Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Wcześniej pisałem,  że brakuje mi trochę basu,  wiec przelaczylem sie na xlr Purist, ale chcąc grać pliki DSD musialem powrocic do USB AQ Carbon, potem zacząłem myśleć o podmianie zasilającego na Furutech by dostać więcej niskich tonow, ale .......  w międzyczasie zauwazylem że skrzynek zaczął odzyskiwać głębię na basie, hmmm... dzisiaj pogralo głośniej i jestem mile zaskoczony nowym basem, potrafi juz znacznie wiecej niz na poczatku, nie jest idealnie czysty jak w soundgenic ale już mu dużo nie brakuje, nabiera  pozytywnej maniery i gra z delikatnym ociepleniem. Posłucham jutro znanych kawałków ponownie bo coś mi się góra zlagodniala i średnica poszła tycie do przodu, a może tylko mi się wydaje?

 

Edit.

Dopisze jeszcze źe podłączyłem mu powerbank w ramach testu zasilania i ..... pomimo święcenia diody zasilania dźwięku nie było.  Obraził się.  Trochę to dziwne bo ta bateria powinna zasilać dwa współczesne fony jednocześnie .. a jednak było to za mało. 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem na spokojnie pograć tydzień transportowi Silent Angel Munich M1T na zasilaniu liniowym od MuzgAudio i ...

dziś osłuchałem go krytycznie i z plików (Rip CD) i z Qobuz`a i porównałem do grania z płyt CD 

Jest to godny konkurent CECa jest podobnie jak wcześniej porównanie TL5 z Soundgenic czyli różnice minimalne do wyłapania tylko przy bezpośrednim porównaniu, no może ... jest troche więcej różnicy pomiędzy Qobuz i płytą (CEC lepiej wypełnia średnicę) ale to chyba normalne (nie znany master i jednak to streaming).

W tym momencie mój biały Node jest oficjalnie na sprzedaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Uruchomiłem dziś próbnie/testowo Tidal, Qobuz i HIGHRESAUDIO na Silent Angel Munich M1T

Album Norah Jones "Come Away With Me"

Tidal 48kHz, Qobuz i HIGHRESAUDIO to 192kHz próbkowania,

analogicznie jest u Phil Collins i SP Vangelis gdzie na Qobuz i HIGHRESAUDIO widzę 96kHz a u Tidal "Master" czyli 48kHz

Tidal oszukuje z jakością ... pod szumną nazwą "Master" kryje się tylko próbkowanie 48kHz

Jutro ..... granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, soberowy napisał:

A sprawdź jeszcze te albumy z BS Node, on w pełni dekoduje MQA. Jestem na 99% przekonany, że na Tidalu i Qobuz jest takie samo probkowanie tych samych albumów. Miałem swego czasu dostęp do obu serwisów i te albumy które ja słucham były w tej samej jakości. 

Qobuz ma bezstratne flac'i w Hires, Tidal robi upsampling plus jakąś obróbkę w MQA. Nie są to te same pliki. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soberowy napisał:

A sprawdź jeszcze te albumy z BS Node, on w pełni dekoduje MQA. Jestem na 99% przekonany, że na Tidalu i Qobuz jest takie samo probkowanie tych samych albumów. Miałem swego czasu dostęp do obu serwisów i te albumy które ja słucham były w tej samej jakości. 

Tak zrobię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, seba3002 napisał:

Ale o czym i kto? 

Nie korzystam z qobuza ale spora część płyt, których słucham na tidalu to wg mojego DACa "zwykle" flaci 16/44. Rozumiem, że Tidal je "uszlachetnia" i brzmią one inaczej niż te same albumy na qobuz? 

Po pierwsze nawet Tidal/Meridian nie twierdzą że MQA są bezstratne. Są stratne. Mówimy o Master. Bez daca z MQA nie uzyskasz tzw ostatniego unfoldingu czyli nie będzie czegoś co nie wiemy co to plus upsamplingu bo plik np  w teorii 192 bedzie grał 96.

Inna sprawa że podobno Tidal zaczął kompresować pliki Flac 16/44,1 (czyli Hifi) kodekiem MQA., jeżeli tak by faktycznie było, to już byłoby niefajnie.

link do oglądnięcia na YT. 

Ja mam Tidala Hifi i z mconnect na Usbridge signature gra to bardzo przyzwoicie, co nie zmienia faktu że Qobuz na lepszą jakość. Podobnie Deezer ale nie nadaje się zbytnio do słuchania na malinie (tylko LMS) 

 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dziś troche, alby było sprawiedliwie to tylko płyty sygnowane znaczkiem jakości "CD" 

HIGHRESAUDIO  i Qobuz to jakościowo podobne granie tylko ta baza u pierwszego - skromnie, wyszukarka nie ma podziału na Artysta - Album czy pojedynczy utwór, piszesz Yes i wyświetla wszystko z tym słowem.

Tidal odstaje jakością, gra lekko zgaszona dynamiką, słychać mniejsza czystość, szczególnie w niskim zakresie.

I to tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@Bogusław Kożyczkowski zachęcam do utworzenia nowego tematu. Poprzenoszę posty telewizyjne. Zakup pewnie się przeciągnie więc może warto osobny wątek mieć o TV. Sam chętnie podzielę się uwagami nt. Panasa HZ1500, którego mam od pół roku. 

Pozdrawiam.

EDIT

Poprzenosiłem posty nt TV do nowego wątku:

https://forum.audio.com.pl/topic/87018-poszukiwanie-następcy-panasonic-tx-l55wt60e/#comment-515131

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2022 o 19:07, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Posłuchałem dziś troche, alby było sprawiedliwie to tylko płyty sygnowane znaczkiem jakości "CD" 

HIGHRESAUDIO  i Qobuz to jakościowo podobne granie tylko ta baza u pierwszego - skromnie, wyszukarka nie ma podziału na Artysta - Album czy pojedynczy utwór, piszesz Yes i wyświetla wszystko z tym słowem.

Tidal odstaje jakością, gra lekko zgaszona dynamiką, słychać mniejsza czystość, szczególnie w niskim zakresie.

I to tyle.

A czy jest szansa kupić w Polsce konto Qobuz bez VPN?  Są na to może jakieś sposoby ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alden1224 napisał:

A czy jest szansa kupić w Polsce konto Qobuz bez VPN?  Są na to może jakieś sposoby ?

Jest ciężko,  ja mam od .... chyba 3 lat,  wtedy było łatwiej założyć tam konto. Teraz nawet jak ktoś założy konto  i przejdzie na pakiet rodzinny gdzie INNI mogą się dopisać do rodziny to te propozycje szybko znikają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Jest ciężko,  ja mam od .... chyba 3 lat,  wtedy było łatwiej założyć tam konto. Teraz nawet jak ktoś założy konto  i przejdzie na pakiet rodzinny gdzie INNI mogą się dopisać do rodziny to te propozycje szybko znikają. 

Ajj szkoda bo czytałem ze jest dość spora właśnie różnica względem tidala HiFi :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...