Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Dzwiękowo to wiem że będziesz zadowolony.

Ale jak odbierasz soft w porównaniu do tego którego kiedyś korzystałeś w Bluesound?

Piotr

....... hmm to dociążony dźwięk, ale nie przysłania żadnych przeszkadzajek i drobnych dźwięków a to mówi o klasie urządzenia. Wpierw pomyślałem, że taki dźwięk musi się posypać jak konkretnie pogłośnie ... dołożyłem mu "Limit To Your Love" James Blake, CD "You Want It Darker" Leonard Cohen czy muzę z filmu "Gladiator" i "Blade Runner" ... ale nic takiego się nie stało, grało tak samo - dostojnie.

Co do sterowania powiem, że chyba nic nie zastąpi Bluos`a

Piotrze, U2mini to nie jest budżetowe granie, czyli - lekko szorstkie, troche techniczne, piskliwe i twarde, tu słychać świetną "gładkość" grania, wypełnienie i głębie dźwięków, ale .......... u mnie, w mojej konfiguracji Lumin się nie sprawdził.

tak to już jest, że opowieści w temacie "wszystkie transporty grają tak samo ... bo muszą" przypominają mi o wierze w płaską ziemię z filmu "Konopielka" nawiedzonych jest nie wielu (płaskoziemców) ale bywają.

20220721_075907.jpg

20220721_075920.jpg

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 2.05.2022 o 21:22, Bogusław Kożyczkowski napisał:

radio - Nie da się przeszukać zasobów przez filtrowanie po regionie czy kraju lub lokalizacji, ba nawet nie ma miejsca by wpisać stacje radiową po nazwie, więc zapomnijcie o polskich stacjach. Jest tylko rozbudowany podział na garunki i podgatunki. Małym plusem jest dodatkowa informacja przy każdej stacji o gęstości przesyłu.

Wracam do ostu krytykującego brak "naszych" stacji radiowych. 

----- od pewnego czasu wraz z aktualizacja dostałem dostęp do TuneIn z całym jego dobrodziejstwem, czyli? już mam wszystkie albo prawie wszystkie stacje z naszego kraju. Co prawda przy okazji popsuli Qobuz ale już dostarczyli dwie poprawki likwidujące dziwne zwiechy Qobuz.

Coś jeszcze odnośnie kabli ..... jako że poprzedni optyk łączący TV i DAC został skasowany to zakupiłem 5m Chord C-lite a ten ...... w jakiś dziwny sposób uszkodził (obie wpadły a następnie wypadły) klapki w gniazdach Toslink i w DAC i w TV, mało tego .... obecnie nie działa połączenie TV-DAC chociaż przez pare dni działało a potem zdechło. Połączenia DAC z dekoderem NC+ też nie ma, nie mam pojęcia o co chodzi z tym kablem, jedynie DAC i CEC (transport CD) działa. Kabel dziwny a nie mam nic innego by go zamienić i sprawdzić ponownie połączenia. Troche szkoda wyrwanych klapek, bo teraz wtyki luźno się trzymają w gniazdach.

I to tyle relacji z ostatniego okresu ....... a bym zapomniał, ponownie odwiedził Wejherowo a dokładnie salon Nautilus Północ Marek Bilinski, niestety ..... przez stan zdrowie musiałem zrezygnować z zaproszenia od Romana, który w związku z tym załatwił mi dedykacje od Pana Marka na płycie CD tylko jeszcze nie byłem jej odebrać, jak tylko płytka będzie w moich rękach pochwale się na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nautilus Północ ......

trwają przygotowania do małej prezentacji sprzętu, niestety .... tylko w niewielkim gronie

 IMG-20220929-133936.jpg

 

to główny podejrzany gotów na przesłuchanie.

IMG-20220929-133944.jpg

 

 

PS. @tomek4446  To flagowe kolumny Dynaudio,  ... jeśli podobał się Tobie bas z salonu PremiumSound to z tych kolumn jest jeszcze lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

trwają przygotowania do małej prezentacji sprzętu, niestety .... tylko w niewielkim gronie

 

Jesteś w tym gronie?

12 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

to główny podejrzany gotów na przesłuchanie.

IMG-20220929-133944.jpg

 

NIE! Czaisz się na te monobloki Moona?

Zawsze chciałem ich posłuchać ale nie było mi dane.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracając do słuchawek Bowersa PX7 stwierdzam, że najlepiej grają przez kabel USB (cyfrowy sygnał) czyli podpięte do Laptopa czy PC czy 2Xusb c do fona, czyli ............ przez własny wewnętrzny DAC. Po zmianie na kabel audio czy to przez dziurkę z wzmacniacza czy analog z PC ..... jest gorzej, zaś przejście na Bluetooth włącza jakiś upiększasz sygnału i owszem jest bogato, wszystkiego więcej i łatwo dać się oszukać, że tak jest najlepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

najlepiej grają przez kabel USB

Mam podobne odczucia jeśli chodzi o słuchawki Dali IO-4. Rozwinę jednak temat połączenia Bluetooth, które jest bardzo zależne od tego jakie mamy źródło. Wydaje się to trochę absurdalne. Sprawdzałem 6 różnych telefonów + dwa dongle USB. Wszystkie (oprócz dwóch) posiadały kodek aptX. Zdecydowanie najlepiej wypadły jednak smartfony ze stajni Apple (starutki iPhone 7 oraz 13 Pro), które przecież tego kodeka nie obsługują. Dźwięk był pełniejszy, bardziej dojrzały, z o wiele lepszą dynamiką i co bardzo ciekawe - za pomocą tych smartfonów można było uzyskać najwyższe poziomy głośności. Fatalnie zabrzmiał Oneplus 7 Pro oraz Oppo Reno - strasznie cicho, bez życia. Wszelkie ograniczenia głośności (programowe) i „upiększacze” były wyłączone. Doczepki USB pod komputer PC brzmiały poprawnie, bez zarzutów.

No i takie to aptX. Z moich doświadczeń sama obsługa tego kodeka w urządzeniu tak naprawdę o niczym nie świadczy. Sytuacja przypomina mi nieco przetworniki DAC. Dwa urządzenia na tych samych czipach nie zagwarantują takiego samego dźwięku.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było prościej ... Sprawdzałem przez Samsung S Tab, tego pierwszego który wypuścili, który ma starszy Bluetooth oraz przez Nokia 8 już z aptX, słychać duży postęp na "+" tu kodek działa.

Z innych tematów .....

Na przyszłoroczny AVS, Nautilus negocjuje wejście na solony o chociaż jeden dzień wcześniej by właśnie popracować nad dźwiękiem  +  akustyka = synergia

A na końcu info ....

@Rafał S  na testach w Wejherowskim salonie Nautilus Północ, testuje monitory DynAudio na swoim wzmacniaczu i ..... się nie pochwalił.

IMG-20221105-110815.jpg

IMG-20221105-113322.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 

@Rafał S  na testach w Wejherowskim salonie Nautilus Północ, testuje monitory DynAudio na swoim wzmacniaczu i ..... się nie pochwalił.

Nie bądź okrutny. Mój Haiku bardzo przyjemnie zagrał z Dynaudio Contour 20, ale dopiero Accuphase z wyższej półki pokazał na co je stać. Różnica była tak duża, że wciąż dochodzę do siebie.

@Kraft - ileż ja bym dał, żebyś miał rację w kwestii wzmacniaczy... :(

Bogusław - jeszcze raz dzięki za Twój czas i ucho eksperta. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Mój Haiku bardzo przyjemnie zagrał z Dynaudio Contour 20, ale dopiero Accuphase z wyższej półki pokazał na co je stać. Różnica była tak duża, że wciąż dochodzę do siebie.

Przecież to połączenie dynek z accuphase to jeden wielki gniot. Podbicie średniego basu w okolicach 70Hz jest wręcz nie naturalne, chyba tylko amatorzy  dają się na to nabrać.

Nie mam pojęcia jak można być czymś takim zauroczonym. Też tam byłem, chciałem kupić accuphase ale te dynki bardzo mnie zniechęciły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie nie rozumiem: Rafał pisze, że mu się podobało połączenie Accu z Dynaudio i dla mnie jest to opinia, którą trzeba szanować, bo to jemu miało się podobać.

Miałem przyjemność spotkać Rafała i uwierz mi, że gość ma pojęcie o czym pisze. To po co negujesz jego odczucia? Dla niego grało świetnie, dla Ciebie nie musi.

To samo z wrażeniami po AVS: jednemu się podobało to, a innemu to się właśnie nie podobało. I o ile ta wymiana opinii jest wyrażana w granicach dobrego smaku, to jest to jak najbardziej ciekawe i pouczające. Gorzej jak nie jest.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, karolkos napisał:

Tego właśnie nie rozumiem: Rafał pisze, że mu się podobało połączenie Accu z Dynaudio i dla mnie jest to opinia, którą trzeba szanować, bo to jemu miało się podobać.

Przecież nie od dziś wiadomo, że gość nie ma gustu. Tak więc o czym tu dyskutować. Lubi bułę na basie i wciska innym kit, że to super granie . Tak było jak chwalił swoje S16HZ i tak jest teraz.

Proszę zadać sobie odrobinę trudu i posłuchać jedno i drugie. 

Osobiście to nawet nie chce tego szmelcu za darmo. 

Swego czasu spędziłem cały dzień w Wejherowie. Dynki i Accu to nie mój klimat.

Było tam coś innego co mi się podobało, ale napewno nie były to dynki. 

Rozumiem że kogoś taka prezentacja wyższego basu podnieca, ale to amatorka i tyle w temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że gość nie ma racji, a co niektórzy są w niego wpatrzeni jak w obrazek.

Nie mieszkam w kraju, tak więc nie jestem wyborcą żadnej partii. A nawet jakbym mieszkał w kraju, to jestem facetem z zachodu i poglądy większości wschodniej ściany mnie nie interesują. 

W skrócie można napisać, że mam gdzieś cały ten pacanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW ...... Spokojnie Panowie, To był grzeczny odsłuch połączenia Haiku z Dynaudio, nie róbmy afery.

Jedna konfiguracja nie zaskoczyła i tyle, celowo nie pisze która, to napisze (jeśli będzie chciał) sam zainteresowany @Rafał S zaś drugie połączenie wyszło nawet dobrze chociaż nie bez wad co wyszło w praniu, gdy Accu E600 wrócił na stolik.

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Bogusław - jeszcze raz dzięki za Twój czas i ucho eksperta. :)

Żadnym ekspertem nie jestem, przesadzasz, ale zawsze miło się spotkać i pogadać o naszym hobby .... pozdrowienia dla rodzinki.

Zawsze! ..... żałuje, że czas tak szybko ucieka.

-------------

Co się tyczy połączenia Dynaudio z Accuphase to wpierw trzeba tego posłuchać a potem pisać, jak to gra a nie na odwrót, ehhh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

WOW ...... Spokojnie Panowie, To był grzeczny odsłuch połączenia Haiku z Dynaudio, nie róbmy afery.

A kto robi aferę. 

Za ten hajs jaki trzeba dać za accu plus dynki, to można mieć o wiele coś lepszego.

To był nawet jeden z moich punktów by ocenić na jakim poziomie są moje monitory kontra Accu i dynki. 

Oj słabo to zagrało, a sety na podobnym poziomie finansowym.

Edytowano przez moss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:
5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Co się tyczy połączenia Dynaudio z Accuphase to wpierw trzeba tego posłuchać a potem pisać, jak to gra a nie na odwrót, ehhh...

 

Boguś.

Załóżmy,  że to połączenie mi totalnie nie podchodzi, a Tobie tak, to ja uszanuję Twój wybór, słuch, preferencje itd. Nie kupujemy sprzętu dla użytkowników forum, tylko dla siebie i nie rozumiem jeśli inni używają różnych dziwnych  sformułowań, bo oni wiedzą lepiej co jest dobre DLA CIEBIE. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karolkos napisał:

Boguś.

Załóżmy,  że to połączenie mi totalnie nie podchodzi, a Tobie tak, to ja uszanuję Twój wybór, słuch, preferencje itd. Nie kupujemy sprzętu dla użytkowników forum, tylko dla siebie i nie rozumiem jeśli inni używają różnych dziwnych  sformułowań, bo oni wiedzą lepiej co jest dobre DLA CIEBIE. 

 

To prawda, szanujmy się na wzajem.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...