Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

Przemawia do mnie stosowanie naturalnych materiałów nie tylko dla zmian w brzmieniu jakie mogą wnieść co wymaga sprawdzenia ale również ze wzgledu na ich pozytywny wpływ na zdrowie. Zdecydowanie lepiej mieć w otoczeniu drewno ( olejowane nie lakierowane), jedwab, bawełnę, miedź, kamień niż plastik, płyty mdf, poliester czy aluminium. 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni , tak spojrzałem po pokoju ;

- podłoga, drzwi i meble dąb , jesion, palisander

- oświetlenie : marmur , mosiądz , szkło

- dywan : ręcznie robiony z masy drzewnej - wiskoza

- sprzęt ; 100% metal 

- obrazy : olej

kurde nie mam nic plastikowego , normalnie ekologia pełną gębą :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, tomek4446 napisał:

Walcz !!!

Nie chcę kolegi dobijać ale 

- okna : drewno sosna

- zasłony : jedwab

- rolety rzymskie : bawełna

:) 

 

U mnie nie jest tak źle. Mam drewno na podłodze i ścianie ale powinienem je zaolejować a nie lakierować. Niestety pianino, kredens z głośnikami są z płyty drewnopodobnej plus do tego monitor, komputer, wzmacniacz. Gdy dodam trochę ładnych kamieni, drewna, jedwabiu to sztuczniznę trochę zneutralizuję.   

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Odświeżam, polecam.

Potrzebowałem jak najwęższej listwy z filtrem przeciwzakłóceniowym i zabezpieczonej przepięciowo. Całość powstała z klocków Simon.

https://www.kontakt-simon.com.pl/pl/Gniazda-wtyczkowe-K45.html

Dowolna konfiguracja i łatwość montażu. Filtr od polskiego producenta.

https://filtercon.com.pl/produkty/

 

DSC_0230.JPG

DSC_0233.JPG

DSC_0235.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest tylko na 2 pomarańczowe gniazda reszta bez filtru, tylko sam warystor, wiem drugi, dołożony pracujący równolegle z tym w filtrze też jest, ale jakoś tak prądowo mógłby być niewystarczający. Zrobiłem 2 takie sztuki. Muszę jeszcze poskładać kable zasilające i będę przepinał.

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Świetny pomysł , zrób test jak ma się dźwięk gdy jest wpięta listwa z filtrem. A jak to wygląda gdy zwykły przedłużacz.

Sam jestem ciekawy, czy skórka warta wyprawki. Kiedyś miałem pomysł, aby zatachać z firmy analizator zakłóceń, ale co by to zmieniło poza świadomością obecności tychże?

Posłuchamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomek4446 napisał:

@MarekBydzia , dawaj ten analizator !!! Zrób pomiar z listwą i bez . To bardzo cenne doświadczenie.

Dużo roboty, trzeba by rozpiąć rozdzielnię, podłączyć na 12 godzin, eee... i bez tego wiem jak wyglądają piki w sieci, harmoniczne, nie jest tak źle. W blokowisku, na osiedlu, gdzie nie ma za dużych zakładów sytuacja jest znośna, zresztą sąsiedzi swoje dokładają, nie mamy na to wpływu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDZIE JEST TA ROZDZIELNIA , CO Z NIEJ WYJMIEMY TO USTROJSTWO ? :) 

Ok. rozumiem. Też mieszkam w bloku i z niejednym przydźwiękiem miałem i mam do czynienia. Filtr niestety na przydźwięk nie działa, ale u mnie po wpięciu systemu do listew z filtrami znacznie zmalał szum tła przez co właściwy dźwięk stał się bardziej eksponowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach, nie było kiedy, za dużo roboty. Układ był taki, że listwa wpięta w ten sam obwód zasilania co reszta (potrójne gniazdo) do listwy tylko CD na przemian z i bez filtra.

Pokrótce, jestem zaskoczony pozytywnie, a zarazem zdziwiony. Różnice nie są spektakularne, ale jednak. Daje się odczuć po odfiltrowaniu odrobinę większą przestrzeń, wysokie tony są jakby bardziej szczegółowe, talerze mniej sykliwe. A może to tylko sugestia. Potrzeba by ślepego testu. Słuchanie w kółko tego samego fragmentu przez jakiś czas u mnie powoduje autosugestię.

Inna sprawa, że mój Sonacz został poddany lekkiemu tuningowi/serwisowi i czort wie co tak na prawde i gdzie siedzi ten diabeł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...