Skocz do zawartości

Audio Video Show 2018


RoRo

Recommended Posts

Od dawna znany już jest termin tegorocznego pokazu: 16-18 listopada 2018r.
Czyli jeszcze ponad trzy miesiące zostały do rozpoczęcia tegorocznego Audio Video Show 2018
Lokalizacja nie zmieniła się od ubiegłego roku: Stadion Narodowy + 2 hotele.
i również formuła trzydniowa ...

Piątek, 16 listopada 2018, 12.00 - 20.00 - ale tylko na Stadionie Narodowym i w hotelu Radisson Blue Sobieski
Sobota 17 listopada 2018, 10.00 - 20.00
Niedziela 18 listopada 2018, 10.00 - 18.00

Informacje warto śledzić m.in. na głównej stronie
https://www.audioshow.pl/

Tak więc dla zainteresowanych to już czas na zaplanowanie sobie przyjazdu i okoliczności towarzyszących (zarówno lokum, jak i towarzystwo). Choć i tak jak zwykle wiele decyzji wyjazdowych zostanie podjętych w ostatniej chwili..

Pozdrawiam i zapraszam
PS. Relacje od wielu lat można zobaczyć i poczytać na naszym Forum - na głównych stronach AUDIO oraz na Forum. Np. z 2017 roku
https://forum.audio.com.pl/topic/47268-audio-video-show-2017/

Edit:

WAŻNE:  !!! UWAGA !!!    Świeża informacja (20.09.2018r) :

Z przyczyn niezależnych od wystawców oraz Organizatora, ekspozycja w Hotelu Golden Tulip (8 z ogólnej liczby 174 sal) startuje w tym roku wyjątkowo dopiero w sobotę rano.
Osoby planujące wizytę w Hotelu Golden Tulip powinny tak zaplanować swój czas na Wystawie, aby odwiedzić Golden Tulipa w sobotę lub niedzielę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

To nie wrażenie. Oczywiście że tak jest. 

Na 3 dni pokazu mają przygotowane 3 płyty lecące w kółko, bo te grają. 

W zeszłym roku byłem z kolegą totalnie nie audiofilem szukał sprzętu dla siebie, byk u nas powiedziałem jedźmy zobaczysz. Prosił o włączanie pink Floydow, qeenu itp. miał swoje płyty. No i powiem wam że gdzie nie gdzie no było bardzo słabo patrząc na ceny. 

Ja się też nie jaram jak lecą demo utwory to tak jak w marketach materiały promocyjne na TV, takiego obrazu w rzeczywistości nie ma!! Trzeba sobie to uświadomić. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie sporo pokazów jest przeciętnie przygotowanych i ten sam sprzęt potrafi dużo lepiej zagrać. Nie wszyscy też dbają o odpowiednie przygotowanie akustyczne pomieszczeń. Poza tym zdarza się sprzęt nowy, świeżo wyjęty z pudełka - dlatego też często dopiero w niedzielę można usłyszeć porządne granie.

Oczywiście są też pozytywne wyjątki i dobre prezentacje :-) 

A co do dużej ilości plumkania -zazwyczaj nie ma problemu by puścić swoje płyty :-) No i pojawiają się też utwory z większą werwą.

Swoją drogą nierzadkie są sytuacje gdy odwiedzający wystawę mają w domu lepiej grający i jednocześnie tańszy sprzęt.

A żeby być obiektywnym, to warto zauważyć że AudioVideoShow jest dużym obciążeniem dla wystawców i większość pracowników ma co robić nie tylko w czasie AVS, ale i na pare tygodni przed. Wystarczy sprawdzić np. ile sal "obstawia" swoim personelem Top HiFi -to przykład spośród "branży" obecnej na naszym Forum. Albo Q21-choć to już oczywiście mniejsza skala.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W tym roku mamy jeszcze dłuższą nazwę wystawy: Audio Video Shiw & Smart Home...

Ale od paru lat na temat (inteligentny dom...) można porozmawiać, posłuchać i obejrzeć choćby w Audioklanie -czyli w TopHiFi (jak jesteśmy przy firmach udzielających się na naszym Forum).

Przy okazji-czy Poznań w tym roku wspomaga kadrowo na AVS warszawską obsadę TopHiFi?

Q21 to jak zwykle w Hotelu Sobieski (Radisson znaczy się), Verictum w Golden Tulip, a S4Home nie widać na liście wystawców...

Pozdrawiam

PS. Pytasz "KTO"? Zapewne hostessy :-) Zaś "co" to jeszcze zobaczymy ...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań tak. Pytałem chłopaków. Q21 pewnie voxy i audiolaba zapoda. Można coś posłuchać chociaż pokoje mikro. Nie zawsze się da.

My się nie wystawiamy mimo że walczy z tym od dwóch lat z kolegami. Ja chciałem zrobić coś innego. 

Ślepe testy, porównania drogiego z tańszym, coś co będzie przykuwać uwagę i spowoduje zamęt w audio. 

Hostessy na to liczę. :)

Audio może mnie zaskoczy ale to jednak drugorzędna sprawa ?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RoRo napisał:

Przy okazji-czy Poznań w tym roku wspomaga kadrowo na AVS warszawską obsadę TopHiFi?

Tak, zjeżdżamy się praktycznie z całej Polski.  Przy takiej ilości miejsca jakie zajmujemy, nie starczyło by ludzi z Warszawskich salonów żeby obstawić chociaż połowę stanowisk. 

@S4Home hostessy to mamy fajne co roku :D 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie trwa burza mózgów co z czym i gdzie, i nic nie wiadomo. 

Oprócz Passa jest np. Constellation, które w zeszłym roku grało z Magico S3MkII i moim zdaniem grało to ze sobą świetnie. Swoja drogą Constellation to elektronika, którą Magico samo rekomenduje pod swoje kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Na razie trwa burza mózgów co z czym i gdzie, i nic nie wiadomo. 

Oprócz Passa jest np. Constellation, które w zeszłym roku grało z Magico S3MkII i moim zdaniem grało to ze sobą świetnie. Swoja drogą Constellation to elektronika, którą Magico samo rekomenduje pod swoje kolumny. 

O tego nie znam. To chętnie posłucham.

12 godzin temu, Kubakk napisał:

Każdy wystawia top , najdroższe sprzęty ? czy są plany jakiś budżetowych zestawów / może kd dla 99% zwiedzających którzy raczej powyżej 20tysi na audio nigdy nie wydadzą ? ;) 

Coś Ty przecież to o to chodzi. Idziesz słuchasz sprzętu za setki tysięcy i myślisz jak to zajefajnie że moje kosztuje 20 razy taniej i gra tak samo.

To z samej nazwy SHOW. Tanie zestawy nie robią SHOW. Na różnych wystawach samochodowych też prezentują się te TOP.

W Sobieskim w zeszłym roku było kilka pokoi gdzie sprzęt bym w normalnych granicach. Było tam sporo ludzi cały czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubakk,

Tanie zestawy na szczęście zawsze się pojawiają na AVS. Poza tym np. Top HiFi pokazywał na korytarzu na stadionie całą ofertę amplitunerów Yamahy i gramofonów (ProJect, Thorens, Teac...) oraz preampy. Oczywiście jest to tylko wystawa, bo nie ma możliwości by wszystkiego posłuchać-od tego są salony w trakcie roku.

Rega od wielu lat ma podłączone 2 zestawy-w tym właśnie budżetowy. Wiele firm ma kilka zestawów i co jakiś czas zmienia ten na którym gra.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Coś Ty przecież to o to chodzi. Idziesz słuchasz sprzętu za setki tysięcy i myślisz jak to zajefajnie że moje kosztuje 20 razy taniej i gra tak samo.

Piotrek trafiłeś w sedno , jak na poprzednim AVS posłuchałem Privetty Opera za 1 600 000 euro z kolumnami Zero i po powrocie włączyłem swój sprzęt to mi banan nie schodził przez pół roku na myśl ile zaoszczędziłem a jest lepiej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie brak dobrej akustyki robi swoje ;) 

Na moto show , topowe wozy za ~1mln zł są odseparowane , nie wsiądziesz etc. a te tańsze 30-300tysi spokojnie można pooglądać , przymierzyć się , finalnie jakiś kupić - dlatego wspominałem , by prezentować zestawy dla tych 99% oglądających jacy tam będą.

Realnie droższe tematy kupują w większości snobi którzy nie mają czasu kręcić się po audio video show , taka prawda :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...