnie ustawiony

Na tym forum panuje technokracja. Lampy, gramofony to syf. Relikt ciemnoty sredniowiecza. 60dB gramiaka, tragicznie niski odstep sygnalu od szumu, panele akustyczne z gabki, czy nieprawdziwe granie lamp. 

Kup sobie Karol marantza lub yamahe na krzemie. Zobaczysz co to muzyka. Spójż na parametry, zmierz mikrofonem, zrob slepy test. Cale zycie w błędzie. Nic tylko pociać się.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem na jutubie taką ciekawą instalację radiostacyjną , pokazywali jakie lampy stosują , i że to najlepsze wzmocnienie sygnału dla radiowców , tranzystorowe nie mają podejścia. I to mówili ludzie którzy biorą udział w Światowych konkursach radionadawczych czyli coś takiego jak F1 w motosporcie :P  

PS: czyli lampa to zło ? :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno i drugie, przez mój okres słuchania muzyki przetestowałem wiele urządzeń, jeden warunek na tych samych kolumnach i tym samym pomieszczeniu.

Podstawową rzeczą jest przesłuchiwanie j.w. i wszystkie dopalacze w wzmacniaczach są na "0" korekcja i.t.d. Wtedy możesz poznać walory i minusy sprzętu.

Od kilku dekad nie sprzedałem trzech rzeczy Shura, MA, JASa. 

idę oglądać Tour.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne lampy na liście, które biorę pod uwagę. ................w połączeniu z Brimar ecc81 może być ciekawie.

Trzeba jeszcze pamiętać że cały czas mam lampy od Maca, wiec kupowanie lamp budżetowych nic nie daje, takie już mam.

https://www.ebay.pl/itm/Mullard-Blackburn-12AX7-ECC83-GPO-O-Getter-15mm-Plate-Valves-I61-B3K1-V18/183235751163?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kubakk napisał:

Bogusławie otwierałeś szampana by świętować pierwsze pkt Robinia odkąd wrócił ? :D

A skasowali Alfe? bo nie czytałem, jeśli tak, to warto coś dziabnąć, tym bardziej że podniósł ciśnienie George bo taka okazja (deszcz) może się w tym sezonie nie powtórzyć. 

Przesłuchuje nowości Tidala. Ta lampa Brimara dobra jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Inferno napisał:

Moim zdaniem należał mu się ten punkt za twardy kręgosłup, prawdomówność i brak zwyczaju lizania tyłków oficjeli z Williamsa! On zna swoją wartość - teraz można ja przeliczyć na pewnie spore pieniądze jakie wpłyną do budżetu Williamsa!

To prawda.

------------------------------

Widzę że z Tidala skasowali konkretne daty wydania, buraki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Miras23 napisał:

Daj sobie spokój z różnymi wynalazkami tu wymienionymi. Każdy poleca, a nikt nie miał :)

Denona czy Nada, zawsze sprzedaż jak Ci się znudzi. Co do dźwięku, to model 800 pachnie tu 700-tką, a ta znowu jest nie zła, z tym że trochę za jasna. Z Nadem C326 będzie bardziej zrównoważony dźwięk. Minus, że Nad będzie brzydszy z wyglądu :)

wygląd nie ma w ogóle znaczenia - wzmacniacz będzie docelowo grał z monitorami Dynaudio ; biorę jeszcze pod uwagę nad C356

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiowit napisał:

No to po co Ci te galki? Trzeba kręcić. W niektorych sprzetach nie ma tych gałek i są jeszcze drozsze niz z tymi galkami. 

Jeżeli tak dużo czasu poświęcasz na jakość dźwięku, to gałki którymi lubisz kręcić zmieniają naturalne brzmienie. Posłuchaj przez kilka dni bez gałek a później usłyszysz różnicę. 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...